Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TEOKRATYCZNY PODSTEP - czyli : Czy SJ moga oklamywac i kogo ?  (Przeczytany 5303 razy)

Offline pitekantrop

Odp: TEOKRATYCZNY PODSTEP - czyli : Czy SJ moga oklamywac i kogo ?
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Maj, 2017, 21:55 »
tak, miałem kiedyś sytuację, że w czasie "studium" nieopatrznie powiedziałem o rzeczach, o których teoretycznie nie powinienem był wiedzieć i wtedy z doktora Jeckyla wyszedł Mr. Hyde, a drugi przemiły mogwai gizmo zmienił się w gremlina. I do tej pory nie wiem, która natura jest prawdziwą twarzą moich skrzatów, a która maską?


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: TEOKRATYCZNY PODSTEP - czyli : Czy SJ moga oklamywac i kogo ?
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Maj, 2017, 21:59 »
rozumiem, że te nieoficjalne naciski na okazywanie optymizmu to jakimiś kanałami idą z góry, ale czy nie jest tak, że wśród szeregowych świadków jest jednak większy odsetek idealistów niż na zewnątrz w społeczeństwie? Ludzi, którzy pragną bezinteresownie dzielić się swoimi przekonaniami? A więc kierują się jakąś wewnętrzną uczciwością i poszukiwaniem dobra.

Jasne jest , ze nie mozemy wszystkich SJ wrzucac do jednego worka . Na pewno  wielu jest posrod nich  z idealistycznym nastawieniem .
To co jest problematyczne  , to rozdzwiek  pomiedzy oficjalnie gloszonymi idealami  a   zachowaniem sie (niektorych ) SJ   w  necie , gdzie maja zagwarantowana anonimowosc  . Moga wtedy bezkarnie rozladowac nagromadzona frustracje  i dolozyc  odstepcom .
Wydaje mi sie trafne , to co napisala  Poziomka .  W koncu przyklad idzie z gory .  Przecietny SJ ma do czynienia wylacznie z negatywnym wizerunkiem krytykow jego religii . Sa  w jego oczach wrogami samego Jehowy !  Mozna takiemu nawrzucac co sie chce  , grzechu nie bedzie !
Wiekszosc SJ to raczej uprzejmi ludzie , ale tu chodzi  o ta mniejszosc...


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: TEOKRATYCZNY PODSTEP - czyli : Czy SJ moga oklamywac i kogo ?
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Maj, 2017, 22:03 »
Odnośnie podstępu znam 2 przypadki jawnego oszustwa w imię i dla dobra ORGANIZACJI.

Mianowicie w czasach zakazu kradziono prąd aby wykorzystywać go do produkcji literatury w tak zwanych ,,piekarniach"

Znam 2 lokalizacje i w jednym przypadku (lokalizacja nr 1) mówiła mi o tym osoba która zabarykadowała się kiedy nakryła ich Milicja i szybko odłączała lewe połączenie i co ciekawe rozmawiałem z gospodarzem tej ,,piekarni" 10 lat wcześniej i mówił że odcięto im prąd bo władze podejrzewały że drukują i żyli bez prądu ale że ciągnęli prąd od życzliwego sąsiada.

Więc oficjalnie była bajka dla braci co by bulwersacji nie było że kradną prąd a nieoficjalnie kradli w biały dzień podłączając się przed licznikiem.

Druga lokalizacji znam relacje od młodszego pokolenia które nadmieniło że kradło się prąd


Offline pitekantrop

Odp: TEOKRATYCZNY PODSTEP - czyli : Czy SJ moga oklamywac i kogo ?
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Maj, 2017, 22:15 »
rozdzwiek  pomiedzy oficjalnie gloszonymi idealami  a   zachowaniem sie (niektorych ) SJ   w  necie , gdzie maja zagwarantowana anonimowosc

no właśnie, ale czy świadkowie tak masowo korzystają z netu, bo wydaje mi się, że panuje jakiś dziwny nakaz trzymania się z dala od portali społecznościowych (nierządnica babilońska?). Jak dotąd (w każdym razie na youtube) nie spotkałem żadnych oddolnych inicjatyw ewangelizacyjnych swiadków Aż dziwne, że pomijają tak ważny kanał dojścia do ludzi, a monopol na komunikację społeczną trzyma ciężkawy portal jw.org.