Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wywiad nr 1  (Przeczytany 18494 razy)

Offline Stanisław Klocek

Wywiad nr 1
« dnia: 04 Maj, 2015, 04:49 »
Czasem los nie jest przychylny, a szczególnie gdy pochodzi od głoszących miłość.
Czego można się spodziewać od przedstawicieli Strażnicy?   audio odpowiada
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2015, 07:27 wysłana przez Mario »


Offline gedeon

Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj, 2015, 13:15 »
Stasiu, moje gratulacje. Myślę, że za tym pójdą dalsze ciekawe wywiady.


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj, 2015, 13:19 »
A opowiedz o kulisach sprawy, z ciekawościa wysłuchałam już rano,  zrozumiałam że córka tej kobiety była śj , zrezygnowała ze studiów wyższych na medycynie i popełniła samobójstwo?????
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline gedeon

Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj, 2015, 13:31 »
A opowiedz o kulisach sprawy, z ciekawościa wysłuchałam już rano,  zrozumiałam że córka tej kobiety była śj , zrezygnowała ze studiów wyższych na medycynie i popełniła samobójstwo?????

Ta kobieta jest podopieczna Stowarzyszenia Wyzwoleni, znamy się od kilku miesięcy. Często prowadzę z nią pogaduchy.
Córka jej była pionierką, po kursie pionierskim, gdzie ciągle podnosili poprzeczkę, zrozumiała, ze robi ciągle za mało. A właściwie robiła wszystko na co było stać człowieka, ale to nie wystarczało, domagali się aby robiła więcej. Nie mogła sobie z tym poradzić i popełniła samobójstwo. c.d.n.


Offline Janosik

Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj, 2015, 10:49 »
Czasem los nie jest przychylny, a szczególnie gdy pochodzi od głoszących miłość.
Czego można się spodziewać od przedstawicieli Strażnicy?
Stanisławie ta pani jest osoba wierzącą, osoba po przejściach. Ty nie potrzebnie bawisz sie w ateizacje innych i próbujesz manipulować tym przekazem wbrew woli tej kobiety.
Po 1 Nie potrzebnie wklejasz jakieś teksty , które nie maja zwiazku z tematem rozmowy tej kobiety.
Po 2 Tytuł powinien brzmieć : "Psychomanipulacja powodem śmierci Świadka Jehowy"
Po 3 To nie religia rujnuje lecz ludzie, a to różnica.
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj, 2015, 11:40 »
Prawdziwa refleksja przebudzonego Świadka Jehowy. Słowa córki tej pani. "Mamo... zawężyli mój umyśl do ziarenka grochu....." .
Jestem homofobem.


Offline gedeon

Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj, 2015, 11:57 »
Stanisławie ta pani jest osoba wierzącą, osoba po przejściach. Ty nie potrzebnie bawisz sie w ateizacje innych i próbujesz manipulować tym przekazem wbrew woli tej kobiety.
Po 1 Nie potrzebnie wklejasz jakieś teksty , które nie maja zwiazku z tematem rozmowy tej kobiety.
Po 2 Tytuł powinien brzmieć : "Psychomanipulacja powodem śmierci Świadka Jehowy"
Po 3 To nie religia rujnuje lecz ludzie, a to różnica.

Dlaczego masz takie przypuszczenia, znam te osobę, to fantastyczna kobieta i pomimo słusznego wieku zachowuje bystrość umysłu.
Ten dział jest szczególny i pozostawmy jego realizacje Staszkowi.


Offline Janosik

Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj, 2015, 12:46 »
Dlaczego masz takie przypuszczenia, znam te osobę, to fantastyczna kobieta i pomimo słusznego wieku zachowuje bystrość umysłu.
Ten dział jest szczególny i pozostawmy jego realizacje Staszkowi.
Właśnie , ta pani jest szczera i mówi to co czuje i jest osoba wierzącą w Boga.
Ja zauważam jedynie niepotrzebne wklejanie przez Stanisława nieistotnych tekstów o braku miłości itp. Ta pani nie straciła wiary w Boga lecz odebrano jej i zamordowano jej córkę. Trzeba być ostrożnym aby nie sugerować ze to religia to zrobiła lecz pewni ludzie czyli CK.
Przestroga dla Stanisława robiącego wywiady jeśli to jest ateista to niech nie próbuje tego wpłacać w swoje wywiady.
2.20 minuta Tekst sugeruje ze temu winna jest Biblia.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2015, 12:50 wysłana przez Janosik »
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj, 2015, 13:35 »
Stanisław a może zrób na żywo wywiad z ta panią, chętnie obejrzeć? :) Bo ostatnio w necie tylko o gejach byłych Świadkach Jehowy głośno , a o tych prawdziwych problemach się milczy. Ta pani właśnie powinna wystąpić w TV. Opowiedzieć o emocjach, a nie jak to ma miejsce promuje się gejów, lesbijki, gender , zoofilie i cały ten syf.



Janosik! Bardzo proszę abyś nie wypowiadał się agresywnie wobec mniejszości seksualnych! Niedopuszczalne jest stawianie mniejszości seksualnych w jednym rzędzie z zoofilami i syfem!!!!! R2D2
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2015, 18:29 wysłana przez R2D2 »
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj, 2015, 15:24 »
Jestem homofobem.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Wrzesień, 2015, 17:05 »
Po 3 To nie religia rujnuje lecz ludzie, a to różnica.

Trudno nie przyznać Ci racji. Spotkałem wielu byłych i ex SJ, którzy znaleźli sobie wytłumaczenie w ten właśnie sposób, że biblia i cała ta wiara w Boga jest zła.
Wielu tych których spotkałem przyznawali otwarcie, że nawet będąc członkami zboru SJ nie byli zbytnio wierzący. Myślę, że tu masz pewne wytłumaczenie jednych obrażenia się na Boga czy negację biblii i całej religii.

Uważam że Ci drudzy zauważają tę "różnicę" o jakiej piszesz wyżej.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2015, 17:09 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Córka Weterana

Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Wrzesień, 2015, 17:16 »
Wielu tych których spotkałem przyznawali otwarcie, że nawet będąc członkami zboru SJ nie byli zbytnio wierzący. Myślę, że tu masz pewne wytłumaczenie jednych obrażenia się na Boga czy negację biblii i całej religii.

Uważam że Ci drudzy zauważają tę "różnicę" o jakiej piszesz wyżej.

Ja byłam bardzo wierząca. Tylko w pewnym momencie do mnie dotarło, że jeśli Bóg jest taki, jakim go malują świadkowie Jehowy, to chyba jakaś kpina, karykatura. Odchodząc z organizacji, postanowiłam zostać agnostykiem, gdyż uznałam (ten pogląd już wcześniej we mnie dojrzewał), że Biblia jest pełna sprzeczności, zagadek i zupełnie dla współczesnego człowieka niezrozumiałych i niepotrzebnych historii (jak ta ze zgwałconą nałożnicą pociętą na 12 kawałków i rozesłaną po całym Izraelu nie wiadomo po co), a Boga poznać się nie da. Aczkolwiek nie neguję jego istnienia.
Druga sprawa to to, że jako śJ bardzo mocno wierzyłam, że kieruje każdym moim krokiem, że zesłał mi męża. Później uznałam, że chyba sobie ze mnie zakpił, a jeszcze później - że to wszystko to były przypadki, którym na siłę nadawałam niepotrzebną rangę. Dzisiaj jestem o wiele szczęśliwsza niż wtedy, gdy byłam przekonana, że jestem blisko Boga. Wnioski pozostawiam czytelnikom posta.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Wrzesień, 2015, 17:19 »
Proszę się nie gniewaj że pytam ale wierząca czy łatwowierna przez co też doznałaś rozczarowania ?
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Wrzesień, 2015, 17:24 »
Biblia jest pełna sprzeczności, zagadek i zupełnie dla współczesnego człowieka niezrozumiałych i niepotrzebnych historii (jak ta ze zgwałconą nałożnicą pociętą na 12 kawałków i rozesłaną po całym Izraelu nie wiadomo po co), a Boga poznać się nie da. Aczkolwiek nie neguję jego istnienia.

Ja miałem kiedyś nieco podobnie ale szukałem mimo wszytko odpowiedzi i znajdowałem je. Dzisiaj wiem ze niewiele jest takich miejsc w biblii o jakich piszesz a i one stanowią pewne wyzwanie dla percepcji a nie źródło usprawiedliwienia i negacji.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2015, 17:26 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Córka Weterana

Odp: Wywiad nr 1
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Wrzesień, 2015, 17:25 »
Proszę się nie gniewaj że pytam ale wierząca czy łatwowierna przez co też doznałaś rozczarowania ?

Trudno mi to ocenić, bo byłam wychowywana w wierze.