Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: CK unieważnia 10 przykazań  (Przeczytany 19092 razy)

Offline josh82

CK unieważnia 10 przykazań
« dnia: 16 Maj, 2017, 08:46 »
Poprawcie mnie, jeśli źle zrozumiałem Jacksona. Czy on właśnie powiedział, że 10 przykazań już nie obowiązują?


Offline Roszada

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj, 2017, 09:19 »
Wg CK do 10 przykazań muszą się inni stosować, szczególnie katolicy, bo malują obrazy. ;D

ŚJ nie obowiązuje Dekalog:

Skoro chrześcijanie nie podlegają Dziesięciorgu Przykazań, czy to znaczy, że nie muszą przestrzegać żadnych praw?” („Będziesz mógł żyć...” 1991 s. 206);

Dziesięć Słów formalnie ich nie obowiązuje, ale w dalszym ciągu są to cenne wytyczne...”, „Śmierć Jezusa położyła kres Prawu, łącznie z Dziesięcioma Przykazaniami...” (Strażnica Nr 22, 1989 s. 5-6);

Dekalog nie obowiązuje chrześcijan” („Wnikliwe poznawanie Pism” 2006 t. 1, s. 528).


Tusia

  • Gość
Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj, 2017, 09:23 »


Offline Światus

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maj, 2017, 13:14 »
Wzmiankę o niespożywaniu krwi ze względu na Żydów rozciągają na transfuzję, a jak jest wprost napisane to omijają szerokim łukiem.

Mt 19:17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry.
A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!»
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maj, 2017, 14:27 »
Poprawcie mnie, jeśli źle zrozumiałem Jacksona. Czy on właśnie powiedział, że 10 przykazań już nie obowiązują?

Masz na myśli konkretne zdanie w tym 10-minutowym filmie, czy całość? Pytam, bo 10 minut nie zdzierżę...


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maj, 2017, 15:47 »
Dałem radę dotrwać do 3:04..
I wychodzi na to że w służbie odpowiemy,że Jezus wypełnił to prawo w pełni i niepotrzebne jest restrykcyjne go przestrzeganie..
Ale czy CK unieważnia 10 przykazań ciężko stwierdzić.
Bo jest to tak niejednoznaczne jak kwestia wyglądu.
CK mówi że możesz tak się np. ubrać ale spróbuj w tym przyjść na zebranie..


Offline Roszada

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maj, 2017, 18:04 »
Dekalog ta taki ni pies ni wydra dla CK, jak powyżej napisano:

„Dziesięć Słów formalnie ich nie obowiązuje, ale w dalszym ciągu są to cenne wytyczne...”


Offline josh82

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maj, 2017, 19:49 »
Dlatego właśnie pytałem, czy dobrze rozumiem - ŚJ mają okropny zwyczaj nie mówienia niczego wprost..


Offline Roszada

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maj, 2017, 20:06 »
Dlatego właśnie pytałem, czy dobrze rozumiem - ŚJ mają okropny zwyczaj nie mówienia niczego wprost..
Jak będą Ciebie chcieli zaatakować, to posłużą się Dekalogiem, ale jak Ty ich, to ich nie obowiązuje Dekalog. ;D


Offline Lucyfer

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Maj, 2017, 20:46 »
Nie no... Piekło mi zamarzło...
Po raz kolejny CK rusza temat istotny chyba dla wszystkich i kręci przy tym niemiłosiernie...
Obejrzałem całość... wniosek który się nasuwa - "10 przykazań to część Prawa Mojżeszowego, które to nie składa się z 10 przykazań i reszty, tylko jest to całość. Skoro Jezus wypełnia prawo, całe Prawo Mojżeszowe przestaje obowiązywać, włącznie z 10 przykazań, bo jest 'wypełnione'".
Jednak jak na szczwanego lisa przystało "Jednooki Jackie" nie mówi wprost "olejcie Prawo Mojżeszowe", bo byłby to strzał w kolano. Jak wtedy doczepić się owiec, które idą za prawem "wypisanym w sercu" i po prostu naśladują Jezusa, nie zważając na chore prawa wewnętrzne WTS często gęsto oparte na dziwnym tłumaczeniu Prawa? No nijak.
Więc ot "Jednooki Jackie" dał wszystkim owcom kolejny złoty środek... niby coś nowego, ale tak naprawdę nic nowego. Niby wiedzą coś więcej ze źródła, ale bez tableta tego nie obronią, bo sami nie rozumieją o czym mówią...
A jak przyjdzie co do czego, to "przecież nic takiego tu nie jest powiedziane"... no istny majstersztyk...


Offline josh82

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maj, 2017, 21:03 »
Najdziwniejszy był przykład z budowaniem domu.
Podpisując z kimś  umowę, że zbudujesz mu dom, zobowiązujesz się do spełnienia wszystkich warunków zawartych w umowie. Kiedy już zbudujesz dom tej osobie, to warunki umowy przestają cię obowiązywać, bo dopełniłeś wszystkich warunków (dom jest zbudowany) i nie musisz więcej domów tej osobie budować.

Według Jacksona, na tym właśnie polegało "wypełnienie prawa" przez Jezusa...
Z tym, że Bóg powiedział jasno, że żadna litera prawa nie przeminie, dopóki WSZYSTKO (zapowiedziane w Biblii) się nie stanie. O ile mi wiadomo, Pan jeszcze nie powrócił, szatan nadal szaleje na świecie, więc na zdrowy, chłopski rozum warunki umowy  jeszcze nie zostały wypełnione...



Offline Sebastian

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maj, 2017, 03:02 »
ale przecież to nic nowego pod słońcem, oni o tym że Dekalog nie obowiązuje nauczają już dziesiątki lat (to żadna nowość). Roszada na pewno potwierdzi że mam rację.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maj, 2017, 09:19 »
Co do Dekalogu to przejęli to od protestantów, tzn. Lutra, że ich nie obowiązuje.
Właśnie za to Luter został zaliczony do 7 aniołów z Ap:

Siedmiu Posłańców Kościoła
Św. Paweł (...) Św. Jan (...) Aryusz (...) Waldo (...) Wyclife (...) Luter (...) Russell” (Dokonana Tajemnica 1925 s. 74 [przy każdym imieniu czy nazwisku umieszczono ilustrację danej osoby]).

   „[Ap] 3:7 A Aniołowi – Następnym posłannikiem do Kościoła był Marcin Luter” (Dokonana Tajemnica 1925 s. 54).

Ap 8:7 – „ogień”

„I ogień. – Druzgocący sąd, wydany na papiestwo. Luter uderzył potężnie papiestwo...” (Dokonana Tajemnica 1925 s. 173).



Offline TomBombadil

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Maj, 2017, 09:37 »
Świadkowie nauczali,że Prawo Mojżeszowe razem z 10 przykazań było dane tylko dla Izraela.Potwierdzali to psalmem,że Bóg zawarł takie przymierze tylko z Żydami. Ono nas nigdy nie obowiązywało ,bo inaczej musielibyśmy też składać krwawe ofiary za grzech.
My jako goje dostaliśmy sumienie,a potem Jexus objął nas swoim prawem. Nowym Przymierzem,podstawą jest miłość.   Tak też głosiliśmy. Nie słuchałam Jacksona,odnoszę się tylko do pytania o 10 przykazań.
Ps. Po co odwołujecie się do Roszady. Pomyślcie o tym,co sami pamiętacie,sami sprawdźcie. Roszada ma większe zmartwienia.


Offline Startek

Odp: CK unieważnia 10 przykazań
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Maj, 2017, 09:55 »
Świadkowie nauczali,że Prawo Mojżeszowe razem z 10 przykazań było dane tylko dla Izraela.Potwierdzali to psalmem,że Bóg zawarł takie przymierze tylko z Żydami. Ono nas nigdy nie obowiązywało ,bo inaczej musielibyśmy też składać krwawe ofiary za grzech.
My jako goje dostaliśmy sumienie,a potem Jexus objął nas swoim prawem. Nowym Przymierzem,podstawą jest miłość.   Tak też głosiliśmy. Nie słuchałam Jacksona,odnoszę się tylko do pytania o 10 przykazań.
Ps. Po co odwołujecie się do Roszady. Pomyślcie o tym,co sami pamiętacie,sami sprawdźcie. Roszada ma większe zmartwienia.
Zgadzam się się z Tobą ,  pierwsze przykazanie. :  Miłować Boga całym sobą , a bliźniego swego jak siebie samego . W tym streszcza się całe Prawo . Nie wszystko co podawała strażnica było aż takie złe , można straznice skonfrontować z wiadomościami dostępnymi w mediach . Zakon już nas nie obowiązuje .