Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"  (Przeczytany 22951 razy)

Offline gerontas

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Maj, 2017, 20:57 »
Marcinie, pomyliłeś fora. Tutaj wszyscy wiedzą, że niewolnik wierny i roztropny czyli ciało kierownicze świadków Jehowy to fałszywy prorok, uzurpator władzy Bożej i człowiek bezprawia, który stawia się w miejscu Boga.


Offline CzarnySmok

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Maj, 2017, 21:09 »
Witam.
Jestem w takcie pisania książki pod tytułem "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu". Książka ta w sposób pełny
Czekam na wasze propozycje, co jeszcze się powinno ukazać w takiej książce.
Mam nadzieję że uratuje ona wielu szczerych i oddanych świadków z rąk odstępców.

MarcinieK, skoro już zagościłeś w skromne progi - witam serdecznie.

Proponuję, żeby w ramach ciekawostek oraz poprawy humoru Twoich ewentualnych (przyszłych?) czytelników uraczyć na sam koniec książki rozdziałem pt. SPRAWDŹ CO WIESZ O SWOJEJ RELIGII?.

Proponuję startowy zestaw pytań:

1. Kto byl pierwszym prezesem Towarzystwa Straznica?

2. Jak nazywa sie obecny prezes?

3. Co to jest CK?

4. Z kogo sklada sie CK?

5. Kto redaguje teksty w publikacjach?

6. Kto sprawdza teksty w publikacjach?

7. Czy w sklad CK wchodza drugie owce?

8. Jakbys sie zachowal, gdybys znalazl blad rzeczowy/logiczny w publikacji?

9. Co sądzisz o zmieniajacych sie przepowiedniach CK (tzw. nowych swiatlach?)

10. Co sądzisz o stosunku do wykluczonych?

11. Czy tylko SJ beda wybawieni?

12. Co decyduje o wybawieniu?

13. Dlaczego wg Ciebie wsrod SJ nie sa prowadzone zadne badania socjometryczne, chociaz sa ku temu zebrane odpowiednie dane?

14. Co wiesz na temat nowego Statutu Organizacji?

15. Co wiesz na temat postanowienia kupna aut slużbowych?

16. Co wiesz na temat Warwick?

17. Co wiesz na temat anulowania pozyczek na budowe Sal Krolestwa?

18. Czy wiesz ile zbór w którym jesteś płaci składki na budowę Sal Królestwa i przez jak długi okres będzie ją płacił?

19. Jak traktować sytuację, gdy zmienia się nauka CK i jest ona poparta 'dowodami biblijnymi'? Co ze 'starym światłem', które również było poparte 'dowodami biblijnymi'?

20. Czy dla Ciebie jest materializm?

21. Czy spotkałeś się z presją dotyczącą zdobywania wykształcenia?

22. Czy miewasz wątpliwości co do nauk zapisanych w publikacjach?

23. Gdzie wg Ciebie jest granica między watpliwosciami a odstepstwem?

24. Co wtedy, gdy dowody pozabiblijne stanowią inaczej niż publikacje?

25. Kiedy wg Ciebie pojawił się człowiek na ziemi?

26. Które z publikacji straciły już na aktualności?

27. Czy znasz przykład 'Czy napiłbyś sie szklanki wody wiedząc, że jest tam kropelka trucizny?".

27a. Jaka jest różnica z biblijnego punktu widzenia między przetoczeniem 100 ml krwi a kilkoma kropelkami przy przeszczepie?

28. Czy nazwałbyś przeszczep kanibalizmem?

28a. Czy wiedziałeś, że CK przyrównywała kiedyś przeszczep do kanibalizmu?

29. Co CK mowi o: a) urodzinach? B) imieninach? c) toastach?

29a. Co CK mowi o noszeniu obraczek?

29b. Czy wiesz, ze pochodzenie wszystkich powyzszych zwyczajow jest poganskie?

30. Dlaczego niemile widziane wsrod SJ jest noszenie brody? (Brody u mezczyzn :) )

31. Na jakiej podstawie mozna rozpoznac prawdziwa skruche w ciagu kilku godzin?

32. Czy poddalbys sie operacji medycznej osobie, ktora nie jest lekarzem, a przeszla jedynie kurs ratownika medycznego?

32a. Czy uwazasz, ze osoby bez wyksztalcenia psychologicznego powinny udzielac porad i pouczen, które moga decydowac o czyims zyciu?

33. Czy uwazasz, ze podczas wizyt pasterskich na starszych spoczywa Duch Swiety?

33a. Co w sytuacji, gdzie na wizycie pasterskiej wszyscy starsi ukrywaja ciezkie grzechy? Czy wtedy rowniez ciesza sie blogoslawienstwem Boga i namaszczeniem DUcha Swietego?

34. Czy weryfikujesz materialy CK z innymi zrodlami historycznymi, ktore nie sa wskazane w/w publikacjach?

35. Czy gdyby ktos w logiczny sposob ukazal bledne rozumowanie czy przyjalbys jego wyjasnienia?

36. Co sadzisz na temat zniesienia zebran w mniejszych grupach?

37. Co sadzisz na temat pracy grupowej?

38. Co sadzisz na temat pracy ze stojakami, skoro 'rozdawnictwo' zostało skrytykowane jeszcze pare lat temu?

39. Czy cos Ci mowi tytul KRYZYS SUMIENIA?

40. Czy gdyby nie napisał jej odstępca, czy przeczytałbys ja?

41. Jakie pytania chcialbys zadac Bogu?

42. Co z ludzmi, ktorzy nigdy nie uslyszeli o SJ?

43. Czy Bog potrzebuje Organizacji na Ziemi?

44. Dlaczego Bog nie mial Organizacji przez blisko 1850 lat?

45. Czy zdajesz sobie sprawe, ze za kontynuotorow dzieła Russela uważa sie 5 grup religijnych?

46. Dlaczego CK wytyczaly daty konca, skoro 'o owym dniu i godzinei nie wie nikt'?

47. Dlaczego CK krytykuje osoby, ktore probuja wyznaczyc date konca?

48. Co sadzisz o ostracyzmie?

49. Czy wg Ciebie etyczne jest rozdzielanie rodziny tylko dlatego, ze jeden z jej czlonkow zmienil punkt myslenia?

50. Co w sytuacji, gdy ktos interpretuje inaczej nauki niz CK, zostaje za to wykluczany, po czym CK zmienia swiatlo notabede zgodne z pogladami wykluczonego. Co w takiej sytuacji nalezaloby zrobic?

51. Co wiesz na temat pedofilii w Australii?

52. Co sądzisz o poniższym zdaniu: "Myślę, że byłoby arogancją twierdzić, że jesteśmy jedynymi rzecznikami, którymi posługuje się Bóg." J. Jackson, Członek Ciała Kierowniczego.

PS. Świadkowie Jehowy lubią, gdy słowo "Świadek" pisze się z Wielkiej Litery :) - to pomoże, a z pewnością nie zaszkodzi, 'uratować wielu szczerych i oddanych świadków z rąk odstępców'.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2017, 21:15 wysłana przez CzarnySmok »


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Maj, 2017, 21:34 »
Drogi MarcinieK taka książka już jest.
Ma  tytuł  "Kryzys Sumienia"..
Pozdrawiam.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Maj, 2017, 21:49 »
Ja tam bym chciał coś takiego przeczytać. W starożytnym Rzymie, aby sprawdzić kunszt retora pokroju i klasy Cycerona, w ramach zajęć szkolnych w szkołach prawniczych, kazano mu bronić spraw przegranych. Jak wybronił ktoś taki np. Katylinę, to był gość :P
A tak poważniej, to naprawdę chciałbym to przeczytać. Myślę, że Marcin miałby problemy w organizacji z powodu napisania tej książki, ale czekam na nią z niecierpliwością.


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Maj, 2017, 21:59 »
Czuje, że MarcinK właśnie nas trolluje. Zaraz nam napisze, że żartował i serdecznie go przywitamy :)
Panie Boże daj mi nowy software..


Gorszyciel

  • Gość
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Maj, 2017, 22:09 »
A tak na marginesie: tytuł Dlaczego ufam Niewolnikowi... już sugeruje, że nie masz twardych dowodów, bo trzeba mu ufać. Tez, hipotez czy twierdzeń nie udowadniają sobie uczeni na konferencjach naukowych, w monografiach czy w artykułach pisząc: "Ufajcie mi - znam się na tym". Przecież to byłaby błazenada. Wiadomo, świat nauki - zepsuty, niegodziwy, żądny sprzecznej z wolą Boga wiedzy akademickiej, która nikomu się w życiu na nic nie przydaje - nie może dorównać Niewolnikowi, więc i jego zasady Niewolnik ma w "głębokim poważaniu" i wie lepiej: trzeba ufać/ Tylko po cóż pisać o tym książkę? Skoro byłyby dowody, to nie ma zaufania, tylko weryfikowalne przyznanie Niewolnikowi racji, a skoro brak dowodów i trzeba Niewolnikowi po prostu ufać, to po co pisać książkę?  :o

Opowiem Ci anegdotę, którą przekazuje historyk arabski z wieku XIII imieniem Abdulfarad. Wg niego kalif Omar I rozkazał spalić roku Pańskiego 642 Bibliotekę Aleksandryjską. Jeden z jego doradców miał mu powiedzieć, że może lepiej byłoby najpierw przejrzeć księgi. Wówczas Omar odrzekł: „Jeżeli te księgi zawierają to samo co Koran, są niepotrzebne, jeśli zaś zawierają coś innego [niż Koran], to są szkodliwe”.

P.S. Tłumaczenie może być słabe. Mój arabski jest w powijakach. Ale sens został oddany.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2017, 22:14 wysłana przez Gorszyciel »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Maj, 2017, 23:02 »
Mocne wejście Marcina K  :)

Powinszować koledze.

Długo myślałeś nad wejściem smoka  ;D

Pomyśl o wyjściu z WTS  ;)


Offline Roszada

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Maj, 2017, 23:23 »
Książka by była prawowierna musi się składać z cytatów niewolnika.
A więc nihil novi, bo wszystko jest na jw.org. ;D
Kółko się zamyka. ;)
To co on napisze, jest np. w Prowadzenie rozmów i kilku innych publikacjach. ;)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Maj, 2017, 00:15 »
Książka by była prawowierna musi się składać z cytatów niewolnika.
A więc nihil novi, bo wszystko jest na jw.org. ;D
Kółko się zamyka. ;)
To co on napisze, jest np. w Prowadzenie rozmów i kilku innych publikacjach. ;)
Cytując niewolnika sprzed roku 2000 staniesz się odstępcą Marcinku drogi. Sam wiesz że nie wolno ci być rzecznikiem w imieniu orga bo dostałbyś upomnienie a potem wykluczenie.


Offline PoProstuJa

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Maj, 2017, 00:27 »
Moim zdaniem ta rzekoma książka to ściema niestety. Taka książka nie miałaby szans na to żeby kiedykolwiek się ukazać jeśli nie miałaby błogosławieństwa od CK. Żaden Świadek pod nią by się nie podpisał, a jej autor miałby problemy w zborze.

Taka książka ma szansę istnieć tylko jako pdf w internecie i tylko wtedy, gdy autor napisze ją anonimowo, bez podawania swoich danych. Niestety nie ma on szans na wybronienie spraw, o których rzekomo chciałby pisać (no chyba, że jest tu ktoś, kto mi powie jak obronić ukrywanie pedofilii u ŚJ?).

Ale mimo wszystko pozdrawiam autora posta :)


Offline Sebastian

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Maj, 2017, 04:51 »
pomysł jest chwalebny gdyż dzięki niemu czytelnik może dowiedzieć się że są powody aby NIE ufać niewolnikowi.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline ihtis

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Maj, 2017, 04:58 »
Witam.
Jestem w takcie pisania książki pod tytułem "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu". Książka ta w sposób pełny i wyczerpujący odpowie na wszystkie zarzuty przeciwników prawdy. Do tematu wrzuciłem także wstępny projekt okładki.
Oto przykładowe rozdziały tej książki:
-Imię Boże w Nowym Testamencie
-Zburzenie Jerozolimy: 587 czy 607 rok p.n.e.
-Raj na ziemi czy w niebie
-krzyż czy pal
-dlaczego nie przyjmujemy transfuzji krwi
-czy jesteśmy fałszywymi prorokami
-wyjaśnienie problemu pedofilii
-Czy Jezus to Archanioł Michał

Czekam na wasze propozycje, co jeszcze się powinno ukazać w takiej książce.
Mam nadzieję że uratuje ona wielu szczerych i oddanych świadków z rąk odstępców.
a ja niestety myślę, że to ściema.


Offline Sebastian

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Maj, 2017, 06:23 »
a ja niestety myślę, że to ściema.
biorąc pod uwagę jak dziwnych ludzi w życiu spotkałem w realu, nie mogę wykluczyć że koleś faktycznie pisze książkę dlaczego UFA niewolnikowi. Aczkolwiek przypuszczam że autor zapewne nie ukończy tej książki i wkrótce dołączy do wielkiej rzeszy trzecich owiec, "które nie są z tej drukarni" ;D
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Maj, 2017, 08:05 »
A może po prostu człowiekowi pomyliły się fora? Tytuł naszego forum jest lekko zwodniczy  ;D. Zaglądali już tu pomyłkowo śJ, bo myśleli że będą mogli pławić się w sosie grupowego uwielbienia dla siedmiu wspaniałych.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Maj, 2017, 09:43 »
A może po prostu człowiekowi pomyliły się fora? Tytuł naszego forum jest lekko zwodniczy  ;D. Zaglądali już tu pomyłkowo śJ, bo myśleli że będą mogli pławić się w sosie grupowego uwielbienia dla siedmiu wspaniałych.
Załużmy zatem bratnie forum chwalące ORGA i składające tłuste ofiary tłustym Braciom Króla  8-)

Ja bym chętnie pobredził i pokadził chwaląc ORGA bo mam spore doświadczenie  :P

Tylko nick trzeba nowy opracować i Avatara. Ja rezerwuję sobie JUDASZ  ;D ;D ;D