Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017  (Przeczytany 119018 razy)

Offline CEGŁA

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #150 dnia: 04 Czerwiec, 2017, 23:40 »
Akcje informacyjną popieram jak najbardziej, żałuję, że jeszcze nie mogę oficjalnie się do niej przyłączyć. Ale przyjdzie taki czas, że wyjdę z "podziemia" :)

Mam nadzieję, że niebawem wszyscy będziemy mogli się spotkać twarzą w twarz i się radować na imprezie, którą nasz szanowny Włodziu obiecał :D
Oj strażniczko, to już jest koniec gry. "Wierzgasz przeciwko ościeniom".
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Estera

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #151 dnia: 04 Czerwiec, 2017, 23:47 »
Mam nadzieję, że niebawem wszyscy będziemy mogli się spotkać twarzą w twarz i się radować na imprezie, którą nasz szanowny Włodziu obiecał :D
Oj strażniczko, to już jest koniec gry. "Wierzgasz przeciwko ościeniom".
   Też mam taką nadzieję.
   A Tobie, CEGIEŁKO, stawiam podwójne piwo.
   Za emocje, jakich dostarczasz wstawianymi na tym forum, materiałami.
    ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Helleboris

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #152 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 00:01 »
Też się wybieram na ile zdrowie pozwoli :)
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline pies berneński

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #153 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 07:03 »
Oj strażniczko, to już jest koniec gry.
Ale przecież nie było gwizdka kończącego mecz. Dopóki więc piłka w grze wszystko może się zdarzyć.
Ostatnio czytałem materiały zebrane przez Roszadę na temat roku 1975 i osobiście dopuszczam taką możliwość,że historia może się powtórzyć.Wielu było rozczarowanych,wielu aktywnie to obnażało,a mecz wciąż trwa.Zastanowił mnie ten cytat:
Wielu doznało zawodu również w roku 1975, gdy nie spełniły się ich nadzieje związane z nastaniem Millennium. W rezultacie część osób opuściła organizację. Inni próbowali podkopać wiarę współwyznawców i musieli zostać wykluczeni. Przyczyną niewątpliwie mogło być rozczarowanie, ale niekiedy chodziło o coś więcej. Na przykład niektórzy wypowiadali się przeciwko konieczności uczestniczenia w służbie od domu do domu. Pewne jednostki nie poprzestały jednak na pójściu swoją drogą; zajadle przeciwstawiały się organizacji, do której przedtem należały, i zaczęły szerzyć swe poglądy za pomocą prasy i telewizji. Niemniej takich osób było stosunkowo niewiele.(głosiciele str633)
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline salvat

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #154 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 07:12 »
Do organizatorów akcji: myśleliście o wynajmie mobilnego telebimu? Wystarczy zmontować materiał np. z napisami i odtwarzać go cyklicznie.  Wyglądałoby to bardzo profesjonalnie. Oczywiście telebim wyświetlałby informacje na postoju. I wzbudziłby niemałe zainteresowanie.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec, 2017, 07:29 wysłana przez salvat »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #155 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 11:06 »
Ale przecież nie było gwizdka kończącego mecz. Dopóki więc piłka w grze wszystko może się zdarzyć.
Ostatnio czytałem materiały zebrane przez Roszadę na temat roku 1975 i osobiście dopuszczam taką możliwość,że historia może się powtórzyć.Wielu było rozczarowanych,wielu aktywnie to obnażało,a mecz wciąż trwa.Zastanowił mnie ten cytat:
Wielu doznało zawodu również w roku 1975, gdy nie spełniły się ich nadzieje związane z nastaniem Millennium. W rezultacie część osób opuściła organizację. Inni próbowali podkopać wiarę współwyznawców i musieli zostać wykluczeni. Przyczyną niewątpliwie mogło być rozczarowanie, ale niekiedy chodziło o coś więcej.


To już nie te czasy , wts wie o tym ale liczy , że owieczki się nie zorientują  . W dobie internetu , kiedy informacja dociera błyskawicznie taka manipulacja nie jest możliwa. To , że wracają do tamtych wydarzeń świadczy , że wiedzą  o czym sie pisze , rozmawia .Wielu świadków pamięta tamten rok , pamieta tamte nastroje i co ważniejsze głośno o tym mówią .
W tamtych latach mogli tak pisać ale dziś już nie , teraz mówią żeby nie rozmawiać, ale w zaciszu domowym kiedy nikt nie widzi wszystko można zobaczyć , przeczytać  :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline 0.00

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #156 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 11:41 »
Powiem z własnego doświadczenia, tak krótko, jak to było jak się dowiedziałem o roku 1975. Było to około roku 2010r (stary chłop byłem a teraz... ;) ) kiedy na wschodzie Polski wybrałem się do służby z moim kuzynem. I pamiętam jak w jednym domku starszy Pan zaczął na nas najeżdżać, że jesteśmy fałszywymi prorokami bo przepowiadaliśmy armagedon w 1975r i nic nie było (jego kuzynka z USA pisała listy, że to jest już koniec i aby się opamiętał). Ja zrobiłem takie oczy  :o i jakoś próbowałem bronić organizacji, że ci co tak mówili zostali ukarania czy jakoś tak - miałem tą świadomość, że moja obrona to było kłamstwo bo nikt nie został ukarany. Pamiętam, że to było jak prawy sierpowy w twarz, od razu położony na łopatki. Wtedy zacząłem się pytać wszystkich po kolei co żyli w tamtych czas i zawsze mnie zbywali - nic konkretnego i takie teksty, żeby patrzeć w przyszłość a nie w przeszłość - a ja se pomyślałem trele morele  ;D coś tu nie gra. I tak zacząłem sprawdzać....


Myślę, że sporo jest takich braci, którzy może wcale nie wiedzą albo wiedzą i nie chcą sprawdzić jak było naprawdę bo boją się prawdy. Takie akcje są jak najbardziej na miejscu aby Ci co się wahają wejść na strony (zakazane przez WTS z wiadomych powodów) wreszcie weszli i poznali PRAWDĘ O PRAWDZIE!!!  :D :D :D



Offline Trinity

Odp: Akcja informacyjna podcozas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #157 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 12:07 »
mój ojciec akurat wtedy zaczął studiować, przypadek?
u mnie w domu wiele się o tym roku nie rozmawiano
ale pojechałam jako dziecko do babci, mojej koleżanki na wakacje
a ona jako siostra czuła się w obowiązku studiować z nami Biblie
i to ona nam opowiedziała o millenium i o roku 1975
szczęka mi opadła, oczy robiły się jak 5 ci złotówki - byłam dzieckiem
pewnego razu wpadła mi w ręce strażnica czarno biała a na końcu była taka malutka tabelka z rospiską kiedy zaczynał się a kiedy kończył ,dzień' Jehowy
od stworzenia aż do 1975 z tym że każdy ,dzień' był poparty jakimś wersetem a ten ostani dzień NIE ( może Roszada wie o czym mówie i gdzieś ma to w swoim archiwum) wyciełam sobie tą ramkę na dowód że przecież to BYŁO W STRAŻNICY NAPISANE i miałam taki argument w czerwonej książce włożone

za jakiś czas zgłosiłam się do chrztu a miałam starszego co potrafił przewlec każdą historie na lewo i rozdzielić włosa nie na 4 a na 8 jednym słowem piła.
pytania ze mną wałkował dość solidnie ( nauczyciel z wykształcenia) i długo
pokazałam mu tą tabelkę
a on prawie pianętoczył na twarzy!!!
-Trinity co to jest ?
-no jak to co? to jest argument że kś miał być w 75r!
-a gdzie tu jest jakiś werset? który to potwierdza?
-no nie ma żadnego!
-to jest bzdura wyrzuć to!
-CO? MAM WYRZUCIĆ COŚ CO WYCIEŁAM ZE STRAŻNICY?
-a czy strażnica jest natchniona?
-po dłuższej chwili musiałam przyznać że chyba nie...
następne nasze pytania zaczoł od wręczenia strażnicy pt. BŁOGOSŁAWIENIE NIE MAJĄCY WĄTPLIWOŚCI
byłam nastolatką gdy mi ją wręczał ( pamiętam że pierwsza strona przedstawiała uśmiechniętego mężczyzne wznoszącego ręce ku górze) czarnobiałe
zinterpretowałam to tak: po co wnikać lepiej przyjmować do podaje niewolnik i być szczęśliwym i uśmiechniętym
kolejny uśmiech do Roszady może ma tą strażnice o której mówię
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec, 2017, 12:10 wysłana przez Trinity »


Offline CEGŁA

Odp: Akcja informacyjna podcozas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #158 dnia: 05 Czerwiec, 2017, 23:33 »
kolejny uśmiech do Roszady może ma tą strażnice o której mówię

Pamiętasz który to był rok? 19745, 4 czy wcześniej?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Trinity

Odp: Akcja informacyjna podcozas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #159 dnia: 06 Czerwiec, 2017, 11:30 »
Pamiętasz który to był rok? 19745, 4 czy wcześniej?

ta o braku wątpliwości była na pewno po 1975 r,
a ta z ramką ze 30 lat temu?
ramka przedstawiała

1 dzień stworzenie ziemi i nieba podana jest data p.n.e. coś tam coś tam i werset z Rodzaju
2 dzień stworzenie już nie pamiętam i analogicznie
3...
...
aż do
7 dzień odpoczynku i podana jest data od jakiegoś roku do 1975 n.e i nie było żadnego wersetu
dla mnie wtedy Biblia = strażnica. niestety
to co że nie ma tam wersetu strażnica tak napisała
trzymałam tą strażnicę i tą ramkę jak trofeum
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2017, 11:32 wysłana przez Trinity »


Offline CEGŁA

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #160 dnia: 06 Czerwiec, 2017, 13:39 »
Mam coś takiego, ale brakuje chyba jednej kartki:
https://drive.google.com/file/d/0B4lrXCMQzmDdRHNWcFU4Zi1YdUE/view?usp=sharing


Wolność dzieci Bożych:
http://piotrandryszczak.pl/armagedon_w_1975_dodatek_2.html

Sprawdzę jeszcze w prywatnej biblioteczce ten 1975

Może tu coś znajdziesz na temat 1975:
https://drive.google.com/drive/folders/0B4lrXCMQzmDdZmYyaFhuUUxQTzA?usp=sharing
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2017, 13:59 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #161 dnia: 06 Czerwiec, 2017, 23:36 »
Spotkaliśmy się ostatnio w kilka osób, by omówić lipcową akcję i doszliśmy do wniosku, że warto by wydać nową ulotkę specjalnie na to wydarzenie. Chcemy w niej zawrzeć krótkie informacje o kilku tematach, o których szeregowi ŚJ mogą nie wiedzieć, a które mogą sprowokować ich do myślenia. Poniżej lista tych tematów:

    - Komisja Australijska
    - ONZ
    - Inwestycje w koncerny zbrojeniowe - Ford
    - Niespełnione proroctwa - 1925, 1975, XX wiek
    - Zagrabienie majątków braci - sale królestwa, finansowanie
    - Zakazy szczepień i przeszczepów z przeszłości i ich ofiary

Każdy z tych tematów będzie skrótowo omówiony, a na ulotce będzie odnośnik do specjalnej podstrony na www.przerywamymilczenie.pl na której chcemy zebrać więcej materiału na te tematy.

I tutaj prośba do Was. Przydałaby nam się pomoc w zbieraniu linków do takich materiałów (oczywiście po Polsku), które w sposób rzeczowy omawiają powyższe tematy. Odnośniki te zamieścimy na stronie i każdy będzie mógł w swoim tempie zgłębić dany temat. Tak samo jeśli macie propozycje tematów, które są dobrze opracowane, a które mogą trafić do szeregowych ŚJ to piszcie śmiało.

Akcje FORDA:  https://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Holocaust/Ford.pdf   Strona 122 pozycja w tabeli 47
ONZ: http://www.jwfacts.com/watchtower/united-nations-association.php
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2017, 23:39 wysłana przez Efektmotyla »


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #162 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 09:32 »
Akcje FORDA:  https://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Holocaust/Ford.pdf   Strona 122 pozycja w tabeli 47
ONZ: http://www.jwfacts.com/watchtower/united-nations-association.php

Niestety oba linki są po angielsku :(. Myślę, że aby dotrzeć do jak największej grupy osób musimy znaleźć opracowania po polsku.

Na szczęście o ONZ pisał Marek Boczkowski, więc mamy dobre opracowanie: http://prawdziweobliczewts.info/articles/straznica_onz.html


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #163 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 11:23 »
Można w ulotce / na stronie umieścić odnośnik do tej strony i wskazać tą tabelę z wskazaniem Watchtower...    Watchtower każdy zobaczy i zrozumie.

Kolejny krok to przetłumaczenie po uprzednim przeczytaniu tylko fragmentów na język polski i to nawet u tłumacza przysięgłego.

Czyli tak: 

1.) Potrzebny ochotnik umiejący czytać angielski ze zrozumieniem który wytypuje fragmenty do tłumaczenia i prześle do MAV.
2.) Przetłumaczyć u tłumacza te fragmenty.
3.) Przenieść esencję na ulotkę / stronę.


Offline CEGŁA

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy - 1 lipca 2017
« Odpowiedź #164 dnia: 07 Czerwiec, 2017, 12:27 »
Na tym video Kim & Mike komentują ostatnie przemówienie w niedzielę na kongresie 2017. Omawiany jest rok 1975. Będzie trzeba skomentować i omówić polską wersję kłamstw Strażnicy. Widać jak na tacy. Starają ukryć się i ominąć temat tego, że  to Strażnica nakręcała spiralę strachu.


A tu filmik babeczki, która nigdy nie była świadkiem ale od 2010 każdego roku przed stadionem na którym odbywa się kongres - jak sama twierdzi - przychodzi ewangelizować świadków. Jedna rzecz, która przykuła moją uwagę, to fragment w którym mówi, że niektóre osoby zareagowały na jej działania. Ciekawa rzecz, że jak świadkowie chcą uciec przed rozmową lub słuchaniem prawdy o prawdzie robią kilka rzeczy, albo uciekają, zakrywają uszy, lub śpiewają. Masakra
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2017, 12:29 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.