Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?  (Przeczytany 10462 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Z każdym dniem rozmyślając nad sytuacją w Rosji i wprowadzonym zakazem dostrzegam kolejne możliwości-korzyści jakie może uzyskać ,,Putin"

Ożywiona dyskusja i analizy-wyliczenia w licznych wątkach wykazała że mogą to być:

1.) 100mln dolarów dla Rosji.

2.) Trening na małej grupie religijnej niczym na worku bokserskim który nie zemści się aktem terrorystycznym.

3.) Sewech Weiss jako laik dowiedziawszy się że jest 200 000 Świadków w Rosji uznał że tak liczna grupa dobrze zorganizowana w połączeniu z Internetem
była zbyt niebezpieczna żeby ją zostawić.

A ja od siebie dodaję kolejne hipotezy:

4.) Z uwagi na to że Rosja jest ,,be" w retoryce Zachodnich Mediów i wszystko co robi Rosja musi być ,,be" i podniósł się bezmyślny
 (ponieważ pozbawiony jakiejkolwiek analizy w głównym nurcie informacyjnym o co chodzi w tej sprawie która się odbyła)
 jednostronny lament mający na celu pokazanie jaki Putin i Rosja jest okropny I ŻE ŚWIADKOWIE JEHOWY SĄ CACY POTULNI I KOCHANI
to do ugrania jest bardzo wiele

Jeśli cały czas jednostronnie bez analizy i pomyślunku będą Świadkowie Jehowy a w zasadzie ORGANIZACJA AMERYKAŃSKA bronione i włączyły się w to UNIA EUROPEJSKA; Zachodnie Media; dojdzie Trybunał Praw człowieka; ONZ to   ,,Putin"  używając Logicznej Argumentacji i kanałów informacyjnych popartych pieniążkami może na przykładzie Świadków Jehowy wykazać komplety brak kompetencji i omylność wspomnianych instytucji i Mediów prozachodnich


może z łatwością wykazać powiązania obrzydliwe WTS z koncernami zbrojeniowymi, wspomnieć o Pedofilii, ofiarach Krwi , ostracyźmie i pokazać czego broni ŚWIAT ZACHODNI


I ZADAĆ PYTANIE:   Jeśli w kwesti Świadków Jehowy świat Zachodni kłamie to co z resztą?




Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 09:37 »
  Moim zdaniem, Rosja chciała pokazać, że co jest z USA niefajne i oni tego nie chcą. Nie piszczą z zachwytu jacy to fajni, pokojowi ludzie.  Gdy zaczną się odwoływać, Putin wyciągnie wszystkie brudy, wszystko co mają za uszami, aby wyszło na jego, na pewno nie będzie mieć skrupułów.
Delegalizacją śJ, państwo rosyjskie pokazało, że każdy ma się mieć na baczności, każdego mają na oku. I to, że inni uważają coś za cacy - ciuciu oni mają swoje zdanie.

Co z tego wyniknie dla świadków? Ano, będą przeświadczeni, że armagedon tuż tuż. Jako podrostek, pamiętam Chorzów, lipiec i koniec lat 80-tych. W kraju strajki, zadymy, państwo odmawia zgromadzeń, a śJ nie odmówiono. Czują się wyjątkowi i ważni. Gość na pożegnanie z mównicy wróży..wygląda na to że Jehowa ma względem Polski jakieś plany, wszystko za tym przemawia. Być może za rok już się nie spotkamy, wszystkie znaki świadczą o tym, że ten dzień nadchodzi.

Po tych słowach, byłam tak wystraszona, gdy słyszałam w tv o jakimś strajku, rozruchach  spoglądałam w okno czy nie dzieje się tam nic podobnego  z obrazków znanych mi ze strażnicy.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Brat Jaracz

Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 09:56 »
Mówiąc "Putin" oczywiście stosujemy uogólnienie, bo tak naprawdę sam prezydent raczej mało się interesuje tym tematem :) Przypuszczam, że ma on nieco ważniejsze sprawy na głowie, np. wojnę w Syrii czy umacnianie pozycji na Krymie. Dlatego jakoś nie wydaje mi się, aby delegalizacja była szczególnie misternym elementem zagrywki ze strony Kremla. Podejrzewam raczej Cerkiew, która, widząc że rośnie im całkiem spora konkurencja, wywierała presję na prokuraturę. I jeśli przyjmiemy taką perspektywę, tak naprawdę nie ma tutaj rozstrzygania, kto i ile na tym wszystkim ugra. Po prostu zlikwidowano amerykańską (ważne!) agendę religijną, która odciąga owieczki od Cerkwi (jeszcze ważniejsze!).

Połaszczenie się na sale królestwa...? No niby 100 mln USD przemawia do wyobraźni, ale nie wiem, czy był to cel nadrzędny. Wobec takiego molocha jak Rosja ta liczba też nie powala na kolana. Dla rosyjskich oligarchów to jest zaledwie fakt statystyczny.

Natomiast ewentualna rozgrywka przed ETPC może być interesująca. Nie da się wówczas ominąć szerokim łukiem (jak się to teraz dzieje) w mediach drugiej, tej mniej korzystnej strony organizacji. Jedno, co mnie martwi, to zrównanie merytorycznych argumentów z propagandą prorosyjską. Bo takie zarzuty na pewno się pojawią. I pojawi się jakiś absurd - albo można dobrze mówić o SJ, albo wcale... Jednocześnie nie da się wykluczyć, że takie zestawienie argumentów może pobudzić niektóre osoby do jeszcze intensywniejszego myślenia. I oby tak było.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 10:01 »
Czy Putin ma aż tak misterny plan? Myślę że on nie przejmuje się Świadkami Jehowy, aż tak bardzo jak my. Dla niego jesteśmy tylko firmą amerykańską, która ma bardziej destrukcyjny wpływ na zdrowie Rosjan niż Mc Donald w jego kraju. Podatków za dużo nie odprowadzamy, werbujemy młodych, którzy nie chcą iść później do wojska, do tego krew, izolacja społeczna, wykształcenie be. Tak więc wkład w rozwój Matki Rosji żaden. Nasze Holywood pokazuje na całym świecie Sergieja, który cierpi prześladowania ze strony rosyjskich władz, a później ucieka do Ameryki aby tam żyć dostatnio. Po co mu kolejna sekta, która nie dostosowała się do jego wytycznych w zakresie swojej działalności. Mormoni dostosowali się i nie dostali bana. Działają charytatywnie i przy okazji głoszą swoja ewangelię.   

A tak naprawdę, Putin ma chyba większe problemy. Rosja jest jak niedźwiedzica, która broni swojego terenu.

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Sebastian

Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 10:02 »
ogólnie zgadzam się z wszystkimi czterema pkt, aczkolwiek (podobnie jak Brat Jaracz) uważam że kwota 100 mln USD dla takiego olbrzymiego państwa jak Rosja to są "drobne na piwo"; co oczywiście nie oznacza że nie można się po tę niewielką kwotę schylić.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 10:16 »
Mówiąc "Putin" oczywiście stosujemy uogólnienie, bo tak naprawdę sam prezydent raczej mało się interesuje tym tematem :) Przypuszczam, że ma on nieco ważniejsze sprawy na głowie, np. wojnę w Syrii czy umacnianie pozycji na Krymie. Dlatego jakoś nie wydaje mi się, aby delegalizacja była szczególnie misternym elementem zagrywki ze strony Kremla. Podejrzewam raczej Cerkiew, która, widząc że rośnie im całkiem spora konkurencja, wywierała presję na prokuraturę. I jeśli przyjmiemy taką perspektywę, tak naprawdę nie ma tutaj rozstrzygania, kto i ile na tym wszystkim ugra. Po prostu zlikwidowano amerykańską (ważne!) agendę religijną, która odciąga owieczki od Cerkwi (jeszcze ważniejsze!).

Połaszczenie się na sale królestwa...? No niby 100 mln USD przemawia do wyobraźni, ale nie wiem, czy był to cel nadrzędny. Wobec takiego molocha jak Rosja ta liczba też nie powala na kolana. Dla rosyjskich oligarchów to jest zaledwie fakt statystyczny.

Natomiast ewentualna rozgrywka przed ETPC może być interesująca. Nie da się wówczas ominąć szerokim łukiem (jak się to teraz dzieje) w mediach drugiej, tej mniej korzystnej strony organizacji. Jedno, co mnie martwi, to zrównanie merytorycznych argumentów z propagandą prorosyjską. Bo takie zarzuty na pewno się pojawią. I pojawi się jakiś absurd - albo można dobrze mówić o SJ, albo wcale... Jednocześnie nie da się wykluczyć, że takie zestawienie argumentów może pobudzić niektóre osoby do jeszcze intensywniejszego myślenia. I oby tak było.

O kurcze napisałem prawie to samo, "misterny, Syria". Ha, ha
Ale byłeś pierwszy😀😀
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 10:17 »
Ale nie ustawiajcie ŚJ w Centrum świata.

Ja chcę usłyszeć też tu o innych wyznaniach, które dotknęło to co ŚJ w Rosji na podstawie tej samej ustawy o terroryzmie.

Czy tylko na podstawie tej ustawy ŚJ prześladuje się?
Przecież to nie ze względu na ŚJ powstała ta ustawa, ale oni niejako przy okazji się na nią załapali.


Offline Brat Jaracz

Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 10:29 »
Ale nie ustawiajcie ŚJ w Centrum świata.

Ja chcę usłyszeć też tu o innych wyznaniach, które dotknęło to co ŚJ w Rosji na podstawie tej samej ustawy o terroryzmie.
No zawsze mnie to śmieszyło, że to oni ustawiają się w centrum wszechświata: jedyni, nieomylni, wybrani, słowem - egocentryczni :)

A tymczasem stanowią promil (?) mieszkańców Ziemi... Wprawdzie można snuć komunały o "jakości, a nie ilości", ale jednak jest to w skali świata pył drobny :)

Co do innych "prześladowań", była już mowa o mormonach, którzy dogadali się z władzami. Można? Można! No ale wtedy filmik bunkrowy straciłby na aktualności :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 10:50 »
Tak się zastanawiałem, co twórca poniższego memu po ogłoszeniu wyroku w Rosji miał na myśli?
Komu pokazuje parasolkę? ;) ;D

a) Wkurzony Świadek Jehowy Putinowi?
b) Putin Jw.orgowi
c) nie ma „c”




"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Sebastian

Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 10:52 »
No zawsze mnie to śmieszyło, że to oni ustawiają się w centrum wszechświata: jedyni, nieomylni, wybrani, słowem - egocentryczni :)
proszę wybaczyć mi ten mały OFF TOP

kiedyś myślałem że to specyfika świadków Jehowy, aż dopiero Ojciec Inwestor dr Tadeusz Rydzyk przekonał mnie że jest inaczej.

Rzecz dotyczyła trudności które sprawiało słuchaczom wypełnianie przelewów z nowymi długimi 26 cyfrowymi nr rachunku bankowego.

Jak pamiętacie, standard IBAN wprowadzono w PL kilkanaście lat temu. W tym samym czasie w bankach i na poczcie upowszechniły się tzw. deklaracje ustne. Czyli klient (zamiast przyjść ze swoim dokumentem na którym pracownik banku przybijał przenajświętszym datownikiem swój odcisk stempla) musiał dyktować nr rachunku z pamięci a kasjerka drukowała mu kwit z potwierdzeniem. Kwit niesamowicie podejrzany gdyż nie mający ani podpisu ani znanej i szanowanej w Polsce Ludowej przenajświętszej bankowej pieczątki z datą. Albo o zgrozo nie drukowała niczego jeśli klient się na to zgodził. Te nowinki techniczne sprawiały nieco kłopotu seniorom i przejściowo datki na radio z twarzą nieco spadły.

Wówczas Ojciec Dyrektor uznał zmiany w systemie bankowym za spisek przeciwko swojej rozgłośni. Gdyby potraktować tę tezę poważnie, znaczyłoby to że sam szatan wymyśla nowe technologie i nowe standardy dla systemu bankowego i że wcale nie chodzi o sprawniejsze działanie nowoczesnej bankowości ale o atak na jakąś tam rozgłośnię radiową jakiegoś tam zakonnika z jakiejś tam prowincjonalnej Polski.

Od tej pory zrozumiałem że każda sekta jest na swój sposób wyjątkowa i przekonana że cały świat jednoczy się w walce z nią.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 10:53 »
Cytuj
Co do innych "prześladowań", była już mowa o mormonach, którzy dogadali się z władzami. Można? Można!
Mormoni choć coś robią dla świata, bo ich sieć hoteli Mariot służy wszystkim ludziom, a nie tylko mormonom.
A ŚJ co dla kogoś zrobili?
Ile szpitali, hoteli, przytułków, przychodni? :-\

Nie to bym się czepiał, ale takie jest życie.
Nawet Hare Kryszna miało w Gdańsku bar wegetariański.
A ŚJ? Tylko stojaki. ;D


Offline Brat Jaracz

Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 11:29 »
Nawet Hare Kryszna miało w Gdańsku bar wegetariański.
A ŚJ? Tylko stojaki. ;D
Zupki pyszne dawali naprzeciwko dworca w Gdańsku! Kiedyś nawet się załapałem :D Oczywiście mowa o HK, nie o SJ, bo ci drudzy nie mają nawet służbowych dropsów do częstowania zainteresowanych :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Roszada

Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 11:35 »
Cytuj
SJ, bo ci drudzy nie mają nawet służbowych dropsów do częstowania zainteresowanych :)
Dropsy jw.org. ;D


Offline Brat Jaracz

Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 11:42 »
Tak się zastanawiałem, co twórca poniższego memu po ogłoszeniu wyroku w Rosji miał na myśli?
Komu pokazuje parasolkę? ;) ;D

Możliwości interpretacji jest wiele, zwłaszcza że ta pani wygląda mi na świadkównę :) Może być to np. przekaz dla Australijskiej Komisji albo personifikacja podejścia CK do głosicieli ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co może ugrać Putin na zakazie działalności Świadków Jehowy w Rosji?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 13:06 »
Możliwości interpretacji jest wiele, zwłaszcza że ta pani wygląda mi na świadkównę :) Może być to np. przekaz dla Australijskiej Komisji albo personifikacja podejścia CK do głosicieli ;)

Dobrze, że na tym palcu nie ma sygnetu, bo wtedy wszystko byłoby jasne.  ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission