Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Maria Magdalena - Kim jest ?  (Przeczytany 13331 razy)

Lunkaa

  • Gość
Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lipiec, 2017, 20:58 »
a inni że sztuczek się w Egipcie nauczył. :)

A to bardzo prawdopodobne, w końcu tam się wychował więc można wnioskować, że tam też nauki pobierał. Mojżesz zresztą też, i nie tylko;) Egipt słynął z Mistrzów.

Co do Marii była na pewno wyjątkową osobą o bardzo wysokim stopniu rozwoju duchowego, ona bowiem pierwsza ujrzała Jezusa zmartwychwstałego. Jej to było dane.

Są też teorie, że była żoną Jezusa i mieli córkę Sarę i to zawiera Święty Graal, a ich potomkowie żyją do dziś itp, itd. Sensację wszędzie można znaleźć. Hitler ponoć do dziś żyje na Księżycu bo tam bazę wybudował  :o




Tusia

  • Gość
Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Lipiec, 2017, 21:09 »
Nie podam z Imienia i Nazwiska

Czyli historia wymyślona. Ok, dziękuję. Zamykam sprawę.


Offline sawaszi

Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Lipiec, 2017, 21:19 »
Lukaa ale mnie powaliłaś swoim rozumowaniem - wiem że żarty sobie stroisz z poważnych rzeczy - aczkolwiek życie to nie są 'bajeczki' dla dzieci lub 'dorosłych dzieci' - a rzeczywistość to chyba nie są 'urojenia' - no ja tak myślę .


Lunkaa

  • Gość
Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Lipiec, 2017, 21:27 »
.....ech.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2017, 21:37 wysłana przez Lunkaa »


Offline sawaszi

Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Lipiec, 2017, 21:43 »
Tusia to nie jest historia "zmyślona" -on był proboszczem w trzech parafiach (także mojej) . Lunkaa teorie spiskowe zawsze będą miały swój byt - a ponoć A. Hitler ze swoimi towarzyszami z SS wyemigrował do Argentyny i umarł w dostatku ...


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Lipiec, 2017, 21:57 »
Nie podam z Imienia i Nazwiska - jest już zawieszony w posłudze kapłańskiej (ale ma nadal święcenia zakonne). no i tak od słowa do słowa - odbiegliśmy od tematu Mari Magdaleny -Kim jest ? - proszę o wypowiedzi w tym temacie .

Nie odbiegliśmy od tematu.

Podaj śmiało namiary na tego księdza. Co Ci zależy?

Jesli zawieszony to nic chyba nie przeszkadza, żebyś ujawnił dane. Napisz na pw.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline sawaszi

Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Lipiec, 2017, 22:29 »
Tomku..s nie podam żadnych danych osobowych ani na forum - ani na PW. .A po co Ci to ? -księgę piszesz ? - czy jesteś sędzią ludzi , lub prokuratorem ? .Pozdrawiam  :) :)


Offline Roszada

Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Lipiec, 2017, 22:56 »
Tusia to nie jest historia "zmyślona" -on był proboszczem w trzech parafiach (także mojej) .
Ja tez trenowałem kulturystykę i niewiele mi z tego zostało.
Poza tym byłem 9 lat prelegentem w seminarium duchownym i takich bzdetów tam nie uczyli i ja też nie uczyłem.


Offline sawaszi

Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Lipiec, 2017, 00:54 »
Dla czego wspomniałem o tym byłym proboszczu ? - bo narobił mi 'niezłego bigosu' w rodzinie i nie tylko mi , 'podlizywał' się biskupom z Diecezji - ale karę już ponosi ? - nie napiszę dziś nic więcej - bo to temat nie na forum i nie w tym wątku .Przepraszam 'zainteresowanych' .


Offline Reskator

Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lipiec, 2017, 06:26 »
Dla czego wspomniałem o tym byłym proboszczu ? - bo narobił mi 'niezłego bigosu' w rodzinie i nie tylko mi , 'podlizywał' się biskupom z Diecezji - ale karę już ponosi ? - nie napiszę dziś nic więcej - bo to temat nie na forum i nie w tym wątku .Przepraszam 'zainteresowanych' .
Kiedyś też pisałem o księdzu który ma dziecko a niejaki Cieśla Józef,do mnie-Nazwisko księdza i miejscowość.
Nie podałem gościowi,bo ksiądz też człowiek i ma prawo do swego życia osobistego,prywatnego.

Co do Magdaleny zastanawia mnie fakt że szła do grobowca namaścić olejami,ziołami ciało Jezusa.
A takie czynności powierzane były rodzinie,nie ludziom poza rodziny i to kobiecie???


« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec, 2017, 06:40 wysłana przez Reskator »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lipiec, 2017, 07:42 »
Ludziom spoza rodziny też.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lipiec, 2017, 08:41 »
Mnie zastanawia zwrot jakiego użył Pan Jezus w rozmowie z Marią Magdaleną. W opisie jest, że po zmartwychwstaniu upomina ją: "NIE DOTYKAJ mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca". Czy ona wcześniej otrzymała jakąś obietnicę, że gdy kiedyś powróci, to ich losy się splotą???

Ciekawe jest, że przed śmiercią właśnie ona czule całowała jego stopy i wycierała swoimu włosami. Dla mnie to bardzo dosadny obraz. Ciężko mi byłoby wyłączyć u siebie bodźce erotyczne gdyby mnie to spotkało :)

Kiedyś rozmawiałem z przyjaciółmi, że jeśli On miał być wypróbowany we wszystkim jako miłosierny arcykapłan, to dlaczego nie miałby doświadczyć równierz i takich uczuć, jak te, oraz miłości lub pożądania??

Właściwie to Paweł pisał że nie takiego mamy arcykapłana, który nie potrafiłby wczuć się w nasze SŁABOŚCI...



Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Lipiec, 2017, 09:04 »
Maria Magdalena widziała Nauczyciela w Panu Jezusie. "A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: „Rabbuni”, to znaczy: Nauczycielu!"

Jest też tłumaczenie "Nie zatrzymuj mnie". Może Goryszciel powie coś więcej.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec, 2017, 09:07 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Lipiec, 2017, 09:18 »
Abba, a gdzie jest powiedziane, że to ona wycierała włosami Jego stopy?

Co do tłumaczenia DOSŁOWNIE znaczy to "nie dotykaj mnie". Można jednak też przełożyć "nie zatrzymuj", biorąc pod uwagę kontekst. Tak czy owak to bardzo popularne przedstawienie w sztuce. Nosi nazwę "noli me tangere". Obrazy pod tym tytułem malowali Tycjan, Fra Bartolomeo czy Fra Angelico (mnie osobiście podoba się obraz pod tym tytułem mniej znanego malarza nazwiskiem Claude Lorrain: https://uploads5.wikiart.org/images/claude-lorrain/noli-me-tangere-1681.jpg).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Maria Magdalena - Kim jest ?
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Lipiec, 2017, 09:35 »
Abba, a gdzie jest powiedziane, że to ona wycierała włosami Jego stopy?

Jeszcze pokutuje przeświadczenie, że Maria Magdalena (Maria z Magdali) to jawnogrzesznica. Kiedyś tak wyznawano. Niektórzy dodawali jeszcze, że jest kobietą pochwyconą na cudzołóstwie. Też utożsamiano ją z Marią z Betanii - siostrą Łazarza.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec, 2017, 09:40 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),