Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja pisania listów dla braci w Rosji  (Przeczytany 85239 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #195 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 15:13 »
OKSANKOskakanko nawet nie próbuj sobie wyobrazić jaką formę przybiera ostracyzm w wykonaniu świadków względem osób ,które postanowiły odejść . Sama próba zrozumienia tego zjawiska już Cię  mocno zaboli ale abyś odczuła to na własnej skórze szczerze nie polecam.
 Nie tak dawno udzielałem wywiadu dziennikarzowi , który zainteresowany był tematyką świadkowską. Był roztrzęsiony emocjonalnie gdy zaczął poznawać mechanizmy działań w zborze. Z początku myślał , że to tylko rozgoryczenie usuniętych członków zboru , ale gdy zebrał informacje z całej Polski od ludzi , którzy nigdy się nie widzieli ze sobą ani nie komunikowali w żaden inny sposób wnioski nasunęły się same. Do tej pory odbierał świadków jako szczerych , uśmiechniętych ludzi , w garniturach i z teczką w ręku. Zjawisko ostracyzmu tak go pochłonęło , że postanowił napisać pracę naukową , pokazując jak można w białych rękawiczkach niszczyć ludzi  w XXI wieku. Tak go zaintrygował skrywany proceder, że postanowił w tym celu udać się nawet na kongres świadków razem z rektorem uczelni. Stwierdzili , że trzeba sobie wyciąć pół mózgu aby klaskać i płakać w tych momentach co świadkowie.


Offline CEGŁA

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #196 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 16:37 »

Myślę, że to jest odpowiedź na Pani słowa.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Krystian

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #197 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 20:02 »
Proszę Pana nie będę się z Panem teraz na personalne argumenty przerzucała ale widzę że Pan tylko lubi personalnie atakować mimo że dyskusja dotyczy kogoś innego i czegoś innego.
W którym miejscu poparłam tych 7 panów? Konkrety z cytatami poproszę. Zwróciłam tylko uwagę ze ostracyzm występuje wszędzie w każdej grupie mniejszym lub większym naciskiem.Podałam tez główny powód dlaczego je grupy stosują. U was to wywołuje wielkie zdziwienie mi że na początku  "widziały gały co brały"... .To w innych rodzinach  nie ma tego problemu? W islamie dzieci obcinają np.głowy. Żaden argument wszędzie jest ten sam problem


Czyli najlepiej nic nie robić i przyjąć to za normę  8-)
Ja nigdy świadkiem, nie byłem. Trochę chodziłem po chałupkach jako nieochrzczony głosiciel i dałem
sobie spokój, więc z ostracyzmem nie miałem do czynienia. Jednak potrafię zrozumieć, co to może oznaczać dla ojca, gdy np. jego ukochana córka nagle zaczyna go traktować jak obcego człowieka.
Tylko dlatego, że porzucił niektóre nauki CK i został wykluczony.
Czy Pani dziwi się tym ludziom, że chcą ostrzegać innych ludzi przed organizacją znając tr chore praktyki z autopsji.
Pani chyba by się tylko przyglądała jak jakiś islamista na pani oczach dziecku głowę ucina, twierdząc, że przecież to ich normy.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline dziewiatka

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #198 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 22:33 »
Ożesz to ja jestem wyrachowany i cechuję się najniższymi pobudkami ,Oksanko więcej zrobiłem sobie test na empatię i wyszło mi zero to prawie psychopata społecznie nie dostosowany(nie mam poczucia winy ani wyrzutów sumienia z tego powodu)Piszę to tylko dla tego ,że postawa niezgody na działania WTS-u  nie wolno łączyć z kategorycznym wezwaniem do opuszczeni organizacji ,bo to jest związane z bardzo dramatycznymi skutkami ,które dotykają innych.


Offline CEGŁA

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #199 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 23:58 »
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2017, 00:24 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Sebastian

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #200 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 11:05 »
nie wiem, czy komuś z odstępców wczoraj coś "odwaliło" i opublikował jakiś bardzo niestosowny żart primaaprilisowy czy faktycznie coś złego wydarzyło się w Rosji, ale...

przed chwilą odebrałem telefon z Austrii (nie mylić z kangurami, mam na myśli państwo w Europie) od jakiegoś oburzonego starszego pana który pyta dlaczego my protestujemy przeciwko ŚJ skoro powinniśmy ich bronić, gdyż ŚJ są w Rosji zabijani.

Próbowałem prostować, że jak na razie nic bardzo złego się nie dzieje, a ŚJ są karani jedynie grzywnami, a w odpowiedzi usłyszałem że miał miejsce atak jakichś bojówek prawicowych na salę królestwa i że w tym ataku rzekomo zginęły aż trzy osoby.

Czy ktoś coś konkretnego wie na ten temat?!
Gdzie mieści się zaatakowana sala, jak się nazywają zabójcy, jaka jest tożsamość ofiar itp.?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #201 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 11:13 »
nie wiem, czy komuś z odstępców wczoraj coś "odwaliło" i opublikował jakiś bardzo niestosowny żart primaaprilisowy czy faktycznie coś złego wydarzyło się w Rosji, ale...

przed chwilą odebrałem telefon z Austrii (nie mylić z kangurami, mam na myśli państwo w Europie) od jakiegoś oburzonego starszego pana który pyta dlaczego my protestujemy przeciwko ŚJ skoro powinniśmy ich bronić, gdyż ŚJ są w Rosji zabijani.

Próbowałem prostować, że jak na razie nic bardzo złego się nie dzieje, a ŚJ są karani jedynie grzywnami, a w odpowiedzi usłyszałem że miał miejsce atak jakichś bojówek prawicowych na salę królestwa i że w tym ataku rzekomo zginęły aż trzy osoby.

Czy ktoś coś konkretnego wie na ten temat?!
Gdzie mieści się zaatakowana sala, jak się nazywają zabójcy, jaka jest tożsamość ofiar itp.?!

Trwa śledztwo, więc takich informacji nie można udzielać, a jakie pytasz.


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #202 dnia: 05 Kwiecień, 2017, 13:37 »
CK wie, że te pisanie listów na diabła warte.
ŚJ dostali zajęcie, które ma ich zająć.
Mają czuć, ze dostali misję. ;)
 
Ja tu przypomnę słowa Raya Franza.

Szokujące mnie słowa ze s. 184:

"Wypowiedź Leo Greenlees’a, iż większość braci jest ludźmi „niepoukładanymi” i potrzebuje zarządzeń Towarzystwa, by wykonywać tę pracę, jest typowym przykładem paternalistycznej postawy, tak często zdradzanej podczas sesji Ciała Kierowniczego. Całkiem podobną wypowiedź, chociaż w innym aspekcie programu organizacji – o sugestii skrócenia czasu cotygodniowych zebrań – poczynił Milton Henschel, pytając: „A co bracia będą robić, jeśli pozostawimy im więcej wolnego czasu? Pewnie spędzą go na oglądaniu telewizji”."

Tak to widzę. :)


Offline Sebastian

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #203 dnia: 05 Kwiecień, 2017, 16:14 »
jakie wieści z Rosji? czy sąd najwyższy podjął jakąkolwiek decyzję na korzyść lub niekorzyść świadków Jehowy? wyrok miał zapaść 5 kwietnia, więc pytam. Jest popołudnie, a w Rosji nawet wieczór więc zakładam że rozprawa już się zakończyła.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #204 dnia: 05 Kwiecień, 2017, 16:15 »
Nie czytasz odpowiedniego wątku. :)


Offline Estera

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #205 dnia: 05 Kwiecień, 2017, 16:20 »
jakie wieści z Rosji? czy sąd najwyższy podjął jakąkolwiek decyzję na korzyść lub niekorzyść świadków Jehowy? wyrok miał zapaść 5 kwietnia, więc pytam. Jest popołudnie, a w Rosji nawet wieczór więc zakładam że rozprawa już się zakończyła.
   Sebastian, czytaj tu:
   https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ze-swiata/rozprawa-w-sprawie-legalnosci-swiadkow-jehowy-w-rosji/msg81566/?topicseen#msg81566
   Oj, Roszado, mogłeś podpowiedzieć
    :) :) :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #206 dnia: 05 Kwiecień, 2017, 16:23 »
Cytuj
Oj, Roszado, mogłeś podpowiedzieć
siedzi od rana na forum jak graf i nic nie widzi. ;D


Offline Estera

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #207 dnia: 05 Kwiecień, 2017, 16:48 »
siedzi od rana na forum jak graf i nic nie widzi. ;D
  Mógł być tylko zalogowany.
  Też tak czasem mam, że komputer wyłączony, a jestem nie wylogowana.
  I też może ktoś myśleć, że "siedzę jak graf".
   :) :) :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #208 dnia: 05 Kwiecień, 2017, 17:04 »
A ja nie mam z tym problemu. Nigdy się nie wylogowuję, a jak kompa gaszę to znikam. A co nowego się pokaże, to zaraz widzę. Po to jest ta funkcja na forum.


Offline CEGŁA

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #209 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 15:12 »
Stacja BBC zrobiła wywiad z Johnem Cedars e sprawie delegalizacji Świadków Jehowy w Rosji:

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.