Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .  (Przeczytany 7394 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Lipiec, 2017, 20:54 »
Do przełomu XIX i XX wieku archeolodzy z braku znalezisk sądzili, że Asyria nie istniała :o O potędze starożytnego Damaszku powątpiewano do znalezisk w Rasz Szamra w latach 70. XX wieku. Ja jestem ostrożny co do wniosków: nie znaleźliśmy nic = nic nie było :D

Argument iście WTSowy. Na temat 607 w97 15.2 str 30 piszą
Cytuj
A nawet jeśli posiadane świadectwa są dokładne, mogły zostać mylnie zinterpretowane przez nowożytnych uczonych, albo są niekompletne i nie odnalezione jeszcze materiały mogą radykalnie zmienić chronologię omawianego okresu.
Mamy rację a argumenty się znajdą w przyszłości.

Gorszycielu, coraz trudniej się ciebie czyta, wiesz?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Lipiec, 2017, 20:56 »
Bo to prawda. Co mnie obchodzi, że WTS tak pisze. Uczciwy archeolog nie wyciąga wniosków kiedy nic nie znalazł. Butnie już pisano książki o nieistnieniu Asyrii. Wolę dać na wstrzymanie z tezami o nieistnieniu Salomona.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Lipiec, 2017, 20:59 »
Zdecydowanie się tu marnujesz :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:00 »
Zdecydowanie się tu marnujesz :)

Uczę się angielskiego i idę pisać artykuły do Strażnicy :P Mam Twoje błogosławieństwo?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:01 »
Uczę się angielskiego i idę pisać artykuły do Strażnicy :P Mam Twoje błogosławieństwo?

Tak, i wobec tego mów do mnie "ojcze".


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:02 »
Tak, i wobec tego mów do mnie "ojcze".

Gaudeo igitur, Pater! :D


Offline Martin

Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:04 »
Bo to prawda. Co mnie obchodzi, że WTS tak pisze. Uczciwy archeolog nie wyciąga wniosków kiedy nic nie znalazł. Butnie już pisano książki o nieistnieniu Asyrii. Wolę dać na wstrzymanie z tezami o nieistnieniu Salomona.
Nikt nie mówi o nieistnieniu Salomona, tylko o tym, że biblijny opis jego królestwa to bajka.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:07 »
Nikt nie mówi o nieistnieniu Salomona, tylko o tym, że biblijny opis jego królestwa to bajka.

Audiatur et altera pars, Martinie ;)


Offline Martin

Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:09 »
Audiatur et altera pars, Martinie ;)
Grozisz mi?  :P
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:10 »
Grozisz mi?  :P

To tylko paremia prawnicza radząca, że należy wysłuchać świadków drugiej strony.


Offline sawaszi

Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:40 »
Salomon rozgrzewa emocje do dziś .


Offline sawaszi

Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Lipiec, 2017, 22:57 »
A tak zapytam , kto napisał "Przypowieści Salomona" i "Księgę Kaznodziei Salomona" - proszę o odpowiedzi .


Offline PoProstuJa

Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Lipiec, 2017, 23:22 »
Lubię czytać księgi napisane przez Salomona, bo to bardzo mądry i inteligentny człowiek.
Kiedy jednak czytam księgę Kaznodziei odnoszę nieodparte wrażenie, że Salomon został za bardzo przygnieciony swoim bogactwem i z tego powodu popadł w nostalgię, przygnębienie, depresję (?). Otóż niestety od nadmiaru przybytku głowa też potrafi rozboleć :)
Problem Salomona polegał na tym, że miał już wszystko (a nawet milion razy więcej) co jest niezbędne do życia śmiertelnikowi. Zaczął więc sobie wymyślać czego by tu jeszcze chcieć, do czego dążyć. To co posiadał przestało go cieszyć.
To normalne, że człowiek przyzwyczaja się do dobrego i to dobro mu powszednieje. Salomon miał o tyle gorzej, że w zasadzie nie miał już celów do których mógłby dążyć.
To co już miał zaczęło go nudzić, szukał więc nowych wrażeń. No i za bardzo przegiął - 1000 żon i nałożnic... to świadczy o tym jak bardzo zdesperowany był to człowiek! Szukał wrażeń, czegoś nowego... myślał, że kobiety urozmaicą mu życie.

W sumie przykład Salomona daje do myślenia tym, którzy chcą być obrzydliwie bogaci. Smutne jest to, gdy dla człowieka wszystko przestaje mieć wartość, gdy ma świadomość, że może kupić co tylko zechce.
O paradoksie! Żeby być bardziej szczęśliwymi potrzebujemy problemów, wyzwań i rozsądnej ilości pieniędzy. Wszystko co ponadto w końcu powoduje frustrację.

Salomon próbował urozmaicić sobie życie na różne sposoby i w końcu zostaje bałwochwalcą; zaczyna czcić inne bożki. I to właśnie było zawsze dla mnie zagadką... Dlaczego? Czy to z tych nudów? Niczym niewdzięczny pies "zaczął gryźć" rękę, która go karmiła... Może to tak specjalnie? Może czekał na karę od Boga - śmierć - bo jego życie mu zbrzydło...?


Offline Sebastian

Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Lipiec, 2017, 00:15 »
Salomon próbował urozmaicić sobie życie na różne sposoby i w końcu zostaje bałwochwalcą; zaczyna czcić inne bożki. I to właśnie było zawsze dla mnie zagadką... Dlaczego? Czy to z tych nudów? Niczym niewdzięczny pies "zaczął gryźć" rękę, która go karmiła... Może to tak specjalnie? Może czekał na karę od Boga - śmierć - bo jego życie mu zbrzydło...?
Nie wiem czy takie jest oficjalne stanowisko towarzystwa strażnica ale 30 lat temu na studium biblijnym uzyskałem (od brata starszego który wcześniej był nadzorcą podróżującym a więc od osoby solidnie obeznanej z nauczaniem strażnicowym) odpowiedź, że Salomon został sterroryzowany przez kobiety będące jego żonami. Gdzie diabeł nie może tam babę pośle - wszystkiemu winne są kobiety bo to one nakłoniły Salomona do balwochwalstwa.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Salomon syn Dawida - kim jest - prawda i mity .
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Lipiec, 2017, 00:41 »
Sprawdźcie sobie chronologię - ile lat miał Salomon gdy pojął pierwszą żonę, kim ona była z pochodzenia, oraz kiedy poprosił o mądrość.

I powiedzcie sobie i nam jak na tą jego pierwszą żonę zareagował jhwh.