Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy 2017 - filmy video!  (Przeczytany 23692 razy)

Offline dziewiatka

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Maj, 2017, 18:25 »
Już się nie kryją i pokazują jakimi metodami chcą osiągnąć cel,.  Siostrę już na zebraniu zaczęły dręczyć koszmary.Tylko jednego brakło w tym filmie,ostrzeżenia,że to film dla myślących inaczej


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Maj, 2017, 21:28 »
Dla mnie ten film to szczyt manipulacji, jakiego dawno nie osiągnęli  :-[


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Maj, 2017, 21:40 »
Moje rodzinne betonowe ramię WTS-u teraz będzie miało już pewność że np 1975 r to bracia bez głębokiej wiary sami sobie wymyślili. Przecież niewolnik taki przekaz dał w filmiku, to to MUSI być prawda. A co do filmu o żonie Lota, to jestem przekonany że nic niewłaściwego w nim nie zobaczą. Wręcz achom i ochom z wypiekami na twarzach nie będzie końca.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Lechita

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Maj, 2017, 13:27 »
Dla mnie ten film to szczyt manipulacji, jakiego dawno nie osiągnęli  :-[

Oni z roku na rok "uczą się" i "szlifują" manipulowanie, nie zdziwię się więc , jak za rok przebiją sami siebie  :(

Straszne to bo , jak pisze Nemo zmanipulowanie ludzi w WTS-ie jeszcze się pogłębi.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline dziewiatka

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Maj, 2017, 07:25 »
Znowu zgrzeszyłem,skłamałem.Chcąc obejrzeć pozostałe dwa odcinki,żony Lota ,przyznałem ,że byłem na zgromadzeniu ale obejrzałem to cudo. Mocno przerysowane ,co znaczy ,że podobne sceny w życiu należą do rzadkości,scena z dziewczyną wychowaną przez lesbijki ,dlaczego mówiła jak Hartman,sceny z wujkiem . Z chęci realizowania się poprzez pracę zrobiono zagrożenie dla szczęścia .jeszcze jedna refleksja to religia oparta na panicznym strachu.Oglądanie takich filmików to świetna anty toksyna.


Offline M

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Maj, 2017, 08:37 »
Może to złudne nadzieje, ale wydaje mi się, że w tym roku przegięli z tym filmem o żonie Lota i że może on spowodować konsternację nawet u wierzących ŚJ. Już słyszałem opinie od ŚJ, że film jest "nierealistyczny". Może okazać się, że tym filmem CK zrobiło odstepcom przysługę :)


Offline salvat

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Maj, 2017, 10:18 »
Obejrzałem wszystkie części...
Bardzo sugestywne kino teokratycznej akcji.
Typowa zagrywka na "wyszkolonym" sumieniu.
Szkoda, że nie nawiązali w żaden sposób do piwnicy.
Bądź zwykłym robolem za marny grosz, z którego masz dac chętnie na jw. Mieszkaj na 20m kw. Dzieci niech skończą jakąś tam szkołę i pójdą w pionierkę. Żona najlepiej niech stoi na baczność przy stojaku do emerytury....ale nie swojej tylko twojej o ile do niej dożyjesz i wystarczy wam na życie.
Rodzina nie będąca w prawdzie to przecież istne zło wcielone - interesów żadnych z nią nie rób, bo zawsze ci wypomną.
Tylko pokładaj ufność w Jehowie....

Filmy są przerysowane i przesycone napiętnowaniem zdobywania lepszej pracy, wykształcenia i podnoszenia stopy życiowej. Oczywiście nie należy popadać w skrajności.

Miny jakie struga głowa rodziny to Lett wersja 2.0.

Starsza córka przeżywa potencjalny brak matki na pamiątce jakby co najmniej miała nie przyjśc na ślub córki. Młodszą na spytki bierze brat dyrektor Williams i traktuje jak 8-latkę.

Joe jest świetny dopóki nie zostaje głosicielem - potem beton twardnieje i uczeń zaczyna przerastać mistrza ( gdy udziela rady głowie rodziny).

Jest parę niedoróbek - np w scenie przed rozpoczęciem pamiątki jedna siostra ma za duże szpilki....

Ogólnie Warwickowie coraz lepiej robią filmy - za 2-3 lata może zrobią coś w 3D...

To tak na szybko wnioski....
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2017, 10:34 wysłana przez salvat »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Asturia

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Maj, 2017, 11:01 »
Może to złudne nadzieje, ale wydaje mi się, że w tym roku przegięli z tym filmem o żonie Lota i że może on spowodować konsternację nawet u wierzących ŚJ. Już słyszałem opinie od ŚJ, że film jest "nierealistyczny". Może okazać się, że tym filmem CK zrobiło odstepcom przysługę :)

ja nie wierze w nic, na co dzień otoczony fanatykami z pod loga org. nic innego nie widzę jak grupowe uwielbienie i kult bożka z Warwick, tacy którzy zaczną bardzo poważnie zastanawiać się z powodu filmu będą znikomej ilości, jak nawet będzie delikatna krytyka to i tak wracają do swojego bożka bo są tak nauczeni, że bez niego nie ma życia, a ponieważ Warwick zalał smołą mózgi prawie wszystkich śJ to po takiej krytyce jeszcze dopuszczą się do grzechu i pomodlą się, bo odważyli kwestionować filmik braci Jezusa, ich fanatyzm przeraża mi, do mnie mówią że słowa CK są święte, co ja mam oczekiwać od takich ludzi?
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2017, 11:27 wysłana przez Asturia »


Offline CEGŁA

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Maj, 2017, 12:09 »
Może to złudne nadzieje, ale wydaje mi się, że w tym roku przegięli z tym filmem o żonie Lota i że może on spowodować konsternację nawet u wierzących ŚJ. Już słyszałem opinie od ŚJ, że film jest "nierealistyczny". Może okazać się, że tym filmem CK zrobiło odstepcom przysługę :)

Jak oglądam te filmiki z kongresu 2016 i 2017 to mam takie wrażenie, że oni chcą żeby ten bajzel jw.orga się rozwalił ;)
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Maj, 2017, 09:26 »
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2017, 09:27 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Maj, 2017, 09:43 »


Offline Roszada

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Maj, 2017, 11:43 »
A tytuł po polsku tej książki jak by oddać?


Offline M

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Maj, 2017, 21:13 »
A tytuł po polsku tej książki jak by oddać?

Moje Biblijne opowieści (mniej dosłowne) albo Lekcje które otrzymuję z Biblii (bardziej dosłowne)


Offline Roszada

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Maj, 2017, 21:18 »
Dzięki. :)
Ciekawe czemu musieli zmienić tę książkę?
Nie przypominam sobie by jakieś doktryny dla dzieci zmienili. ;D
Czyżby tylko dlatego by do nowej Biblii dostosować teksty?


Offline Estera

Odp: Kongresy 2017 - filmy video!
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Maj, 2017, 21:34 »
Dzięki. :)
Ciekawe czemu musieli zmienić tę książkę?
Nie przypominam sobie by jakieś doktryny dla dzieci zmienili. ;D
Czyżby tylko dlatego by do nowej Biblii dostosować teksty?
   Roszado ...
   Ale Ty nie gramotny ...
   Muszą pewnie jakoś wkręcić Piotrusia i Zosię do tego wydania.
   Buszują po broadcasting, hipnotyzując dzieci, teraz pewnie wsadzą ich w tę książkę.
   Żeby indoktrynować te i tak już biedne dzieci.
   :D :D :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.