Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?  (Przeczytany 72698 razy)

Offline Reskator

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #135 dnia: 31 Lipiec, 2017, 13:21 »
Na to pytanie z wersetu 15 odpowiada werset 16. SJ popełniają ten częsty błąd, że do stwierdzenia wersetu 15 budują swoją definicję. A tym czasem werset 16 odpowiada i podaje wytłumaczenie. 

(15) ... Pierworodnym wobec każdego stworzenia, (16) bo w Nim zostało wszystko stworzone ...

Tutaj nie ma nic o tym, że jest stworzony.


MX - koniec - MX

Moje obecne zrozumienie tych wersetów przemawiające do mnie to- Jezus jest pierworodnym wobec każdego stworzenia bo przez niego zostało wszystko stworzone.Jasna i przekonująca mnie interpretacja.
 O czym więc pisze werset 15 i 16 według Ciebie możesz dokonać swojej analizy.?


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #136 dnia: 31 Lipiec, 2017, 13:56 »
Moje obecne zrozumienie tych wersetów przemawiające do mnie to- Jezus jest pierworodnym wobec każdego stworzenia bo przez niego zostało wszystko stworzone.Jasna i przekonująca mnie interpretacja.
 O czym więc pisze werset 15 i 16 według Ciebie możesz dokonać swojej analizy.?
Podejrzewam, że napisze to samo.
Pierworodnym bo w Nim wszystko jest stworzone.

Trudno to co oznacza być Pierworodnym w tym fragmencie interpretować inaczej. Tak jest napisane. Dalej pisze:

"Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (17) On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. (18) I On jest Głową Ciała – Kościoła. On jest Początkiem. Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. (19) Zechciał bowiem [Bóg], aby w Nim zamieszkała cała Pełnia (...)"

Ani śladu mowy o stworzeniu Syna.

Jest natomiast mowa o:
... w Nim
... przez Niego
... dla Niego
... On jest przed wszystkim
... wszystko w Nim ma istnienie.
... On jest Początkiem (wszelkiego stworzenia)
... w Nim zamieszkała cała Pełnia.

I teraz porównać wymienione zwroty np z Dzieje 17,24-28 dostaniemy odpowiedz z Kim NT utożsamia Pana Jezusa. Chodzi mi o naturę.




MX - koniec - MX



Offline Startek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #137 dnia: 31 Lipiec, 2017, 17:43 »
Szatan nie ma żadnej realnej władzy ? A to bardzo ciekawe w kontekście tego co mówi pismo święte, w którym jasno czytamy, że świat jest pod władzą szatana.


Powtórzę jeszcze raz co do kwestii boskości szatana  - skoro biblia nazywa szatana bogiem a każdy kto uznaje prawdziwość biblii wie, że szatan to konkretna osoba duchowa to szatan też jest prawdziwym bogiem bo istnieje naprawdę tak samo jak istnieje Jehowa czy człowiek.
Zastanówcie się najpierw co oznacza termin "bóg" a potem przekręcajcie sobie moje słowa jak chcecie bo jak na razie naprawdę słabiutko wam to idzie.
Dla mnie jedynym prawdziwym i najwyższym Bogiem , który stworzył wszechświat i człowieka jest tylko i wyłącznie Jehowa i nikt inny. Nikt nie jest mu równy , nawet Jezus , który sam mówi o tym, że posłał go jego ojciec czyli Jehowa.
. To Jezus stworzył wszechświat i wszystko podtrzymuje słowem swojej mocy , także człowieka Hebr,1 rozdział. 


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #138 dnia: 01 Sierpień, 2017, 09:51 »
Podejrzewam, że napisze to samo.
Pierworodnym bo w Nim wszystko jest stworzone.

Trudno to co oznacza być Pierworodnym w tym fragmencie interpretować inaczej. Tak jest napisane. Dalej pisze:

"Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (17) On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. (18) I On jest Głową Ciała – Kościoła. On jest Początkiem. Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. (19) Zechciał bowiem [Bóg], aby w Nim zamieszkała cała Pełnia (...)"

Ani śladu mowy o stworzeniu Syna.

Jest natomiast mowa o:
... w Nim
... przez Niego
... dla Niego
... On jest przed wszystkim
... wszystko w Nim ma istnienie.
... On jest Początkiem (wszelkiego stworzenia)
... w Nim zamieszkała cała Pełnia.

I teraz porównać wymienione zwroty np z Dzieje 17,24-28 dostaniemy odpowiedz z Kim NT utożsamia Pana Jezusa. Chodzi mi o naturę.




MX - koniec - MX

W Jana 1,1 czytamy, że "NA POCZĄTKU było Słowo", . Czy twoim zdaniem Jehowa miał początek ? Pisma wskazują , że nie miał. Skoro tak trudno ci pojąć, ze Jezus był pierwszym stworzeniem Jehowy i wszystko potem zostało stwarzane przez Jezus dla Jezusa ALE cały czas pok nadzorem Jehowy to trudno z tobą dyskutować.

I co wy z tą "naturą" ? Gdzie pisma poruszają ten temat ? Gdzie pisma poruszają ten temat tzw "natury" ? Przecież to jest sztucznie wymyślony temat tylko po to aby uwiarygodnić kłamliwą naukę o Trójcy .

Skoro pisma mowią, że człowiek został stworzony na "obraz" Boga to tez można powiedzieć, że ma "naturę" boską ;)
Takie tezy jakie tu czytam naprawdę przyprawiają o zawrót głowy.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #139 dnia: 01 Sierpień, 2017, 10:25 »
W Jana 1,1 czytamy, że "NA POCZĄTKU było Słowo", . Czy twoim zdaniem Jehowa miał początek ? Pisma wskazują , że nie miał.

Gdzie Pisma jakoby wskazują, że JHWH miał początek :o ?


Offline Reskator

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #140 dnia: 01 Sierpień, 2017, 10:39 »
Gdzie Pisma jakoby wskazują, że JHWH miał początek :o ?

JHWH(Bóg Ojciec) nie miał początku,inaczej musiałby GO ktoś stworzyć.
A w Jana jest wskazane że Jezus(Syn) był NA POCZĄTKU u Boga(JHWH)


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #141 dnia: 01 Sierpień, 2017, 10:50 »
JHWH(Bóg Ojciec) nie miał początku,inaczej musiałby GO ktoś stworzyć.
A w Jana jest wskazane że Jezus(Syn) był NA POCZĄTKU u Boga(JHWH)

Doskonale. Jezus był na początku u Jehowy czyli był pierwszym stworzeniem Jehowy.
Czy możesz wskazać mi gdzie w pismach jest pisane o tzw "naturach" na które tak często powołują się obrońcy Trójcy ?


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #142 dnia: 01 Sierpień, 2017, 11:15 »


W Jana 1,1 czytamy, że "NA POCZĄTKU było Słowo", . Czy twoim zdaniem Jehowa miał początek ? Pisma wskazują , że nie miał. Skoro tak trudno ci pojąć, ze Jezus był pierwszym stworzeniem Jehowy i wszystko potem zostało stwarzane przez Jezus dla Jezusa ALE cały czas pok nadzorem Jehowy to trudno z tobą dyskutować.

I co wy z tą "naturą" ? Gdzie pisma poruszają ten temat ? Gdzie pisma poruszają ten temat tzw "natury" ? Przecież to jest sztucznie wymyślony temat tylko po to aby uwiarygodnić kłamliwą naukę o Trójcy .

Skoro pisma mowią, że człowiek został stworzony na "obraz" Boga to tez można powiedzieć, że ma "naturę" boską ;)
Takie tezy jakie tu czytam naprawdę przyprawiają o zawrót głowy.

Pismo przeczy twoim tezom o stworzeniu Syna co było omawiane wyżej. Twoje stwierdzenia nie poparte Pismem nic nie wnoszą.

Co do "natury" to musisz poczytać. Zacznij od np Galatów 4,8 nawet w PNŚ.

Czasem też musisz wiedzieć, że używa się jakiś "technicznych" słów, aby szybciej się komunikować. Tak jak SJ używają np słowa - organizacja i innych. Taka sobie zdobycz cywilizacji opartej na wiekach rozwoju języka i znaczeń słów. Bez niej dukałbyś jak niemowlę.

O ludziach nie można powiedzieć, że mają naturę boską. Doczytaj samodzielnie dlaczego. Uprawiasz apologetykę przedszkolaka.

MX - koniec - MX



Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #143 dnia: 01 Sierpień, 2017, 16:47 »

Pismo przeczy twoim tezom o stworzeniu Syna co było omawiane wyżej. Twoje stwierdzenia nie poparte Pismem nic nie wnoszą.

Co do "natury" to musisz poczytać. Zacznij od np Galatów 4,8 nawet w PNŚ.

Czasem też musisz wiedzieć, że używa się jakiś "technicznych" słów, aby szybciej się komunikować. Tak jak SJ używają np słowa - organizacja i innych. Taka sobie zdobycz cywilizacji opartej na wiekach rozwoju języka i znaczeń słów. Bez niej dukałbyś jak niemowlę.

O ludziach nie można powiedzieć, że mają naturę boską. Doczytaj samodzielnie dlaczego. Uprawiasz apologetykę przedszkolaka.

MX - koniec - MX

W Galatów 4,8 nie ma nic o tym, że są trzy osoby mające naturę boską i tworzą Trójcę.
Skoro człowiek jest stworzony na "obraz" Boga to dlaczego twoim zdaniem nie ma boskiej natury ?


Offline Startek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #144 dnia: 01 Sierpień, 2017, 20:07 »
Doskonale. Jezus był na początku u Jehowy czyli był pierwszym stworzeniem Jehowy.
Czy możesz wskazać mi gdzie w pismach jest pisane o tzw "naturach" na które tak często powołują się obrońcy Trójcy ?
czy możesz wskazać że Pan Jezus jest stworzony a nie zrodzony z Ojca .  Tetragram JHWH odnosi się zarówno do Ojca jak i do Syna .


Offline Reskator

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #145 dnia: 01 Sierpień, 2017, 20:22 »
czy możesz wskazać że Pan Jezus jest stworzony a nie zrodzony z Ojca .  Tetragram JHWH odnosi się zarówno do Ojca jak i do Syna .
To nie do mnie a do Trampka ale prosiłbym Cię o wyjaśnienie bo słabo znam Biblię
Jaka jest różnica między stworzeniem a zrodzeniem-poprzyj to wersetami z Biblii.
Tetragram JHWH -jak piszesz odnosi się -do Ojca i do Syna-prosiłbym o wersety.
Pozdrawiam serdecznie.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #146 dnia: 01 Sierpień, 2017, 20:42 »
Tetragram JHWH -jak piszesz odnosi się -do Ojca i do Syna-prosiłbym o wersety.
Pozdrawiam serdecznie.

Chodzi o to, że w świetle cytatów z NT, niektóre fragmenty z pism hebrajskich zawierające wypowiedzi JHWH przypisano wypowiedziom Chrystusa, bądź o Chrystusie.
Powinieneś skojarzyć które :)
Ale jak chcesz to podam przykłady


Offline Reskator

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #147 dnia: 01 Sierpień, 2017, 20:57 »
Chodzi o to, że w świetle cytatów z NT, niektóre fragmenty z pism hebrajskich zawierające wypowiedzi JHWH przypisano wypowiedziom Chrystusa, bądź o Chrystusie.
Powinieneś skojarzyć które :)
Ale jak chcesz to podam przykłady
Zdaje się że chodzi o Rz 10:13 i tym podobne.
Zgadzam się Abba,wiele od Ciebie się uczę.
Pozdrawiam.


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #148 dnia: 01 Sierpień, 2017, 21:00 »
Chodzi o to, że w świetle cytatów z NT, niektóre fragmenty z pism hebrajskich zawierające wypowiedzi JHWH przypisano wypowiedziom Chrystusa, bądź o Chrystusie.
Powinieneś skojarzyć które :)
Ale jak chcesz to podam przykłady
No może Hbr 1:10. :-\
O kim tam w Psalmie mowa, a tu ewidentnie odniesione do Jezusa?


Offline Startek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #149 dnia: 01 Sierpień, 2017, 21:04 »
To nie do mnie a do Trampka ale prosiłbym Cię o wyjaśnienie bo słabo znam Biblię
Jaka jest różnica między stworzeniem a zrodzeniem-poprzyj to wersetami z Biblii.
Tetragram JHWH -jak piszesz odnosi się -do Ojca i do Syna-prosiłbym o wersety.
Pozdrawiam serdecznie.
zobacz sobie 1 rozdział do Hebr . Biblia Warszawska . Wyprzedzileś mnie Roszada .
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2017, 21:13 wysłana przez Startek »