Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrzest dziecka  (Przeczytany 21082 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Chrzest dziecka
« dnia: 07 Sierpień, 2017, 20:36 »
Znalazłem w necie takie pytanie skierowane do SJ:

Czy pozwoliłbyś swojemu dziecku (np mającemu 8 lat) zostać ochrzczonym w innej religii?
Czy uznałbyś, że dziecko jest wystarczająco dojrzałe by podjąć taką decyzję? Czy wspierałbyś dziecko, które tak zdecydowało? Gdyby ośmiolatek chciał studiować Islam, judaizm czy protestantyzm, czy pozwoliłbyś na to?

Przyznam szczerze, że wg mnie to genialne pytanie.


Offline Startek

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień, 2017, 07:12 »
Owszem !  Pod warunkiem gdy jestem świadkiem  i dziecko chce się oddać na czynienie woli jehowy . Ale w innej religii , nigdy ! Biblia na to odpowiada : Dzieci bądźcie posłuszni rodzicom .  Bo jak nie , to Biblia uczy : W sercu dziecka głupota mieszka , lecz rózga karności ....... .


Offline wspaniale

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń, 2018, 11:11 »

Czy pozwoliłbyś swojemu dziecku (np mającemu 8 lat) zostać ochrzczonym w innej religii?
Czy uznałbyś, że dziecko jest wystarczająco dojrzałe by podjąć taką decyzję? Czy wspierałbyś dziecko, które tak zdecydowało? Gdyby ośmiolatek chciał studiować Islam, judaizm czy protestantyzm, czy pozwoliłbyś na to?


Nie.
wg prawa swieckiego do 13 roku zycia rodzice ponosza odpowiedzialność za czyny dziecka.
wg prawa świeckiego do 18 roku życia rodzice odpowiadają za dziecko i mogą za nie decydować.
Ja moim dzieciom nie pozwoliłam na żadne decyzje do 18 roku życia.
Studium owszem ale bez żadnego ciśnienia i tylko jak dziecko chciało- nie było to studium jakie sie opisuje - raczej spotkania przy biblii, książce i rozmowa.
Dziś żadno nie jest ani katolikiem ani ŚJ.
czy to moja porażka wychowawcza ?
chyba nie, bo żadno nie kradnie, żadno nie jest rozwiązłe i każde ma przyjaciół ... dwoje nawet stałe związki bo są już dorosłe
=========
Wspaniale


Offline Dietrich

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń, 2018, 11:36 »
I to jest właśnie piękne jak i pokrętne: 11 latek "dojrzały duchowo" podjął "dojrzałą decyzję" zgłaszając się do chrztu.
Ale mając lat 17 nagle dowiaduje się, że nie wolno mu mieć dziewczyny, bo wg prawa świeckiego nie jest dojrzały do zawarcia małżeństwa. No a przecież nadal jest dzieckiem, a jego sympatia (16 lat) również dzieckiem tyle że odrobinę bardziej rozwiniętym. Argumenty o rozwoju emocjonalnym sprowadzane są do książki "Pytania młodych ludzi" i kwitowane wyłącznie w ten sposób, ze na milion procent skończy się to niechcianą ciążą.  ;D

I równie nagle ci sami rodzice wcześniej chwaleni za wychowanie i "karcenie dziecka według wytycznych Jehowy" okazują się teraz do kitu rodzicami, bo na coś takiego pozwalają. 




« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2018, 11:41 wysłana przez Dietrich »


Offline Trinity

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Styczeń, 2018, 12:07 »
moja znajoma ma syna - głosiciela a co! chodzi do pierwszej klasy SP
pytania na głosiciela była formą egzaminu
chłopczyk stresował się każdym zebraniem jak mu coś nie szlo  :o :-[
oni doszli do wniosku że wts będzie go trzymał za morde, że wychowa go ,prawda' gdyby oni nie potrafili. jak za 10 lat pozna dziewczynę to rodzice nie będą mu truli
sam sie będzie nienawidził z całego serca


Offline josh82

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Styczeń, 2018, 12:19 »
sam sie będzie nienawidził z całego serca

Kwintesencja WTS - doprowadzić człowieka do takiego stanu, żeby  sam siebie potępiał i "gnoił" zawsze kiedy powinie mu się noga.


Offline wspaniale

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń, 2018, 12:27 »
oni doszli do wniosku że wts będzie go trzymał za morde, że wychowa go ,prawda' gdyby oni nie potrafili.

Ot wielka tajemnica wiary. Sztuka wychowawcza. Zaszczuć dziecko by sie bało.
Po co rozmawiać z dzieckiem, po co dawac przykład, pokazywać, wyjaśniać ...
niech sie boi, niech wie, że może zostać wywalone ...
kto nie miłuje nie poznał Boga ... a kto udaje że kocha - zastraszając, dla mnie jest gorszy niż morderca, bo skazuje ofiary na okropne męki
=========
Wspaniale


Offline Dietrich

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń, 2018, 12:48 »
moja znajoma ma syna - głosiciela a co! chodzi do pierwszej klasy SP


Znałem przynajmniej kilka takich przypadków. W moich kręgach mówiono o takich dzieciach "stareńki maleńki". Malec wystrojony w krawaty, któremu uduchowieni zakompleksieni rodzice zabrali dzieciństwo. Ani to piękne ani przede wszystkim mądre.

Swoja drogą ciekawe, czy ten pierwszoklasista potrafi wyjaśnić "to pokolenie"  ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Styczeń, 2018, 13:12 »
Ale na pewno to dziecko wie doskonale jak Bóg ma na imię czego nie można powiedzieć o 99 % katolików czy protestantów w tym kraju ;) ;) ;)

No i co mu z tej wiedzy? Tez mi wiedza, że kot to Felis silvestris domesticus. Nic nie znaczy kiedy ktoś taki nigdy kota nie pogłaskał. A jak ktoś pogłaskał i hoduje, to więcej wie o kocie, choćby jego nazwy systematycznej nie znał. Pedofile ŚJ w Australii też pewnie wiedzieli jak ma na imię Bóg, a może nawet nie wiedzieli jak mają na imię gwałcone przez nich dzieci.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Styczeń, 2018, 13:15 »
To mu  z tego, ze nie czci bałwana czy to trójcę czy innego ;) ;) ;)

Skoro tobie jest obojętne jak Bóg ma na imię to twój problem, bałwochwalców masz pełno więc dlaczego i ty masz nim nie być ;) ;) ;)

Myślisz, że Bóg jest tak małostkowy, że nie zrozumie, jak ktoś mu powie Tato lub Ojcze?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Styczeń, 2018, 13:20 »
Bóg ma imię i to imię ma być znane całemu światu . Gdyby Jehowie nie zależało na Jego imieniu to po co Jezus nakazał też aby je uświęcać ? Jak odróżnisz Jehowe od innych bałwanów ? Naprawde pomyśl czasami zamiast pisac tu te wasze idiotyzmy ;)

Czyli Bóg jest małostkowy. Stworzył ludzi, a jak ktoś jego Imienia nie zna, to weźmie i zabije, tak? Nie takiego Boga głoszą apostołowie i Pan Jezus. Jakoś w NT ani razu imię Jahwe się nie pojawia.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Styczeń, 2018, 13:24 »

I po co znowu kłamiesz.... chłopie, ja mam całą rodzinę katolicką a jak się ich pytam jak ich Bóg ma na imię to mówią Trójca albo Jezus...to po co kłamiesz ??? Czy może oni sa innymi katolikami niż ty i ci w twojej poradni ? ;) ;) ;)

To, że masz niedouczoną rodzinę, to było akurat do przewidzenia. Jak piszą o tym w książkach i encyklopediach, to znaczy, że jest to Imię znane całemu światu.


Offline Roszada

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Styczeń, 2018, 13:25 »

I po co znowu kłamiesz.... chłopie, ja mam całą rodzinę katolicką a jak się ich pytam jak ich Bóg ma na imię to mówią Trójca albo Jezus...to po co kłamiesz ??? Czy może oni sa innymi katolikami niż ty i ci w twojej poradni ? ;) ;) ;)
Ale Jezus to Bóg, bo go tak Tomasz nazwał: Pan mój i Bóg mój -J 20:28.
Ciebie słuchać czy Tomasza?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Styczeń, 2018, 13:27 »
Podaj gdzie w Biblii przeczytałes, ze Jezus jest Bogiem równym Jehowie....chłopie, szatan też jest Bogiem człowiek tez jest Bogiem...zacznij myśleć odstępco zanim napiszesz kolejny idiotyzm ;) ;) ;)

A gdzie jest napisane że Jezus jest Bogiem takim jak szatan?


Offline Roszada

Odp: Chrzest dziecka
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Styczeń, 2018, 13:29 »

Podaj gdzie w Biblii przeczytałes, ze Jezus jest Bogiem równym Jehowie....chłopie, szatan też jest Bogiem człowiek tez jest Bogiem...zacznij myśleć odstępco zanim napiszesz kolejny idiotyzm ;) ;) ;)
Jak chcesz Jezusa z szatanem zrównywać to ja do twej sekty nie wchodzę.
A o Jehowie w NT nie czytałem.

Pytałem: ciebie czy Tomasza słuchać?