Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów  (Przeczytany 23228 razy)

Offline Trinity

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Maj, 2017, 20:18 »
czy jest gdzieś trailer tego filmu o żonie lota? szukałam tu, szukałam na jworg i nie znalazłam... istnieje on gdzieś?

wracając do rodziny Lota... sam chciał dać swoje córki na pastwe rozwydrzonej hałastry
one upiły ojca i sie z nim przespały
przyznam że ich moralność zcina mnie z nóg
możliwe że tą Sodomie i Gomorie mieli poprostu w genach i tylko zpokrewnienie z Abrahamem uratowało mu tyłek.
ta biedna żona była najbardziej lajtowa z całej tej rodzinki a wszyscy psy na niej wieszają


Offline M

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Maj, 2017, 20:32 »
Trailer jest tutaj, w majowej audycji JWB: https://tv.wtsarchive.com/jwb/201705-P/44:08


Offline Startek

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Maj, 2017, 21:14 »
czy jest gdzieś trailer tego filmu o żonie lota? szukałam tu, szukałam na jworg i nie znalazłam... istnieje on gdzieś?

wracając do rodziny Lota... sam chciał dać swoje córki na pastwe rozwydrzonej hałastry
one upiły ojca i sie z nim przespały
przyznam że ich moralność zcina mnie z nóg
możliwe że tą Sodomie i Gomorie mieli poprostu w genach i tylko zpokrewnienie z Abrahamem uratowało mu tyłek.
ta biedna żona była najbardziej lajtowa z całej tej rodzinki a wszyscy psy na niej wieszają
  Kobieta zła na pewno nie była , tylko obróciła się że zwykłej kobiecej  ciekawości . Być może to co zobaczyła wprawiło ją w takie przerażenie że nie mogła zrobić dalej kroku i dosięgła ja śmierć , być może została oblepiona solą . Nakaz mieli prosty mieli się nie oglądać za siebie . Tylko organizacja zrobiła z niej jakaś materialistkę że niby oglądała się za swoim majątkiem .


Offline HARNAŚ

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Maj, 2017, 21:40 »
Tylko organizacja zrobiła z niej jakaś materialistkę że niby oglądała się za swoim majątkiem .

że niby to wydarzyło się na prawdę? Trzeba oddzielić mity opowiadane przez wieki od sytuacji , które mogły zaistnieć realnie.


Offline M

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Maj, 2017, 23:12 »
Tak, to Apple Watch. Podczas przesłuchania przez komisją Australijską też miał podobnego, ale tamten był złoty. Widać złoty mu się znudził ;).

Teraz ma ten z tego co widzę ten: https://www.apple.com/shop/buy-watch/apple-watch/silver-stainless-steel-stainless-steel-milanese-loop?preSelect=false&product=MNP62LL/A&step=detail#
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2017, 23:14 wysłana przez M »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Maj, 2017, 00:40 »
w tym broadcastingu znowu wypasiony zegarek, szyty na miare gajer ....
dobrze widzę smatrwatch ?
https://tv.wtsarchive.com/jwb/201705-P/22:36
Nie wszystko od razu. Zegarek na program ubiera wujcio tańszy ale dalej Apple bo umowa o lokowaniu produktów jest wiążąca zwłaszcza kiedy się to ustala tańcząc nago przed posągiem sowy  ;)
Gajery zmieni wujcio bo i tak puchnie od zajadania stresów stekami co by górnikowi z Chin dały dość energii a temu nygusowi tylko dupa rośnie  ;D

Więc luzik, wszystko do nich dociera z opóźnieniem, jak już zostanie na papierze 5 milionów osób a w realu to ??? to się w worki ubiorą i popiołem obsypią i będą starali się uratować ORGA I $$ z opresji  8-)


Offline Startek

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Maj, 2017, 07:05 »
Motylku , Nie ma litości dla niewiernych !  To tylko biznes .


Offline Woland

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Maj, 2017, 07:14 »
Po jej ogłoszeniu zostanie pokazany 2 minutowy filmik na którym Piotruś i Zosia studiują nową książkę.


Offline Janek

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Maj, 2017, 07:14 »
Według tych szkiców będzie jedna nowa książka. W ostatnim punkcie w sobotę -  "Dzieci, wasza wytrwałość cieszy Jehowę!" (szkic nr 40) zostanie wydana książka mająca zastąpić Mój zbiór opowieści Biblijnych i będzie nosić tytuł Lecciones que aprendo de la Biblia (w tłumaczeniu: "Lekcje, które odbieram z Biblii"). Po jej ogłoszeniu zostanie pokazany 2 minutowy filmik na którym Piotruś i Zosia studiują nową książkę.
A kiedy najwczesnie będzie można zobaczyć ja w środku?


Offline M

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Maj, 2017, 11:15 »
A kiedy najwczesnie będzie można zobaczyć ja w środku?

Podejrzewam że za około 3 tygodnie, po rozpoczęciu pierwszej tury zgromadzeń w USA.


Offline Trinity

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Maj, 2017, 18:00 »
Trailer jest tutaj, w majowej audycji JWB: https://tv.wtsarchive.com/jwb/201705-P/44:08

dziękuję M

oglądaliśmy razem z moim (aktywny śJ) aż się wzdrygłam i gęsiej skórki dostałam ja stara baba
a co dzieci?
dzieci już ciut kumate jak to zobaczą zmoczą się w nocy
toś to siok!

oczywiście jestem pod wrażeniem waszych znajomości bo przecież macie krecika u samego żłoba


Offline Woland

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Maj, 2017, 08:40 »
A ktos wiedział jak wyglądają? może tylko jak nowy został zamianowany i jego fota z biografia lądowała w strażnicy :P
wcześnieł bywało że był życiorys zanim ktoś do grona dołączył - o jego pracy misjonarskiej i ten tego. Jak zostawał przygarnięty do CK to ciiiisza i żadnych artykułów  wprowadzających nie było, jak umierali to bywały artykuły na tyle okładki strażnic. (o Franzu pamiętam) .
Ciało Kierownicze było kiedy enigmatyczne, a nie jak teraz - kupczący na wizji Słowem Bożym , niczym Janusz z BigBrothera zachwalający Kosmodisk i pastę na porost zębów


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Maj, 2017, 09:28 »
Na JWSurvey.org pojawił się artykuł analizujący szkic wykładu kongresowego o zapobieganiu pedofilii.
http://jwsurvey.org/child-abuse-2/2017-watchtower-convention-children-must-dress-modestly-avoid-sexual-assault

Poniżej jego skrócone tłumaczenie (wybrałem najważniejsze myśli)

Przemówienie rozpoczyna się od kilku prostych ale ogólnie rozsądnych rad dla rodziców. Szkic przyznaje, że często sprawca-gwałciciel jest kimś, kogo dziecko zna i komu ufa. Dalej wspomina o pewnych zachowaniach, które mogą zapalić w umysłach rodziców czerwoną lapmkę i omawia możliwe sytuacje, które zwiększają ryzyko molestowania. Następnie zachęca się rodziców, by rozmawiali szczerze i otwarcie z dziećmi o seksie, odpowiednio do wieku dziecka.

Aczkolwiek następnie szkic pyta:
Cytuj
Rodzice, zapytajcie siebie: czy uczyłem dzieci jakie są właściwe sposoby okazywania uczuć, jakie znaczenie ma skromny ubiór oraz potrzeba szanowania prywatności innych?
[Oto miejsce w wykładzie, które cytuję]


Zasadniczo szkic zachęca dzieci by ubierały się skromnie aby uniknąć napaści seksualnej. Takie stwierdzenie pociąga za sobą szereg konsekwencji.

Po pierwsze, implikuje, że dzieci, które zostaną uznane za ubierające się "nieskromnie" ponoszą pewną miarę odpowiedzialności za to że zostały zaatakowane, prowokując swoim uwodzicielskim strojem. Takie nastawienie jest niestety wciąż bardzo popularne:

Cytuj
"Widziałeś jak ona się ubiera? Sama się o to prosiła!"

Po drugie, oczywiste jest, że nikt nie prosi się o gwałt, niezależnie od tego, w co ubiera. Takie podejście obwiniające ofiary, może powodować, że osoba, która już zmaga się z poczuciem winy, poczuje się jeszcze gorzej.
Po trzecie takie podejście daje napastnikowi pewne poczucie usprawiedliwienia swoich czynów.

Ale najważniejsze jest to, czego w tym wykładzie nie usłyszycie:
1. Nie zachęca się rodziców by skontaktowali się z policją w sprawie oskarżeń o molestowanie
2. Wykład nigdzie nie poucza starszych by skonaktowali się z policją i w pełni z nią współpracowali, gdy dowiedzą się o oskarżeniach
3. Słuchacze nie są informowani o bieżącej polityce WTSu dotyczącej wyjaśniania oskarżeń o wykorzystanie seksualne dzieci
4. Nigdzie nie zapewniono dzieci, że starsi pomogą im zgłosić sprawy policji, gdy dowiedzą się o molestowaniu
5. Nie mówi się, że starsi potrzebują dwóch świadków by w zborze zająć się sprawą
6. Nie powiedziano, że starsi mogą wiedzieć o pedofilu w zborze, ale nie będą mogli przed nim ostrzec zboru, dopóki Biuro Oddziału im nie pozwoli
7. Nigdzie nie powiedziano, że podczas przesłuchań w Australii, Komisja odkryła szereg znaczących, systemowych problemów w polityce WTSu
8. Nigdzie nie wspomniano o możliwości korzystania z profesjonalnej pomocy psychologicznej, by łatwiej wyjść z traumy
9. Nigdzie nie przeproszono żadnej z tysięcy ofiar, które pozostawiono samym sobie z powodu powyżej opisanych błędów proceduralnych
10. Nigdzie nie wspomniano o możliwych do uzyskania odszkodowaniach dla ofiar.


Wnioski co do przydatności tych rad zostawiam szanownym czytelnikom.


Offline salvat

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Maj, 2017, 10:58 »
Już widzę ten zachwyt braci po programie.
Jak to niewolnik o nich dba i przygotowuje na zagrożenia ze strony świata.
A 99% będzie łykało bez przeżuwania.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Asturia

Odp: Kongres regionalny 2017 - szkice wykładów
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Maj, 2017, 11:14 »
Już widzę ten zachwyt braci po programie.
Jak to niewolnik o nich dba i przygotowuje na zagrożenia ze strony świata.
A 99% będzie łykało bez przeżuwania.

dokładnie tak będzie, ja też pomyślałem o tym, będą ochy i achy, zbiorowe guru znowu pozbiera niesamowite pochwały ze strony zaślepionych baranków za wspaniały pokarm na czas słuszny, wszyscy pójdą śladami Morrisa który się chwalił artykułem o pedofilach z 1982 roku podkreślając wyjątkowość org. jeszcze w tamtych czasach kiedy świat nawet nie zwracał uwagę na takie problemy, szkoda, że potem ten szatański świat ich wyprzedził, bo pedofilów zaczęli surowo karać a org. Morrisa w tym czasie ukrywała ich aż do dziś, naiwne baranki nie znając okoliczności pojawienia się takiego punktu w programie zgromadzenia znowu będą w zachwycie i powiedzą, nasza org. znowu przestrzega z wyprzedzeniem i troszczy się o trzodę, a odstępcy tylko plotki rozsiewają i oczerniają jedyną org.
jacy biedni oni są naprawdę, tak jak ja kiedyś, bo z własnej woli zgodziłem się zostać niewolnikiem wtedy Brooklinu