Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zmartwychwstanie Jezusa  (Przeczytany 5415 razy)

Offline josh82

Zmartwychwstanie Jezusa
« dnia: 17 Czerwiec, 2017, 23:16 »
Wydaje mi się,że jest  temat o rozmowach ze ŚJ, niestety nie pamiętam gdzie, dlatego piszę tutaj.
Rozmawiałem dziś z dwiema kobietami przy wózku o zmartwychwstaniu Jezusa. Podstawą były wersety: Jana 18:22.
"Siostry" początkowo nie wiedzą o co mi chodzi, więc tłumaczę, że z tych wersetów rozumiem, że Jezus zapowiedział, że sam siebie wskrzesi - w tym samym ciele.
Jedna z Pań zaczęła wertować Biblię, by wskazać wersety, gdzie Jezusa nie rozpoznano po zmartwychwstaniu, a w tym czasie druga Pani pyta o co mi chodzi...? Przecież to oczywiste, że Jezus zmartwychwstał w tym samym ciele, inaczej to nie byłoby zmartwychwstanie!
W tym czasie pierwsza Pani znajduje werset Jn 20:14, twierdząc, że skoro nie rozpoznała Jezusa, to znaczy, że objawił się w innym ciele...
Na to druga Pani odpowiedziała, że to chyba normalne, że nie rozpoznała kogoś, kto trzy dni temu umarł... po prostu myślała, że to ogrodnik.

Muszę przyznać,że bardzo mnie zaskoczyła ta różnica zdań.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwiec, 2017, 23:39 »
Ciekawie to rozegrałeś ;)



Offline John

Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec, 2017, 16:07 »
prawdę mówiąc nie widzę związku między zmartwychwstaniem Jezusa
a słowami z Jana 18:22.

Jana 18:22 ... 22 Gdy to rzekł, jeden z urzędników, stojący w pobliżu, wymierzył Jezusowi policzek i powiedział: „Tak odpowiadasz naczelnemu kapłanowi?”

pozdrawiam
John


Offline josh82

Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwiec, 2017, 22:54 »
Marz rację :)
Chodziło mi o Jn 2:18-22.


Offline milito

Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipiec, 2017, 01:43 »
w moim rozumowaniu skoro Jezus ofiarowal swoje cialo jako okup to w zaden sposob nie mogl go otrzymac po zmartwychwstaniu


yanco

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lipiec, 2017, 06:21 »
w moim rozumowaniu skoro Jezus ofiarowal swoje cialo jako okup to w zaden sposob nie mogl go otrzymac po zmartwychwstaniu

Niech przemówi Słowo Boże a nie to co nam się wydaje

22 4 Mężowie izraelscy, słuchajcie tego, co mówię: Jezusa Nazarejczyka, Męża, którego posłannictwo Bóg potwierdził wam niezwykłymi czynami, cudami i znakami, jakich Bóg przez Niego dokonał wśród was, o czym sami wiecie, 23 tego Męża, który z woli postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany, przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście. 24 Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci5, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim, bo Dawid mówił o Nim:
25 6 Miałem Pana zawsze przed oczami,
gdyż stoi po mojej prawicy,
abym się nie zachwiał.
T
Amen
Albo takie coś idzie delikwent na KS i tam nie znajdują w nim winy to go puszczają. Tak i nad Jezusem śmierć Ani Szatan nie mieli władzy bo po pierwsze był bez winy po drugie  to Bóg
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2017, 06:54 wysłana przez yanco »


Offline Reskator

Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipiec, 2017, 06:22 »
Wydaje mi się,że jest  temat o rozmowach ze ŚJ, niestety nie pamiętam gdzie, dlatego piszę tutaj.
Rozmawiałem dziś z dwiema kobietami przy wózku o zmartwychwstaniu Jezusa. Podstawą były wersety: Jana 18:22.
"Siostry" początkowo nie wiedzą o co mi chodzi, więc tłumaczę, że z tych wersetów rozumiem, że Jezus zapowiedział, że sam siebie wskrzesi - w tym samym ciele.
Jedna z Pań zaczęła wertować Biblię, by wskazać wersety, gdzie Jezusa nie rozpoznano po zmartwychwstaniu, a w tym czasie druga Pani pyta o co mi chodzi...? Przecież to oczywiste, że Jezus zmartwychwstał w tym samym ciele, inaczej to nie byłoby zmartwychwstanie!
W tym czasie pierwsza Pani znajduje werset Jn 20:14, twierdząc, że skoro nie rozpoznała Jezusa, to znaczy, że objawił się w innym ciele...
Na to druga Pani odpowiedziała, że to chyba normalne, że nie rozpoznała kogoś, kto trzy dni temu umarł... po prostu myślała, że to ogrodnik.

Muszę przyznać,że bardzo mnie zaskoczyła ta różnica zdań.
Tam w Jana 18:22 nie pisze że sam siebie wskrzesi.
Jeśli by tak było to ozaczałoby że nie umarł i nie zmartwychwstał.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lipiec, 2017, 10:37 »
w moim rozumowaniu skoro Jezus ofiarowal swoje cialo jako okup to w zaden sposob nie mogl go otrzymac po zmartwychwstaniu

Jezus ofiarował swoje życie jako okup. Nie mógł go ponownie otrzymać?


Offline Roszada

Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lipiec, 2017, 10:48 »
Jezus ofiarował swoje życie jako okup. Nie mógł go ponownie otrzymać?
Czy jest gdzieś napisane, że tylko "ciało" było okupem?

Towarzystwo pisze:
*** rs s. 131 ak. 4 Jezus Chrystus ***
gdyby Jezus w chwili zmartwychwstania odebrał z powrotem ludzkie ciało i krew złożone na ofiarę w celu zapłacenia ceny okupu?

Mt 20:28 mówi, że nie ciało było okupem, lecz Jezus przyszedł, aby „dać swoje życie na okup za wielu”.

Marny były to okup, bo samo ciało składa się z pierwiastków i wody, w 80% zdaje się.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2017, 10:52 wysłana przez Roszada »


Tusia

  • Gość
Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipiec, 2017, 11:41 »
Biblia Tysiąclecia, wyd. V (1999)

    Mat 20:28 bt5 "(28) tak jak Syn Człowieczy, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu."
   
Przekład Nowego Świata (1997)

    Mat 20:28 nwt-pl "(28) tak jak Syn Człowieczy nie przyszedł po to, by mu usługiwano, lecz by usługiwać i dać swoją duszę jako okup w zamian za wielu"."


Offline Roszada

Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lipiec, 2017, 11:44 »
Biblia Tysiąclecia, wyd. V (1999)

    Mat 20:28 bt5 "(28) tak jak Syn Człowieczy, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu."
   
Przekład Nowego Świata (1997)

    Mat 20:28 nwt-pl "(28) tak jak Syn Człowieczy nie przyszedł po to, by mu usługiwano, lecz by usługiwać i dać swoją duszę jako okup w zamian za wielu"."
W nowej Biblii z 2013 zmienili tę "duszę" na "życie":

“Just as the Son of man came, not to be ministered to, but to minister and to give his life as a ransom in exchange for many.”” (Mt 20:28)

Za bardzo im się rzucało w oczy, że coś takiego jak dusza istnieje. :)


Offline Reskator

Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipiec, 2017, 13:56 »
Jezus po zmartwychwstaniu,miał to samo ciało i rany które było dotykane przez niewiernego Tomasza.Wiemy że Jezus wstąpił do nieba,czy w tym samym ciele co żył na ziemi?


Offline Roszada

Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lipiec, 2017, 14:24 »
Jezus po zmartwychwstaniu,miał to samo ciało i rany które było dotykane przez niewiernego Tomasza.Wiemy że Jezus wstąpił do nieba,czy w tym samym ciele co żył na ziemi?
"Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, 21 który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować"(Flp 3:20-21)


Offline milito

Odp: Zmartwychwstanie Jezusa
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lipiec, 2017, 23:49 »
Niech przemówi Słowo Boże a nie to co nam się wydaje
Chcialbym zaznaczyc ze nie napisalem ze wydaje mi sie ze tak jest,ale w moim rozumowaniu czyli po analizie tresci biblii i przekonaniu sie wierze w to i mysle ze kazdemu tu nic sie nie wydaje tylko wierzy tak jak to interpretuje czy sam czy wyznanie do ktorego nalezy.
Poza tym jaki zwiazek ma cytowany werset z tym co napisalem.Owszem do glownego watku ma, dowiadujemy sie ze Bog wskrzesil Jezusa, a nie on sam siebie czyli przeczy tez artykulom pana Piotra Anryszczaka tu zamieszczonym, a takze przecza temu co dalej napisales o wladzy smierci nad Jezusem bo ten cytat mowi,ze Bog zerwal wiezi smierci z Jezusa.No i na koniec argument ze Jezus to Bog,mam chociaz nadzieje,ze nie uwazasz ze na ziemi Jezus byl Bogiem.
Jezus ofiarował swoje życie jako okup. Nie mógł go ponownie otrzymać?
Czy jest gdzieś napisane, że tylko "ciało" było okupem?

Glownym watkiem tego postu jest Jana 2:18-22 i debata nad wskrzeszeniem samego siebie przez Jezusa wtym samym ciele i do tego sie odnioslem piszac o ciele.
jak znajde czas to napisze czemu wierze ze nie zmartwychwstal w tym samym ciele