Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Iskierka - witam serdecznie  (Przeczytany 6050 razy)

Offline Iskierka

Iskierka - witam serdecznie
« dnia: 08 Marzec, 2017, 12:49 »
Witam Wszystkich  serdecznie, :)

Długo mi zeszło abym odważyła się zarejestrować na tym Forum. Słyszałam – to ateistyczne forum odstępczych świadków Jehowy, nie wchodź  tam. Ponieważ jednak należę do osób, które nie bardzo lubią jak się im zakazuje, nakazuje, dlatego że.... :-\  sama szukam odpowiedzi u źródła.  Ta moja dociekliwość ma różne konsekwencje, ale to są MOJE wybory, MOJE konsekwencje.  Z czasem coś więcej o sobie napiszę, jednak wspomnę, że tak naprawdę dzięki pewnym osobom z Forum zainteresowałam się dyskusjami  w niektórych tematach.  Nie chodzi tylko o doktryny, tego mam po uszy, chodzi mi o relacje międzyludzkie, o uczucia tych co piszą, mówią o tym co ich boli, przez co przeszli w osobistych doświadczeniach.
Zrozumiałam słowa Pana Jezusa  „płaczcie z płaczącymi”, ”radujcie się z weselącymi”.  Tego mi brakowało. Ja cały czas uczę się empatii, bo będąc ponad 30 lat świadkiem postrzegałam siebie jako „prawą i bogobojną” osobę. Stawiałam sobie wysoką poprzeczkę ale i tego oczekiwałam od innych. Taki miałam wizerunek „prawej organizacji”  i w taki sposób chciałam ją reprezentować. Niestety nie zawsze było w tym człowieczeństwo, ale bezduszne przestrzeganie norm i zasad. Jednak przyszedł czas, że i to runęło.....
Mam bardzo duże zaległości w przeglądaniu Forum, nie jestem w stanie opanować wszystkiego, ale nic to, nie wracam do przeszłości.

Tazła – dzięki Tobie, Twoim postom,  zobaczyłam jak można cierpieć będąc w organizacji od dziecka. Twoja historia poruszyła mnie i od tego momentu zaczęłam w miarę regularnie zaglądać na forum.  Ty wskrzesiłaś  tę pierwszą iskrę, jaka zapaliła się we mnie, abym spojrzała na ludzi trochę inaczej, nie jak na odstępców co kalają „przenajświętszą”. Dziękuję. :)
Każdy coś tu wnosi, ciekawe i poruszające świadectwa także innych osób. Nawet nie wiecie Kochani kiedy, Kto i jakimi słowami dotrze do „twardej skorupy” Tego, co mieni się jedynie pobożnym. Są też kontrowersje, ale gdzie ich nie ma?
To tak w skrócie aby nie zanudzać.........
pozdrawiam  :)


Offline M

Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marzec, 2017, 13:05 »
Witaj Iskierko :).

Słyszałam – to ateistyczne forum odstępczych świadków Jehowy, nie wchodź  tam

A to ciekawa opinia. Nie nazwałbym naszego forum "ateistycznym". To prawda, że staramy się utrzymywać neutralny wyznaniowo klimat i ewangelizowanie żadnej z grup wyznaniowych nie jest tu mile widziane, ale mamy na forum dyskusje Biblijne i sporo użytkowników to jednak osoby wierzące. No ale rozumiem, że ta opinia to takie straszenie żeby przypadkiem nikt nie odważył się tu zajrzeć ;).


Blizna

  • Gość
Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec, 2017, 13:19 »
Witam Wszystkich  serdecznie, :)

Długo mi zeszło abym odważyła się zarejestrować na tym Forum. Słyszałam – to ateistyczne forum odstępczych świadków Jehowy, nie wchodź  tam.

Jesteśmy sławni? :D


Offline Lechita

Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec, 2017, 13:30 »
Jesteśmy sławni? :D

Blizna,podbijamy internety! ;D

Iskierka , bardzo miło mi Cię powitać na forum! ( Przyjemny nick :) )
Pięknie się czyta Twoją historię, choć nie ukrywam, że mam nadzieję i apatyt na więcej informacji ;)
Napawa mnie nadzieją fakt , że budzą się kolejne osoby i wyrywają się ze strażnicowego matrixa.
Życzę samych miłych i pozytywnych przeżyć na forum.

Serdecznie pozdrawiam - Lechita :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Anakin Darth

Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec, 2017, 13:36 »
Iskierko....

Witam na  ,,ATEISTYCZNYM FORUM ODSTĘPCZYCH ŚWIADKÓW JEHOWY"...

(sam się przestraszyłem) :) :) :)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marzec, 2017, 13:39 »
Witaj serdecznie :)


Offline gerontas

Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Marzec, 2017, 14:24 »
Iskierko, wita Cię wierzący w Boga i Chrystusa, gerontas.
Miej się u nas bardzo dobrze.
Czekamy również na twoje opinie i doświadczenia związane z organizacją.
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2017, 14:56 wysłana przez gerontas »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Marzec, 2017, 14:46 »
Witaj wśród nas, czuj się tutaj jak najlepiej, dziel się swoimi spostrzeżeniami, czerp z wiedzy zawartej na forum i baw się dobrze.
Pozdrawiam Nemo (prywatnie, ateista)  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline TomBombadil

Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Marzec, 2017, 15:04 »
Witaj kochana. Kiedy wita się na forum ktoś nowy,to wyobrażam sobie ,że to konkretna osoba z mojego już byłego zboru i tak bardzo się cieszę. Jesteś kolejnym dowodem jak wiele szczerych osób tkwi w organizacji. Dlatego mam stamtąd tak wiele miłych,nawet b.ciepłych wspomnień. Ale budujemy nową rzeczywistość,która jest wspaniała. Moja nie jest ateistyczna. Jestem bliżej Jezusa i Jego Ojca niż kiedyś. Witaj i żyj wolna.


Offline Iskierka

Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Marzec, 2017, 17:21 »
Dziękuję Wam za miłe powitanie. :)

Trochę tu inaczej muszę się poruszać, jak zacytować czyjąś odpowiedź i sama odpowiedzieć. Może jutro na spoko, bo zaraz muszę wyjść z domu. Ja pozostaję wierząca w Boga i Chrystusa, organizacja nie zburzyła mi wiary, to tak w skrócie.

A opinia ciekawa ...ateistyczni, byli SJ ;)... ale fajnie, wróciłam do swoich, nawet o niektórych NO dowiedziałam się z forum nowinek  ;). Oficjalnie odeszłam z organizacji w sierpniu 2011r.

TomBombadil - podobnie myślę jak Ty :)

pozdrawiam wszystkich  :)


Offline Światus

Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Marzec, 2017, 17:34 »
Witaj Iskierko  :)

Sądząc po Twoim nicku, weźmiesz się do pisania z Zapałem   ;D
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2017, 17:36 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Marzec, 2017, 17:43 »
Witaj!
Zaskoczyła mnie czyjaś opinia:
Cytuj
Słyszałam – to ateistyczne forum odstępczych świadków Jehowy, nie wchodź  tam
Toć u nas na forum, jak w społeczeństwie, całe spektrum.
Od głęboko wierzących do ateistów. :)
Ale każdy sobie rzepkę skrobie. ;)


Offline Martin

Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Marzec, 2017, 17:44 »
Słyszałam – to ateistyczne forum odstępczych świadków Jehowy
Ech, marzenia, marzenia... :D

Witaj serdecznie! :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Marzec, 2017, 17:51 »
Witaj :)
...


Offline Startek

Odp: Iskierka - witam serdecznie
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Marzec, 2017, 18:04 »
Witaj Iskierko , podoba mi się Twój nik , pamiętam koleżankę nazywała się tylko Iskra , z małej iskierki też jest duży ogień . Witam ciebie wśrod nas .