Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam was :)  (Przeczytany 8750 razy)

Offline Lubiężelki

Witam was :)
« dnia: 17 Maj, 2017, 10:35 »
Dzień dobry jestem tu nowa. Obecnie jestem Katolikiem. Lecz rażą mnie obecnie nauki KK i mam postanowienie przejść do K. Baptystów. Nie wiem o czym mam tutaj konkretnie pisać. Obecnie jeszcze prowadzę studium biblijne se Świadkami Jehowy( to takie studium biblijne  internetowe)chcę jedynie zapoznać się z tym o czym głoszą. Ale spokojnie nie chcę wstąpić w ich szeregi. :)

Jeszcze jedno pytanie odnośnie tego co znalazłam w pewnym wątku : -Sam, choć jestem katolikiem, nie chciałbym aby tu przybywali kolejni katolicy. To forum głównie dla exŚJ. Nie będzie wam to przeszkadzało, że jestem jeszcze katolikiem. Nie będę tutaj nikogo obrażać czy głosić swoich nauk. Wiec spokojnie ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2017, 10:42 wysłana przez Lubiężelki »
Pozdrawiam :)


Offline Roszada

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj, 2017, 10:47 »
Dzień dobry jestem tu nowa. Obecnie jestem Katolikiem. Lecz rażą mnie obecnie nauki KK i mam postanowienie przejść do K. Baptystów. Nie wiem o czym mam tutaj konkretnie pisać. Obecnie jeszcze prowadzę studium biblijne se Świadkami Jehowy( to takie studium biblijne  internetowe)chcę jedynie zapoznać się z tym o czym głoszą. Ale spokojnie nie chcę wstąpić w ich szeregi. :)

Jeszcze jedno pytanie odnośnie tego co znalazłam w pewnym wątku : -Sam, choć jestem katolikiem, nie chciałbym aby tu przybywali kolejni katolicy. To forum głównie dla exŚJ. Nie będzie wam to przeszkadzało, że jestem jeszcze katolikiem. Nie będę tutaj nikogo obrażać czy głosić swoich nauk. Wiec spokojnie ;)
Witaj!
Nie bój się, ja jestem pełną gębą katolikiem i póki mnie stąd nie wyrzucą to i Ty się utrzymasz. ;D
Odezwa była moja, ale to prośba a nie rozkaz.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/powitanie/odezwa-katolika-do-katolikow-przyszlych-forumowiczow/

Forum jest dla wszystkich, ale najbardziej dla exŚJ.
To marzenie, by był taki parytet: 90% exŚJ a 10% reszta wyznawców innych grup religijnych plus agnostycy i ateiści.

A tak swoją drogą to dużo masz na raz na swej głowie:

katolicyzm
baptyzm
i studium ze ŚJ. ;)

Oby Ci się to wszystko nie pomieszało. :-\
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2017, 10:54 wysłana przez Roszada »


Offline Lubiężelki

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj, 2017, 10:57 »
Spokojnie ważne by mieć przed sobą Biblię i uważnie interpretować to co mówią ŚJ. I nie łykać wszystko co powiedzą gdyż słowo "Prawda" nie koniecznie stoi po ich stronie.
Pozdrawiam :)


Offline Dietrich

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj, 2017, 11:06 »
Spokojnie ważne by mieć przed sobą Biblię i uważnie interpretować to co mówią ŚJ. I nie łykać wszystko co powiedzą gdyż słowo "Prawda" nie koniecznie stoi po ich stronie.

Dokładnie tak jak piszesz.  Sama się przekonasz że jeśli będziesz zadawać zbyt wiele trudnych pytań, ŚJ odpuszczą ciebie jako osobę nie rokującą.   
Tymczasem witaj wśród nas i czuj się swobodnie. :)


Offline Lubiężelki

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj, 2017, 12:43 »
To prawda już trochę zadałam pytań i czekam na odpowiedź. Czekam..:)
Pozdrawiam :)


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maj, 2017, 13:12 »
Witaj.
...


Offline Salome

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj, 2017, 13:22 »
Witam Cię na forum. :) Jeśli chodzi o studium ze Świadkami, dobrze, że kontrolujesz sytuację i jesteś świadoma, co do treści nauk, które Ci serwują. Mimo to, należy być czujnym, bo literatura SJ należy do wysoce manipulacyjnych, Świadkowie nieświadomie stopniują wiedzę, którą przekazują zainteresowanym. Jeśli trafią na osobę zagubioną, niepewną swoich wierzeń, przeżywającą trudne chwile w życiu osobistym, łatwo u niej może się zatrzeć granica duchowej iluzji, a oczywiste absurdy nie będą wtedy aż tak oczywiste. Nawiązuje się osobista więź pomiędzy studiującymi, eksploduje bomba miłości, a potem ciężko się uwolnić od tych niewinnych spotkań towarzyskich.

Świadkowie mają dobre intencje, chcą jedynie, abyś mogła żyć wiecznie w raju na ziemi. Zanim jednak dożyjesz do tego raju, Twoje życie doczesne może się "zasadniczo" zmienić, bo jest to wyznanie zbudowane na fundamentalizmie.

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj, 2017, 14:27 »
Witaj! Dziel się śmiało swoimi przemyśleniami ;)


Offline Lechita

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maj, 2017, 14:46 »
Witaj Lubiężelki!

Miło Cię powitać w naszym gronie. Myślę, że dobrze trafiłaś. Czytając forum zdobędziesz wiedzę o ciemnej stronie organizacji ŚJ, dzięki temu studiującym z Tobą nie łatwo będzie "wcisnąć" Ci tę wspaniałą "prawdę" z Warwick.

Miłego pobytu, pisz, czytaj, nabywaj świadomości.

Serdecznie pozdrawiam - Lechita  :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline bernard

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maj, 2017, 17:42 »
Witaj  :)
Z tym kontrolowaniem sytuacji w Studium to bym nie był taki pewny siebie. Człowiek który słabo zna ten straznicowy świat i mechanizmy manipulacji stosowane przez Organizacje naraża się na ,,strzał".  Potem jest trudno się wydostać z tego zakletego kręgu.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2017, 17:46 wysłana przez bernard »


Offline HARNAŚ

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maj, 2017, 18:23 »
Hej. Poznawaj nauki świadków, ze wskazaniem na poznawaj , abyś  się nie zachłysnęła wodą życia wiecznego ;)


Offline Estera

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maj, 2017, 18:43 »
  Witaj.
  Lubiężelki
  Badaj, sprawdzaj, zadawaj kłopotliwe pytania.
  I niech ta woda życia, nie stanie się dla Ciebie wodą śmierci.
  :D :D :D :D :D
  Pozdrawiam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lubiężelki

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maj, 2017, 20:09 »
  Witaj.
  Lubiężelki
  Badaj, sprawdzaj, zadawaj kłopotliwe pytania.
  I niech ta woda życia, nie stanie się dla Ciebie wodą śmierci.
  :D :D :D :D :D
  Pozdrawiam.
Na pewno tylko przez organizacje zbawienia nie ma. Jak to sobie przypisują. Zbawienie daje tylko J.Chrystus, a nie organizacja. Po za tym już wpadłam w konflikt z jednym SJ na innym forum. Strasznie poniża innych. Żenada  :P
Pozdrawiam :)


Offline Sebastian

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Maj, 2017, 20:14 »
witam ponownie (bo chyba już znamy się z innego forum)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Witam was :)
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Maj, 2017, 20:14 »
Na pewno tylko przez organizacje zbawienia nie ma. Jak to sobie przypisują. Zbawienie daje tylko J.Chrystus, a nie organizacja.
Nie znam człowieka