Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Elektryczność wprowadzająca raj  (Przeczytany 6404 razy)

Offline Irena

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 22:17 »
Nie wiem czy smiac sie czy wlosy z glowy rwac zeby takim ciemnogrodem zdolac opanowac kilka milionow osob... Dzis mam lzejsza glowe wiec sie smieje, ale na to powaznie brak slow, w zwiazku z czym juz zamilkne...
Lepsz już byłam, zanim poznałam zarazę ”wts”


Offline Sebastian

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 23:06 »
Sprawdziłem wersety biblijne z Izajasza i Objawienia które podał sędzia . Ni z gruszki ni pietruszki . Ni jak się ma do tematu .
Przeczytałem te wersety i zrozumiałem to rozumowania Józefa R. :)

To naprawdę nie jest trudne, trzeba tylko odgadnąć stosunkowo prosty klucz.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 18:35 »
Co ciekawe w latach 50. XX wieku zaprzeczono istnieniu tego pierścienia, który miał wtedy już niby przynieść klęski, a nie błogosławieństwa. :)

"Wciąż jeszcze krąży wiadomość, że w kierunku ziemi zbliża się jakiś  niszczycielski pierścień elektryczny i że jeśli ją dosięgnie, to zniszczy na niej wszelkie życie, które nie zostanie w cudowny sposób zachowane przez Jehowę. Czy angielski dwutygodnik „Awake!” Przebudźcie się! nie donosił o tym przed kilku laty? W.S.
Tak, czasopismo „Awake!” z 8 lipca 1952 r. zawiera artykuł zatytułowany: „Nasza atmosfera jako drabina ku gwiazdom” i podaje podtytuł: „Czy grozi nam pierścień elektryczny?” W artykule tym wykazano, że choć w jonosferze istnieją strefy naelektryzowane, to jednak warstwa ozonu nie przepuszcza do ziemi szkodliwego promieniowania. Nie grozi też niebezpieczeństwo zniszczenia warstwy ozonu, przez co bylibyśmy wystawieni na bombardowanie zabójczymi promieniami, ponieważ promienie ultrafioletowe, które wraz z promieniami kosmicznymi powodują powstawanie w jonosferze stref naelektryzowanych, jednocześnie przez swe działanie na tlen w atmosferze ziemskiej wytwarzają warstwę ozonu. Innymi słowy: to niebezpieczne promienie samo wytwarzają sobie zaporę. Obecność promieni powoduje też obecność warstwy ochronnej .
Wydaje się więc, że istniejące ponad nami strefy naelektryzowane ani w przybliżeniu nie przedstawiają takiego niebezpieczeństwa, o jakim mówi się w tych różnych pogłoskach, które są powtarzane bez żadnej podstawy naukowej. Z pewnością spędzanie czasu na rozpowszechnianiu takich pogłosek jest czymś więcej niż tylko bezowocnym marnowaniem go dziś, kiedy ten czas jest tak pilnie potrzebny do ogłaszania przestróg ze Słowa Jehowy, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Powinniśmy więc zużywać swój czas na głoszenie tego, co jest nam wiadome z niezawodnego Słowa Bożego, zamiast wygłaszać kazania o pseudonaukowej gadaninie, którą uprawiają tylko ludzie żądni sensacji" (Strażnica Nr 13, 1957 s. 24; ang. w55 8/15 s. 511).

Tylko kto wpierw rozpuścił tą "pseudonaukową gadaninę"?


Offline Sebastian

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Wrzesień, 2017, 08:43 »
Przeczytałem te wersety i zrozumiałem to rozumowania Józefa R. :)
czytacie tekst Rutheforda o tym że drobnoustroje "szlag trafi" a potem odszukujecie werset w którym nie ma ani słowa o drobnoustrojach. A tymczasem myśli Józka podążały (jak się domyślam) we wprost przeciwnym kierunku, tzn. wyczytał w Biblii że "nie będzie chorób" i na tej podstawie wydedukował sobie że "logiczny wydaje się wniosek". iż bakterie musi szlag trafić.

Przy okazji nieco się ośmieszył, gdy np. w jednym szeregu postawił bakterie odpowiedzialne za kwaśnienie mleka z bakteriami wywołującymi choroby zakaźne - ale rozumował tak jak przedstawiam (skoro nie będzie chorób tzn. że nie będzie przyczyny tychże chorób czyli drobnoustrojów).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Wrzesień, 2017, 10:06 »
Cytuj
w jednym szeregu postawił bakterie odpowiedzialne za kwaśnienie mleka z bakteriami wywołującymi choroby zakaźne
Czyli w raju zsiadłego mleka nie będzie, serów itp co powstaje na fermentacji i z bakterii. :)


Offline Sebastian

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 23:28 »
Czyli w raju zsiadłego mleka nie będzie, serów itp co powstaje na fermentacji i z bakterii. :)
i tym sposobem mamy żartobliwą odpowiedź na agitki świadków Jehowy...

przychodzi świadek Jehowy i pyta "czy chcielibyśmy (gdyby to było możliwe) żyć wiecznie w raju na ziemi, a my jako domownicy odpowiadamy: "Bardzo lubię kwaśne mleko, a w waszym raju nie będzie kwaśnego mleka. Wiecie co? Ja nie chcę takiego raju..." :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Grudzień, 2017, 11:02 »
Dziś wstawiono mój artykuł:

„Pierścień elektryczny” – jego dobrodziejstwa, niszczycielskie działanie czy „pseudonaukowa gadanina”?


http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/pierscien-elektryczny-jego-dobrodziejstwa-niszczycielskie-dziaanie-czy-pseudonaukowa-gadanina,1071.htm


Offline dziewiatka

Odp: Elektryczność wprowadzająca raj
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Grudzień, 2017, 20:58 »
więcej wodoru i tlenu plus zapałki i nie idź do tego światełka.