Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe święto u SJ?  (Przeczytany 4095 razy)

DonnieDarkoJG

  • Gość
Nowe święto u SJ?
« dnia: 18 Marzec, 2017, 19:18 »
Po jakimś czasie w polskiej części serwisu jw.org pojawila się ta oto wiadomość.
Dla mnie jest to kolejny umysłowy zapychacz który odciąga
owieczki od ważniejszych rzeczy.Dodatkowo pokazuje jak SJ troszczą się o zdrowie duchowe swoich pociech..co jest oczywistym kłamstwem.
Ta wiadomość ma też w moim odczuciu ukazać obraz dręczonych i atakowanych "prawdziwych chrześcijan"..
Ale powstaje też pytanie czy taki wyrok sądowy może wpłynąć na nauki SJ..bo wstępy mówiące że nie obchodzimy świąt oprócz Pamiątki już są chyba nieaktualne ::)

https://www.jw.org/pl/wiadomości/sytuacja-prawna/regiony/niemcy/sady-uznaja-kongresy-za-swieta-religijne/
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 19:23 wysłana przez M »


Offline M

Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec, 2017, 19:25 »
Cytuj
(...) zgodnie z niemieckim prawem nieusprawiedliwiona nieobecność dziecka na zajęciach szkolnych jest traktowana jako niewywiązanie się przez rodziców z prawnego obowiązku posyłania dzieci do szkoły. Mogą oni zostać za to ukarani grzywną, a w skrajnych sytuacjach nawet więzieniem.

Eeee... serio? Za jedną nieobecność w szkole kara więzienia? Tam naprawdę jest taki reżim, czy po prostu tylko Świadkowie Jehowy nie otrzymali notki że Hitler już nie jest u władzy? :o

Swoją drogą ciekawe, że wysłali Armina Pikl, głównego prawnika Świadków Jehowy w Niemczech by reprezentował tę rodzinę. Szkoda, że tak samo ochoczo nie pomagają ofiarom pedofilii.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 19:30 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Nowe święto u ŚJ?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec, 2017, 19:31 »
A czy święto różni się od uroczystości?

Uroczyste oddanie Centrum Szkoleniowego Towarzystwa Strażnica. Święto dla Jehowy” (Strażnica Nr 22, 1999 s. 8);

Dwa razy w roku organizuje się „Uroczystość rozdania dyplomów w Szkole Gilead” (Strażnica Nr 24, 1998 s. 31)
oraz czasem uroczyste otwarcie kolejnego Domu Betel w którymś z krajów (np. w Polsce - patrz broszura pt. „Uroczystość otwarcia nowego Biura Oddziału i Domu Betel” Polska, 28 listopada 1992)
lub „uroczyste otwarcie Sali Zgromadzeń” (Przebudźcie się! Nr 2, 2003 s. 16).
Gdy umrze kolejny prezes Strażnicy, ŚJ organizują „uroczystości pogrzebowe”, podczas których łączą się z USA z ich biurami w innych krajach (Strażnica Nr 6, 1993 s. 31).


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marzec, 2017, 20:14 »
Eeee... serio? Za jedną nieobecność w szkole kara więzienia?


Jako mieszkajacy na stale w Rajchu  czuje sie wezwany do tablicy  ;)

Jasne , ze za jedna nieobecnosc w szkole nikt nikogo nie zamyka , ale  dzieciaki musza oczywiscie przynosic pisemne usprawiedliwienia od rodzicow . Dopiero  w sytuacji , gdy notorycznie uchylaja sie od obowiazku szkolnego , moga byc rodzice pociagnieci do odpowiedzialnosci . Wydaje mi sie , ze w Polsce jest podobnie . Ta sytuacja wyglada mi na sztucznie rozdmuchana przez WTS aby osiagnac kolejne prawne zwyciestwo .
Wiele Landow uznala  SJ jako  KdÖR ( organizacje prawa publicznego ) ale nie wszystkie i  w dalszym ciagu  prowadzona jest walka prawna . Sam fakt , ze rodzicow reprezentuje  Armin Pikl wskazuje  na  to , ze Selters przywiazuje duza wage do sprawy .


Offline Trinity

Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marzec, 2017, 21:58 »
Listonoszu a dlaczego mówi się Rajch ? Jaka jest etymologia tego słowa?


Offline M

Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marzec, 2017, 22:03 »
Gdyby w Polsce było podobnie to tysiące rodziców siedziałoby za to w więzieniach ;D. Każdy kto chodził do szkoły wie, że za nieusprawiedliwione nieobecności (pomijając patologiczne sytuacje) nie wyciąga sie większych konsekwencji ani w stosunku do rodziców, ani do dziecka, może poza obniżoną oceną z zachowania. Sam miałem w szkole sporo nieobecności, niektóre z powodów "religijnych" (np. była obsługa i zrobiłem sobie "wolne" żeby pójść na zbiórki rano ;)), a pozostałe to zwykle wagary.

Być może w Niemczech prawo jest ostrzejsze, ale tak jak mówisz, za jedną nieusprawiedliwioną nieobecność w roku nikt nikogo do więzienia nie wsadzi, tymczasem ten artykuł usiłuje wywołać właśnie takie wrażenie i wychodzi na to, że rodzice zrobili wielką gównoburzę o nic. ŚJ po prostu znowu kreują się na męczenników i bohatersko walczą z problemami, które sami stworzyli.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 22:05 wysłana przez M »


Offline PoProstuJa

Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Marzec, 2017, 00:51 »
Listonoszu a dlaczego mówi się Rajch ? Jaka jest etymologia tego słowa?

Reich - imperium, rzesza.
A Niemcy za Hitlera to III Rzesza.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marzec, 2017, 04:05 »
Nie znam pod tym wzgledem polskiej rzeczywistosci  bo moje dzieciaki chodzily do szkoly tylko w Niemczech . Pamietam , ze  na koncowych swiadectwach zawsze byly jakies nieusprawiedliwione nieobecnosci , ale nikt nie robil z tego powodu  problemow . Dlatego zdziwila mnie ta relacja na JW-org , ze z powodu jednego dnia zrobili tyle halasu .
Wyglada mi to na celowe dzialania BO w Selters aby osiagnac swoje prawne cele .

Co do Rajchu , to rzeczywiscie slownikowo  Reich - rzesza , panstwo . W polaczeniu z innymi slowami moze oznaczac :
Königreich - krolestwo
Königreichsaal -sala krolestwa
Weltreich - swiat
Tierreich - swiat zwierzat  , itd

Wsrod Polakow w Niemczech przyjelo sie tak mowic , ma to troche zabarwienie ironiczne.  Wydaje mi sie , ze podobnie mowi sie na Gornym Slasku .  Pzdr. :)


Offline rychtar

Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marzec, 2017, 07:39 »
Oj tam czepiacie się przecież od zawsze wiadomo, że WTS działa na świadectwo. Teraz będą mogli wszędzie w Niemczech rozpisywać się jacy to oni religijni, bogobojni a w razie jakichś problemów od razu określić to jako prześladowania sprzeczne z orzeczeniem sądu. Poza tym to tzw. temat zastępczy, który odwrócić uwagę od pedofilii, której według świadków nie ma.

Swoją drogą ciekawe jak w Polsce będą traktowane takie zgromadzenia przez kuratoria?

Czy zwróciliście uwagę na pewną ciekawostkę w tym artykule na jw.org?

Cytuj
W kwietniu 2012 roku siedmioletnia Vivienne Falcone przyniosła do gabinetu dyrektora szkoły pisemną prośbę od rodziców o zwolnienie z jednego dnia zajęć szkolnych. Jej rodzina zaplanowała udział w dorocznym trzydniowym kongresie religijnym Świadków Jehowy, mającym się odbyć w Moguncji (Mainz).

Od kiedy zgromadzenia trzydniowe organizowane są w okresie poza wakacyjnym? Nie wiem jak to wygląda w Niemczech ale u nas w kwietniu nigdy nie było zgromadzeń trzydniowych. Skąd nagle trzydniowe zgromadzenia w kwietniu?
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Technolog

Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marzec, 2017, 07:54 »
Cytuj
Sąd powołał się także na oficjalną stronę internetową Świadków Jehowy, gdzie wyjaśniono, że uważają oni swoje kongresy za święta religijne.
Czyli jest oficjalnie. A ktoś pomoże to znaleźć?


Offline M

Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marzec, 2017, 09:04 »
Od kiedy zgromadzenia trzydniowe organizowane są w okresie poza wakacyjnym? Nie wiem jak to wygląda w Niemczech ale u nas w kwietniu nigdy nie było zgromadzeń trzydniowych. Skąd nagle trzydniowe zgromadzenia w kwietniu?

Też na to zwróciłem uwagę. W kwietniu jeszcze czasami odbywają się zgromadzenia obwodowe. O ile mi wiadomo okręgowe zaczynają się zwykle w czerwcu.

Czyli jest oficjalnie. A ktoś pomoże to znaleźć?

Szukałem pokrótce i nigdzie na ich stronie, poza omawianym artykułem, nie ma takiego stwierdzenia. Przynajmniej na jej angielskiej wersji, może w niemieckiej wersji coś dodali.

Edit: Zresztą na niemieckiej wersji nie ma w ogóle nawet tego artykułu :o.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec, 2017, 09:10 wysłana przez M »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marzec, 2017, 12:31 »
A wiec , pogrzebalem troche  w niemieckim necie i sprawa jest troche zagadkowa . Na  JW ORG nie ma nic o tej sprawie . Na stronie" Jehovas Zeugen in Deutschland . Informationsportal " rowniez nic o tym nie wspominaja , a jest tam lista ich zwyciestw prawnych w ostatnich latach .
Rowniez  inne zrodla o tym milcza .

Co do oficjalnego  stwierdzenia . ze SJ uwazaja swoje kongresy za dni swiateczne , to na  w/w stronie pod haslem   - Regionalkongresse  - mozna znalezc taka informacje .

Interesujace jest co jeszcze uznaja SJ jako "dzialania o charakterze swiateczno-religijnym :
- nabozenstwo po zawarciu malzenstwa
- pogrzeby
- swieta zeremonia chrztu
- poswiecenie (dedykowanie) budynkow religijnych

www.jehovaszeugen.de/Impressum.24.0.html
 


Offline Julita

Odp: Nowe święto u SJ?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Marzec, 2017, 15:48 »


Interesujace jest co jeszcze uznaja SJ jako "dzialania o charakterze swiateczno-religijnym :
- poswiecenie (dedykowanie) budynkow religijnych

www.jehovaszeugen.de/Impressum.24.0.html

Czyli zamiast się gorszyć, że Warwick pochłonęło tyyyyyyyle kasy, to należy zrobić imprezę na miarę tych wspaniałości. W stylu świąteczno-religijnym off course.  ;D
Oby przenosiny były udane, a jeziorko nie wysychało.
Radujmy sie, wszak to nie jest zabronione, a nawet wskazane  ;D ;D ;D
Przyznać się kto świętował i się nie podzielił?  8-)
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec, 2017, 15:51 wysłana przez Julita »
Są 3 rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej : słowa, czas, szanse. Nie rzucaj, nie trwoń, nie marnuj.