Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale  (Przeczytany 9455 razy)

yanco

  • Gość
Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 10:20 »
Dianne tego nie znałem ale bardzo mi się podoba. zrobię tak kiedyś obiecuję, nawet wyszukam okazję i wam napiszę, dodam jeszcze , że teraz wszelkie niepowodzenia w życiu spotkają go potrójnie i jak cokolwiek się w jego życiu wydarzy to żeby miał świadomość za jaką sprawą to się dzieje. Przerażona mina bezcenna ;D Dianne jeszcze raz dzięki , po co tłumaczyć to jest lepsze ;D
Lepiej tak  nie rob Harnas. Slowo ma olbrzymia moc . Ale my nawet nie zdajemy sobie sprawy. Lepiej bedzie gdy podejdziesz klepniesz w plecy i powiesz np. Niech Bog Ci Blogoslawi i Twej rodzinie. Drwina niewiele zwojujemy ale zyczliwoscia wiele . Nie tak dawno jednej osobie swiadkowi Jehowy powiedzialem oby Ci pypec na jezyku urosl za to gloszenie klamstw. No i urosl rak zlosliwy . Potem godziny modlitwy by to odkrecic . Jak na dzis wszystko  dobrze jest Bog wysluchuje modlitw . Mozna nie wierzyc w takie rzeczy, Jednak to nie zmienia rzeczywistosci . Uwazajcie co mowicie, bo sa slowa ktore burza i sa takie co buduja . Budujmy i pokazujmy ze ludzie ze swiata to nie samo zlo .
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2017, 10:31 wysłana przez yanco »


Offline Dietrich

Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 10:49 »
Lepiej tak  nie rob Harnas. Slowo ma olbrzymia moc . Ale my nawet nie zdajemy sobie sprawy. Lepiej bedzie gdy podejdziesz klepniesz w plecy i powiesz np. Niech Bog Ci Blogoslawi i Twej rodzinie. Drwina niewiele zwojujemy ale zyczliwoscia wiele . Nie tak dawno jednej osobie swiadkowi Jehowy powiedzialem oby Ci pypec na jezyku urosl za to gloszenie klamstw. No i urosl rak zlosliwy . Potem godziny modlitwy by to odkrecic . Jak na dzis wszystko  dobrze jest Bog wysluchuje modlitw . Mozna nie wierzyc w takie rzeczy, Jednak to nie zmienia rzeczywistosci . Uwazajcie co mowicie, bo sa slowa ktore burza i sa takie co buduja . Budujmy i pokazujmy ze ludzie ze swiata to nie samo zlo .

Chociaż sytuacja jaką przedstawił Harnaś boli, i choć nie wiem jak sam bym zareagował będąc na jego miejscu, to jednak nie sposób nie zgodzić się z Tobą, Yanco.
Większość ŚJ ma wystarczająco dobrze zakodowane to z czego znani są exowie i tzw. odstępcy. Po co dawać im kolejny argument do ręki, że Strażnica ma jednak rację. "Januszy teokracji" raczej to nie przekona, bo oni podkreślają to w prywatnych rozmowach i na forach dyskusyjnych sto razy ostrzej niż robi to sama Strażnica. 
Tymczasem komuś rozgarniętemu może to pomóc otworzyć oczy.


yanco

  • Gość
Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 11:06 »
Chociaż sytuacja jaką przedstawił Harnaś boli, i choć nie wiem jak sam bym zareagował będąc na jego miejscu, to jednak nie sposób nie zgodzić się z Tobą, Yanco.
Większość ŚJ ma wystarczająco dobrze zakodowane to z czego znani są exowie i tzw. odstępcy. Po co dawać im kolejny argument do ręki, że Strażnica ma jednak rację. "Januszy teokracji" raczej to nie przekona, bo oni podkreślają to w prywatnych rozmowach i na forach dyskusyjnych sto razy ostrzej niż robi to sama Strażnica. 
Tymczasem komuś rozgarniętemu może to pomóc otworzyć oczy.
Fajnie juz jest nas dwoch :) A im bedzie nas wiecej tym szybciej nasi znajomi z organizacji beda zmuszeni zmienic zdanie  i na dodatek nie bedzie im sie zgadzac straznica z rzeczywistoscia . Moim marzeniem jest tez by w ten sposob wygladaly wszystkie manifestacje . Nie pietnowac SJ a pokazac ze na swiecie jest milosc, zyczliwosci serdecznosc. nie tylko w organizacji. Zlo dobrerm zwyciezaj


Offline Reskator

Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 12:31 »
Fajnie juz jest nas dwoch :) A im bedzie nas wiecej tym szybciej nasi znajomi z organizacji beda zmuszeni zmienic zdanie  i na dodatek nie bedzie im sie zgadzac straznica z rzeczywistoscia . Moim marzeniem jest tez by w ten sposob wygladaly wszystkie manifestacje . Nie pietnowac SJ a pokazac ze na swiecie jest milosc, zyczliwosci serdecznosc. nie tylko w organizacji. Zlo dobrerm zwyciezaj
"Nie rzucajcie swych pereł przed świnie..."-Jezus- Mat7:6.
Prosiłbym o egzegezę tego wersetu,
W kontekście słów "zło dobrem zwyciężaj"na jakie powołuje się YANCO.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2017, 12:45 wysłana przez Reskator »


yanco

  • Gość
Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 13:38 »
"Nie rzucajcie swych pereł przed świnie..."-Jezus- Mat7:6.
Prosiłbym o egzegezę tego wersetu,
W kontekście słów "zło dobrem zwyciężaj"na jakie powołuje się YANCO.
A czym są te perły ?


Offline Dietrich

Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 14:46 »
W kontekście komentarza od Yanco, ale przede wszystkim w świetle opowieści Harnasia nie stosowałbym tego wersetu do jego rodziców. Choćby dlatego, że ich nie znam, ale też dlatego, że wydaje mi się, iż sami chyba nie do końca zgadzają się z unikaniem wykluczonych członków rodziny. Po prostu boją się ludzi i tyle.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2017, 14:49 wysłana przez Dietrich »


Offline Reskator

Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 14:59 »
W kontekście komentarza od Yanco, ale przede wszystkim w świetle opowieści Harnasia nie stosowałbym tego wersetu do jego rodziców. Choćby dlatego, że ich nie znam, ale też dlatego, że wydaje mi się, iż sami chyba nie do końca zgadzają się z unikaniem wykluczonych członków rodziny. Po prostu boją się ludzi i tyle.
Omawiając wersety,piszę ogólnie bez wycieczek personalnych.


Offline Reskator

Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 15:45 »
A czym są te perły ?
świętością,dobrem,miłością,życzliwością itd.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2017, 15:46 wysłana przez Reskator »


Offline HARNAŚ

Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 16:22 »
KLEPNĘ GO  :D   w .............. ramię fajniejsze.


Gorg

  • Gość
Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 16:37 »
To jest ta miłość do bliźniego według strażnicy swoi  tak reszta be.Moja połowa właśnie wczasy odmówiła.


Offline Dietrich

Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 16:49 »
Omawiając wersety,piszę ogólnie bez wycieczek personalnych.

Zadałeś pytania, powołując się na wypowiedź Yanco,  tak to zrozumiałem. Poza tym już drugą stronę wątku odnosimy do konkretnego zdarzenia. Ogólnie to piszą w Strażnicy nawiązując do "drogocennych prawd". ;)


Offline Reskator

Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 17:00 »
To jest ta miłość do bliźniego według strażnicy swoi  tak reszta be.Moja połowa właśnie wczasy odmówiła.

Po Kongresach ludzie się ożywiają duchowo
I zapewne zwiększy swój udział na niwie.



Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 17:15 »
"Nie rzucajcie swych pereł przed świnie..."-Jezus- Mat7:6.
Prosiłbym o egzegezę tego wersetu,
W kontekście słów "zło dobrem zwyciężaj"na jakie powołuje się YANCO.
A dlaczego prosisz o tak prostą rzecz?
Nie umiesz sam wyciągać wniosków?
:)

Kiedy ktoś chce wyrządzić ci krzywdę w reakcji na Twoje poglądy, niekoniecznie będziesz mądry prowokując go
treściami, które tylko go utwierdzą w pragnieniu wyrządzenia ci krzywdy, lub wyrządzenia jej osobom,
które ufają w swoje bezpieczeństwo pod twoim skrzydłem.

Jeśli jednak zobaczysz go w nagłej potrzebie, albo
w sytuacji w której możesz zrobić coś dobrego dla niego,
to możesz mu pomóc wiele zrozumieć. Być może okażesz się prawym dla nieprawego

Taka jest dla mnie" egzegeza" tych wersetów
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2017, 17:19 wysłana przez Abba »


Gorg

  • Gość
Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 17:19 »
Po ostatniej uczcie duchowej nawet szwagier przestał przeklinać to jest moc pokarmu na czas słuszny.


Offline Estera

Odp: "Musimy" unikać kontaktów - SMSy, maile, listy, portale
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 17:36 »
Po Kongresach ludzie się ożywiają duchowo
I zapewne zwiększy swój udział na niwie.
   I jeszcze jedna warstwa betonu nałożona na głowę.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.