Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Moja Historia.  (Przeczytany 10889 razy)

Offline Roma

Moja Historia.
« dnia: 26 Czerwiec, 2017, 11:46 »
Witam.
Chcialabym przedstawic moja historie. Nie jest Ona dobra. Jest patologiczna. Po tylu latach nic co wiaze sie z religia Swiadkow Jehowy w moich wspomnieniach absolutnie nic , nie kojarzy sie z dobrym wspomnieniem. Ale zaczne od poczatku.
Urodzilam sie w Goleniowie w malym miasteczku. Kazdy tu kazdego znal. Znano I moja rodzine. Odkad tylko Siegam pamiecia Zawsze moje zycie bylo podporzadkowane Swiadkom Jehowy.  Moja mama zawsze az do dzis byla i jest fanatyczka. Zebrania, zbiorki itd. Kosztem szkoly dzieci I kosztem rodziny. Zadanie domowe, komu to bylo potrzebne. Przeciez szkola jest swiecka. Potem pod koniec roku szkolnego pobudka rodzicow "Co zagrozenie?!!!" Wez sie do nauki. Po tylu latach stwierdzam ze to ciezka moja praca nie zaden cud Jehowy ze zdawalam. Ja mam 4 rodzenstwa. Jestem najstarsza. Mialam tez wiecej obowiazkow. Nacisk na wiare , gloszenie itp. wywolywal u mnie poczucie paniczego strachu. Strachu tak ogromnego, ze od kiedy tylko pamietam jak popelnilam jakis blad (grzech np. Sklamalam do czego np. bylam zmuszona by nie wydac brata czy kuzynow ) to Bog mnie ukara lub zniszczy w Armagedonie Moja psychika odbijala sie na organizmie. Ze strachu sie posikiwalam i podsrywalam. I tak do 16 roku zycia!!! Rodzice nie zwracali na to uwagi to bylo moje lenistwo !!! Jestem za leniwa by isc do toalety. Bylam i w domu i w szkole wyzywana, wskazywana palcami , bita. Bylam smierdziuchem, zygowina itd. "Nie dojsc ze jechowka to jeszcze smierdziucha" slowa ktore mam do dzis. Teraz jako 43 letnia kobieta wiem , jak ciezkiej terapi trzeba mi bylo by z tego gowna wyjsc. I Dziekuje Jezusowi ze oszczedzilam tego swemu synowi. A gdyby moi rodzice mieli Czas dla swoich dzieci nie tylko dla wspolwyznawcow i na gloszenie , nauczanie nowych ludzi juz po dwoch wizytach u psychologa nie podsikiwalabym sie ze strachu przed matka czy Jehowa. A po 1wizycie u specjalisty nie posrywalabym sie w majtki po zalozeniu gumki. Poniewaz posiadam Wade genetyczna odytu jak Moj ojciec. (Syn Moj takze ma Wade genetyczna odbytu, ja oszczedzilam lat upokorzen mojemu synowi). Lata ignorancji I braku czasu moich rodzicow , czasu ktorego nie chcieli miec dla wlasnych dzieci. Wazniejsze byly zebrania itp.
Ktoregos dnia wracalam z kolezankami ze szkoly do domu. Byla to pozna jesien i bylo szarawo na dworze. Jakis facet stal pod drzewem. Nie moge sobie przypomniec twarzy nawet dzis. Mozg Moj schowal to bardzo gleboko. Wiem tylko ze moje dwie kolezankI go znaly. On byl czesto u nas. Byl Swiadkiem Jehowy o czym dowiedzialam sie od Kolezanek 20 lat pozniej , a wlasciwie to 20 lat pozniej do mnie dotarlo.  Kolezanki takze mu zaufaly , znaly go z widzenia i wiedzialy kim jest i zostawily mnie z nim. Nie pamietam nic procz siedzenia na lawce I dziwnego uczucia jakby strachu. I nagle wiem ze wstalam I powiedzialam ze prawie jest ciemno I Tata bedzie zly. I ten ktos zaatakowal mnie od tyl. Mialam tornister. Bylam w 6 klasie szkoly podstawowej. Lezalam na ziemi an ten ktos wciskal mi swoj jezor do moich ust. Jak sie wyrwalam nie wiem. Ucieklam. Ten ktos mnie gonil. Ja z Gorki uciekajac nie wiele myslac wpadlam na Stadion tenisowy gdzie Dwoje mlodych osob Gralo w tenisa. Jednym z nich byl Darek. To On widzial takze tego kogos.
Odbilo sie to tak ze na 3 miesiace przestalam mowic. Mialam tak Silny skurcz szczek i brak glosu ze strachu. Rodzice chodzili wtedy ze mna do lekarza. Po tym zdarzeniu matka jednej z moich Kolezanek kategorycznie zabronila jej zadawac sie ze mna I gonila Swiadkow niczym czarownice. Kolezanka od razu powiedziala matce kto to byl.
Tak sie stalo ze Darek potem zostal zainteresowanym. Jednego razu na polu namiotowym wieczorem siedzielismy i rozmowy potoczyly sie na temat tego wypadku. Wtedy Darek uswiadomil mi ze to on mnie uspokajal I odprowadzil do domu. Ale ze ja nie pamietalam Kim byl ten czlowiek I ciezko mi bylo mowic , znowu dostawalam skurczy wiec temat zamknal. Potem spotkal tego czlowieka na jednym ze zgromadzen i jak sie dowiedzial ze jest on nadzorca zrezygnowal ze studiow I gonil od swych drzwi Swiadkow. Stwierdzil kiedys do mojego ojca ze to Raj dla pedofilow. A ja do dzis nie wiem kto to byl. Umysl to wymazal.
Od dziecka byly miedzy nami robione roznice. Moja siostra srednia Zawsze byla Stawiana na 1 miejscu przez matke. W pewnym okresie czasu bardzo zaczelam jej zazdroscic, nienawidziec. Po jakims czasie mi to przeszlo. Ale spowodowalo przepasc, ktorej nie jestem w stanie naprawic.
Matka do dzis dnia potrafi nie widziec mnie kilka lat I gowno ja obchodze ja caly Czas rozmowy kieruja sie na siostre jaka to Ona jest doskonala I wspaniala. A siostra byla Swiadkiem I jest i pali papierosy I miala kochanka przez ktorego wyladowala w psychiatryku. Zycie w wiecznym klamstwie i obludzie. Nigdy nie ukarane. Godne nasladowania. Gorliwy wspanialy Swiadek Jehowy.
W wieku 15 lat zostalam ochrzczona. Jakze bylam naiwna. Sama poswiecalam sie gloszeniu i bylam pionierem. Do Pewnego dnia gdy z inna pionierka (lat 20 Ona miala ) bylysmy w sluzbie na jednej z wiosek I trafilysmy do domu gdzie bylo wielu wypitych mezczyzn. Ona juz wiedziala ze z tamtad normalnie nie wyjdziemy. Wiec krzyknela w pewnym momencie zebym uciekla do ubikacji . Ja to zrobilam. Zamknalam sie. Ktos probowal drzwi otworzyc. Wiec ucieklam przez okno. Raniac sie strasznie w kolano. Do dzis mam blizny. Ucieklam do sasiadow. No kawalek to byl. Oni zadzwonil na milicje I po syna ktory byl w strazakiem.  Syn ich byl wczesniej z kilkoma kolegami . Pojechalismy do tego domu i strazacy na sile wywarzyli drzwi. W tym czasie mozecie sie domyslec co jej zrobiono. Policja odwiozla ja do szpitala. Mnie odwieziono do Swiadkow u ktorych byla wczesniej zbiorka. Ta kobieta Nigdy nie byla juz soba. Zabroniono jej o tym mowic tak samo jak I mnie." Zlych rzeczy nie powinno sie wspominac". Piekne slowa Prawda??? Ponoc tylko starsi wiedzieli  co sie stalo. Ale nie jestem pewna bo potem w zborze byla ona traktowana jak trendowata.  I zeby za to traktowanie zgwalconej , mlodej kobiety Bog tym wszystkim starym, fanatycznym zmijom odpowiednio wynagrodzil.
W domu bylo coraz gorzej. Matka oskarzala ojca o zdrady. W koncu wyrzucila go z domu. A on w koncu to zaakceptowal. Matke po kilku miesiacach przylaczono, znowu byla Gorliwym Swiadkiem Jehowy. Ojciec nigdy nie wrocil.
 Potem matka zalila sie wszystkim ze to on nas opuscil. I tak wina Spadla na ojca. Starsi wykluczyli ich oboje. A ja i moje rodzenstwo zaczelismy pracowac i musielismy sie uczyc. Bo oczywiscie mama czasu nie miala ani pracy. Pamietam ze jedna z sasiadek mnie zaczepila i powiedziala zeby przekazac mamie , ze jak chce kawy to niech ruszy dupe i idzie do pracy a nie moje najmlodsze rodzenstwo wysyla na zebry po kawe bo mame glowa boli a sama na tarasie lezy w bikini i sie opala. Powiedz mamie ze nic wiecej nie dam. Zawsze dla matki Wazniejsze bylo jak wygladac I miec super figure niz to co dzieci maja w garnku do jedzenia I oplacony prad czy mieszkanie. To na nia trzeba bylo zapieprzac. No Bo przeciez : " Ona nam dala zycie moglaby nas pousuwac. Mamy wielkie szczescie ze wierzy  w Jehowe I nas nie pousuwala.-"jej znany stary argument.
Ta sytuacja mnie przerosla. Ucieklam z domu. Wykluczono mnie I mego Przyszlego meza.
1992 wyszlam za maz. No jakze malzenstwo musi byc udane bo wyszlam za wczesniejszego Swiadka.
W tym samym roku nas przylaczono.I tak sie zaczelo pieklo.
W 1993 urodzil sie nasz syn. Byl bardzo chorowitym dzieckiem. Do 1999 przeszedl 4 operacje. Nikogo ze zboru to nie interesowalo. Bylam sama.
1 ale: W 1994 gdy glosilam jeden z profesorow Uniwersytetu Szczecinskiego zapytal mnie dlaczego probuje go oklamac? Bylam zaszokowana. On udowodnil mi iz ONZ ta bestia jak ja nazywamy to takze jest sponsorowana przez Swiadkow Jehowy nie tylko przynaleza do Biblioteki tak jak Uniwersytet (z czego Uniwersytet nie oplaca ogromnych skladek czlonkowskich) ale rowniez wspoluczestnicza I dlatego wplacaja wklad jak wszyscy inni.
Nie dawaly mi te dowody spokoju. Stalam sie w zborze tredowata. Odizolowana. Ale sama do tego dazylam. Moj najlepszy przyjaciel , ktory juz wtedy byl starszym zaczol mnie pocieszac. To jednak nic nie pomoglo.
2 ale: Bo zaczely sie watpliwosci co do imienia Boga. I tu przyszedl prorok Jeremiasz ze slowami Boga:"To miasto ma nazwe od mego imienia a spojrz co oni robia? Oddaja swoje dzieci w ogien na czesc Baalowi, Molochowi. Ccza I modla sie do krolowej Niebios. A Ode mnie sie odwrocili twarza. Spale , zniszcze to Jerusalem,  miasto od mego imienia."  Jerusalems - gdzie w staro hebrajskim jest Jezusalems r Podobnie sie pisze jak z . Wiec: Jezu - salems - Jezu pokoju gdzie potem zmienilo sie nowoczesne pismo hebrajskie zastepuje z w wielu miejscach litera r . Moj kolega ktorego rodzice sa Zydami tez byl tym zaskoczony co znalazlam.
3 ale: Znalazlam na koszuli mego meza szminke. Byl on w pracy. Dzien wczesniej byl na zebraniu z bratem. Poszlam do jego brata I w koncu powiedzial mi prawde ze mego meza nie bylo na zebraniu. Wieczorem zaczelismy rozmawiac. Moj swiat runal. Wiedzialam juz ze  mnie zdradza. Zglosil am starszym. Odbyla sie z mym mezem rozmowa. Potem odwiedzili mnie starsi I Moj maz takze byl przy tej rozmowie. Wypytywano w szczegolach jak sypiamy ze soba. Ja bylam zazenowana, potem wsciekla. Moj maz opowiadal. Widzialam jak oni ta rozmowa sa podnieceni. Dla mnie ta farsa byla jakas chora. Odparlam tylko ze gdyby Bog chcial ingerowac tak mocno miedzy niewiasta a mezczyzna jezeli chodzi o Sex to dalby szczegolowe wytyczne. Uspokojono mnie, ze jezeli nie mam 2 swiadkow na to ze maz mnie zdradza sprawy nie ma. Bo mnie nie zdradza. Zapytalam jaki facet do Burdelu bierze 2 swiadkow???
2 tygodnie pozniej List do Starszych I ogloszono ze sie odlaczylam.
W maju 1999 zmarl w tragicznym wypadku Moj ojciec. Matka powiadomila mnie przez telefon:" No chyba nie bedziesz po tym Bydlaku rozpaczac? Przeciez wiesz co on nam zrobil." TO BYL MOJ OJCIEC. JEST I BEDZIE. JAKI BY NIE BYL. PRACOWAL NA CALA RODZINE I DBAL O NIA. Nie wyprawila pogrzebu , zrobil to brat mego ojca. Nie byla na pogrzebie. I zabronila na pogrzeb jechac 3 dzieci (byly One niepelnoletnie). Godny nasladowania Swiadek Jehowy. A chodzila i innych nauczala ze za wzorem Jezusa trzeba wybaczac i ze kara ze grzechy jest smierc.
A potem Wielka awantura do mojego meza by oddal jej pieniadze. Bo on pracowal I dostal pieniadze za tescia. Gorliwy nie dbajacy o sprawy materialne Swiadek Jehowy.  Pieniadze dostal ten kto pogrzeb wyprawil czyli Moj wojek brat mego ojca. Normalne. Od tamtego czasu dostalam alergie na imie Jehowa.
  We wrzesniu 1999 roku czyli w tym samym roku co zmarl moj ojciec , zachorowal Moj synek na klebuszkowe zapalenie nerek. I wtedy byl to tak ciezki stan, ze zrobiono nawet termin na przeszczep nerek. Kolejka jednak dluga.  Modlitwy do Boga bez imienia pomogly I Moj syn nie raz w ramionach smierci znowu ozywal. Nie wiem czy 4 czy 5 razy przechodzil smierc kliniczna. Jednego razu po 2 godzinach w kostnicy ozyl. Ja na kolanach czy na podlodze przy stole  na ktorym lezal w modlitwach i to do Boga bez imienia. Dziwne prawda?
Gdy Moj syn juz mial wychodzic za tydzien po roku czasu lezenia w szpitalu to pojawila sie dziewczynka z zapaleniem mozgu. Choroba byla ciezka. Rodzinie przedstawiono ze dziecko mozna uratowac transfuzja krwi z pewnymi antycialami. Rodzice nie wyrazili zgody byli Swiadkami Jehowy.  Dziecko umarlo w bolach I nie zycze Takiej smierci nikomu jej ostatnie slowa:"Ja im wybaczam. Ale mi sie snilo ze Jezus im nie wybacza. Jezus by mnie ratowal.". Ja wraz z lekarzem siedzielismy na korytarzu placzac. Nawet ci rodzice nie przyjechali do malej coreczki gdy umierala. Byli powiadomieni. Gdy nastepnego dnia zobaczylam matke tej dziewczynki wpadlam w furie. Zimni do konca. Czekajac na zmartwychwstanie. Ludzie oddaja swoja krew. Cos najcenniejszego co czlowiek moze dac innemu czlowiekowi. Jezeli jej nie przyjmujemy by ratowac wlasne dzieci to nie powinnismy tez przyjac krwi ktora jest jeszcze swietsza niz czlowieka , krwi Jezusowej za grzechy.
Potem to dluga Droga do Boga. Przez Koran, Hinduism, Buddyzm,Starozytne wierzenia, Wolno Murarke, Judytow I inne. A Bog caly ten czas byl I jest we mnie. Bo ja jestem domem Bozym. Jak kazdy z nas bez ogromnych budynkow, bez organizacji I religii.  Teraz jestem wolna. Nie naleze do Zadnej organizacji czy religi. Oddycham czystym powietrzem.
W 2010 opuscilam swego bylego meza, swiadka mentalnego jak to wszyscy go nazywali. A ja zboczenca gustujacego w orgiach mieszanych I seksie ze zwierzetami.
 W 2012 rozwod na papierze. W koncu wolna. Normalne, biedne ale normalne zycie w Niemczech wraz synem I synowa I Nowym mezem . Wspanialym czlowiekiem. Normalnym czlowiekiem z wielkim sercem jak ja.
2013 Sylwestrowa noc matka Moja przyjechala do Niemiec do pracy jako opiekunka. Wiec z moim terazniejszym mezem postanowilismy skorzystac z zaproszenia I pojechalismy do mamy. Nim Kur zapial matka sie mnie 3 razy zaparla. Jak Piotr Jezusa. Ze nie jestem jej corka tylko kuzynka. Wiem jaki bol czul Jezus.
Dziekuje tylko Jezusowi ze Moj syn sie uchronil przed religiami I dzieki tej patologi ktora widzial przez zadna religie nie byl ochrzszczony. Wedlug Apokalipsy Janowej jest jak dziewica nie spal z zadna kobieta. Syn I synowa czytaja sama Biblie tak jak ja. Nie Zadne ludzkie interpretacje I wypociny.
Niestety nie uchronilam go przed innym. Po 42 latach darlam na sobie ciuchy w 2014/2015 Nowy rok. Dowiedzialam sie ze Moj syn w wieku 10 lat zostal zgwalcony przez brata bylego mego meza I jest kilku chlopcow. Przez swojego wujka. Wujek jest Gorliwym Swiadkiem I teraz jest przykladem w zborze, zonaty pelen wiary. I ten pedofil o ironio ma corke, kto temu dziecku potem uwiezy???!!!.
Wiem jedno ludzie sa grzeszni. Nie ufam ludziom. Niezaleznie co by mowili i na pokaz czynili. Niezaleznie od religi LUDZIE GRZESZA. Tylko ludzie o dobrym sercu wybaczaja. Modle sie za tych grzesznikow. Mam nadzieje ze Bog im wybaczy. Ja ich osadzac nie bede. Kazdy zaplacic za swe grzechy musi.
Oto moja historia.
 Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2017, 12:33 wysłana przez Roma »


Offline Estera

Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 18:56 »
   Porażająca historia.
   Życzę Ci szczęścia Roma.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 19:05 »
Pewnie Roma mamy wspólnych znajomych , bo ja Goleniów traktowałem jak dzielnicę mojego uwielbianego Szczecina. Podziwiam Twoją szczerość , historia inna od innych


Gorg

  • Gość
Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 19:11 »
Roma przeczytałem twoją historię nogi mi się ugieły jak potrafi być mózg wyprany przez wts smutne ale prawdziwe


Offline Roma

Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 08:20 »
Dziekuje za slowa wsparcia. Moja Historia przeraza, powala. Ale to moja przeszlosc. Napisalam jak jest i jak bylo. Niech ci co wchodza w ta religie sie po 1000 razy zastanowia.
Ja szukajac odpowiedzi na osobiste pytanie postawione do Boga ,  swego czasu trafilam jako wolontariuszka w miejsca na naszej pieknej ziemi gdzie granice czlowieczenstwa nie istnieja.
Na temat ktory tu porusze mozna zobaczyc wiele filmow na YouTube wpisujac imie I nazwisko jednej z wielu kobiet walczacych z ta ciemnota do dzis w Afryce. Wspaniala Dunka:              Anja Ringgren Loven.
I o dziwo tych tematow nie poruszyla zadna ze Straznic czy Przebudzcie Sie. Nawet tego ze istnieja wyroki miedzynarodowe za morderstwa popelnione przeciwko ludzkosci (chodzi o ofiary z dzieci mordy rytualne, molestowanie, handel , gwalty, martletowanie, sprzedaz dzieciecych organow do krai Azjatyckich. Dzieci urodzone w Kanadzie w 90% dzieci indian , Europie Wschodniej i krajach III swiata) ktore to wyroki wszystkie religie ignoruja Bruksela  22.07.2014 Jorge Mario Bergoglio, Adolfo Nicolas Pachon, Justin Welby (NR. 18072014-002) ITCCS.
I tak np. Wyroki maja : Papiez Benedykt, obecny papiez Franciszek, wiele Glow innych kosciolow, rodzina Krolewska Anglia, wielu politykow, znanych biznesmenow itd. Lista jest dluga. SJ caly czas przez wiele lat najezdzali na Kosciol Katolicki i inne a opuscili tak upadlajace  te koscioly fakty??? Milczenie wsrod przelozonych religijnych jest nadzwyczaj solidarne. Chyba ze nie jestem na biezaco z publikacjami SJ?.
I tak Oto Irak, Iran, Pakistan , Indie (nie ktore regiony), Afryka tam tego , ktorego my wyslawialismy nazywa sie Je - Hovas . Je - duzy, ogromny , wielki, potezny. Hovas - niszczyciel, maciciel, podrzegacz, buntownik. Angielskie Jehovas. Brzmi znajomo? Ludzie tam do dzis praktykuja :  gdy rodzina ma problemy, nie Powodzi sie im to posylaja po szamana, przelozonych ich wyznan itp. Ktory to oczyszcza taka rodzine i szuka zlo, zlego demona. W 90% posadza sie o czary malutkie, niewinnei dziecko . Dziecko to wyrzuca sie na ulice niezaleznie ile ono ma miesiecy czy lat. Nadaje sie mu imie Hovas Bo dziecko to jest oddane jako ofiare, przeblaganie za zlo I teraz nalezy do Je Hovas.  Ludzie tych dzieci sie boja. Nie dotykaja ich. Nie daja im jedzenia. One umieraja z glodu, wycienczenia, brudu , chorub w mekach. Ludzie z krai cywilizowanych dzieki Unicef, Czerwonemu Krzyzowi, Kosciolowi Ewangelickiemu Itd. Pozakladali osrodki dla tych dzieci , gdzie maja dom nad glowa, jedzenie , szkole. Uswiadamia sie tych ludzi , walczy z ciemnota. I tak dotarlam do sedna tego bagna. U nas w bezpiecznej Europie bedac w bezpiecznym zaciszu domowym zdalam sobie sprawe , ze ten wielki Bog Jehowa, Jehovas  potrzebuje ofiar. I tak ile dzieci poumieralo Bo nie otrzymaly krwi? Nie ma statystyk. Ale ogrom. Ile dzieci poumieralo w krajach III swiata na rzecz tego Boga? Nie ma statystyk. Ale ogrom. Dla mnie jest to nowoczesna nazwa Baala, Molocha. W starozytnym Egipcie Jah byl Bogiem ksiezyca, ktoremu takze skladano ofiary z dzieci i uprawiano rytualna pedofilie by dzieci wybrane mialy otwarte oko Horusa i to samo Liban, Libia, Maroco. Do dzis dnia jedno z muzeum sprzedaje na internetowych stronach Repliki tego Boga Jah z brazu za 136$. Po co?
  Tak samo Indie. Pedofilia na kazdym kroku dla wybranych dzieci w imie Shiva musi otworzyc sie 3 oko przez pedofilie.
 I afera za afera od pokolen zatajana u SJ pedofilia. Wszystko to dla mnie to ten sam Bog , ktory rozbija rodziny, czerpie sile z ofiar dzieci , zeruje na psychicznym cierpieniu, cierpieniu ktore jest o niebo gorsze od cierpienia cielesnego itd. Nie wiem moze zlym Torem ide? 
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2017, 08:56 wysłana przez Roma »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 09:00 »
Witaj Roma ,
Twoja historia jest rzeczywiście wstrząsająca , piszesz ,

 "Mam nadzieje ze Bog im wybaczy. Ja ich osadzac nie bede. Kazdy zaplacic za swe grzechy musi. "

a ja pytam dlaczego wszechmocny bóg na to pozwolił ? skoro pozwolił to dlaczego miałby wybaczać oprawcom , patrzył na to wszystko , przyglądał się biernie , nie zrobił nic żeby przerwać te straszne czyny , by ulżyć tym na których dopuszczano się tych czynów.
Dlaczego? w jakim celu pozwala na to zło?
Wts uczy swoich wiernych żeby nie szli do wojska bo przemoc jest zła jednocześnie chwali Jael kiedy ta wbiła palik w jego głowę , takich przykładów można by mnożyć . Podwójne przekazy , takich wiele we wszystkich religiach .
Bóg spokojnie patrzy na to wszystko.
Może dlatego przeraża mnie stwierdzenie ,

" A Bog caly ten czas byl I jest we mnie. Bo ja jestem domem Bozym"

przeraża mnie to bo jakiś czas temu bóg który był w pewnym młodym chłopaku kazał mu skakać do kanału ....
To nie bóg go uratował ale ludzie , bóg kazał mu skakać ...bo tyle zła jest na świecie ..
To co piszę nie jest krytyką Twojej opowieści ani Twojej osoby są to moje przemyślenia odnośnie boga .





Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline HARNAŚ

Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 09:21 »

a ja pytam dlaczego wszechmocny bóg na to pozwolił ? skoro pozwolił to dlaczego miałby wybaczać oprawcom , patrzył na to wszystko , przyglądał się biernie , nie zrobił nic żeby przerwać te straszne czyny , by ulżyć tym na których dopuszczano się tych czynów.
Dlaczego? w jakim celu pozwala na to zło?
Bóg spokojnie patrzy na to wszystko.
 
To co piszę nie jest krytyką Twojej opowieści ani Twojej osoby są to moje przemyślenia odnośnie boga .

Księga Rodzaju podaje , że Bóg stworzył człowieka a może to ludzie stworzyli Boga?


Lunkaa

  • Gość
Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 09:49 »
Księga Rodzaju podaje , że Bóg stworzył człowieka a może to ludzie stworzyli Boga?

« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2017, 09:56 wysłana przez Lunkaa »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 10:22 »
Księga Rodzaju podaje , że Bóg stworzył człowieka a może to ludzie stworzyli Boga?

Bardzo wielu stworzyło sobie boga, bogów lub uznali się sami być dla siebie bogiem.


yanco

  • Gość
Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 11:26 »
Księga Rodzaju podaje , że Bóg stworzył człowieka a może to ludzie stworzyli Boga?

W takim razie kto stworzył Harnasia człowieka ?


Offline viola

Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 14:08 »
oj Roma straszna historia  :-[ze to wszystko mozna przezyc wspolczuje ci tych strasznych przezyc i zycze duzo radosci i powodzenia i szczescia wazne ze sie nie poddalas  :) ;)


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 14:18 »
W takim razie kto stworzył Harnasia człowieka ?
Rodzice.
...


Offline Roma

Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 15:10 »
Padlo pytanie gdzie byl Bog? Tam gdzie Zawsze :)
Mysle z perpektywy czasu, ze gdyby nie te straszne doswiadczenia nie byla bym tym Kim jestem. DOBRYM CZLOWIEKIEM. Nie bylabym wojownikiem.  A tak nauczylam sie walczyc o swoje, rodzine, dzieci. Poprzysiaglam sobie ze nigdy meczennikiem nie bede jak tego chca i ucza religie. Np. Slowa Jezusa o nadstawianiu drugiego policzka. A przeciez to zupelnie inny sens. Biblie trzeba czytac w calosci i miedzy wierszami. Kiedys siedzialam cichutko i wina obarczalam siebie ze to ja jestem zla, ze nie podobam sie Bogu itd. Typowy meczennik. A teraz tak walcze o swoje dzieci i rodzine jak zraniona tygrysica. Walczylam o krzywde wyrzadzona mojej rodzinie przez ogromna firme Adidas i wygralam z Goliatem. Uslyszal mnie caly swiat. A gdy znowu zaczeto kombinowac Zwolnilam sie ze stalego kontraktu i wyszlam z podniesionym czolem, dumna bo nie jestem niczyim niewolnikiem i nie bede juz meczennikiem. Mam Dach nad glowa, mam co jesc I dobre dzieciaki, dobrego meza. Mysle o jutrze? Nie Bo Dzisiejszy dzien ma nadto na swoim utrapieniu. Cyz Bog potrzebuje meczennikow? Uwazam ze Nie. Jest ich duzo :) Potrzebuje wojownikow takich jak Jezus by szli za jego przykladem Bo On zwyciezyl swiat. (NIE MYLIC Z BOJOWNIKAMI ISLAMU, NIE TO MAM NA MYSLI).
Moj maz czesto przez telefon urzedy straszy ze tygrysa wysle :) .
A gdzie byl Bog gdy Hitler wybijal ludzi w Obozach? Uwazam ze dal nam czas po to bysmy sie nauczyli jak to jeden czlowiek moze wyrzadzic tyle zla. Zebysmy docenili to co nam dal. Czy iles lat temu bylismy w stanie docenic Dobrej jakosci jedzenie bez pestycydow , bez konserwantow? NIE. Chcielismy miec wszystko wiecej I szybko. Kazdy Wolal gotowe bo wiecej czasu spedzamy w fabrykach, zakladach. Wyprzedawalismy ziemie na rzecz nie upraw a firm. Na rzecz technologi. A dzis? Co byscie oddali za kawalek wlasnej ziemi I wlasnej produkcji sery, chleb z wlasnej maki, jaja od wlasnych kur??? Co byscie oddali za prace na rzecz wlasnej rodziny I dla siebie? Bez oddawania 90% podatku pasozytom? Czas poswiecony nauce wlasnych dzieci nie przez nauczycieli a przez Ciebie Mamo, Tato? Co bys oddal za rabanie drzewa na zime z wlasnym synem? Albo co bys oddala za dojenie krowy z wlasna corka?  Ja mysle ze wszystko. Dzieci przez wiele dni I godzin w szkole, rodzice w pracy. Szatanski System , ktory Jeszcze okruszony religiami daje nam na stare lata przepasc miedzy pokoleniami. I my rodzice nie wiemy nawet kiedy I gdzie zgubilismy dobry kontakt z dziecmi.  System materializmu , psychomanipulacji, Jeszcze wiekszej konsumpcji.
Boze zatrzymaj ten swiat ja wysiadam :)
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2017, 15:24 wysłana przez Roma »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 15:15 »
Rodzice.

A jego rodziców? :P


Offline Martin

Odp: Moja Historia.
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Czerwiec, 2017, 15:19 »
A jego rodziców? :P
Dziadkowie. :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."