Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ZłoteDziecko  (Przeczytany 8867 razy)

Offline Lechita

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marzec, 2017, 13:17 »
Witaj ciepło ZłoteDziecko!
Miło mi niezmiernie powitać Cię na forum. Podobnie jak wielu tu obecnych cieszy mnie każda osoba dołączająca do forum bo świadczy to , że coraz więcej ludzi zadaje sobie istotne pytania, że budzą się wątpliwości co do "jedynej prawdziwej".
Wnioskuję, że jesteś osobą o otwartym umyśle, która nie utraciła zdolności myślenia mimo starań WTS-u.
Znalazłeś się w najlepszym miejscu jeśli chodzi o Twoją aktualną sytuację.
A tak na marginesie - mamy na forum coraz większą liczbę byłych starszych  ;)

Pisz ,dziel się wiedzą i doświadczeniami. Pełnymi garściami czerp z forum.
Miłego i owocnego pobytu.
Serdecznie pozdrawiam - Lechita :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Exodus

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marzec, 2017, 17:31 »

Kiedy przestajesz wierzyć w coś co od urodzenia wpajano Ci jako jedyną i absolutną prawdę, to czujesz się zagubiony i pozbawiony zaufania do jakiejkolwiek instytucji religijnej. Tutaj dużą pomocą okazała się dla mnie książka W poszukiwaniu wolności chrześcijańskiej. Dzięki niej uporządkowałem moje wierzenia i poglądy na temat Boga, Jezusa i relacji z nimi.

Chociaż zawiodłem się na Organizacji, to nie odrzucam wiary w Boga. Wręcz przeciwnie sporo studiuję Biblię (bez Strażnicy) i sprawia mi to przyjemność. Co przyniesie najbliższa przyszłość? Czas pokażę.

Witaj ZłoteDziecko  :)

Pozwoliłem zacytować twoich kilka słów, bo podobne usłyszałem od mojej żony. Przeżywa tak samo jak to opisałeś.
 I jeszcze jak usłyszała na Niedzielnym zebraniu słowa wypowiedziane przez ''starszego'' że powinniśmy się modlić za ciało kierownicze.....
 Co i kiedy zadecyduje, tu powtórzę po Tobie : Czas pokaże

Cieszę się, że zawitałeś. Naprawdę szczerze się cieszę.
 

 


Offline Martin

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Marzec, 2017, 17:47 »
Witaj!
Spora część Twojej historii pasuje do mojej. No i naprawdę szczerze zazdroszczę Ci takiej wspaniałej żony, u mnie nie jest tak miło.
Pozdrawiam Was! :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline agent terenowy

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Marzec, 2017, 18:02 »
Agenturalnie witam :)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Startek

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Marzec, 2017, 18:17 »
Bardzo budująca historia.
Ja na tym forum głównie po to jestem, by takie historie czytać.
Spokojnie  Blizna , jak będziesz czytać zaparz najpierw melisę , bo niektóre historie  są smutne   ale się dobrze kończą . Wyjściem z organizacji  lub wylotem , jak to było u mnie . Tylko ja śpiewałem ,,Lecę bo chcę " . Witaj na forum Złote Dziecko ! Pisz dużo i też na wesoło  by moja droga siostra Blizna nie musiała ronić łez .☺


Offline viola

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Marzec, 2017, 18:35 »
Ja tez Cie witam Zloty jak zwykle sie zbudowalam szzere osoby zawsze zauwaza klamstwo  i oblude pozdrawiam Cie i rodzinke


Offline Dietrich

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Marzec, 2017, 18:48 »
Dietrich też pozdrawia Złote Dziecko Teokracji ;)
 


Offline Startek

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Marzec, 2017, 18:52 »
Trochę uważajcie na Złote Dziecko , bo jeszcze WARWICK położy łapy na nim , Polacy jeszcze im wiszą 50 milionów .


Offline PoProstuJa

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Marzec, 2017, 23:11 »
Witaj Złote Dziecko! :)


Offline Krzychu

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Marzec, 2017, 08:49 »
Witaj drogi bracie

Opis Twojej bytności poza kilkoma szczegółami bardzo pasuje do mojego życia w org więc cieszę się że nie jestem sam a zarazem współczuję Ci bo nie masz lekko. Ciekawe ile tak pociągniesz:) Mi się udaję już od jakiegoś czasu wyłączać myślenie na zebraniach, staram się zresztą opuszczać ich jak najwięcej pod każdym pretekstem. Powoli oswajam rodzinę z nowym Krzychem żeby łatwiej było postawić kropkę nad i. Wiem że będziesz się spotykał z tym pytającym wzrokiem innych "a co to się stało ze ZłotymDzieckiem? Czemu nie maw wykładów? Taki zdolny, pewnie mu wiedza odbija świecka.." Trzeba to przetrzymać i iść zgodnie z ułożonym w głowie planem. Ja już wykonałem 80% tego co założyłem. Życzę Ci powodzenia w opuszczaniu organizacji!


Offline Trinity

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Marzec, 2017, 09:16 »
Witaj dziecko drogie

ja tam nie jestem za radykalnymi działaniami. dlaczego mam im ułatwiać życie?
u mnie to ja pierwsza przejrzałam na oczy. monsz ma problem z głoszeniem. tzn z wszystkim się zgadza ale na koniec mówi  ,ale wiesz dobra nowina miała być głoszona'  i co teraz? w sumie to niewiem co mu odp.

widzę że dużo osób jest wybudzonych ale musi jeszcze tkwić - musi nie musi ( a może by sie tak postawić?!) jesteśmy na forum anonimowi. a może by tak na kongresie na plakietce zamiast prawdziwego imienia wpisać nick z forum? to by bylo co? albo wkleić awatar?
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec, 2017, 09:20 wysłana przez Trinity »


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Marzec, 2017, 09:22 »
widzę że dużo osób jest wybudzonych ale musi jeszcze tkwić - musi nie musi ( a może by sie tak postawić?!) jesteśmy na forum anonimowi. a może by tak na kongresie na plakietce zamiast prawdziwego imienia wpisać nick z forum? to by bylo co? albo wkleić awatar?
Ty to masz pomysły :D
...


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Marzec, 2017, 21:20 »
Witaj dziecko drogie

ja tam nie jestem za radykalnymi działaniami. dlaczego mam im ułatwiać życie?
u mnie to ja pierwsza przejrzałam na oczy. monsz ma problem z głoszeniem. tzn z wszystkim się zgadza ale na koniec mówi  ,ale wiesz dobra nowina miała być głoszona'  i co teraz? w sumie to niewiem co mu odp.

Dziękuję wszystkim za przywitanie.

Trinity: Odnośnie głoszenia...
Głoszenie o Chrystusie i Królestwie Bożym za czasów apostołów, a głoszenie w sposób praktykowany przez ŚJ to dwie różne działalności.
Z Pism Greckich nie wynika, że głoszenie od domu domu polegało na głoszeniu od jednych drzwi do następnych. Zwrot "od domu do domu" można również oddać jako "w domach prywatnych" (np. Dz. Apostolskie 2:46 i 5:42 zawierają to samo greckie wyrażenie "kat'oikon" - w PNŚ w jednym wersecie oddano je jako "w domach prywatnych", a w drugim "od domu domu". Tak naprawdę chodzi o to samo wyrażenie). Głównym miejscem głoszenia Jezusa i apostołów były miejsca publiczne (synagogi, ulice, place). Dopiero ktoś, kto okazał zainteresowanie, był odwiedzany w domu. Właśnie w tym kontekście należy rozumieć głoszenie od domu domu (w domach prywatnych). Nie od jednych drzwi do następnych, ale od jednego domu, gdzie ktoś chciał słuchać do następnego.

Można również wspomnieć o tym, że w pierwszym wieku nie wszyscy zajmowali się głoszeniem - bracia mieli różne dary - niektórzy tylko prorokowali lub byli ewangelizatorami (Rzymian 12:6-8), a Biblia w Pismach Greckich jako podstawę pełnienia służby dla Boga nigdzie nie wymienia głoszenia od domu do domu, ale czyste, chrześcijańskie przymioty oparte na miłości (zobaczcie np. Jakuba 1:27 albo 1 Piotra 2:15,17 gdzie wprost czytamy o tym co jest wolą Boga lub jak powinna wyglądać dla niego służba).

To nie ten temat i wątek, dlatego na tym poprzestanę w temacie głoszenia :)

Panie Boże daj mi nowy software..


Offline TomBombadil

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Marzec, 2017, 21:37 »
Świadkowie nie głoszą a molestują. I puszczają filmy,a to nijak ma się do rozmów biblijnych.


Offline Asturia

Odp: ZłoteDziecko
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Marzec, 2017, 22:00 »
zawsze zastawiałem w którym miejscu w Biblii jest wskazówka, że musimy do tej samej osoby chodzić przez cały rok mimo tego, że 10 razy już nam powiedziała ''to mi nie interesuje'', ''dziękuję ja mam swoją religię'', śJ w sposób maniakalny wykonują służbę wymyśloną przez WTS, na zebraniach uczą o uprzejmości i kulturze, jak tam mamy szanować sąsiadów dając im przykład jako prawdziwy chrześcijanin, ale w praktyce już nie jest tak, wielokrotnie w rozmowach ''gorliwy wykonawcy rozkazów omylnego niewolnika'' mówili mi, że ich to nie obchodzi co ludzie myślą, co mówią i jak reagują na nasze częste wizyty, ich to nie rusza, my mamy wykonać nasze dzieło, kolejny raz widzimy ich hipokryzję, wiele razy na naszych terenach ludzie mówią panowie dziś jest niedziela dajcie spokój dlaczego chodzicie po domach, my chcemy odpoczywać, ale maniaków to i tak nie interesuje, jak coś wspomniałem delikatnie to od razu mówili a co to nam interesuje, jak zapytasz śJ dlaczego 10 razy do roku pukają do tych samych drzwi, to mówią, że może nastąpili jakieś zmiany w ich życiu i teraz akurat posłuchają, tak ok zgadzam się, ale czy to jest logiczne żebyśmy oczekiwali że co miesiąc u mieszkańców nastąpią drastyczne zmiany typu rozwód, śmierć, jakaś inna tragedia, strata pracy, tak jak śJ mówią, przecież tych ludzi oni żyć nie dają non stop bombardują, teraz już zaczęli kampanię z zaproszeniami na pamiątkę, po zaproszeniach znowu opracowanie ternu, od nowa znowu pukanie do tych samych drzwi, chore