Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ktore zasady biblijne maja sens w dzisiejszych czasach ?  (Przeczytany 11844 razy)

Offline Sebastian

Odp: Ktore zasady biblijne maja sens w dzisiejszych czasach ?
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Kwiecień, 2017, 23:04 »
a, o to chodzi - o rejestrację :) a już się wystraszyłem że ktoś spenalizował niezarejestrowane związki damsko-męskie :D
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Ktore zasady biblijne maja sens w dzisiejszych czasach ?
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Kwiecień, 2017, 01:27 »
swoją drogą zawsze mnie śmieszyło i śmieszy jak ktoś mówi o "zalegalizowaniu" faktycznego związku między mieszkającymi razem mężczyzną i kobietą :) to tak jakby wmawiać komuś że niezarejestrowany związek jest nielegalny :)

w Polsce jeśli partnerzy życiowi nie są blisko spokrewnieni (nie są np. bratem i siostrą) i oboje mają skończone 15 lat - to ich związek zawsze jest legalny - nawet jeśli go nigdzie nie zarejestrowali.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień, 2017, 01:48 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Ktore zasady biblijne maja sens w dzisiejszych czasach ?
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Kwiecień, 2017, 07:36 »
swoją drogą zawsze mnie śmieszyło i śmieszy jak ktoś mówi o "zalegalizowaniu" faktycznego związku między mieszkającymi razem mężczyzną i kobietą :) to tak jakby wmawiać komuś że niezarejestrowany związek jest nielegalny :)

w Polsce jeśli partnerzy życiowi nie są blisko spokrewnieni (nie są np. bratem i siostrą) i oboje mają skończone 15 lat - to ich związek zawsze jest legalny - nawet jeśli go nigdzie nie zarejestrowali.

Słowo legalny ma dwa znaczenia: 1) dozwolony, niezabroniony oraz 2) znajdujący się w porządku prawnym. Konkubinat w Polsce w świetle prawa nie jest legalny (bo nie ma regulacji prawnych go regulujących, jak. np. w Holandii), ale nie jest też nielegalny. W tym sensie mówię, że w Polsce konkubinat nie jest legalny i nie mówię jednocześnie, że jest nielegalny. Definicji prawnej użyłem. Nota bene sądzę, że w RP nie można zarejestrować takiego związku, nawet jeśli by się chciało (no chyba, że jako jakąś spółkę :P).


Offline Sebastian

Odp: Ktore zasady biblijne maja sens w dzisiejszych czasach ?
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Kwiecień, 2017, 22:10 »
Nota bene sądzę, że w RP nie można zarejestrować takiego związku, nawet jeśli by się chciało (no chyba, że jako jakąś spółkę :P).
przećwiczone w praktyce - kiedyś zarejestrowałem taką spółkę cywilną, powołując się na rozstrzygnięcie sądu najwyższego że wspomniany w kodeksie cywilnym "cel gospodarczy" jest pojęciem szerszym od działalności gospodarczej. Wspólne prowadzenie gospodarstwa domowego jest związane z rozporządzeniami majątkowymi i (zgodnie z tezą SN) jak najbardziej mieści się w zakresie znaczeniowym pojęcia "cel gospodarczy". Urzędnicy niesamowicie dziwili się, ale urząd statystyczny w warszawie (o który sprawa oparła sie) przyznał mi rację i kazał nadać spółce nr Regon.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Giwon

Odp: Ktore zasady biblijne maja sens w dzisiejszych czasach ?
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 19:33 »
kiedyś jakaś para gejów w Polsce zrobiła umowę przed notariuszem, i w zasadzie wyszło że maja praktycznie te same uprawnienia co małżeństwo, jako że związków homo w Pl się nie da zawrzeć, postanowili to obejść rozbudowaną umową cywilno prawną :D Jeśłi dobrze pamiętam to to nawet jakieś wesele było czy coś i to podpisanie umowy jak ślub wyglądało nawet xD
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.


Offline TomBombadil

Odp: Ktore zasady biblijne maja sens w dzisiejszych czasach ?
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 22:22 »
Jako kobieta i 1sza żona uważam,że poligamia jest zła,grzeszna i głupia. A 2 żonę osobiście za kudły nie tylko na pustynię wywaliłabym.  😈


Blizna

  • Gość
Odp: Ktore zasady biblijne maja sens w dzisiejszych czasach ?
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 22:34 »
Jako kobieta i 1sza żona uważam,że poligamia jest zła,grzeszna i głupia. A 2 żonę osobiście za kudły nie tylko na pustynię wywaliłabym.  😈

też się nie lubię dzielić