Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja pisania listów dla braci w Rosji  (Przeczytany 85248 razy)

Offline TomBombadil

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #135 dnia: 29 Marzec, 2017, 12:22 »
Pani Oksana powinna zostać ochrzczonym świadkiem. Wtedy zdziwi się,że już uśmiechnięte osoby przestaną pukać do drzwi. Może przestaną z nią rozmawiać w ogóle,bo z takich rozmów nie ma nic do zaraportowania. A czy pani wie,że nawet miła pogawędka przy kawce u pani jest dla głosicieli służbą do zaraportowania(czas i odwiedzinki?).Jestem świadkiem,nieczynnym,ale jestem. Może nawet pukałam do pani,może piłam kawkę przeciągając rozmowę,żeby osiągnąć kwantum. Ale kiedyś zastanowiłam się ,czy gdyby nie te godzinki to nadal biegałabym po tych kaweczkach. I zawstydziłam się. Zaczęłam odwiedzać ludzi z serca,ale wtedy stałam się nieczynna,słaba duchowo. Stałam się złym towarzystwem,bo bezinteresowność u świadków nie istnieje. Czasem trzeba zrobić krok w przód,żeby zobaczyć więcej. Życzę tego kroku. Ochrzcij się,bądź głosicielką. Doświadcz tego wszystkiego. A potem wróć i opowiedz jak bardzo jesteśmy nieobiektywni.Pozdrawiam.


Offline Lucyfer

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #136 dnia: 29 Marzec, 2017, 16:55 »



Offline Światus

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #137 dnia: 29 Marzec, 2017, 19:51 »
Zarzuty bezzasadne? Ciekawe. Co ma zrobić ? Napisać listy podżegające do nieanwiści wobec Sj o czym wcześniej tutaj napisano dlatego min. założyłam konto.

To co pani napisała, jest dowodem na to, że ŚJ nie potrafią czytać ze zrozumieniem i wyrywają z kontekstu to co im się podoba.
99,9% użytkowników tego forum to albo byli albo obecni świadkowie. Mieliby nawoływać do nienawiści względem samych siebie?
Słowo "świadkowie" lub "śJ" na tym forum to prawie zawsze skrót myślowy - Organizacja,Niewolnik, WTS
Wszyscy mają lub mieli w zborze znajomych i przyjaciół? Czy nagle po odejściu zaczęli ich nienawidzić? Cała złość i rozgoryczenie odnosi się do siedmiu złotych staruchów, mącących ludziom w głowach! To oni są obiektem gniewu.
Za stracone życie, za wszystkie kłamstwa, za depresje i obrzydzanie Boga, zazerwane wiezi rodzinne! 
Wujom Precz!!!
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Startek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #138 dnia: 29 Marzec, 2017, 20:48 »
Światusie , tych siedmiu z WARWICK  to tylko marionetki  które tylko podpisują to co im przygotują , wątpię czy chociaż to czytają . Za nimi kryje sie ktoś większy co pociąga za sznurki .


Offline Światus

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #139 dnia: 29 Marzec, 2017, 21:09 »
Światusie , tych siedmiu z WARWICK  to tylko marionetki  które tylko podpisują to co im przygotują , wątpię czy chociaż to czytają . Za nimi kryje sie ktoś większy co pociąga za sznurki .

Przychylam się do tej opinii ale to na razie teoria spiskowa. Potrzebne są dowody.
Podpisując ponoszą odpowiedzialność.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #140 dnia: 29 Marzec, 2017, 21:54 »
(...) Siedmiu naćpanych swoją mądrością starców wymyśla coś w Ameryce, reszta bezmyślnych to podchwytuje i pisze w nieskończoność listy, po czym sprowadza na jednostki jeszcze większe prześladowania. Obym się mylił, ale skoro Putin nikogo się nie boi to dziadków chyba też...
  Oczywiście, że Putin nie przestraszy się tych siedmiu podstawionych dziadków.
  Najgorsze w tej historii jest to, że mają na swoje "skinienie małym palcem u nogi",
  ponad osiem milionów swoich  wytresowanych, zmanipulowanych, chrystusowych żołnierzy ...

  Którzy zrobią wszystko, co im ta starcza banda rozkaże.
  I to jest porażające, jak łatwo można sterować taką masą ludzi.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2017, 21:59 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Brat Jaracz

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #141 dnia: 29 Marzec, 2017, 22:35 »
Światusie , tych siedmiu z WARWICK  to tylko marionetki  które tylko podpisują to co im przygotują , wątpię czy chociaż to czytają . Za nimi kryje sie ktoś większy co pociąga za sznurki .
Ale że niby masoneria czy jak...?
Przychylam się do tej opinii ale to na razie teoria spiskowa. Potrzebne są dowody.
Podpisując ponoszą odpowiedzialność.
Otóż to. A świadkowie Jehowy, którzy czytają takie "treści niesamowite", mają tylko pożywkę, że odstępcy wypisują brednie, a oni sami są prześladowani...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Startek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #142 dnia: 30 Marzec, 2017, 08:23 »
Przychylam się do tej opinii ale to na razie teoria spiskowa. Potrzebne są dowody.
Podpisując ponoszą odpowiedzialność.
  Pamiętam że w jakieś strażnicy  wypowiedzieli się że oni nie piszą tych materiałów tylko zatwierdzają  nie pamiętam dokładnie , ale wiem że coś takiego było napisane . 


Offline Brat Jaracz

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #143 dnia: 30 Marzec, 2017, 08:32 »
  Pamiętam że w jakieś strażnicy  wypowiedzieli się że oni nie piszą tych materiałów tylko zatwierdzają  nie pamiętam dokładnie , ale wiem że coś takiego było napisane .
Zawsze było takie wytłumaczenie, że nie podpisują z imienia i nazwiska żadnych treści, bo nie chcą zabiegać o "ludzką sławę" :) To oczywiście kompletna bzdura :) Raczej boją się wziąć odpowiedzialność za przekaz, który za chwilę może się okazać "starym światłem". I co później zrobić z takim gagatkiem, który wypisywał głupoty? ;) Pozostają jeszcze kwestie praw autorskich itp. No, może nie chcą wykreować jakiegoś lokalnego guru, który w oczach czytelnika miałby większe znaczenia niż cała siódemka z CK. Widzę w tym wszystkim raczej zmyślne działanie niż zatwierdzanie treści podawanych przez jakieś "wyższe instancje". O ile pamiętam, to istnieje u boku CK tzw. komitet redakcyjny, który opracowuje te ten cały skisły pokarm duchowy.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline bernard

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #144 dnia: 30 Marzec, 2017, 08:47 »
Estera
Cytuj
...chrystusowych żołnierzy
Z Chrystusem to oni nie mają wiele wspólnego  ;)

Brat Jaracz
Cytuj
Zawsze było takie wytłumaczenie, że nie podpisują z imienia i nazwiska żadnych treści, bo nie chcą zabiegać o "ludzką sławę" :) To oczywiście kompletna bzdura :) Raczej boją się wziąć odpowiedzialność za przekaz, który za chwilę może się okazać "starym światłem". I co później zrobić z takim gagatkiem, który wypisywał głupoty? ;) Pozostają jeszcze kwestie praw autorskich itp. No, może nie chcą wykreować jakiegoś lokalnego guru, który w oczach czytelnika miałby większe znaczenia niż cała siódemka z CK. Widzę w tym wszystkim raczej zmyślne działanie niż zatwierdzanie treści podawanych przez jakieś "wyższe instancje". O ile pamiętam, to istnieje u boku CK tzw. komitet redakcyjny, który opracowuje te ten cały skisły pokarm duchowy.
Myślę że kwestia ewentualnej odpowiedzialności prawnej/ karnej za ,,rady zyciowe" tez są jedną z przyczyn anonimowości tekstów.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec, 2017, 09:00 wysłana przez bernard »


Offline Estera

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #145 dnia: 30 Marzec, 2017, 11:13 »
Estera ... Z Chrystusem to oni nie mają wiele wspólnego  ;)
   Bernard
   Oczywiście, że tak jest jak napisałeś, tu nie ma żadnej dyskusji na ten temat.
   To tylko oni się za takich uważają, może powinnam była ująć to w cudzysłów.
   Choć pamiętam, że jak jeszcze tkwiłam w tej sekcie, to zdziwiona byłam takimi zarzutami.
   Bo dla mnie osobiście, Jezus, zawsze był wzorem do naśladowania i lubiłam Go analizować.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec, 2017, 12:06 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline bernard

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #146 dnia: 30 Marzec, 2017, 11:42 »
Tak , w Organizacji mówi się wprawdzie czasami o naśladowaniu Chrystusa ,jednak jest to naśladowanie takie jak każdego innego np Mojżesza czy ktoregos z proroków czy apostolow. Nie idzie za tym żadna relacja. Naśladowanie Chrystusa wiąże się z wejściem z Nim w relacje,  zaczyna się od spotkania z Nim.Wszak chrześcijaństwo wyrasta ze spotkania z ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Chrystusem. Bez tego spotkania będzie to tylko jeden z wielu jakichś systemów etycznych . System zaś nie ma mocy sprawczej i zbawiennej.


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #147 dnia: 30 Marzec, 2017, 13:20 »
To co pani napisała, jest dowodem na to, że ŚJ nie potrafią czytać ze zrozumieniem i wyrywają z kontekstu to co im się podoba.
99,9% użytkowników tego forum to albo byli albo obecni świadkowie. Mieliby nawoływać do nienawiści względem samych siebie?
Słowo "świadkowie" lub "śJ" na tym forum to prawie zawsze skrót myślowy - Organizacja,Niewolnik, WTS
Wszyscy mają lub mieli w zborze znajomych i przyjaciół? Czy nagle po odejściu zaczęli ich nienawidzić? Cała złość i rozgoryczenie odnosi się do siedmiu złotych staruchów, mącących ludziom w głowach! To oni są obiektem gniewu.
Za stracone życie, za wszystkie kłamstwa, za depresje i obrzydzanie Boga, zazerwane wiezi rodzinne! 
Wujom Precz!!!
Jakoś nie zauważyłam by przewijał się temat 7 staruchów ,tylko teraz w chwili jak Pan zaczął tłumaczyć podżeganie do nienawiści wobec Śj o którym wspomniałam i popieranie to co che zrobić władza w Rosji.. A co do reszty każdy kij ma dwa końce. Człowiek jest wolny chce być policjantem to jest nie chce to nie jest. I tak jest z religią. Przynajmniej ma taka osoba wybór ja np nie miałam wyboru zaniesiono mnie do KK ochrzczono ,bierzmowanie i tak zleciało.Dopiero po opuszczeniu domu stałam się wolna. Różnica jest jednak taka że że nie obwiniam rodziców czy kogokolwiek za to choć wyboru nie miałam. Przede wszytkim nie odbieram sobie radości z zycia i nie żyje codziennie nienawiścią do religii jakiejkolwiek choć przyczynia sie do wielu cierpień . No i przede wszystkim nie tkwię na takich forach jak to np. na forach anty KK i się nie nakręcam w tej spirali nienawiści. Rozumiem że po tych przeżyciach w Boga nie wierzycie. Bo jeżeli wierzycie to nie wiem czy jest dumny z tego co tu niektórzy wypisują. Takie moje wnioski na podstawie tego tutaj tematu odnośnie tych listów.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #148 dnia: 30 Marzec, 2017, 14:37 »
Jakoś nie zauważyłam by przewijał się temat 7 staruchów ,tylko teraz w chwili jak Pan zaczął tłumaczyć podżeganie do nienawiści wobec Śj o którym wspomniałam i popieranie to co che zrobić władza w Rosji.. A co do reszty każdy kij ma dwa końce. Człowiek jest wolny chce być policjantem to jest nie chce to nie jest. I tak jest z religią. Przynajmniej ma taka osoba wybór ja np nie miałam wyboru zaniesiono mnie do KK ochrzczono ,bierzmowanie i tak zleciało.Dopiero po opuszczeniu domu stałam się wolna. Różnica jest jednak taka że że nie obwiniam rodziców czy kogokolwiek za to choć wyboru nie miałam. Przede wszytkim nie odbieram sobie radości z zycia i nie żyje codziennie nienawiścią do religii jakiejkolwiek choć przyczynia sie do wielu cierpień . No i przede wszystkim nie tkwię na takich forach jak to np. na forach anty KK i się nie nakręcam w tej spirali nienawiści. Rozumiem że po tych przeżyciach w Boga nie wierzycie. Bo jeżeli wierzycie to nie wiem czy jest dumny z tego co tu niektórzy wypisują. Takie moje wnioski na podstawie tego tutaj tematu odnośnie tych listów.

Całe to forum jest jak Pani to ujęła o  "7 staruchach", bo to oni są winni cierpieniu Świadków Jehowy oraz byłych Świadków Jehowy i ich rodzin.
Pani nic nie rozumie i obawiam się że Pani po prostu tego nie chce. Mam również wrażenie, że przeczytała Pani tylko ten jeden wątek, jakby inne nie były dla Pani istotne. Dlatego nic Pani nie zrozumie i szkoda Pani czasu.

Nie będę również zachęcał Pani do pisania listów do Putina. To nie pomoże braciom w Rosji, a raczej zaszkodzi.

A myślę że za te kilkadziesiąt milionów dolarów, które Świadkowie Jehowy wydadzą na listy, załatwić można by było spotkanie z samym Putinem i takie spotkanie miałoby większą skuteczność,  dla braci w Rosji niż te listy, które go tylko rozdrażnią.  ;)
Średnio 8.000.000 SJ x średnio 4 dolary= około 32.000.000 dolarów
Myślę, że nawet Putin by nie pogardził ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec, 2017, 15:07 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Puszek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #149 dnia: 30 Marzec, 2017, 14:57 »
Myślę że kwestia ewentualnej odpowiedzialności prawnej/ karnej za ,,rady zyciowe" tez są jedną z przyczyn anonimowości tekstów.

Myślę że to jest w 100% główna przyczyna. Na dowód wystarczy obejrzeć przesłuchania sądowe lub przed komisją w Australii. Tam widać jak jeden przerzuca na drugiego odpowiedzialność bądź lawiruje kto jakie ma kompetencje. Choćby dla przykładu podam, gdy w Australii był przesłuchiwany T. O'Brein  nad kompetencjami J. Jacksona członka CK, gdzie próbowano ustalić że jest to człowiek na szczycie decyzyjności we wszystkich sprawach ŚJ, to przesłuchiwany wciskał kit że obecność CK jest zbędna bo on odpowiada za tłumaczenie publikacji.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."