Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe auta dla n-ców obwodu!  (Przeczytany 10444 razy)

Mario

  • Gość
Nowe auta dla n-ców obwodu!
« dnia: 04 Maj, 2015, 20:39 »
Nowe auta dla nadzorców "podróżujących" będą bez wątpienia dużą pomocą w docieraniu do zborów, do Betel,na zgromadzenia itd.


Ciekawe jednak , że pomysł udostępnienia tego skutecznego narzędzia zrodził się w tym samym czasie, w którym owi n-cy zyskali większą władzę do zmian w zborach ( dla przypomnienia -  pewne uprawnienia starszych zboru od ponad pół roku czasu są ograniczone a decyzje podejmują właśnie owi bracia "podróżujący") co może wskazywać na tzw "motywatora" do polegania na Jehowie , o przepraszam na Organizacji :) .




Co już część osób wie - n-cy dostali nowiutkie ople astry . A zatem oklaski dla najnowszego hitu stajni  OPEL ASTRA HATCHBACK.


Samochody są w planie lisingowym firmy Leaseplan.
Ciekawostką dla mnie było to , że właściciel Leaseplan posiada podobnie jak Wts kilka korporacji , którymi posługuje się na całym świecie.
Niby to normalne ale to pokazuje mi po raz kolejny, że Św J to coś więcej niż religia - to organizacja finansowa.

« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2015, 21:37 wysłana przez Mario »


Offline Fantom

Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj, 2015, 21:12 »
Ty z tymi samochodami tak naprawde ?Nie wiem czy robisz sobie ''jazde'' czy jest to fakt. Nie podales zrodla informacji.
 Nie chce mi sie wierzyc.To czym jezda ci z CK?To taki samochod sluzbowy?hehe
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2015, 21:13 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Robert

Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj, 2015, 21:14 »
Prawda, prawda, od wielu miesięcy głosiciele zostali zobowiązani by każdego miesiąca przeznaczać po złotówce na auta dla szanownych braci podróżujących.


Offline Fantom

Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj, 2015, 21:26 »
Powinne byc oznaczone logo jw..org zeby nie przzyszla mu ochota na wyjazdy ''sluzbowe'' z rodzina nad morze za skladki braci.
 Fakt ,ze taki nadzorca jest na etacie WTS i moze nie miec wlasnego siana.WTS powinna sama wylozyc na to kase,bo prezzeciez wierne owce juz daly datek na ogolnoswiatowa dzialalnosc.Moim zdaniem jezeli juz to cos bardziej skromniejszego.W koncu nie sa to spotkania biznesowe.Moze to ma byc taka ''marchewka'' dla innych?'moze zostane nadzorca?W kraju jest bezrobocie,a tu autko,wyjazdy,spotkania na szczycie...''
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Mario

  • Gość
Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maj, 2015, 21:35 »
Ty z tymi samochodami tak naprawde ?Nie wiem czy robisz sobie ''jazde'' czy jest to fakt. Nie podales zrodla informacji.
 Nie chce mi sie wierzyc.To czym jezda ci z CK?To taki samochod sluzbowy?hehe

Nie mogę podać źródeł wewnętrznych. Rozumiesz dyskrecja i "łeb by ucięli" niektórym.
Ale mogę tylko Tobie obiecać , że dysponuję nawet dokumentacją , której nie mogę tutaj zamieścić z uwagi na możliwość zdekonspirowania :).

Czym jeżdżą Ci z CK ? - myślę, że Roszada znalazłby coś w publikacjach na ten temat :).


Mario

  • Gość
Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Maj, 2015, 21:41 »
Powinne byc oznaczone logo jw..org zeby nie przzyszla mu ochota na wyjazdy ''sluzbowe'' z rodzina nad morze za skladki braci.
 Fakt ,ze taki nadzorca jest na etacie WTS i moze nie miec wlasnego siana.WTS powinna sama wylozyc na to kase,bo prezzeciez wierne owce juz daly datek na ogolnoswiatowa dzialalnosc.Moim zdaniem jezeli juz to cos bardziej skromniejszego.W koncu nie sa to spotkania biznesowe.Moze to ma byc taka ''marchewka'' dla innych?'moze zostane nadzorca?W kraju jest bezrobocie,a tu autko,wyjazdy,spotkania na szczycie...''

N-cy Ci dostali podwyżkę i mimo iż to ciągle nie duża kwota to w porównaniu do poprzedniej kwoty jest to już coś i tak po roku można zrobić sobie niezłe wakacje - przecież na ubranie, jedzenie , leczenie itd i tak pieniążki otrzymują z kasy zboru lub obwodu.


Offline Liberal

Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj, 2015, 22:26 »
Samochody w WTS to nie jest żadna nowość.
Pamiętam taką sytuację gdzieś z roku 1996 czy 1997, kiedy do naszego zboru miała przyjechać delegacja trzech braci z Nadarzyna w związku z jakimiś tam kwestiami prawnymi Sali Królestwa.
Spotkanie umówiliśmy w moim domu i czekamy...
Braciszkowie nie bardzo mogli trafić i dzwonią na komórę, żeby wyjść na zewnątrz i ich pokierować. Wychodzę przed blok, a tu podjeżdża nowiutki VW Bora (w tamtych latach to był naprawdę wypas), wychodzą wujki, witamy się, no i ja z głupia zagajam "fajną furę macie", a oni "bracie, przecież to wszystko nasze wspólne, do Organizacji należy...", a ja nie wiem co mnie podkusiło - zawsze miałem niewyparzoną gębę - i mówię "no to jak wspólne, to może zostawicie mi go na kilka dni, pośmigam se do służby na wioski".
Żebyście widzieli ich miny!
Od razu przestali mnie lubić
:D 
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Mario

  • Gość
Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Maj, 2015, 22:34 »
Samochody w WTS to nie jest żadna nowość.
Pamiętam taką sytuację gdzieś z roku 1996 czy 1997, kiedy do naszego zboru miała przyjechać delegacja trzech braci z Nadarzyna w związku z jakimiś tam kwestiami prawnymi Sali Królestwa.
Spotkanie umówiliśmy w moim domu i czekamy...
Braciszkowie nie bardzo mogli trafić i dzwonią na komórę, żeby wyjść na zewnątrz i ich pokierować. Wychodzę przed blok, a tu podjeżdża nowiutki VW Bora (w tamtych latach to był naprawdę wypas), wychodzą wujki, witamy się, no i ja z głupia zagajam "fajną furę macie", a oni "bracie, przecież to wszystko nasze wspólne, do Organizacji należy...", a ja nie wiem co mnie podkusiło - zawsze miałem niewyparzoną gębę - i mówię "no to jak wspólne, to może zostawicie mi go na kilka dni, pośmigam se do służby na wioski".
Żebyście widzieli ich miny!
Od razu przestali mnie lubić
:D 

Dobre :)


Offline falafel

Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Maj, 2015, 23:13 »
Z tego co wiem, to owe auta dostaja nadzorcy w calej Europie (nie wiem dokladnie w ktorych krajach). Zgadza sie to z tym co wygooglowal Mario ze firma leasingowa jest miedzynarodowa. Wyglada na to ze bracia w niemczech jezdza takimi samymi. :)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń, 2017, 12:38 »
Ostatnio przechodząc obok sali królestwa we Wrocławiu obok Wyścigowej zauważyłem, że kilka aut marki Opel stojących na parkingu mają rejestracje warszawskie (WE) ale wszystkie kończą się literami JW. Ciekawe, czy to celowe? Jeśli tak, to czy trzeba było dopłacić w momencie rejestracji? Czy w ten sposób, aby zaspokoić zachciankę wydano pieniądze ze zbiórek?
Jak ktoś jest zorientowany proszę o odpowiedź... Nie chcę pytać znajomka SJ wprost  :D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Styczeń, 2017, 12:48 »
Ostatnio przechodząc obok sali królestwa we Wrocławiu obok Wyścigowej zauważyłem, że kilka aut marki Opel stojących na parkingu mają rejestracje warszawskie (WE) ale wszystkie kończą się literami JW. Ciekawe, czy to celowe? Jeśli tak, to czy trzeba było dopłacić w momencie rejestracji? Czy w ten sposób, aby zaspokoić zachciankę wydano pieniądze ze zbiórek?
Jak ktoś jest zorientowany proszę o odpowiedź... Nie chcę pytać znajomka SJ wprost  :D
Raczej nie są to "tablice indywidualne" bo były by bardziej "specjalne".
Ale gdy ma się jakieś znajomości w wydziale komunikacji - można sobie wybrać z dostępnej puli numerów (na 100% firma leasingowa ma takie możliwości, a to ona rejestruje). To tym bardziej prawdopodobne, że rejestrowano sporo samochodów.I możliwe że właśnie tak było. A że pewnie nie obyło się przy tym bez "małego wyrazu wdzięczności" ....
 ;D


Offline M

Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Styczeń, 2017, 13:48 »
Ostatnio przechodząc obok sali królestwa we Wrocławiu obok Wyścigowej zauważyłem, że kilka aut marki Opel stojących na parkingu mają rejestracje warszawskie (WE) ale wszystkie kończą się literami JW. Ciekawe, czy to celowe?

Na 100% celowe, mówiła mi o tym jedna z osób będąca wysoko na szczeblach w Nadarzynie, że przy wydawaniu tablic dla aut obwodowych specjalnie prosili, żeby im wydano właśnie takie. Niestety ponoć dla wszystkich nie starczyło ;).


Offline zaocznie wywalony

Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Styczeń, 2017, 13:57 »
Na 100% celowe, mówiła mi o tym jedna z osób będąca wysoko na szczeblach w Nadarzynie, że przy wydawaniu tablic dla aut obwodowych specjalnie prosili, żeby im wydano właśnie takie. Niestety ponoć dla wszystkich nie starczyło ;).
Czyli jest dokładnie tak jak przewidywałem.
 :)
Wydziały komunikacji mogą bez problemu takie coś załatwić.
 ;)


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Styczeń, 2017, 15:10 »
Na 100% celowe, mówiła mi o tym jedna z osób będąca wysoko na szczeblach w Nadarzynie, że przy wydawaniu tablic dla aut obwodowych specjalnie prosili, żeby im wydano właśnie takie. Niestety ponoć dla wszystkich nie starczyło ;).

Potwierdzam.Niejedno źródełko potwierdziło.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe auta dla n-ców obwodu!
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Styczeń, 2017, 17:07 »
Na 100% celowe, mówiła mi o tym jedna z osób będąca wysoko na szczeblach w Nadarzynie, że przy wydawaniu tablic dla aut obwodowych specjalnie prosili, żeby im wydano właśnie takie. Niestety ponoć dla wszystkich nie starczyło ;).

Wszystkie auta mają rejestrację WExxxJW albo WE xxxJV