Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.  (Przeczytany 7685 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lipiec, 2017, 13:14 »
A czy nalezy używać śpiewnika czy tabletu? Nie można z pamięci. U nas większość z pamięci śpiewa. :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Helleboris

Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lipiec, 2017, 13:36 »
Moja babunia ma nowy śpiewnik z dużymi literami. Jest w takiej srebrnej pseudo-skórzanej okładce. I ma te krawędzie stron srebrne, wygląda jak Biblie siedmiu wspaniałych z Warwick :P
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline rychtar

Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Lipiec, 2017, 13:50 »
A czy nalezy używać śpiewnika czy tabletu? Nie można z pamięci. U nas większość z pamięci śpiewa. :)

Z pamięci można śpiewać pieśni, które nie zmieniają się od 1984 roku (w Polsce te pieśni są od 1989 roku). Pamiętam wtedy na Stadionie Śląskim dawali wtedy śpiewniki brązowe z nutami, to był wtedy szał. Ten śpiewnik obowiązywał aż 20 lat do 2009 roku. Teraz gdy pieśni co chwila się zmieniają to chyba ciężko będzie się nauczyć wszystkich na pamięć uwzględniając wszelkie zmiany zgodne z "nowym światłem" :)

Ja nie potępiam używających tabletów, smartfonów itp., ale dziwi mnie taka nagła zmiana w WTS w sprawie techniki i internetu. Jeszcze nie tak dawno opluwali tą technikę, internet i inne nowinki techniczne. A już najbardziej śmiać mi się chce gdy starsze babcie, które do tej pory widziały wręcz Szatana w tablecie, teraz nagle zaczęły dostrzegać w tym samym tablecie "samego Jehowę".
Naprawdę nie będę zdziwiony jeśli się okaże, że WTS ma udziały w Apple, Google, Microsoft, Samsung, LG i innych firm produkujących software i hardware do tabletów, smartfonów i sprzętu PC bo przecież "posłuszne owieczki" generują im ogromny obrót poprzez kupno sprzętu IT.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2017, 13:54 wysłana przez rychtar »
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Lipiec, 2017, 13:56 »
Z pamięci można śpiewać pieśni, które nie zmieniają się od 1984 roku (w Polsce te pieśni są od 1989 roku). Pamiętam wtedy na Stadionie Śląskim dawali wtedy śpiewniki brązowe z nutami, to był wtedy szał. Ten śpiewnik obowiązywał aż 20 lat do 2009 roku. Teraz gdy pieśni co chwila się zmieniają to chyba ciężko będzie się nauczyć wszystkich na pamięć uwzględniając wszelkie zmiany zgodne z "nowym światłem" :)

To nawet jak człowiek nuci sobie jakąs "oklepaną" piesn królestwa przy robocie, może się okazać że już nie aktualna :). Fakt, bez sensu się uczyć na pamieć. Gorzej jak sama sie w głowie "zakoduje".
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Lipiec, 2017, 14:02 »
Ja bardzo lubię pieśń rozpoczynającą ten film z jw.borga
https://tv.jw.org/#pl/mediaitems/VODOrgHistory/pub-kyc_1_VIDEO

Melodia to hymn bojowy Republiki
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hymn_Bojowy_Republiki
Tu wersja współczesna:
https://www.youtube.com/watch?v=Jy6AOGRsR80

Zobaczcie jak pięknie tekst pasuje do wierzeń SJ:
Cytuj
Mine eyes have seen the glory of the coming of the Lord;
He is trampling out the vintage where the grapes of wrath are stored;
He hath loosed the fateful lightning of His terrible swift sword;
His truth is marching on.

Glory! Glory! Hallelujah! Glory! Glory! Hallelujah!
Glory! Glory! Hallelujah! His truth is marching on.


Szkoda że się już jej nie śpiewa


Offline Dietrich

Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Lipiec, 2017, 15:54 »

Ja nie potępiam używających tabletów, smartfonów itp., ale dziwi mnie taka nagła zmiana w WTS w sprawie techniki i internetu. Jeszcze nie tak dawno opluwali tą technikę, internet i inne nowinki techniczne. A już najbardziej śmiać mi się chce gdy starsze babcie, które do tej pory widziały wręcz Szatana w tablecie, teraz nagle zaczęły dostrzegać w tym samym tablecie "samego Jehowę".

Fragment z NSK z listopada 1999: (podkreślenia moje)
(...)
Korzystanie z materiałów do wykładu lub zebrania przygotowanych przez kogoś innego całkowicie mija się z celem studium osobistego. Czy nie pragniesz sam budować swej wiary w Słowo Boże? Jeśli żywisz taką wiarę, możesz wyrażać ją publicznie w przemówieniach, w odpowiedziach na zebraniach i w służbie polowej (Rzym. 10:10). Korzystanie z owoców pracy innych nie pasuje do zachęty z Księgi Przysłów 2:4, 5, by każdy ‛szukał wiedzy o Bogu jak ukrytych skarbów’.

[Dziś: "duchowe skarby" - przygotowane wszystko na gotowo, łącznie z odpowiedziami, czas na opowiedzenie o własnych przemyśleniach skrócony do minimum]

Kiedy na przykład odszukujesz wersety w swojej Biblii, możesz szybko przejrzeć kontekst każdego z nich. Zdołasz ‛wszystko dokładnie prześledzić’, jak to czynił Łukasz, gdy sporządzał sprawozdanie ewangeliczne (Łuk. 1:3). Ten dodatkowy wysiłek pomoże ci później sprawnie odszukiwać wersety w służbie kaznodziejskiej i podczas wygłaszania przemówień. Wielu mówi, że Świadkowie Jehowy robią na nich wrażenie, bo potrafią korzystać z Pisma Świętego. W naszym wypadku znajdzie to zastosowanie jedynie wtedy, gdy zawsze będziemy osobiście odszukiwać wersety biblijne we własnych egzemplarzach Biblii.

[Dziś: wszystko w urządzeniu mobilnym, kiedyś ci gorliwsi nosili nawet dwa - trzy przekłady do służby]


O Broadcastingu nie wspominam nawet, bo za tamtych czasów niektórzy na czas zebrań w domach wynosili TV z pokoju, inni opowiadali na kongresach, że w ogóle się odbiornika pozbyli.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2017, 15:57 wysłana przez Dietrich »


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Lipiec, 2017, 15:57 »
Zwoje, kodeks, tablet, ...
..."nowe zwoje" - i koło się zamyka  ;D
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline rychtar

Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Lipiec, 2017, 16:19 »
Zwoje, kodeks, tablet, ...
..."nowe zwoje" - i koło się zamyka  ;D

To skoro nowe zwoje to i nowy tablet bo Apple, Samsung i inni producenci muszą z czegoś żyć. A dzięki "posłusznym owieczkom" producenci tabletów na dzień dobry mogą liczyć na sprzedaż na poziomie minimum 5 milionów sztuk.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Lipiec, 2017, 20:18 »
To skoro nowe zwoje to i nowy tablet(...)

Ale wcześniej nowy kodeks  :)
A może właśnie już jest to np. książka dla strasznych z boru:"Paście" ? :-\
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline gangas

Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Lipiec, 2017, 23:08 »
A czy nalezy używać śpiewnika czy tabletu? Nie można z pamięci. U nas większość z pamięci śpiewa. :)

 I dlatego nie dość, że fałszują to w tekście się gubią jak Jaś Fasola gdy śpiewał alleluja  ;D ;D ;D
nie potrafię wrzucić filmika ale może ktoś pomoże ??? ??? ???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Tusia

  • Gość
Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Lipiec, 2017, 23:23 »
I dlatego nie dość, że fałszują to w tekście się gubią jak Jaś Fasola gdy śpiewał alleluja  ;D ;D ;D
nie potrafię wrzucić filmika ale może ktoś pomoże ??? ??? ???



Offline Estera

Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Lipiec, 2017, 00:09 »
Zwoje, kodeks, tablet, ...
..."nowe zwoje" - i koło się zamyka  ;D
   ... nowy kodeks ...
   ... nowy tablet ...
   ... nowe słowa piesienki ...
   Nauka na pamięć pieśni nie ma sensu, bo co rusz jest modyfikowana.

   Jak np., pieśń 57 ze zgromadzenia, program niedzielny, jest tam tak:
   W śpiewniku było: "Tą drogą idź, do życia drogą idź nie zbaczaj z niej, zachęta Boga brzmi.
                                  Głos z tyłu wzywa, tą drogą idź, nie cofaj się, tą drogą zawsze idź."


   A na zgromadzeniu wersja taka:
                               "Tą drogą chodź, do życia drogą chodź, nie zbaczaj z niej, zachęca Boży głos.
                                Bóg ciągle wzywa, tą drogą chodź, nie cofaj się, tą drogą zawsze chodź!"

   A ile przy tym wsadzonej manipulacji tekstem.
   Czy widzicie to??
   No i śpiewnik, oczywiście, nieaktualny.
   A z tablecika wersja aktualna, wymiksowana papka, na potrzeby korporacji "strażnica".
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Lipiec, 2017, 15:58 »
Mnie osobiście wkurzać zaczęło publiczne czytanie na mównicy Biblii z tabletu podczas zebrania - podczas wykładów i szkoły teokratycznej. Kiedyś to były pojedyncze przypadki, a dziś to norma.
Moim zdaniem ujmuje to Biblii powagi.


Jakze musialo denerwowac ludzi jak dostali biblie jako zbior ksiąg w ksiazce gdzie wszyscy znali tylko odczytywanie ze zwojów. To było takie niepoważne


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Lipiec, 2017, 22:14 »
   ... nowy kodeks ...
   ... nowy tablet ...
   ... nowe słowa piesienki ...
   Nauka na pamięć pieśni nie ma sensu, bo co rusz jest modyfikowana.
   

Nie ma tam pieśni, hymnów znanych od dziesiątek lat (w organizacji)?  Jak np. w KK "Tedeum Laudamus"  - "Ciebie Boga wysławiamy"? Gdzie większość ludzi do ostatniej zwrotki zna; wiekowi ludzie to i po łacinie ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śpiewajmy Jehowie z... tabletu, komórki.
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Lipiec, 2017, 01:20 »
Chyba Te Deum laudamus?