Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 'Złowieszcze orędzie'  (Przeczytany 4107 razy)

Lunkaa

  • Gość
'Złowieszcze orędzie'
« dnia: 26 Czerwiec, 2017, 19:40 »
Kiedyś zasłyszałam od pewnego starszego, że gdy nastanie Armagedon i dla nieprawych (mówiąc delikatnie) będzie już za póżno (czy jakoś tak) to Świadkowie Jehowy zaczną wówczas głosić złowieszcze orędzie. Powiedział to z wielką dumą i pewnością siebie. (Wtenczas nie drążyłam tematu ale utkwił mi mocno w pamięci. Teraz sobie przypomniałam)

Co to znaczy? Czy ktoś wie jak to jest wyobrażane w organizacji? I czy są jakieś podstawy w Biblii?



Offline Roszada

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 20:00 »
Ta fraza pojawia się 6 razy, ale tylko 2 razy do dzisiejszych czasów:

*** w82/23 s. 5 ak. 16 Jakie znaczenie mają dla ciebie znaki czasu? ***
Jednakże w słowach Jezusa równocześnie zawarte było jeszcze bardziej złowieszcze orędzie dla nas wszystkich, żyjących w latach osiemdziesiątych XX wieku. Skąd o tym wiadomo?

*** w94 15.12 s. 13 ak. 1 Zjednoczeni doskonałą więzią miłości ***
SŁUCHAJ! Rozlega się donośny głos, napełniający echem całe niebiosa: „Biada ziemi i morzu, ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu” (Objawienie 12:12). Z roku na rok orędzie to brzmi coraz bardziej złowieszczo dla mieszkańców ziemi.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 20:01 »
Słyszałem to samo. Podobno to już nie będzie tzw. "dobra nowina", ale orędzie mówiące ludziom że stracili swoją szansę i mogą niedługo żegnać się z życiem. Tylko pytanie. Jak to będą głosić, siedząc w piwnicy?  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Vog

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 20:01 »
W filmiku o tej sławnej piwnicy starszego, puszczanym na zgromadzeniu dłuższy czas temu coś takiego było.
Że ludzie się złościli gdy ŚJ zaczęli ogłaszać wyroki, ale nie wiem czy o to chodzi  :)


Offline Iza

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 20:24 »
Słyszałem to samo. Podobno to już nie będzie tzw. "dobra nowina", ale orędzie mówiące ludziom że stracili swoją szansę i mogą niedługo żegnać się z życiem. Tylko pytanie. Jak to będą głosić, siedząc w piwnicy?  ;D
Beda to głosić ZANIM zejdą do piwnic.
 A jak to było w słynnym cyklu filmów z kongresu 2016 z motywem przewodnim  "piwnica" - niektórzy odejdą od organizacji, gdy zmieni ona orędzie nadziei na orędzie osadu. :-\
Symbolem tych wszystkich dumnych i nielojalnych jednostek był- o ile pomnę - niejaki Kevin, którego w rzeczonej piwnicy zabrakło, bo nie wytrwał  do końca i nie chciał juz dłużej współpracować z jedynym kanałem .
No, odstepczuchy, wyciagajcie wnioski. Póki czas. ;D
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2017, 20:26 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Światus

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 20:33 »
Złowieszcze - zostaniecie zabici...
Jeszcze bardziej złowieszcze - ... na śmierć  ;D
Może będą je ogłaszać z bardziej srogimi minami...  ;D

Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Roszada

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 20:45 »
Przed 1975 pisano:

“Bądźmy przejęci krótkością czasu. Bądźmy czujni! Zbliża się szybko dzień, kiedy już nikt nie będzie przychodzić do drzwi bliźniego z dobrą nowiną o Królestwie Bożym” (“Służba Królestwa” Nr 5, 1971 s. 12).

Ale przecież coraz bliższy jest dzień, w którym przyjdziemy do ludzi po raz ostatni” (“Służba Królestwa” Nr 3, 1974 s. 8).


Offline Martin

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 20:58 »
“Bądźmy przejęci krótkością czasu. Bądźmy czujni! Zbliża się szybko dzień, kiedy już nikt nie będzie przychodzić do drzwi bliźniego z dobrą nowiną o Królestwie Bożym” (“Służba Królestwa” Nr 5, 1971 s. 12).
Szczerze podzielam te nadzieje.
Cytuj
Ale przecież coraz bliższy jest dzień, w którym przyjdziemy do ludzi po raz ostatni” (“Służba Królestwa” Nr 3, 1974 s. 8).
Technicznie rzecz biorąc, mają rację. :D
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Roszada

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 20:59 »
“Ale przecież coraz bliższy jest dzień, w którym przyjdziemy do ludzi po raz ostatni” (“Służba Królestwa” Nr 3, 1974 s. 8).

No tak bo przestawią się całkiem na stojaki i wózki. ;D


Offline josh82

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 21:02 »
Ja na jednym ze studiów dowiedziałem się, że teraz głoszą "dobrą nowinę", ale przyjdzie czas, kiedy będą ogłaszać "wyroki Jehowy".
Napytanie, skąd będą wiedzieli kiedy je ogłaszać, usłyszałem, że (oczywiście) ciało kierownicze ich poinformuje... :o
Moim następnym pytaniem było (chyba każdego by to zainteresowało):

- Jakie będą brzmieć te wyroki? Co konkretnie będziecie ogłaszać?
- Będziemy informować ludzi, że nie będziemy więcej głosić dobrej nowiny.
- Czyli będziecie chodzić do ludzi, żeby ich poinformować, że więcej do nich nie przyjdziecie?
- Kiedy ty to mówisz, brzmi to idiotycznie, ale mniej więcej o to chodzi. Będziemy ludziom ogłaszać, że czas głoszenia dobrej nowiny się skończył. Każdemu tylko raz.



Offline gangas

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 22:40 »
Beda to głosić ZANIM zejdą do piwnic.
 A jak to było w słynnym cyklu filmów z kongresu 2016 z motywem przewodnim  "piwnica" - niektórzy odejdą od organizacji, gdy zmieni ona orędzie nadziei na orędzie osadu. :-\
Symbolem tych wszystkich dumnych i nielojalnych jednostek był- o ile pomnę - niejaki Kevin, którego w rzeczonej piwnicy zabrakło, bo nie wytrwał  do końca i nie chciał juz dłużej współpracować z jedynym kanałem .
No, odstepczuchy, wyciagajcie wnioski. Póki czas. ;D

Tak ale Kevin sam został w domu. A reszta w piwnicy oglądała Ukrytą Prawdę z TV org.  ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 23:03 »
- Będziemy informować ludzi, że nie będziemy więcej głosić dobrej nowiny.

A wszyscy ludzie: yes, yes, yes

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Światus

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 21:07 »
- Jakie będą brzmieć te wyroki? Co konkretnie będziecie ogłaszać?
- Będziemy informować ludzi, że nie będziemy więcej głosić dobrej nowiny.
- Czyli będziecie chodzić do ludzi, żeby ich poinformować, że więcej do nich nie przyjdziecie?
- Kiedy ty to mówisz, brzmi to idiotycznie, ale mniej więcej o to chodzi. Będziemy ludziom ogłaszać, że czas głoszenia dobrej nowiny się skończył. Każdemu tylko raz.

Od razu człowiekowi poprawia się humor  ;D

Ale tak swoja drogą.
ZŁOWIESZCZE orędzie. - Z tego co mi się wydaje, pierwsze słowo pochodzi od 2 innych;
WIESZCZYĆ i ZŁO...
Czyli z głosicieli DOBREJ NOWINY, świadkowie stana się WIESZCZĄCYMI ZŁO?
Tylko czy wyroki Jehowy mogą być ZŁE??? Hmm...
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline janeczek

Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 21:43 »
To nic dla nich wersecik to zawsze znajdą znaleźli zazębiaczy to i wyrok znajdą o ten pasuje Pow P 28-45  „I wszystkie te przekleństwa+ spadną na ciebie, i będą cię ścigać, i cię dosięgną, aż zostaniesz unicestwiony,+ gdyż nie słuchałeś głosu Jehowy, swego Boga, i nie przestrzegałeś jego przykazań oraz jego ustaw, które ci nakazał
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Lunkaa

  • Gość
Odp: 'Złowieszcze orędzie'
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 21:55 »
A może będzie tak, że gdy Najwspanialszej Wielkiej Organizacji zacznie palić się grunt pod nogami, cała spółka zacznie upadać,   odstępców nie nadążą zliczać.. to wówczas najgorliwsi z gorliwych nie mając nadziei na odnalezienie się w 'świecie' , zbyt dumni w swej pysze by przyznać się do błędu, w wielkiej fanatycznej desperacji zaczną wygłaszać Wyroki?