Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Peany nt. pomocy Humanitarnej  (Przeczytany 8553 razy)

Offline wspaniale

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Czerwiec, 2017, 12:43 »
nie ma w tym etyki wcale ... ni kszty.
Jest tylko szantaż emocjonalny,
odrażająca manipulacja, że pomagają przecież ....
mam zbyt ubogi słownik by użyc słów oddających moje emocje... wstyd mi że w tym byłam
=========
Wspaniale


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Czerwiec, 2017, 17:34 »
A znajdz mi werset gdzie Jezus albo Apostołowie albo inni maja sie angazowac w pomoc humanitarną czy inną dla "ludzi z narodów"????
Skoro w zborach od 1 wieku pomagali swoim (chrzescijanom)
To czemu SJ maja pomagac innym, tez pomagaja tylko swoim bo tylko swoich uwazaja za "prawdziwych Chrzescijan"

Tylko bez tekstow ze Jezus leczyl wszystkich... bo interesuje nas model chrzescijanski od zalozenia zborów


Offline czarnaowca

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Czerwiec, 2017, 22:05 »
Dzieje 20:35

Chodzi o to, ze sj szczycą sie wszem i wobec jak to oni nie pomagają, ze zawsze chętni i gotowi do pomocy a ludzie z narodów zdumieni sa postawa świadków, tylko nigdzie nie wspomną, ze sj pomaga tylko swoim współwyznawcom. To wiedza tylko bracia w organizacji. Jak ktoś dostaje przebudźcie sie na ulicy i czyta takie bzdury o bezinteresownej pomocy to od razu nasuwa mu sie wizja ogólnoświatowej działaności wszystkim ludziom, co jest niestety nieprawda. Taki zakłamany przekaz, który nie powinien mieć miejsca.


Offline Helleboris

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Czerwiec, 2017, 22:23 »
Dzieje 2:44,45
Mateusza 10:7,8; 19:16-22

Jeśli chodzi o pomoc humanitarną i dobroczynną Świadkowie zawsze rzucają jeden fragment z Psalmu 72, wersety 12 i 13
Kierują temat na przyszłość i wspaniałe życie pod panowaniem Królestwa Bożego
 
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline czarnaowca

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Czerwiec, 2017, 22:52 »
https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/pomoc-w-czasie-kataklizmów/

Nawet na ich oficjalnej stronie jest napisane, ze pomagają osoba spoza organizacji.
I ktoś nieświadomy czyta i wierzy.


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Czerwiec, 2017, 07:13 »
Tak, to jest przykre ze pokazujemy ze pomagamy wszystkim ale.tak na.prawde pomagamy swoim. Tak powinni pisac!


Offline wspaniale

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Czerwiec, 2017, 15:52 »
jak to jest z tym pomaganiem swoim.
Jak jest trzesienie ziemi, tajfun, powódź to bracia z kasy biorą kase kupują materiały organizują zbiórki materiałów i lecą domy naprawiać? na salach królestwa organizowana jest noclegownia, kuchnia, wydawane posiłki ?

czy tak to wygląda ?

czy może najpierw zbieramy siłe roboczą i lecimy naprawiać sale królestwa ?
potem zbiórki kasy na materiały i naprawiamy sale królestwa ?
=========
Wspaniale


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Czerwiec, 2017, 16:08 »
Akurat tutaj nie doczepisz sie tak uwazam. Jesli jest jakakolwiek katastrofa to szybko reagują. Pierwsze co robią starsi to dzwonią do wszystkich członków zboru zapytac czy żyją, pytają czy czegos potrzebują. Zapewnia sie wszystkie srodki pierwszej potrzeby! Nieraz pomagalem w odbudowie domu braci po zalanych terenach popowodziowych! Nawet będąc na osrodkach pionierskich poswiecalismy dwie soboty na pomoc ludziom ktorym glosilismy. Czyli po prostu szlismy do roboty!


Offline dziewiatka

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Lipiec, 2017, 20:36 »
prawdopodobnie był to rok1997 i powódź .To prawda,że jechaliśmy do Raciborza by pomagać przede wszystkim śj ale nie trzeba było nikogo prosić by udzielić pomocy nie świadkom.Myślę że świadkowie są źle odbierani na własne życzenie ,bo mówią my pomagamy nie dla tego że cierpisz tylko pomagamy bo jesteśmy Świadkami Jehowy.To że pomoc jest adresowana przede wszystkim do świadków to nie ma w tym nic złego,a to że się tym chlubią no to co.Czyni tak wiele grup religijnych obrali tylko inną metodę,ewangelizację przez pomoc. Nie czepiałbym się ani jednych ani drugich


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Lipiec, 2017, 22:13 »
prawdopodobnie był to rok1997 i powódź .To prawda,że jechaliśmy do Raciborza by pomagać przede wszystkim śj ale nie trzeba było nikogo prosić by udzielić pomocy nie świadkom.

Strażacy, służby, mieszkańcy, ochotnicy, OSP, operatorzy koparek itp pomagali wszystkim, nawet nikomu by do łba nie wpadło by zastanawiać sie czy pomóc katolikom, adwentystom, zielonym... a moze krisznowcom.

Wiem o czym pisze... bo brałem udział w takich akcjach.

A o gorliwej pomocy swiadka mógłbym napisać sporo. Bo miałem z takim do czynienia. Pomoc tylko swojemu... współstaszemu. Reszta go nie interesowała.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2017, 22:17 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline zenobia

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Lipiec, 2017, 22:30 »
Uwazam  , ze pomagac powinnismy WSZYSTKIM bo sąnaszymi bliznimi . SJ pomagają wg. wytycznych a nie z serca no i oczywiscie zawsze się pochwalą jacy są wspaniałomyslni.


Offline Estera

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Lipiec, 2017, 09:46 »
   Bardzo ciekawy filmik w temacie z kanału:
   Detektor Prawdy
      "Dobroczynność według Świadków Jehowy"
   Izy i Aleksandra Kociembów.
   https://www.youtube.com/watch?v=K6pcrcXntGQ&t=651s
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Lipiec, 2017, 12:00 »
Akurat tutaj nie doczepisz sie tak uwazam. Jesli jest jakakolwiek katastrofa to szybko reagują. Pierwsze co robią starsi to dzwonią do wszystkich członków zboru zapytac czy żyją, pytają czy czegos potrzebują. Zapewnia sie wszystkie srodki pierwszej potrzeby! Nieraz pomagalem w odbudowie domu braci po zalanych terenach popowodziowych! Nawet będąc na osrodkach pionierskich poswiecalismy dwie soboty na pomoc ludziom ktorym glosilismy. Czyli po prostu szlismy do roboty!

 Oj, a ja bym powiedziała, że doczepić się można, można i to jak.  :D

To tak na aby tradycji ( mojej ) stało się zadość...czemu tylko dwie soboty, a nie dwa tygodnie?   :P
Ja wiem, każda pomoc się liczy i każda para rąk. Jednak ludzie dotknięci jakąś klęską w.... głębokim poważaniu mają świadków głoszenie, wręcz przeciwnie, może to osoby poszkodowane doprowadzać do furii.
Ludzie tygodniami siedzieli i pomagali, wszystkim jak leci, nie wchodzili na teren i nie pytali...o wyznanie.  I też wiem o czym piszę.
A dwie soboty to co to jest? Aby zatkać innym gęby, czy może uspokoić własne sumienie?

Miałam może 8 - 10 lat gdy w sytuacji losowej, ośrodek pionierski będący na naszym terenie, przyszedł na kilka godzin pomóc moim rodzicom w żniwach.
To byli typowi ludzie z miasta, może mieli chęci, ale umiejętności zero. Więcej było tłumaczenie, pokazywania niż samej pracy.
Jednak to nic, przez długie lata moja matka  kuła ojca  w oczy tym, jakich ma dobrych braci.

Sorry, ale pomoc świadków jest bardzo wybiórcza i bardziej służy późniejszej propagandzie niż samym poszkodowanym.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Lipiec, 2017, 12:05 »
Rosyjscy urzędnicy chwalą Świadków Jehowy, w tym aresztowanego obywatela Danii, za działalność społeczną.


https://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/wiadomo%C5%9Bci/regiony/rosja/urzednicy-chwala-swiadkow-jehowy-za-dzialalnosc-spoleczna/
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Lipiec, 2017, 12:20 »

Jednak to nic, przez długie lata moja matka  kłuła  ojca  w oczy tym, jakich ma dobrych braci.


 Taka korekta.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).