Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Elektryczność wprowadzająca raj  (Przeczytany 6405 razy)

Offline Roszada

Elektryczność wprowadzająca raj
« dnia: 03 Marzec, 2017, 19:02 »
W sąsiednim wątku pisałem, że radio będzie 'wprowadzaczem' raju:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/historia-swiadkow-jehowy/gwalty-w-raju-i-moc-radja-w-krolestwie/
a tu się okazuje że i elektryczność będzie mocą Jehowy:

Pierścień Elektryczny w Nauce i Biblii
Ziemię otaczają 3 pierścienie gazowe. Pierwszy pierścień (...) Stratosfera czyli drugi pierścień gazowy rozciąga się na wysokość 63,5 kilometra. Jest to tak zwany »pierścień elektryczny«, składający się z rozmaitych gazów. (...) Czy nie winniśmy spodziewać się, że wielki Stwórca wszechświata wszystko tak przygotował, ażeby we właściwym czasie i na naszej planecie zaprowadzić warunki doskonałe? Nauka potwierdza, że pierścień elektryczny wkrótce opadnie i że wówczas pierścień wodoru będzie dodatniej oddziaływał na Ziemię. (...) Nasza planeta niewątpliwie dozna jeszcze wielkich zmian, które są ściśle połączone ze zniesieniem starego porządku i z zaprowadzeniem porządku Złotego Wieku. Elektryczność przemieni wielką część mórz i oceanów w tlen i wodór, wskutek czego powietrze się oczyści i wreszcie stanie się doskonałem, a niebezpieczeństwo zaraźliwych chorób będzie zupełnie usunięte. Siła elektryczna, jak pokazuje nam elektro-homeopatja, metoda leczenia, wytępi wszelkie bakterje (Izajasz 65:18-19). Zrobiono spostrzeżenie, że pracownicy elektrycznych tramwajów i kolei – słowem wszyscy, którzy pracują przy działającej elektryczności, wskutek jej dodatniego wpływu nie dostają reumatyzmu. (Objawienie 21:4-5; Izajasz 35:10). (...) Podczas tej ogólnej rewolucji w przyrodzie zginą też bacyle, wobec czego mleko już nie będzie kwaśniało; ponieważ elektryczność usunie jej fermentację, wino nie będzie się fermentowało, a zatem nie będzie oszałamiało. Owoce i ziemniaki już nie będą gniły, gdyż grzybki, wywołujące gnicie, będą wytępione. (...) Co to za idealny stan!” (Złoty Wiek 15.06 1925 s. 109).


Albo Sędzia za dużo pił, albo czytał jakieś mądre rzeczy, których wcale nie zrozumiał. :)
Nie miałem już sił sprawdzać, co te wersety z Izajasza i Objawienia mówią o elektryczności i reumatyzmie. ;)
Czy Sędzia pomieszał elektryczność z gazami? :-\


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec, 2017, 19:37 »
Czy Sędzia pomieszał elektryczność z gazami? :-\
Prąd go popieścił, tak że sam puścił gazy. Czytaj ze zrozumieniem  ;) ;D
A tak na poważnie. To przytoczone przez niego wersety pasują do tego "naukowego" wywodu jak kwiatek do kożucha.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Startek

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec, 2017, 19:44 »
Dziękuję bardzo ,  Ja nie chcę do takiego raju , grzybków nie będzie , bimbru nie zrobisz, nawet wina , nie mówiąc o browarku . Cóż to za życie ma być bez Lecha i Harnasia .  Chleba też nie będzie bez drożdży . Czy sędzia miał derilium gdy to pisał ? Sam nie wiem czy mam nad tym płakać Czy się śmiać . Gdyby napisali to w strażnicy na rok 2017 ,  napewno by łyknęli bo każdy bał by się komitetu .


Offline Roszada

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec, 2017, 19:55 »
Te słowa zachwytu Sędziego mnie zadziwiły:

"ponieważ elektryczność usunie jej fermentację, wino nie będzie się fermentowało, a zatem nie będzie oszałamiało".

Jak on chciał żyć?
Wszak Sędzia
„powiedział: »Prohibicja to wymysł Szatana«. (...) Niektórzy bracia bardzo ostro wystąpili przeciwko temu powiedzeniu” (Strażnica 15.11 1924 s. 339; patrz też Strażnica 01.07 1930 s. 200).

Aaa on się wybierał do nieba, a tam:

"albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże" Łk 22:18


Offline Iza

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec, 2017, 20:33 »
Dziękuję bardzo ,  Ja nie chcę do takiego raju , grzybków nie będzie , bimbru nie zrobisz, nawet wina , nie mówiąc o browarku . Cóż to za życie ma być bez Lecha i Harnasia .  Chleba też nie będzie bez drożdży . Czy sędzia miał derilium gdy to pisał ? Sam nie wiem czy mam nad tym płakać Czy się śmiać . Gdyby napisali to w strażnicy na rok 2017 ,  napewno by łyknęli bo każdy bał by się komitetu .
Spokojnie, wino musi być. W koncu Pan Jezus powiedział, ze będzie pic owoc winnego szczepu w Kroleswtie Bożym.🤣
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Startek

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Marzec, 2017, 20:48 »
Spokojnie, wino musi być. W koncu Pan Jezus powiedział, ze będzie pic owoc winnego szczepu w Kroleswtie Bożym.🤣
Uff , odetchnąłem z ulgą , to chociaż tyle dobrego , szkoda że grzybków nie będzie , było by czym zakąsić . Najważniejsze że wino będzie . Dzięki Ci za słowa otuchy dobra kobieto , już nie rezygnuje z raju wracam z powrotem .☺


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Marzec, 2017, 20:56 »
Dziękuję bardzo ,  Ja nie chcę do takiego raju , grzybków nie będzie , bimbru nie zrobisz, nawet wina , nie mówiąc o browarku . Cóż to za życie ma być bez Lecha i Harnasia .  Chleba też nie będzie bez drożdży . Czy sędzia miał derilium gdy to pisał ? Sam nie wiem czy mam nad tym płakać Czy się śmiać . Gdyby napisali to w strażnicy na rok 2017 ,  napewno by łyknęli bo każdy bał by się komitetu .

Że o bigosie z kiszonej kapusty, czy ogórkach kiszonych nie wspomnę. A zsiadłe mleko, a sery dojrzewające?
Makabra kulinarna byłaby w tym ichnim raju.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2017, 21:39 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Lechita

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marzec, 2017, 23:35 »
Jakby tak szeregowi ŚJ poczytali te "rewelacje" (mam nadzieję , że po części tak jest) jednego ze swoich przywódców pewnie walnęli by się w kość ciemieniową i w tempie natychmiastowym zaczęli by się wybudzać. Przecież to co pisał ten "namaszczony" to jest jakiś pseudo-naukowy bełkot pod wpływem halucynacji alkoholowych. Inaczej trudno to wytłumaczyć.
Ja rozumiem stosunkowo niski poziom nauki i wiedzy w początkach XX wieku , ale żeby aż tak?!  ;D   
Też myślę, że coś tam przeczytał naukowego, ale absolutnie nic z tego nie zrozumiał, a dodając alkohol i fanatyzm religijny mamy właśnie taki efekt!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Marzec, 2017, 23:41 »
Jakby tak szeregowi ŚJ poczytali te "rewelacje" (mam nadzieję , że po części tak jest) jednego ze swoich przywódców pewnie walnęli by się w kość ciemieniową i w tempie natychmiastowym zaczęli by się wybudzać. Przecież to co pisał ten "namaszczony" to jest jakiś pseudo-naukowy bełkot pod wpływem halucynacji alkoholowych. Inaczej trudno to wytłumaczyć.
Ja rozumiem stosunkowo niski poziom nauki i wiedzy w początkach XX wieku , ale żeby aż tak?!  ;D   
Też myślę, że coś tam przeczytał naukowego, ale absolutnie nic z tego nie zrozumiał, a dodając alkohol i fanatyzm religijny mamy właśnie taki efekt!

No nie przesadzaj. Co najwyżej to jest popularnonaukowe :P


Offline Lechita

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Marzec, 2017, 23:54 »
Z naciskiem na "popularne" - jak dawne papierosy  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline HARNAŚ

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Marzec, 2017, 10:04 »
Dziękuję bardzo ,  Ja nie chcę do takiego raju , grzybków nie będzie , bimbru nie zrobisz, nawet wina , nie mówiąc o browarku . Cóż to za życie ma być bez Lecha i Harnasia . 
Startek - Lechitę i Harnasia możesz mieć na co dzień. Po co Ci raj , w którym , żeby się spotkać z kompanami odstępcami,musiałbyś budować parkan na 2 metry, żeby nas starsi  nie podglądali.  ;D Przepraszam ,poprawiam się ,nie starsi tylko książęta wszak to już nowy świat ;D


Offline Startek

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Marzec, 2017, 23:20 »
Sprawdziłem wersety biblijne z Izajasza i Objawienia które podał sędzia . Ni z gruszki ni pietruszki . Ni jak się ma do tematu .




Gorszyciel

  • Gość
Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Marzec, 2017, 23:32 »
Sprawdziłem wersety biblijne z Izajasza i Objawienia które podał sędzia . Ni z gruszki ni pietruszki . Ni jak się ma do tematu .

A ja nie sprawdziłem i też to wiedziałem :P Ale moim zdaniem większa akcja jest z wizją pociągu u proroka Nahuma :P


Offline Roszada

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 20:47 »
Podobnie, ale więcej przypuszczając, pisał o tym pierścieniu Russell:

„Niektórzy uczeni twierdzą, że dookoła ziemi znajduje się jeszcze jeden pierścień elektryczny, który jeżeli by spadł na ziemię, to w kilku latach zniszczyłby fermentację, mikroby i pasożyty i przyczyniłby się wielce do rozwoju życia roślinnego i zwierzęcego” (Stworzenie czyli historja biblijna w obrazach 1914 s. 2; por. podobnie Złoty Wiek 15.03 1925 s. 15).
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień, 2017, 20:52 wysłana przez Roszada »


Offline Światus

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 22:00 »
Komunizm – to władza radziecka plus elektryfikacja całego kraju.
Włodek... Lenin  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?