Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kiepski film propagandowy?  (Przeczytany 2051 razy)

Offline sajmon

Kiepski film propagandowy?
« dnia: 02 Marzec, 2017, 07:45 »
Obejrzałem sobie filmik, który firmuje jw.org
Lojalnie popieraj władze Jehowy https://www.youtube.com/watch?v=spWu4co7N6o
po jego obejrzeniu to już nie wiem: śmieć się czy płakać?
Drodzy obecni i byli ŚJ - Was też tak oświecano? Dziewczynę wywalono ze zboru, bo się zakochała i była szczęśliwa z facetem, a nie z bezduszną organizacją? Rodzice od niej się odwrócili; zero miłości z ich strony, tylko jakaś cholerna " lojalność wobec Jehowy"? Co oni z tą lojalnością - nie wiedzą, że mamy Boga miłować, a nie uprawiać lojalność. Po 15 latach pojawili się starsi zboru - jacy oni troskliwi. Wcześniej nie mieli czasu ani ochoty na kontakt, a teraz jakieś opowiastki o przebaczeniu - pytam się: za co? A ona też nie lepsza: zdziwiła się, że Bóg przebacza? :o To czego, ona się uczyła, gdy byłe w organizacji? Nie wie, że dzięki ofierze Pana Jezusa otrzymała przebaczenie grzechów - to podstawowa sprawa. No i ten jej powrót do organizacji - po co i do kogo? Ludzi nie czułych i nie zainteresowanych jej życiem, ale może brakuje kasy i chętnych do rekrutacji, dlatego się może ona przydać.
Dla mnie strasznie to sztuczne i naciągane, ale może Wy się wypowiedzcie; może znacie takie przypadki?


Offline M

Odp: Kiepski film propagandowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Marzec, 2017, 09:58 »
Ja tylko dopowiem, że ten filmik pierwotnie był puszczany wśród kilkudziesięciu innych na kongresach w 2016 roku i przy okazji tych kongresów dość dużo o nim dyskutowaliśmy :). Tak naprawdę to były trzy filmiki puszczane podczas 3-częściowego sympozjum "Lojalnie popierajmy decyzje Jehowy" podczas popołudniowej sesji piątkowego programu.

Cała sesja jest do obejrzenia TUTAJ, a powyższe sympozjum zaczyna się równo w drugiej godzinie nagrania.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2017, 10:02 wysłana przez M »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Kiepski film propagandowy?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Marzec, 2017, 15:48 »
A ja tylko podpowiem że tuż przed tym kiedy ten gniot miał premierę na zgromadzeniu okręgowym ustanowiono rekord ilości osób które odwiedziły FORUM

465osób

Przypadek?   Nie sądzę :)
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2017, 15:49 wysłana przez Efektmotyla »


Offline sajmon

Odp: Kiepski film propagandowy?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Marzec, 2017, 16:27 »
Czy znacie taki przypadek, że ktoś, kto ułozył sobie życie, i  po 15 latach wraca do organizacji, bo dowiedział się od starszych ,że Bóg mu przebacza? No i co z tego? To ma go skłonić do powrotu w ramiona ŚJ, gdzie przez tyle lat nikt się do niego nie odzywał? Psychologicznie to jest nieprawdopodobne. Tym ludziom nie zależy na tej dziewczynie, ale tylko na tym, żeby była w organizacji. Ja bym się obawiał, dlaczego po 15 latach sobie o mnie przypomnieli - w co chcą mnie wkręcić? Zauważcie: z filmu wynika, że ta dziewczyna nie miała raczej wcześniej  pozytywnych przeżyć związanych z organizacji: same obowiązki; niewiele radości. Do tego niby chciałaby wrócić?
 "Bracia i siostry bardzo ciepło mnie przywitali" - jakoś w to nie wierzę, że przez tyle lat mieli ją w d..., a tu nagle: ojej, jak my Ciebie kochamy. Nawet jakby któraś z nich to mówiła, to dla mnie byłaby to hipokryzja i maska.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2017, 16:29 wysłana przez sajmon »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kiepski film propagandowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Marzec, 2017, 18:30 »
Czy znacie taki przypadek, że ktoś, kto ułozył sobie życie, i  po 15 latach wraca do organizacji, bo dowiedział się od starszych ,że Bóg mu przebacza? No i co z tego? To ma go skłonić do powrotu w ramiona ŚJ, gdzie przez tyle lat nikt się do niego nie odzywał? Psychologicznie to jest nieprawdopodobne.


Nigdy nie mów nigdy.
Osobiście znam sprawę - on zostawił żonę i dorastającą córkę jakieś 15 lat temu i związał się z inną kobietą. Przez te 15 lat nie miał żadnego kontaktu ze zborem ani zbór z nim. W zeszłym roku zaczął pod krawatem przychodzić na zebrania.


Do czasu jak ja chodziłem nie wydarzyło się nic - to znaczy starsi się nim nie zajęli ani on nie złożył listu o przyłączenie, ale widać że stara się wrócić.


Zatkało kakao? :D


Offline andromeda

Odp: Kiepski film propagandowy?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Marzec, 2017, 19:13 »
Mojego męża "przywitali" a raczej "przechwycili" bardzo serdecznie po 20 latach. Zaproponowali mu jak to jeden starszy okreslil " rzeszę baraci i sióstr" zamiast żony i dwojga dzieci. Zgodził się, bo akurat byl w kryzysie psychicznym. Ponieważ ja oponowalam na powroty do jakiejkolwiek organizacji szybko powolano dlakomitet mnie komitet sadowniczy  i dostarczono biednemu bratu (czyt. mężowi) materiały sugerujące separację i rozwód. Powód: żona jest zagrożeniem duchowym. Ot organizacja pełna miłości! Rodzina rozbita, żal, smutek, płacz...a w zborze serdeczne poeitanie po latach zagubionego brata.


Offline sajmon

Odp: Kiepski film propagandowy?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Marzec, 2017, 17:42 »
Jak ktoś ma kryzys psychiczny, jak Twój mąż, to się idzie to psychologa czy psychiatry, a nie porzuca żonę i dzieci (!) dla ... organizacji !?  To jest tak surrealistyczne, że trudno w to uwierzyć - może ktoś kiedyś nakręci film. Rozbijać rodzinę i cieszyć się z tego?  :o Twój mąż rzeczywiście jest chory/zmanipulowany może,  dobry Bóg go w porę przebudzi. Gdyby ktoś chciał mi żonę zabrać dla organizacji tak patologicznej jak ŚJ, to by miał przechlapane.


Offline Startek

Odp: Kiepski film propagandowy?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Marzec, 2017, 08:52 »
Sajmon ty wiesz ja wiem , lecz ci biedacy niestety nie zdają sobie sprawy czym jest ta organizacja . Andromeda przykre to , ciekawy jestem czy byłaś  na tym komitecie ? Bo to jeszcze gorsza trauma .