Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Bóg jest wszechwiedzący?  (Przeczytany 15500 razy)

Offline Sebastian

Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Sierpień, 2017, 18:54 »
a jak istnienie poza czasem ma się do braku numeracji w dekalogu?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Lunkaa

  • Gość
Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Sierpień, 2017, 18:58 »
ech..


Offline Roszada

Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Sierpień, 2017, 18:59 »
a jak istnienie poza czasem ma się do braku numeracji w dekalogu?
Bóg zapomniał umieścić tam numeracji przykazań. ;)
Nawet numery wersetów dopiero w XVI wieku zamieszczono.
Sam oglądałem Biblię chyba Leopolity (przed Wujkiem wydał) i byłem zaskoczony że wersety nie ponumerowane. :)


Offline Sebastian

Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Sierpień, 2017, 19:50 »
czy podmiot umiejący przewidywać przyszłość mógł nie przewidzieć że numeracja będzie konieczna?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Sierpień, 2017, 19:57 »
czy podmiot umiejący przewidywać przyszłość mógł nie przewidzieć że numeracja będzie konieczna?
Tak jakby chciał zamieszać w tygielku chrześcijańskim. ;)


Offline Sebastian

Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Sierpień, 2017, 20:00 »
raczej gdyby nie chciał zamieszania - bo przepisy byłyby jasne i nie byłoby o co się sprzeczać
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


doulos

  • Gość
Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #66 dnia: 14 Sierpień, 2017, 11:57 »
Bóg Ojciec jest wszechwiedzący i kropka. Nie zmienią tego ŚJ ani Lewandowski ani Ty.
Ja nic nie chcę zmieniać, zrozum to. Dla mnie jednakowo wszechwiedzący jest Bóg Ojciec, jak i Syn Boży czy Duch Święty. Nie wiem więc po co ten atak. To dla Strażnicy zarówno Bóg Ojciec jak i Syn Boży nie są wszechwiedzący. A Jan Lewandowski w swoim artykule walczy z poglądem wszechwiedzy Boga, pomimo, że jest katolikiem. Czy ktoś ma coś na jego obronę, czy on po prostu polemizuje z poglądem Świadków Jehowy wcale nie wierząc w to co pisze? Czy to co robi jest wobec tego uczciwe w stosunku do poglądu KK?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #67 dnia: 14 Sierpień, 2017, 12:05 »
Ja nic nie chcę zmieniać, zrozum to. Dla mnie jednakowo wszechwiedzący jest Bóg Ojciec, jak i Syn Boży czy Duch Święty. Nie wiem więc po co ten atak. To dla Strażnicy zarówno Bóg Ojciec jak i Syn Boży nie są wszechwiedzący. A Jan Lewandowski w swoim artykule walczy z poglądem wszechwiedzy Boga, pomimo, że jest katolikiem. Czy ktoś ma coś na jego obronę, czy on po prostu polemizuje z poglądem Świadków Jehowy wcale nie wierząc w to co pisze? Czy to co robi jest wobec tego uczciwe w stosunku do poglądu KK?

A ten Lewandowski to jakiś Autor dla Kościoła autorytatywny? Magisterium? Jeśli nie to po co o tym gadać? Po co go przywołujesz jak sam nie wierzysz w jego herezje?


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #68 dnia: 14 Sierpień, 2017, 20:46 »
Ja nic nie chcę zmieniać, zrozum to. Dla mnie jednakowo wszechwiedzący jest Bóg Ojciec, jak i Syn Boży czy Duch Święty. Nie wiem więc po co ten atak. To dla Strażnicy zarówno Bóg Ojciec jak i Syn Boży nie są wszechwiedzący. A Jan Lewandowski w swoim artykule walczy z poglądem wszechwiedzy Boga, pomimo, że jest katolikiem. Czy ktoś ma coś na jego obronę, czy on po prostu polemizuje z poglądem Świadków Jehowy wcale nie wierząc w to co pisze? Czy to co robi jest wobec tego uczciwe w stosunku do poglądu KK?

Jan Lewandowski nie walczy ze wszechwiedzą Boga. On polemizuje z poglądem ŚJ. To jest przecież oczywiste.


doulos

  • Gość
Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Sierpień, 2017, 10:15 »
Jan Lewandowski nie walczy ze wszechwiedzą Boga. On polemizuje z poglądem ŚJ. To jest przecież oczywiste.
No ale właśnie ten pogląd Jana Lewandowskiego nie podoba się Gorszycielowi. Stąd też ataki na moją osobę, że powołuje się na polemikę Jana Lewandowskiego, z której wynika, że Bóg Ojciec nie jest wszechwiedzący. Roszada pisze, że w artykule Lewandowskiego chodzi o antropomorfizmy, ale autor w ogóle o tym nie wspomina, że to ma na myśli, a nawet jeśli chodziłoby o to, to argumentacja przedstawiana w artykule Lewandowskiego nie miałaby najmniejszego sensu. Stąd też Lewandowski naprawdę dowodzi braku wszechwiedzy Boga, by tym sposobem odeprzeć zarzut Strażnicy, że Jezus nie może być Bogiem, bo nie jest wszechwiedzący.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Sierpień, 2017, 22:46 »
I nie ma sensu. Bóg jest wszechwiedzący, a w tych wersetach chodzi o antropomorfizmy.


doulos

  • Gość
Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #71 dnia: 19 Sierpień, 2017, 10:32 »
I nie ma sensu. Bóg jest wszechwiedzący, a w tych wersetach chodzi o antropomorfizmy.
To może wyjaśnij na czym polega antropomorfizm, gdy Bóg udaje się do Sodomy i Gomory aby sprawdzić zachowanie ludzi, czy rzeczywiście ich uczynki są tak złe, że musi te miasta zniszczyć! Bo Jan Lewandowski w swoim artykule wcale tak nie twierdzi a wręcz uważa to wydarzenie (i niektóre inne) za dowód, że Bóg nie musi wszystkiego wiedzieć. Czy Bóg według ciebie zna położenie wszystkich atomów we wszechświecie?


Offline Fantom

Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #72 dnia: 19 Sierpień, 2017, 11:04 »
 to mamy jakiś problem.Albo Bóg jest absolutem we wszystkim,niczym nieograniczony i dlatego jest Bogiem,albo ma ograniczenia i nie ma w nim pełni.Czy Bóg może być wtedy absolutem Bogiem ?Czy Bóg podlega ograniczeniom świata materialnego,w taki sposób,że on może Go zaskoczyć?
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2017, 11:07 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Sierpień, 2017, 08:22 »
To może wyjaśnij na czym polega antropomorfizm, gdy Bóg udaje się do Sodomy i Gomory aby sprawdzić zachowanie ludzi, czy rzeczywiście ich uczynki są tak złe, że musi te miasta zniszczyć! Bo Jan Lewandowski w swoim artykule wcale tak nie twierdzi a wręcz uważa to wydarzenie (i niektóre inne) za dowód, że Bóg nie musi wszystkiego wiedzieć. Czy Bóg według ciebie zna położenie wszystkich atomów we wszechświecie?

Na czym polega? Na tym, że jak bym w tamtych czasach chciał wiedzieć, co dzieje się w Sodomie, musiałbym tam zajść. Wg mnie wszechwiedza to nie suma cząstkowych wiedz. Różnie można to sobie wyobrażać, ale jak jest, nie wiem, bo jestem tylko człowiekiem takim jak Ty i Lewandowski.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Bóg jest wszechwiedzący?
« Odpowiedź #74 dnia: 21 Sierpień, 2017, 09:48 »
Obecnie bliżej mi do antropomorfizmu, tylko że w ten sposób wszystko można poddać w wątpliwość... Wszystko będzie względne... Bo jak określić zakres, na którym można, a na którym nie można bezwzglęnie zabazować  :(