Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Adam i Ewa - czy byli doskonali?  (Przeczytany 11516 razy)

Offline sawaszi

Odp: Adam i Ewa - czy byli doskonali?
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Lipiec, 2017, 01:38 »
Alegoria o Adamie i Ewie (ludziach doskonałych) - to mit ! - opisany w Biblii- Tego Nie Było w rzeczywistości - realnej - a czy będzie ?? - tego nie wiem ??. Przyszłość jeszcze przed nami - i w to wierze szczerze - to nasza przyszłość = jakoby nie było . -No Tak != czyżby nie !, ?? - Kto temu zaprzeczy ?/ ??? .


Offline Sebastian

Odp: Adam i Ewa - czy byli doskonali?
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Lipiec, 2017, 00:16 »
jeżeli Adam i Ewa to mit i jeżeli Biblia zawiera mity, to (cytując znaną osobę) "nie będzie niczego" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Adam i Ewa - czy byli doskonali?
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Lipiec, 2017, 01:55 »
Dziwię się, że Ciebie, człowieka Biblii nie wierzącemu, tak ta księga zajmuje - czasem mam wrażenie, że bardziej niż mnie. Ja tam olewam tematy, które mnie nie interesują, a te, co do których sądzę, że są stratą czasu (np. kodeks postępowania administracyjnego) w ogóle są dla mnie niebytem. Dziwię się naprawdę ;)
gdybyśmy dyskutowali o mitologii greckiej także okazywałbym zainteresowanie - mimo że oczywiste jest że nikt ze współczesnych nie wierzy w Zeusa, Afrodytę itd. Mnie to interesuje.

Z zawodu jestem księgowym i tam nie ma o czym filozofować. Jest ustawa rozporządzenie konto księgowe czy jakaś inna ewidencja i nie ma o czym dyskutować. Jak jest coś niejasnego to są komentarze jak nie ma to się pisze wniosek o interpretację płaci 40zł i z głowy.

Tematyka religijna ciekawi mnie bo stanowi jakąś odmianę dla niesamowicie nudnej pracy zawodowej. Kultura literatura ścieranie się różnych spojrzeń różnych interpretacji zawsze są ciekawe.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Adam i Ewa - czy byli doskonali?
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Lipiec, 2017, 07:37 »
jeżeli Adam i Ewa to mit i jeżeli Biblia zawiera mity, to (cytując znaną osobę) "nie będzie niczego" :)

Widzę argumentum ad autoritatem stosujesz :D


Offline sawaszi

Odp: Adam i Ewa - czy byli doskonali?
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Lipiec, 2017, 15:22 »
W każdej religii są mity i domniemania prawdy o naszym istnieniu , i w nauce powstają teorie i upadają w świetle nowych odkryć. Na tym polega postęp naszego gatunku homo sapiens-sapiens (Bonobo nie dywagują - wszystkie problemy stadne 'załatwiają' seksem  :) , ;)  ) -ale to tylko nasi kuzyni z Dżungli w Kongo .  :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Adam i Ewa - czy byli doskonali?
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Lipiec, 2017, 07:54 »
To nie chciałbym mieć problemów z facetami, a tylko z Paniami :D