Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: O to jestem :)  (Przeczytany 7728 razy)

Offline TomBombadil

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Marzec, 2017, 23:51 »
Witaj. A jak planujesz odejść,z hukiem,czy pocichutku?


Offline HARNAŚ

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Marzec, 2017, 05:55 »
Hej P. To cieszy gdy ktoś reaguje na argumenty


Offline Anakin Darth

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Marzec, 2017, 07:35 »
P...
Pozdrawiam.


Offline P

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Marzec, 2017, 07:32 »
Witaj. A jak planujesz odejść,z hukiem,czy pocichutku?

To wszytko zależy od tego jak się ułoży, chciałem napisać list w którym chciałem wyjaśnić powody odejścia, ze wcześniejszym jego dostarczeniem do tych na których mi zależy, a dopiero potem do grona. Ale co i jak to jeszcze zobaczę

Hej P. To cieszy gdy ktoś reaguje na argumenty

Jestem na siebie zły bo dostęp do tych argumentów miałem jeszcze zanim wszedłem do org, lecz byłem na tyle zaślepiony "poznawaniem" Biblii, że wszystko z takich stron jak to forum czy inne które polemizowały z ŚJ, albo puszczałem mimo uszu, albo w jakiś sposób sobie tłumaczyłem. Na moje szczęście dość szybko otworzyłem oczy. Wasze forum czytuję od dłuższego czasu (z Waszego forum trafiłem na ciekawe filmiki, pewien wpływ miał na mnie film z Łuczniczki), lecz dopiero teraz zaczęło coś we mnie topnieć. Na pewno już nie jestem taki sam jak byłem gdy poznawałem (nie)prawdę.

Może na chwilę obecną to tyle o mnie, za jakiś czas będzie tego więcej :) 
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline HARNAŚ

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Marzec, 2017, 09:33 »


Jestem na siebie zły bo dostęp do tych argumentów miałem jeszcze zanim wszedłem do org, lecz byłem na tyle zaślepiony "poznawaniem" Biblii, że wszystko z takich stron jak to forum czy inne które polemizowały z ŚJ, albo puszczałem mimo uszu, albo w jakiś sposób sobie tłumaczyłem. Na moje szczęście dość szybko otworzyłem oczy.
Nie masz powodów być na siebie złym , liczy się efekt końcowy , a to co przeżyłeś w organizacji sprawiło , że jesteś bogatszy o sporo doświadczeń i własnie dzięki temu wszyscy tu obecni i ci co dopiero tu wejdą mogą czerpać wiedzę i argumenty.


Offline P

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Marzec, 2017, 20:50 »
Nie masz powodów być na siebie złym , liczy się efekt końcowy , a to co przeżyłeś w organizacji sprawiło , że jesteś bogatszy o sporo doświadczeń i własnie dzięki temu wszyscy tu obecni i ci co dopiero tu wejdą mogą czerpać wiedzę i argumenty.

Dzięki za miłe słowa HARNAŚ. Kiedy opiszę już swoją historię to kilka osób sobie mnie przypomni, co najmniej 3 osoby które mnie kojarzą są tu na forum, jeszcze jednak się nie ujawniam, najpierw wszystko uporządkuję, czeka mnie jeszcze pisanie listu, muszę poszukać dobrych argumentów (ale z tym obecnym stanem myśli jest problem), bo chciałbym dać kopie osobą które widzą że w org nie dzieje się najlepiej
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline Litwin

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Marzec, 2017, 22:07 »
Witaj.
Nie martw się tym. Już swoim odejściem dasz pewne argumenty tym osobom.
Ale powiem Ci że, działa to całkiem inaczej. Oni sami muszą podjąć inicjatywę.
Nie wiem czy darowane takiego listu osobom o których myślisz, jest dobrym rozwiązaniem.


Offline Overthinker

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Marzec, 2017, 22:51 »
Jest A, jest M, jest i P!
Zbieramy cały alfabet.
Witaj serdecznie P. Miękkiego lądowania po wybudzeniu.
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline Estera

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Marzec, 2017, 01:24 »
   Witaj "P"
   "P", jak "Przebudzenie się".
   Skoro tu na to forum trafiłeś, to znaczy, że masz ...
   Dobry stan umysłu i mam nadzieję, że i równie stan ducha.
   Dobrze, że się wybudziłeś i ciesz się razem z nami.
   Jak widać i słychać, ludzie tu do nas trafiają na różne sposoby.
   Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2017, 01:26 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Marzec, 2017, 04:23 »
Dzięki za miłe słowa HARNAŚ.  (ale z tym obecnym stanem myśli jest problem),
Właśnie z obecnym stanem myśli to u Ciebie już nie ma problemu , zmieniło się na plus :D Powiem Ci z własnego doświadczenia , że to co napiszesz nie ma większego znaczenia , bo starsi nie będą roztrząsać Twojego listu ani się nad nim zmóżdżać. Mają wtedy misję do wykonania to znaczy chronić zbór :) i zrobią to ze szczególną gorliwością. Do przyjaciół myślę , że warto osobisty list , w którym możesz przypomnieć wspólne przeżycia: wyjazdy na kongresy , sprzątanie sali itp. To na pewno poruszy i złagodzi laurkę jaką wystawią Ci starsi.


Offline Litwin

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Marzec, 2017, 21:48 »
Do przyjaciół myślę , że warto osobisty list , w którym możesz przypomnieć wspólne przeżycia: wyjazdy na kongresy , sprzątanie sali itp. To na pewno poruszy i złagodzi laurkę jaką wystawią Ci starsi.
Jeśli  w tym sensie, to pewnie masz rację.
Pozdrawiam


Offline P

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Marzec, 2017, 18:53 »
Właśnie z obecnym stanem myśli to u Ciebie już nie ma problemu , zmieniło się na plus :D Powiem Ci z własnego doświadczenia , że to co napiszesz nie ma większego znaczenia , bo starsi nie będą roztrząsać Twojego listu ani się nad nim zmóżdżać. Mają wtedy misję do wykonania to znaczy chronić zbór :) i zrobią to ze szczególną gorliwością. Do przyjaciół myślę , że warto osobisty list , w którym możesz przypomnieć wspólne przeżycia: wyjazdy na kongresy , sprzątanie sali itp. To na pewno poruszy i złagodzi laurkę jaką wystawią Ci starsi.

Być może, jeśli dobrze wszystko pójdzie, to z częścią będę się starał porozmawiać osobiście. Mam kilku którzy też mają wątpliwości i tylko ja o tym wiem.
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline HARNAŚ

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Marzec, 2017, 19:01 »
Osób z wątpliwościami jest w zborach coraz więcej ale musi się w ich życiu wydarzyć to coś aby lawina ruszyła w innym przypadku siedzą tam zachowawczo bo na co można  zamienić religię najprawdziwszą z prawdziwych?


Offline P

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Marzec, 2017, 19:08 »
Osób z wątpliwościami jest w zborach coraz więcej ale musi się w ich życiu wydarzyć to coś aby lawina ruszyła w innym przypadku siedzą tam zachowawczo bo na co można  zamienić religię najprawdziwszą z prawdziwych?

Nie wiem w prawdzie ile z nich słyszało o Australii, ale już moja w tym głowa że usłyszą, dziś już jedną osobę tym zszokowałem.
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline HARNAŚ

Odp: O to jestem :)
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Marzec, 2017, 19:42 »
Gdy ja byłem w zborze to zbył bym takie rewelacje stwierdzeniem : a co mnie obchodzi co się dzieje w jakiejś Australii na dodatek nie wiadomo czy to prawda. Zatem rozegraj to inteligentnie . Powodzenia i pisz o rezultatach nawet tych na nie , zawsze to nas czegoś uczy.