Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?  (Przeczytany 6572 razy)

Offline ihtis

Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« dnia: 10 Kwiecień, 2017, 05:46 »
Towarzystwo Strażnica każdego roku zaprasza na PAMIĄTKĘ. Od lat promowane na różne sposoby słowo „pamiątka” wypierało i właściwie wyparło takie słowa jak „Ostatnia Wieczerza”, „Pascha”, itp.

W tym roku, o ile dobrze zauważyłem, ulotka zapraszająca na „tę” uroczystość, nie zawiera nawet tego słowa.
Z ulotki nie wynika, że to zaproszenie na „Wieczerzę Pańską”.
Czy ja to dobrze rozumiem? Czy może jest jakieś inne zaproszenie, gdzie jasno podany jest cel spotkania, - już na pierwszej stronie, a grafika nawiązywała by do Wieczerzy (czyli, Jezus, kieliszki, chleb, itd).

W zaproszeniu tym jest coś o rocznicy śmierci Jezusa. Czy to jakieś nowe święto? No i szata graficzna, papuga i uśmiechnięci ludzie, itd. Nie ma Pana Jezusa, nie ma krzyża ani pala, czy grafik wiedział do czego robi grafikę? A może im się coś pomyliło? Jakiś absurd, czy ja jestem ograniczony?

https://www.jw.org/pl/publikacje/książki/Zaproszenie-na-Pamiątkę-w-roku-2017/
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2017, 05:48 wysłana przez ihtis »


Offline 0.00

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień, 2017, 06:38 »
Wydaje mi się, że jest to kolejne zagranie marketingowe jak to w korporacji. Przyciągnięcie klienta do swojego towaru nie mówiąc nic o nim tylko krótkie slogany - chodzi o zaciekawienie, wzbudzenie chęci poznania co to jest, sprawdzenia tego. Gdyby od razu było napisane 'Pamiątka', 'Wieczerza Pańska' itp. to zainteresowanie ludzi było by znikome a nawet zerowe. Tak jak kiedyś kampanie miała Heya (operator komórkowy), na samym początku rozdawał wszędzie takie czerwone łapki, a dopiero po paru dniach/tygodniach pokazali o co chodzi.

Szukają różnych pomysłów aby zwabić do siebie - 'sprzedać' dużo i 'kupić' jeszcze więcej. To też pokazuje, że jest to organizacja typowo ludzka a nie Boża. Myślą typowo po ludzku, bo przecież to Jehowa przyciąga ludzi do siebie (sami tak mówią) a nie człowiek przyciąga człowieka. Jehowa sam pokieruje taką osobę jak będzie chciała go poznać. Ale z drugiej strony, daleko nie musi kierować bo prawie każdy ma Biblię w swoim domu. Jak będzie chciał to da zrozumienie danej osobie. Zresztą widać to po tym forum ile już ludziom dał do zrozumienia jak to WTS wygląda. A to tylko w Polsce, a co powiedzieć o innych krajach...  :D
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2017, 06:41 wysłana przez 0.00 »


Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień, 2017, 09:02 »
Na jw.org piszą o Pamiątce:
Cytuj
Trwa ogólnoświatowa kampania, w której Świadkowie Jehowy zapraszają do przyjścia na ważne wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy w roku 2017. Pierwsze z nich to Pamiątka śmierci Chrystusa.


Offline ihtis

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień, 2017, 13:59 »
Na jw.org piszą o Pamiątce:

Pokój, zdrowie szczęście! Oto z czym przyszli do mojej znajomej. Taki jest właściwie tytuł ulotki. O Pamiątce czy wieczerzy ani słowa w ulotce, jest za to coś o upamiętnianiu śmierci.
PS. Znajoma nie ma internetu Roszado, i chyba nawet Ty widząc okładkę tego zaproszenia, nie skapnąłbyś się że to zaproszenie na Wieczerzę Pańską. A i w treści ulotki nic o tym. Jest za to w pierwszym akapicie o nadejściu niezwykłych czasów.

Idzie nowe...



Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwiecień, 2017, 17:40 »
Idzie nowe...
Tak jest idzie, ale nic nowego:

*** w16 maj s. 12 ***
Nieodpłatnie rozpowszechniamy miliony książek, czasopism, traktatów i zaproszeń na zgromadzenia oraz na Pamiątkę.

Teraz, kiedy analizujemy ten artykuł na zebraniu, jesteśmy w trakcie kampanii zapraszania ludzi na Pamiątkę śmierci Jezusa (Łuk.
... Ponieważ do Pamiątki zostało już tylko kilka dni, warto się zastanowić, jak moglibyśmy zachęcić szczere osoby do skorzystania z zaproszenia.
w17 luty ss. 3-7 - Strażnica (do studium) — 2017

Nowe to tu:

Jak może wyglądać w przyszłości „nowe światło” dotyczące Pamiątki u Świadków Jehowy? (cz. 1)

Czytaj więcej na: http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/jak-moze-wygladac-w-przyszosci-nowe-swiato-dotyczace-pamiatki-u-swiadkow-jehowy-cz-1,967.htm

Jak może wyglądać w przyszłości „nowe światło” dotyczące Pamiątki u Świadków Jehowy? (cz. 2)

Czytaj więcej na: http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/jak-moze-wygladac-w-przyszosci-nowe-swiato-dotyczace-pamiatki-u-swiadkow-jehowy-cz-2,971.htm
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2017, 17:42 wysłana przez Roszada »


Offline ihtis

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwiecień, 2017, 05:13 »
Tak jest idzie, ale nic nowego:

Chiba nie czytasz co piszę. Ale nic. Rozumiem, że zaproszenie w tym roku jest standardowe, niczym nie różni się od tych z lat wcześniejszych.


Tusia

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwiecień, 2017, 08:55 »
Zaproszenie na 11 kwietnia 2017



Co takiego przedstawiają te obrazki i jaki mają związek z Ostatnią Wieczerzą? Gdzie jest Pan Jezus łamiący chleb? Gdzie jest kielich z winem? Gdzie są Apostołowie?

A która to rocznica śmierci?  ;D



 WIECZERZA PAŃSKA Czy tak należy ją obchodzić?
http://piotrandryszczak.pl/pamiatka.html



Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwiecień, 2017, 13:02 »
Chiba nie czytasz co piszę. Ale nic. Rozumiem, że zaproszenie w tym roku jest standardowe, niczym nie różni się od tych z lat wcześniejszych.
Zaproszenia są też:

w Strażnicy
na jw.org

a w nich jest słowo Pamiątka. :)


Offline ihtis

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwiecień, 2017, 14:33 »
Zaproszenia są też:
w Strażnicy
na jw.org
a w nich jest słowo Pamiątka. :)

Robimy postępy  :P  8-)
Toż i Tusia zrozumiał, i chyba się moim wpisem zainspirował - brawo! Albo podobne miał skojarzenia. A ty Roszado, dalej trwasz przy swoim, chyba wzrok masz nie ten, i już nie dostrzegasz różnic.

Roszada, ja piszę o ulotce - zaproszeniu. Kilka dni temu dotarła do moich rąk od pewnej osoby, która nie ma ani Strażnicy/i jej nie czyta ani też nie ma internetu i tym bardziej nie pasjonuje się jw.org   
Trzymając w ręku taką ulotkę - a myślę tu o setkach tysięcy osób, albo wręcz milionach (nie wiem dokładnie ile tego wydrukowano), nie zakładam, że osoby takie, szybko będą otwierać internet i sprawdzać o co chodzi, nie będą również prosić o dodatkowy numer Strażnicy, gdzie padnie słowo pamiątka.
Zakładam, że każda informacja, powinna być kompletna. Uważam, że przygotowanie ulotki powinno być tak zrobione, aby wszystko było jasne!!!!!
Czyli mam ulotkę, a w niej jasno zaproszenie na Pamiątko-wieczerzę, i do tego jakaś rycina.
A my mamy, absurd, to znaczy papugę, i pierdoły o możliwych korzyściach/pożytku! do osiągnięcia ze śmierci Jezusa.
Sam tytuł ulotki, - Roszada, 100% wskazuje, że to zaproszenie na Pamiątkę - oczywiście, że NIE!!!
Choć i samo słowo Pamiątka, nic nie mówi normalnego człowiekowi.

PS. A to że na stronie trochę jaśniej o wszystkim.... no nie wiem, niby tak, ale to chyba powolne przygotowanie do zaniechania Pamiątki w obecnej formie. Będzie się za niedługo obchodzić dzień śmierci Jezusa, a więc kwestia spożywania lub nie -tzw. emblematów nie będzie miała znaczenia, i problem ilości spożywających zniknie sam. 


« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2017, 14:51 wysłana przez ihtis »


Offline Estera

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Kwiecień, 2017, 15:01 »
Zaproszenie na 11 kwietnia 2017

Co takiego przedstawiają te obrazki i jaki mają związek z Ostatnią Wieczerzą? Gdzie jest Pan Jezus łamiący chleb? Gdzie jest kielich z winem? Gdzie są Apostołowie?
   Zaproszenie zmieniło bardzo, swoją wizualną treść, jeśli chodzi o Pamiątkę.
   Zawsze był Jezus zapraszający, teraz, korporacyjna papka.
   Jezusa wykopali, a w to miejsce wstawili swoje doktrynalne "ble", "ble" ...
   Ciągle powołują się na Jezusa i jaki był wspaniały, a czy oni? Idą za tym wzorcem?
   Szkoda słów, mówię o tych "kierownikach" zza oceanu, co prowadzą te ponad 8,5 mln ludzi.
   Reagujących na każde ich skinienie palcem.
   A dziś, zapewne zapadną nowe najwyższe statystyczne.
   Bo nie byłaby to korporacja.
   W ubiegłym roku było:
   20 085 142 osób na Pamiątce.
   Ciekawe jaki rekord w tym roku będzie, wszystkich obecnych, a przede wszystkim, tych spożywających ją.
   Bo tak myślę, że znów padnie rekord, tych namaszczonych, tak jak to było w ubiegłym roku.
    :D :D :D :D :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline ihtis

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwiecień, 2017, 15:31 »
   Zaproszenie zmieniło bardzo, swoją wizualną treść, jeśli chodzi o Pamiątkę.....

   W ubiegłym roku było:
   20 085 142 osób na Pamiątce.
   Ciekawe jaki rekord w tym roku będzie, wszystkich obecnych, a przede wszystkim, tych spożywających ją.
   Bo tak myślę, że znów padnie rekord, tych namaszczonych, tak jak to było w ubiegłym roku.
    :D :D :D :D :D :D :D


Będzie dobrze!


Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Kwiecień, 2017, 18:04 »
Cytuj
Roszada, ja piszę o ulotce - zaproszeniu
A ja piszę o wszystkich formach zaproszeń, także tych bez ulotki.
Na wszystkich pozostałych jest jak byk słowo Pamiątka.
I w przyszłym roku też będzie to słowo, nawet na ulotkach.


Tusia

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Kwiecień, 2017, 22:18 »
A ja piszę o wszystkich formach zaproszeń, także tych bez ulotki.
Na wszystkich pozostałych jest jak byk słowo Pamiątka.
I w przyszłym roku też będzie to słowo, nawet na ulotkach.

Tylko, że ci, którzy dostają te zaproszenia nie żyją Strażnicą i nie wiedzą, co w trawie piszczy  ;D


Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Kwiecień, 2017, 23:35 »
Tylko, że ci, którzy dostają te zaproszenia nie żyją Strażnicą i nie wiedzą, co w trawie piszczy  ;D
Bo zaproszenia są dla ludzi ze świata, a ci nie znają słowa Pamiątka. :-\


Offline Estera

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2017 Nowe Święto?
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Kwiecień, 2017, 00:10 »
Bo zaproszenia są dla ludzi ze świata, a ci nie znają słowa Pamiątka. :-\
   No i chodzi przede wszystkim o pompowanie korporacyjnych statystyk.
   Liczba obecnych na Pamiątce, to zawsze był dla nich ważny, statystyczny odnośnik.
   A przecież wielu tylko na tym jednym przyjściu poprzestaje, ale już policzony jest, jako obecny,
   I cyferki rosną w górę.
   Świadkowie zadowoleni i CK zadowolone.
    :D :D :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.