Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Peany nt. pomocy Humanitarnej  (Przeczytany 8555 razy)

Offline wspaniale

Peany nt. pomocy Humanitarnej
« dnia: 21 Czerwiec, 2017, 00:18 »
od 1991 roku
czyli przez 25 lat

13 krajów ... jeden kraj na 2 lata
70 misji ... czyli  2,8 misji  rocznie ... ale uwaga jeden kraj na dwa lata....
50 000 konsultacji medycznych ... czyli 5,4 konsultacji dziennie gdyby odbywały się codziennie.
i to tylko SJotom

To nie powinno sie nazywać pomoc humanitarna, a zaledwie wsparcie zborów w ramach miłości braterskiej.
i idę o zakład, że odbywały się one w ramach głoszenia, budowania zborów itd
a godzinki doliczone ...

wow .. 25 lat ... 5,4 konsultacji dziennie - na ok 7 milionów ludzi ...
szał jaka pomoc

=========
Wspaniale


Offline M

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 02:07 »
To teraz porównajmy to z tym, co robi inna grupa o bardzo podobnym profilu - Mormoni. Jak czytamy w zestawieniu za rok 2015 tylko w tym jednym roku:

* udzielano pomocy podczas 177 kataklizmów w 56 krajach
* udzielano wsparcia humanitarnego w 136 krajach z czego skorzystało ponad milion osób, bez rozróżniania na to jakiego są wyznania

Tylko przez jeden rok. Mormonów jest dwa razy więcej niż ŚJ-tów, ale tylko na papierze. Aktywnych Mormonów jest mniej niż aktywnych ŚJ.

Biorąc pod uwagę powyższe nagle trąbienie ŚJ o tym jak wiele robią dla innych znaczy tyle, co nic.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2017, 02:10 wysłana przez M »


Offline Fantom

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 08:01 »
do ŚJ.Proszę wykazać,że organizowaliście/organizujecie pomoc humanitarną wtedy,kiedy podczas kataklizmu lub innego wydarzenia, nie ucierpieli wasi współwyznawcy ani żadna Sala Królestwa.
 Jak dotąd zauważyłem,że najpierw zbieracie dane ilu ŚJ przebywało w miejscu kataklizmu i ile SK zostało uszkodzonych.Potem organizujecie pomoc.Pomoc z myślą o współwyznawcach.Przy okazji coś tam skapnie sąsiadowi zza płotu.
 Pochwalcie się niesieniem pomocy w przypadku trzęsień ziemi,tornad,pożarów gdzie nikt z waszych współwyznawców nie ucierpiał.Czy organizujecie pomoc dla osób spoza waszej organizacji?
 Podczas ostatniego pożaru budynku w Londynie ludzie z różnych wyznań,ras udzielali wsparcia pogorzelcom.Działali spontanicznie.Czy wspieracie osobiście organizacje humanitarne czy działacie tylko wtedy jak CK was do tego zachęci?Jakieś wyznanie udostępniło swój budynek kościelny do zbiórki potrzebnych rzeczy(pożar budynku w Londynie).Każdy mógł w tym kościele zostawić cokolwiek.Czy udostępniacie SK dla podobnych zbiórek dla każdego chętnego?
 Kiedy osobiście udzieliłeś jakiejkolwiek pomocy humanitarnej dla innowierców?
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 08:43 »
Proponuję wstawić w tym miejscu list do starszych który mówił o tym że pomoc ludziom to nie nasza misja i że Świadkowie nie chcą być identyfikowani z takimi działaniami.

Zdaje się że Iza nawet na kanale Detektor prawdy o tym mówiła:

Dobroczynność wg Świadków Jehowy: https://www.youtube.com/watch?v=K6pcrcXntGQ





Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2017, 09:08 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Asturia

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 09:15 »
Jakieś wyznanie udostępniło swój budynek kościelny do zbiórki potrzebnych rzeczy(pożar budynku w Londynie).Każdy mógł w tym kościele zostawić cokolwiek.Czy udostępniacie SK dla podobnych zbiórek dla każdego chętnego?

naprawdę jak przeczytałem ten fragment zacząłem się głośno śmiać, niedawno u nas wybudowali SK, to co się dzieję teraz wokół tej sali to istna komedia, od początku, cały czas mówią, przypominają, jak to trzeba zadbać o budynek, o czystość, w tej sprawie organizowali kilka spotkań zborowych, sala lśni i pachnie nowością, ale już kilka razy spotykali się w soboty aby przeprowadzić generalne sprzątanie, robią to bardzo systematycznie, z kompleksu korzysta kilka zborów, już ogłosili, że nie wolno pić wody wewnątrz sali, bezbarwnej, bezwonnej zwykłej wody, jak chcesz pić, dziecko, babcia, dziadek wyjdźcie z sali pijcie na korytarzu, nie wolno na siedzeniach położyć torby lub innych podobnych rzeczy, moja żona nie znając tych ''świętych'' zasad położyła małą damską torbę obok na siedzeniu, to momentalnie zwrócili uwagę aby zabrała stamtąd bo nie wolno, zobaczyłem jak jeden ze sług pomocniczych zwraca uwagę na dziecko które opierało się o ścianę, kazał odsunąć się, dziecko miało czyste ubrania, ale kolanami opierało się o ścianę, w ogłoszeniach starszy zboru mówi żeby bracia naprawili auta bo jak są wycieki to kostka brukowa się brudzi, a usuniecie jest kosztowne i czasochłonne, za chwilkę mówi tak, jak ci bracia nie mają zamiaru naprawić, zatrzymać te wycieki niech swoje auta parkują na innym parkingu niż parking SK, jak tak powiedział to nagle się zatrzymał i mówi, ale chyba to też nie będzie w porządku ani po chrześcijańsku, u nas nie parkuj ale jedź pobrudzić w parkingu sąsiada, nie, wycofujemy się z tego punktu, trzeba naprawić auta  ;D ;D ;D
krótko mówiąc wkrótce dojdzie do kultu obiektu amerykańskich biznesmenów,
i w tym momencie próbuję wyobrazić jak nasza sala jest udostępniona jako miejsce zbiórki rzeczy dla poszkodowanych, dodatkowo dla katolików
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2017, 09:18 wysłana przez Asturia »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 09:45 »
List
https://wtsarchive.com/letter/20120829-p_dot-domow-opieki
Cytuj
Ciało Kierownicze oświadczyło, że powinien istnieć „całkowity rozdział Biur Oddziałów od prywatnych fundacji humanitarnych

 Szkoda, że ten całkowity rozdział nie dotyczy.. humanitarnych, litościwych, szlachetnych, zacnych  prywatnych portfeli wiernych.

Cytuj
Jeśli się w coś angażujemy, istnieje niebezpieczeństwo, że wciągniemy w to inne osoby i że dane przedsięwzięcie będzie się rozrastać, aż w końcu zacznie pochłaniać większość naszego czasu i sił oraz odwróci uwagę naszą i innych od zleconego nam najważniejszego dzieła głoszenia.

 Tak samo jak z wykształceniem, niby nie zabraniają, ale.. Zawsze mają to samo dyżurne zajęcie.
Nie tak dawno moja matka była na oddziele SOR, a tam łóżka i wózki z serduszkiem WOŚP.
Pytam czy jej wygodnie? Ona, że tak. A więc mówię, że mnie to by parzyło w plecy, leżeć na czymś  co znalazło się tu dzięki czemuś co potępiam lub gardzę. W końcu sama powiedziała, że to szatańskie akcje.
Dodałam, że na każdym takim sprzęcie powinien być cytat...

Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości (nieetyczność).

Skoro się czymś gardzi, odrzuca to po całości, a nie tak na pół gwizdka.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 10:13 »
I co mama na to?

Ale, ale takie zachowanie też da się uzasadnić biblią , czy izraelici nie złupili Egiptu? I to tak z przyzwolenia bożego! :)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2017, 10:15 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Dietrich

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 10:22 »
I co mama na to?

Ale, ale takie zachowanie też da się uzasadnić biblią , czy izraelici nie złupili Egiptu? I to tak z przyzwolenia bożego! :)

Wszystko zależy od tego, jaki przykład się bardziej ceni: złupienie Egipcjan czy przypowieść Pana Jezusa o miłosiernym Samarytaninie ;)


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 10:31 »
Wszystko zależy od tego, jaki przykład się bardziej ceni: złupienie Egipcjan czy przypowieść Pana Jezusa o miłosiernym Samarytaninie ;)

Nie chodzi o to czy się ceni to czy tamto, tylko od sytuacji  , co bardziej pasuje  :D
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2017, 10:33 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Dietrich

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 10:42 »
Nie chodzi o to czy się ceni to czy tamto, tylko od sytuacji  , co bardziej pasuje  :D

Tak, masz całkowitą rację. Źle to ująłem. :D


Offline Trinity

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 11:59 »
mnie bardziej zszokowało to że świadkowie wg niosą pomoc humanitarną! i to nic że tylko swoim
zawsze było tak:
przyszedł wiatr od wschodu zrównało z ziemią całe miasto
i pierwsi na miejscu byli świadkowie ze strażnicami którzy głosili że będzie raj i będzie można leżeć z lwem
dla braci pierwsze organizowali zebranie bo to było naważniejsze
a ci bracia obdarci i bez domów najbardziej cieszyli sie z tego!
pamiętacie te filmy? jeszcze na VHS
jako dziecko myślałam że mnie ktoś wkręca


Offline wspaniale

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 12:03 »
Ja osobiście myslę że to całe coś z pomocą humanitarną i niesieniem pomocy to jakiś myk = podstęp by pokazac władzom że oni sa dobrzy i niosa pomoc na świecie.
My którzy byliśmy i jesteśmy wewnątrz wiemy jak jest na serio ale .... laik, urzędnik, osoba z zewnątrz nie połapie sie.
50 000 brzmi jako duża cyfra
13 krajów to tez nie mało
a że od 1991 to że od dawien dawna ... ćwierć wieku wszak
=========
Wspaniale


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 19:59 »
I co mama na to?

Ale, ale takie zachowanie też da się uzasadnić biblią , czy izraelici nie złupili Egiptu? I to tak z przyzwolenia bożego! :)

 Nic, przecież jej się  należy jak każdemu obywatelowi tego państwa.

Do każdej sytuacji, da się dopasować wersety  w końcu pobieraliśmy nauki u najlepszych. ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline pitekantrop

Odp: Peany nt. pomocy Humanitarnej
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Czerwiec, 2017, 23:39 »
"as cold as charity" (tak zimny jak dobroczynność) mawia przysłowie angielskie, ale nasi przyjaciele z gardoturo poszli o krok dalej (niżej) i dodali mu nowy wymiar - "as vile as proselytism" (tak niski i plugawy jak prozelityzm". W momencie kiedy w Grecji, Włoszech i Austrii otwarto pierwsze obozy dla uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu - razem z pracownikami pomocy humanitarnej pojawili się, a jakże, "ewangelizatorzy". Z ofertą transakcji wiązanej: pomoc i wsparcie w procedurze migracyjnej w zamian za konwersję. Ludziom, którym załamał się ich świat, ale została tylko wiara w Drogę Prostą i Jedynego Stwórcę wąż podał rumiane jabłko owinięte w publikacje Strażnicy.
Selektywną pomoc humanitarną jestem w stanie zrozumieć. Każdy ma prawo wybierać taką grupę docelową beneficjentów, jaką chce. Można mieć nadzieję, że ofiary klęsk okażą się mądrzejsze i szlachetniejsze od donatorów i podzielą się pomocą z nie-świadkami. Inna sprawa jednak to uczynienie z tej pomocy karty przetargowej i użycie jako instrumentu do werbunku. Trudno mi znaleźć słowo, żeby opisać takie postępowanie. Myślę, że więcej etyki przejawialiby szmalcownicy.