Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie  (Przeczytany 3382 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« dnia: 06 Sierpień, 2017, 22:19 »
Akapit 8 z omawianej dziś na zebraniu Strażnicy:

W Biblii czytamy, że chrześcijanka jest „chroniona przez rodzenie dzieci” (1 Tym. 2:15). Nie oznacza to, że dzięki wydaniu na świat potomstwa uzyska życie wieczne. Chodzi raczej o to, że troszczenie się o dzieci, a także zajmowanie się domem, w jakiejś mierze zabezpiecza przed plotkowaniem i wtrącaniem się w cudze sprawy (1 Tym. 5:13).

Paweł napisał w 2,15 coś dla nich tajemniczego. Na szczęście wyjaśnił o co mu chodziło w 5,13 :D Nie wiem czy oni drwią czy są tak nierozumni tam w Warwick :(


Offline Sebastian

Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień, 2017, 22:35 »
niestety, mężczyzn ten rodzaj ochrony nie dotyczy :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sierpień, 2017, 22:51 »
 "Zazwyczaj kobieta przechodzi spod władzy rodziców pod władzę męża, którego Bóg uczynił głową żony (1 Kor. 11:3). Dla niektórych młodych par małżeńskich nie jest to łatwa sytuacja. Zgodnie ze Słowem Bożym żona powinna uznać, że teraz decyzje będzie podejmował mąż, a nie rodzice. "


To dopiero jest kpina!!!!!

 
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Sebastian

Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień, 2017, 22:58 »
"Zazwyczaj kobieta przechodzi spod władzy rodziców pod władzę męża, którego Bóg uczynił głową żony (1 Kor. 11:3). Dla niektórych młodych par małżeńskich nie jest to łatwa sytuacja. Zgodnie ze Słowem Bożym żona powinna uznać, że teraz decyzje będzie podejmował mąż, a nie rodzice. "
oni to piszą poważnie?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Dianne

Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień, 2017, 18:00 »
Czy to już można podciągnąć pod molestowanie?
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Lunkaa

  • Gość
Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień, 2017, 18:06 »
. Zgodnie ze Słowem Bożym żona powinna uznać, że teraz decyzje będzie podejmował mąż, a nie rodzice. "



Mnie uczyli, zanim za mąż wyszłam, że moją głową jest Chrystus, jak to w końcu jest?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sierpień, 2017, 09:37 »
"Zazwyczaj kobieta przechodzi spod władzy rodziców pod władzę męża, którego Bóg uczynił głową żony (1 Kor. 11:3). Dla niektórych młodych par małżeńskich nie jest to łatwa sytuacja. Zgodnie ze Słowem Bożym żona powinna uznać, że teraz decyzje będzie podejmował mąż, a nie rodzice. "

Wcześniej rodzice (=ojciec, bo matka też ma męża, pod którego władzę przeszła spod władzy swoich rodziców, więc w sumie to on decyduje), a później mąż. Kobieta nigdy :D Jak w ultraortodoksyjnym islamie :D Dobre... (USA, XXI w.)


Offline czarnaowca

Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpień, 2017, 13:53 »
Mnie uczyli, zanim za mąż wyszłam, że moją głową jest Chrystus, jak to w końcu jest?

Mnie, ze Chrystus jest głowa mężczyzny a maz jest głowa kobiety.


Lunkaa

  • Gość
Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Sierpień, 2017, 16:42 »
 Na bank mi mówili, że dopóki kobieta nie wyjdzie za mąż jej głową jest Chrystus, przynajmniej do mnie tak mówili, że moją głową jest Jezus nawet jak byłam zaręczona; ten stan miał się zmienić po ślubie:  mąż wówczas będzie moją głową a jego-Chrystus.


Offline Dianne

Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Sierpień, 2017, 20:22 »
no bez kitu. Kobiety to takie pod ludzie, że między nimi a chrystusem musi być mąż.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline wrzesien

Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Sierpień, 2017, 20:28 »
Co ma stan cywilny do plotkowania? Chyba tylko to ze "Baba bez bolca, dostaje pier*lca"...


Offline Dianne

Odp: Wydawanie na świat potomstwa a plotkowanie
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sierpień, 2017, 20:39 »
Dlatego też musi mieć dzieci :D
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.