Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jehowa wynalazcą radia!  (Przeczytany 5181 razy)

Offline Roszada

Jehowa wynalazcą radia!
« dnia: 13 Kwiecień, 2017, 10:09 »
   Dotychczas myślałem, że radio wynalazł Marconi, a towarzysze radzieccy mówili, że ich Popow:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Stiepanowicz_Popow

A tu się okazuje, że Sędzia poinformował świat, że Jehowa wynalazł radio:

Radjo jest wynalazkiem Jehowy. Człowiek jedynie wynalazł, jak się niem posługiwać. Nadejdzie jeszcze czas, kiedy Jehowa Bóg umożliwi Swem wiernym reprezentantom z Jerozolimy wyraźnie i dobrze zrozumiale przemawiać do wszystkich narodów ziemi. Lud to usłyszy i będzie się radował” (Przyjaciel ludzkości 1928 s. 5).

No i proszę, Żydzi z Jerozolimy będą przemawiać przez radio do nas, a my się będziemy radować. :)
A może to się wypełni w Warwick?
Może z czasem jacyś Żydzi będą w Ciele Kierowniczym? ;)


Offline Brat Jaracz

Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 12:54 »
Kiedyś Leszek Bubel twierdził, że T. Rydzyk jest Żydem (nazwał go bodaj "Rebe Muchomorek"), więc proroctwo Sędziego się spełnia :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline lukasz84gl

Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 17:37 »
W literaturze ŚJ jest mnóstwo takich niedorzecznych tekstów. Rzuć słowo a My Ci powiemy co wspólnego ma z tym Jehowa:). A jeśli nie znajdziemy to dzieło Szatana:).
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Roszada

Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 20:05 »
W literaturze ŚJ jest mnóstwo takich niedorzecznych tekstów. Rzuć słowo a My Ci powiemy co wspólnego ma z tym Jehowa:). A jeśli nie znajdziemy to dzieło Szatana:).
Masz rację, dla Towarzystwa albo organizacja Jehowy albo organizacja szatana.


Offline Roszada

Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 22:31 »
Radjo jest wynalazkiem Jehowy. Człowiek jedynie wynalazł, jak się niem posługiwać. Nadejdzie jeszcze czas, kiedy Jehowa Bóg umożliwi Swem wiernym reprezentantom z Jerozolimy wyraźnie i dobrze zrozumiale przemawiać do wszystkich narodów ziemi. Lud to usłyszy i będzie się radował” (Przyjaciel ludzkości 1928 s. 5).

No i proszę, Żydzi z Jerozolimy będą przemawiać przez radio do nas, a my się będziemy radować. :)
A może to się wypełni w Warwick?
Może z czasem jacyś Żydzi będą w Ciele Kierowniczym? ;)
INTERNET jest wynalazkiem Jehowy. Człowiek jedynie wynalazł, jak się nim posługiwać. Nadejdzie jeszcze czas, kiedy Jehowa Bóg umożliwi swym wiernym reprezentantom z Ciała Kierowniczego z Warwick wyraźnie i dobrze zrozumiale przemawiać do wszystkich narodów ziemi. Lud to usłyszy i będzie się radował” (Przyjaciele ludzkości 2018 s. 5).

No i proszę jak pasuje. Już telewizja CK jest i nadaje.
proroctwo spełnia się. :)


Offline Lechita

Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 23:22 »
Taaa...jehowa stworzył internet a szatan "You Tube" by zamieszczać tam materiały np. z Australii z "występami brata króla" ;D ;D ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Tusia

  • Gość
Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 00:14 »
Radjo jest wynalazkiem Jehowy. Człowiek jedynie wynalazł, jak się niem posługiwać. Nadejdzie jeszcze czas, kiedy Jehowa Bóg umożliwi Swem wiernym reprezentantom z Jerozolimy wyraźnie i dobrze zrozumiale przemawiać do wszystkich narodów ziemi. Lud to usłyszy i będzie się radował” (Przyjaciel ludzkości 1928 s. 5).



Offline Roszada

Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 09:54 »
Pryjaciel na skanie napisali. :)
Ala siara. ;D


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 10:45 »
Pryjaciel na skanie napisali. :)
Ala siara. ;D

Biorąc pod uwagę ówczesną technikę nie dziwię się specjalnie tego typu błędom. Ważniejsza była treść od formy.
Dzisiaj niestety jest odwrotnie  :-\
I dla jasności: takie błędy nie były wyłącznie domeną WTS-u Roszado  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 10:59 »
Biorąc pod uwagę ówczesną technikę nie dziwię się specjalnie tego typu błędom. Ważniejsza była treść od formy.
Dzisiaj niestety jest odwrotnie  :-\
I dla jasności: takie błędy nie były wyłącznie domeną WTS-u Roszado  ;D
Czy ja mówię, że tylko ŚJ się mylili?

Mieliśmy tu wątek, w którym była Jechowa, Jehowa jako ona, i inne.
Ta organizacja zawsze się szczyciła super hiper jakością i super najlepszymi drukarniami.
Poczytaj trochę choćby ze wspomnień w nowych publikacjach, to będziesz wiedział, że tym jak się przechwalają i nie wypada aż tak głupio się mylić.
Zresztą po co ten pośpiech, skoro Armagedon i tak nie następuje na zawołanie. :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 20:25 »
 Lata świetlne temu, na stadionie w Chorzowie to samo mówili o nagłośnieniu. Wtedy kazano dziękować Jehowie za to, że natknął człowieka aby wymyślił sprzęt nagłaśniający ku jego chwale.
Jako młode dziewczę zastanawiałam się, jak to było z tym natchnieniem? Tak jak w bajce o ,,Pomysłowym Dobromirze'',
a może ktoś działał jak marionetka a ten na górze pociągał za sznurki?
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2017, 20:49 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 20:50 »
Właśnie:
Cytuj

 Tak jak w bajce o ,,Pomysłowym Dobromirze'',

Chciałbym aby ktoś zamieścił tego Pomysłowego Dobromira i jak mu ten pomysł do głowy wpada.
To mogłoby być Logo dla Ciała Kierowniczego, bo ono nie ma jeszcze swego. ;D
Dajcie taki fragmencik filmiku, jeśli jest. ;)


yanco

  • Gość
Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 08:38 »
Właśnie:
Chciałbym aby ktoś zamieścił tego Pomysłowego Dobromira i jak mu ten pomysł do głowy wpada.
To mogłoby być Logo dla Ciała Kierowniczego, bo ono nie ma jeszcze swego. ;D
Dajcie taki fragmencik filmiku, jeśli jest. ;)

Natchnienie Jehowy
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2017, 08:40 wysłana przez yanco »


Offline Roszada

Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 09:08 »
I tak ja sobie to wyobrażam jak na filmiku:

wpada na zebranie jeden z członków CK na spotkanie cotygodniowe i mówi tak,
trzy wersje:

1. wiecie co, maiłem sen od Jehowy że jednak to, oznacza to, a nie to cośmy nauczali; ;)

2. wiecie co, tak sobie na tarasie siedziałem i duch Jehowy natchnął mnie, że powinniśmy odtąd nauczać tak, a tak (tu filmik jak znalazł); :)

3. wiecie co, czytałem list do nas jednego ze starszych z Niemiec i ma rację zwracając nam uwagę, musimy to przemyśleć, bo to "nie trzyma się kupy", co nauczamy. :(


yanco

  • Gość
Odp: Jehowa wynalazcą radia!
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 09:22 »
I tak ja sobie to wyobrażam jak na filmiku:

wpada na zebranie jeden z członków CK na spotkanie cotygodniowe i mówi tak,
trzy wersje:

1. wiecie co, maiłem sen od Jehowy że jednak to, oznacza to, a nie to cośmy nauczali; ;)

2. wiecie co, tak sobie na tarasie siedziałem i duch Jehowy natchnął mnie, że powinniśmy odtąd nauczać tak, a tak (tu filmik jak znalazł); :)

3. wiecie co, czytałem list do nas jednego ze starszych z Niemiec i ma rację zwracając nam uwagę, musimy to przemyśleć, bo to "nie trzyma się kupy", co nauczamy. :(

Roszada źle sobie to wyobrażałeś. Przywilej rozświecania świateł należy tylko do programistów Ciała Kierowniczego a zwykli świadkowie w zborach to tylko odtwarzacze programów i to z precyzją 100% . Oni nie mają przywileju programowania świateł . Przynajmniej ja tak to widzę. Tak więc nasz poczciwy Pomysłowy Dobromir posłużył jako przykład jednego z siedmiu natchnionych . Nie dla psa kiełbasa