Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?  (Przeczytany 72693 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #105 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:31 »
Nigdzie nie twierdziłem, że Syn i Ojciec to ta sama osoba. Skąd u Ciebie taki wniosek ?

Trampka zaprogramowała Strażnica:

http://piotrandryszczak.pl/dlaczego-swiadkowie-jehowy-nie-wierza-w-trojce-swieta-cz2.html


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #106 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:35 »
Czy mi się wydaje, czy Trampek nie odpowiada na pytania tylko próbuje spychać dyskusję na inne tory?  ;D
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2017, 22:40 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #107 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:40 »
Dowód podałem we wcześniejszych postach.

A na temat umieszczania w PNŚ pisałem też wyżej.

MX - koniec - MX

Przykro mi ale cały czas podajesz tylko argumenty nie mające żadnego potwierdzenia w pismach.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #108 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:43 »
Trampku, a wiesz może kto był tłumaczem PNŚ? Bo mam ten przekład i nie moge znaleźć kto tłumaczył.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2017, 22:45 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:44 »
Czy mi się wydaje, czy Trampek nie odpowiada na pytania tylko próbuje spychać dyskusję na inne tory?  ;D
Trampka wyraźnie obfitość wiedzy wbiła w fotel. Wymiękłem osobiście jak napisał że nie zna książki ,,WSPANIAŁY FINAŁ OBJAWIENIA" i nie może się odnieść do tego że na stronie 148 akapity 20-22 nazwano Jezusa ABADONEM=DIABŁEM.



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #110 dnia: 28 Lipiec, 2017, 09:45 »
Przykro mi ale cały czas podajesz tylko argumenty nie mające żadnego potwierdzenia w pismach.

Człowieku, co Ty bredzisz? Wiesz ile jest starożytnych rękopisów greckich Nowego Testamentu (nie mówiąc o rękopisach zawierających jego przekłady)? Około 3 tysiące! Do tego dochodzą cytaty z Nowego Testamentu, które znajdujemy w pismach Ojców Kościoła. ANI JEDEN cytat Nowego Testamentu nie zawiera Tetragramu. Gdzie więc jest dowód, że TAK POWSZECHNIE i CAŁY CZAS Jezus wymawiał Tetragram?!


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #111 dnia: 28 Lipiec, 2017, 09:55 »
Przykro mi ale cały czas podajesz tylko argumenty nie mające żadnego potwierdzenia w pismach.
Wybacz, ale wszystkie dostępne manuskrypty NT, jak również wszystkie dostępne pisma pierwszych chrześcijan świadczą na korzyść moich argumentów. 

Ty nie masz nic. Tylko puste stwierdzenia. Bo argumentów nie podałeś.

MX - koniec - MX



Nikt

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #112 dnia: 28 Lipiec, 2017, 12:42 »
Już tu wskazano, ze w nowym testamencie występuje chociażby skrócona forma imienia Boga "Jah". Słowo "HalleluJAH" też składa się z imienia Boga.
Skoro w starym testamencie imię Boga jest pozostawione nawet przez katolików to dlaczego teraz jest usuwane ?

No nawet Jezus znaczy tyle co Jahwe zbawia, podobnie Jozue podobnie i wiele innych imion które zawierają imię Boga Jahwe . I czego to ma dowodzić ?
A sam piszesz że jest "HalleluJAH", a nie "HalleluJEH" Ciekawe no nie ?


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #113 dnia: 29 Lipiec, 2017, 14:31 »
No nawet Jezus znaczy tyle co Jahwe zbawia, podobnie Jozue podobnie i wiele innych imion które zawierają imię Boga Jahwe . I czego to ma dowodzić ?
A sam piszesz że jest "HalleluJAH", a nie "HalleluJEH" Ciekawe no nie ?

Skoro Jezus znaczy "Jahwe zbawieniem" to nie potrafisz z tego wyciągnąć żadnego wniosku ?  Skoro śpiewasz w kościele Hallelujah, co znaczy "Chwalcie Jahwe" to jaki z tego wniosek można wyciągnąć ?



Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #114 dnia: 29 Lipiec, 2017, 18:11 »
Skoro Jezus znaczy "Jahwe zbawieniem" to nie potrafisz z tego wyciągnąć żadnego wniosku ?  Skoro śpiewasz w kościele Hallelujah, co znaczy "Chwalcie Jahwe" to jaki z tego wniosek można wyciągnąć ?
Wniosek taki: Jezus powiedział: "wszystko Ojcze Twoje jest moje".
A więc jeśli "wszystko", to i tytuły i imiona i atrybuty.


Offline Reskator

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Lipiec, 2017, 18:15 »
Taki że Jezus powiedział: "wszystko Ojcze Twoje jest moje".
A więc jeśli wszystko to i tytuły i imiona i atrybuty.
To czym się różnią oprócz literek "OJCIEC"SYN"?


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #116 dnia: 29 Lipiec, 2017, 19:18 »
To czym się różnią oprócz literek "OJCIEC"SYN"?

Są to wie różne osoby, mające jedną i tą samą naturę, czyli Bóstwo.


Offline Reskator

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Lipiec, 2017, 19:35 »
Są to wie różne osoby, mające jedną i tą samą naturę, czyli Bóstwo.
Wiem o tym że są Bóstwami,i że mają ta samą naturę
Na czym polega więc różnica tych dwóch osób.?
Oprócz literek Ojciec -Syn.?


Offline josh82

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #118 dnia: 29 Lipiec, 2017, 20:41 »
Wiem o tym że są Bóstwami,i że mają ta samą naturę
Na czym polega więc różnica tych dwóch osób.?
Oprócz literek Ojciec -Syn.?

Jesteś człowiekiem? Twój ojciec jest człowiekiem?
Na czym polega różnica między wami?


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #119 dnia: 29 Lipiec, 2017, 20:49 »
Wiem o tym że są Bóstwami,i że mają ta samą naturę

Masz zafałszowany i nieprawdziwy obraz nauki o Trójcy. W którym konkretnym miejscu w katolickiej dogmatyce jest napisane, że Ojciec i Syn są "Bóstwami"? Konkretne źródło proszę.

Na czym polega więc różnica tych dwóch osób.?
Oprócz literek Ojciec -Syn.?

Dogmat Trójcy Świętej (Katechizm Kościoła Katolickiego):

253 Trójca jest jednością. Nie wyznajemy trzech bogów, ale jednego Boga w trzech Osobach: "Trójcę współistotną". Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem: "Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym, co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury". "Każda z trzech Osób jest tą rzeczywistością, to znaczy substancją, istotą lub naturą Bożą".

254 Osoby Boskie rzeczywiście różnią się między sobą. "Bóg jest jedyny, ale nie jakby samotny" (quasi solitarius) . "Ojciec", "Syn", "Duch Święty" nie są tylko imionami oznaczającymi sposoby istnienia Boskiego Bytu, ponieważ te Osoby rzeczywiście różnią się między sobą: "Ojciec nie jest tym samym, kim jest Syn, Syn tym samym, kim Ojciec, ani Duch Święty tym samym, kim Ojciec czy Syn". Różnią się między sobą relacjami pochodzenia: "Ojciec jest Tym, który rodzi; Syn Tym, który jest rodzony; Duch Święty Tym, który pochodzi" 70 . Jedność Boska jest trynitarna.
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec, 2017, 20:51 wysłana przez Tusia »