Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?  (Przeczytany 2779 razy)

Offline pytacz

Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« dnia: 02 Sierpień, 2017, 12:49 »
Dzień dobry,

Różne przekłady oddają znaczenie we wersetów inaczej.

SJ uznają, że trzeba się spotykać na ich zebraniach.

W Biblii tysiąclecia, czytamy, żeby pozostawać w społeczności.

O czym jest mowa zgodnie z tymi słowami?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka



Offline Roszada

Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień, 2017, 12:54 »
A społeczność to nie zebranie się?
Bo dla mnie enigmatyczna społeczność, bez spotkania się to tak jak forum.
A Dz 2:42, 46 podają, że to coś więcej.


Offline pytacz

Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień, 2017, 12:56 »
A gdy odchodzisz od jw, a oni argumentują ww wersety, że należy chodzić na zebrania, nie być nieaktywnym?

W końcu pismo mówi także, że gdzie dwóch lub trzech, ja będę między nimi, hebr. Zaś, że te zebrania mają głównie ku pokrzepieniu się odbywać.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka



Offline Roszada

Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień, 2017, 13:00 »
Na zebraniach jak podają Dz 2:42, 46 i 20:7 łamano chleb i modlono się, a nie studiowano gazetki.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień, 2017, 13:00 »
Werset jest oczywisty. Człowiek wierzący potrzebuje wspólnoty z innymi ludźmi wierzącymi. Oczywiście nie chodzi o zebrania ŚJ, bo tam się nie mówi o nadziei, o której należałoby na takich spotkaniach mówić zgodnie z wersetami wcześniejszymi z 10 rozdziału Listu do Hebrajczyków.


Offline Sebastian

Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sierpień, 2017, 15:13 »
Werset jest oczywisty. Człowiek wierzący potrzebuje wspólnoty z innymi ludźmi wierzącymi. Oczywiście nie chodzi o zebrania ŚJ, bo tam się nie mówi o nadziei, o której należałoby na takich spotkaniach mówić zgodnie z wersetami wcześniejszymi z 10 rozdziału Listu do Hebrajczyków.
Myślę że dałoby się obronić tezę, że nie jest wymagana fizyczna obecność w tym samym miejscu i że wystarczająca jest łączność radiowa albo telefoniczna albo internetowa.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sierpień, 2017, 16:28 »
Myślę że dałoby się obronić tezę, że nie jest wymagana fizyczna obecność w tym samym miejscu i że wystarczająca jest łączność radiowa albo telefoniczna albo internetowa.

Przecież jesteś ateistą. Po co Ci bronienie jakiejkolwiek tezy w sprawie tego fragmentu?


Offline Sebastian

Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sierpień, 2017, 16:32 »
Przecież jesteś ateistą. Po co Ci bronienie jakiejkolwiek tezy w sprawie tego fragmentu?
ćwiczenia retoryczne.

Ostatnio dużo czasu spędzam na przygotowaniu spraw podatkowych do sporów przed WSA  i ćwiczę się w udowadnianiu że ustawodawca nie miał na myśli tego co miał na myśli albo że miał na myśli to czego nie miał na myśli :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpień, 2017, 02:30 »
W Biblii tysiąclecia, czytamy, żeby pozostawać w społeczności(...) przy użyciu Tapatalka
poważnie Biblia Tysiąclecia wspomina o Tapatalku? :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline bene

Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpień, 2017, 09:34 »
poważnie Biblia Tysiąclecia wspomina o Tapatalku? :)
Po tym co napisałeś to  kiepsko widzę twoje udowadnianie przed WSA. Ale powodzenia życzę
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Sebastian

Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpień, 2017, 14:41 »
Po tym co napisałeś to  kiepsko widzę twoje udowadnianie przed WSA. Ale powodzenia życzę
nigdy nie pytałem WSA o tapatalka :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpień, 2017, 15:36 »
aczkolwiek muszę przyznać, że niektóre rozstrzygnięcia WSA są mniej więcej na tym poziomie co moje pytanie o tapatalka. To znaczy sąd bierze na tapetę konkretny artykuł w ustawie, wyżywa się nad jego niepoprawnością gramatyczną, a później stwierdza że zdanie jest tak osobliwie sformułowane, że poprawna jest także (niezgodna z intencją ustawodawcy) interpretacja podatnika,  a zatem (powołując się na tzw. interpretację gramatyczną) sąd orzeka, że podatnik miał rację.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Hebr. 10:24,25 o co chodzi?
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Sierpień, 2017, 20:23 »
Warto zadać sobie pytanie : W jakim celu mieli się spotykać? bo doczytałem , że w celu wzajemnego budowania. A co jeśli to towarzystwo mnie nie buduje , bo wiem , że ktoś się upija inny jest nielojalny żonie , kolejny okrada pracodawcę , inny jest kłamcą , żarłokiem , plotkarzem. Dopóki takie osoby są w zborze ja się tam pojawiać nie zamierzam , bo złe towarzystwo , mówi Biblia, psuje pożyteczne zwyczaje a odrobina kwasu zakwasza ciasto