Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jakie są konsekwencje dla człowieka zaparcia się go przez Jezusa przed Ojcem  (Przeczytany 5752 razy)

Offline bene

Po przeczytaniu Mat 10:32-33 nwt-pl "(32) "Co do każdego więc, kto przyzna się przed ludźmi do jedności ze mną, ja też przyznam się do jedności z nim – przed moim Ojcem, który jest w niebiosach; (33) ale kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego ja też na pewno się zaprę przed moim ojcem, który jest w niebiosach."
Pojawiły mi się dwa pytania
1 Jakie są konsekwencje zaparcia się Jezusa konkretnej osoby przed Ojcem?
2 Co oznacza jedność z Jezusem?
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline gerontas

Muszę przyznać, że nie studiuję PNŚ, a inne przekłady  nie mówią o zaparciu się jedności z Jezusem, tylko zwyczajnie o zaparciu się Go.
Piotr z obawy o życie zaparł się Jezusa trzykrotnie i konsekwencji nie poniósł. Ale kiedy Jezus mówi, że się takiego wyprze przed Ojcem, to konsekwencje wydają się jasne.
Tam gdzie przekład PNŚ mówi o jedności z Jezusem dla mnie jest jasne, że chodzi tu o Jego obecność w moim sercu przez Jego Ducha.


Offline Światus

To będzie kompilacja. Myślę, że częściowo na temat.

Mt 25:11 W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: "Panie, panie, otwórz nam!" 12 Lecz on odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was".

Mt 7:21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Mt 25:41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Kaschanka

To będzie kompilacja. Myślę, że częściowo na temat.

Mt 25:11 W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: "Panie, panie, otwórz nam!" 12 Lecz on odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was".

Mt 7:21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Mt 25:41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

To może warto zastanowić się co jest wolą Ojca Jezusa ?


Tusia

  • Gość
To może warto zastanowić się co jest wolą Ojca Jezusa ?

 J 6:40 bt4 "To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."


Offline Kaschanka

J 6:40 bt4 "To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."

Kto jest Ojcem Jezusa ?


Offline Startek

Kto jest Ojcem Jezusa ?
Bóg, po prostu Ojciec , jego imie ?  Człowiekowi dano jedno imię w którym jest nasze zbawienie .  Imię w którym zgina się wszelkie kolano , czy to w niebie na ziemi , i pod ziemią . Imię to Jezus Chrystus.


Offline Kaschanka

Bóg, po prostu Ojciec , jego imie ?  Człowiekowi dano jedno imię w którym jest nasze zbawienie .  Imię w którym zgina się wszelkie kolano , czy to w niebie na ziemi , i pod ziemią . Imię to Jezus Chrystus.

Jezus jest Ojcem i Synem jednocześnie ? Hybryda jakaś ?  :'(


Offline Startek

Jezus jest Ojcem i Synem jednocześnie ? Hybryda jakaś ?  :'(
NIE !!!  Jan 1: 1-18 Filip 2 : 5-11 , Dz 4:10-12  Hebr 1: 1-14 w Hebrajczyków zwróć uwagę że Ojciec mówi o Synu te słowa  : Twój tron , o Boże , trwać będzie na wieki ...To w 8 wers.  a w 10 ,,Oraz : Ty już dawno , Panie , posadowiłeś ziemię i niebiosa są dziełem Twoich rąk . NP . z 2016roku . Nie żadna hybryda . Ojciec  jest Bogiem oraz Syn też jest Bogiem . Każdy jest sobą .


Tusia

  • Gość
Jezus jest Ojcem i Synem jednocześnie ? Hybryda jakaś ?  :'(

Nie! Katechizm Kościoła Katolickiego:

254 Osoby Boskie rzeczywiście różnią się między sobą. "Bóg jest jedyny, ale nie jakby samotny" (quasi solitarius). "Ojciec", "Syn", "Duch Święty" nie są tylko imionami oznaczającymi sposoby istnienia Boskiego Bytu, ponieważ te Osoby rzeczywiście różnią się między sobą: "Ojciec nie jest tym samym, kim jest Syn, Syn tym samym, kim Ojciec, ani Duch Święty tym samym, kim Ojciec czy Syn". Różnią się między sobą relacjami pochodzenia: "Ojciec jest Tym, który rodzi; Syn Tym, który jest rodzony; Duch Święty Tym, który pochodzi". Jedność Boska jest trynitarna.



Offline Anakin Darth

Aha..........................
................................?
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2017, 13:04 wysłana przez Anakin Darth »


Offline zenobia

Powiedz , prosze jasniej o Duchu Swietym, bo jakos nie kumam.


Offline Kaschanka

Nie! Katechizm Kościoła Katolickiego:

254 Osoby Boskie rzeczywiście różnią się między sobą. "Bóg jest jedyny, ale nie jakby samotny" (quasi solitarius). "Ojciec", "Syn", "Duch Święty" nie są tylko imionami oznaczającymi sposoby istnienia Boskiego Bytu, ponieważ te Osoby rzeczywiście różnią się między sobą: "Ojciec nie jest tym samym, kim jest Syn, Syn tym samym, kim Ojciec, ani Duch Święty tym samym, kim Ojciec czy Syn". Różnią się między sobą relacjami pochodzenia: "Ojciec jest Tym, który rodzi; Syn Tym, który jest rodzony; Duch Święty Tym, który pochodzi". Jedność Boska jest trynitarna.

Wierzysz w Biblię czy raczej katechizm jest fundamentem twoich bzdur, które tu piszesz ? Nie ośmieszaj się człowieku !


Gorszyciel

  • Gość
Wierzysz w Biblię czy raczej katechizm jest fundamentem twoich bzdur, które tu piszesz ? Nie ośmieszaj się człowieku !

To pytasz się czy wg katolików Jezus jest hybrydą, Tusia cytuje Ci nauczanie Kościoła na ten temat, żeby potwierdzić, że nie jest, a Ty teraz pytasz czy wierzy w Biblię czy nie? Co to ma do rzeczy? Kościół nie wierzy, że jest hybrydą - masz odpowiedź prosto z katechizmu. Jak dla mnie najbardziej stosowne źródło zostało Ci podane, bo są tam w punktach wymienione wierzenia Kościoła katolickiego. A o to pytasz. Więc czemu teraz robisz click - wrrrr ?


Offline Startek

Powiedz , prosze jasniej o Duchu Swietym, bo jakos nie kumam.
Według wykładni Ciała Świętego , Duch Święty to moc siła albo odwrotnie , coś jak prąd elektryczny . Są wersety biblijne wskazujące na osobowość Ducha Świętego , posiada emocje , smuci się , raduje , daje siłę , można wiele wymieniać . Biblia pokazuje że na tronie zasiada  Ojciec oraz Jego Syn Jezus Chrystus , nie widać Ducha Świętego . Nie chcę spekulować na temat Ducha Świętego , bo nie wiem kim jest lub czym jest Duch Święty . Jego działanie odczuwam w moim życiu , to Duch Święty daje zrozumienie , prowadzi nas , wydajemy Jego owoce , miłość, radość , panowanie nad sobą, życzliwość .  Pan Jezus powiedział  każdy grzech jest wybaczalny lecz grzech przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie wybaczony w tym lub w przyszłym życiu .  Ciało święte i kierownicze ma problem ,  i nie uznaje Duch Świętego , bo to oni zajęli Jego miejsce .