Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jakie są konsekwencje dla człowieka zaparcia się go przez Jezusa przed Ojcem  (Przeczytany 5753 razy)

Offline Kaschanka

Przeciez katoliki wierzą w bzdurę zwaną trójcą !!!!!!!!!!!!


Offline Stanisław Klocek


Po przeczytaniu Mat 10:32-33 nwt-pl (...)
1 Jakie są konsekwencje zaparcia się Jezusa konkretnej osoby przed Ojcem?
2 Co oznacza jedność z Jezusem?
Jedność z Jezusem oznacza to jak wierzyli starotestamentowi prorocy, Jezus i jego uczniowie. Wierzyli oni wszyscy zgodnie z tym co piszą w poniższym skanie z BT II wyd. Przypisywana Janowi Apokalipsa , gdzie Jan widzi Mojżesza i Jezusa (Baranka), którzy uznają, iż Jedynym Bogiem Świętym o imieniu JHWH, dodając ,,Ty sam", a nie jakaś unia hipostatyczna trzech osób. Jest to w czasie kilkudziesięciu lat po odejściu Jezusa do nieba. Zatem Jezus nie kieruje wychwalania swego imienia Jezus, lecz wspólnie z Mojżeszem uznają imię jednej osoby JHWH, a nie imiona trzech osób. Trudno tak to pojąć?
 


Wierzysz w Biblię czy raczej katechizm jest fundamentem twoich [wierzeń]
... Tusia cytuje Ci nauczanie Kościoła na ten temat, żeby potwierdzić, że nie jest, a Ty teraz pytasz czy wierzy w Biblię czy nie? Co to ma do rzeczy? Kościół nie wierzy, że jest hybrydą - masz odpowiedź prosto z katechizmu. Jak dla mnie najbardziej stosowne źródło zostało...
'Kaschanka' wyciąga słuszne wnioski, że nie Biblia stanowi dla Ciebie źródło wierzeń (do czego sam się przyznajesz), lecz zmanipulowany KKK, który co prawda nie używa słowa hybryda, ale w przedstawianym opisie Boga przedstawia jednego Boga w trzech osobach. Podobnie jak Biblia nigdzie nie podaje terminu Trójca w odniesieniu do Boga, a mimo to nazywany jest Trójcą, więc nie dziwcie się, że jest opisowo przedstawiany jako hybryda, ponieważ hybryda to mieszaniec dwu różnych rodzajów istot. Skoro naturę ludzką Jezusa uznaje się wespół z naturą Boga Ojca, to podobnie jak muł jest mieszanką konia i osła. Przypomnij sobie jak Bóg zabraniał nawet siania razem dwu różnych odmian ziaren na polu. Powinieneś szczerze uwzględnić, co jest ważniejsze, literatura która stoi w sprzeczności z Biblią, czy może nawet wewnętrznie sobie przeczą. Podsumowując. Jeśli ktoś nie przyłączA się do Jezusa, Jana i Mojżesza, że Bóg, Ojciec, JHWH w jednej osobie jest sam Święty w jednej osobie, to taki wyparł się Jezusa, a tym samym Jezus powie "idźcie precz". I nie myślcie, że stoję za którymś wyznaniem chrześcijańskim. Po prostu tak wynika z Biblii, choć nie musi i w niej tkwić prawda absolutna.


Offline Startek

Przeciez katoliki wierzą w bzdurę zwaną trójcą !!!!!!!!!!!!
Dla jednych to bzdura a dla drugich podstawa wiary . WTS wypaczył wiele nauk , lub przedstawiał je na swój sposób . Ja osobiście nie mam zamiaru  krytykować czy też oceniać  Katolików czy wiara w Trójcę jest bzdura czy też nie . Ja wierzę tak jak wierzę . Nieznamy  jeszcze Istoty Boga , bo nasze zrozumienie  jest cząstkowe . Kiedy stanę przed tronem mojego Ojca w niebie , poznam Jego naturę w pełni . Nie mnie jest oceniac czy Oni wierzą dobrze , czy też moje zrozumienie jest złe . Nasz Pan Jezus Chrystus kiedy przyjdzie to będzie sędzia , a nie Ty lub Ja czy jakiś inny człowiek . Polecam Tobie wziąć się porządnie za czytanie Słowa Bożego z różnych przekładów , a nie tylko ten jedyny najlepszy  Nowego Światła. Czytaj bez okularów strażnicy.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2017, 20:13 wysłana przez Startek »


Offline Estera

     Na prośbę naszego forumowicza Startek wrzucam link:
     https://www.gotquestions.org/Polski/Unia-Hipostatyczna.html
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Dzięki Esterko . Kaschanka otwórz sobie  na tej stronie także czym jest trójca , oraz znajdziesz odpowiedzi na inne pytania . Co do smażenia frytek w piekle ,, Pan Jezus  powiedział na temat Judasza , co do syna zatracenia lepiej by mu było się nie narodzić . Obj 19: 20,21 co stało się z bestia i fałszywym prorokiem ? Zobacz Obj 20: 10 dołączył do nich diabeł i co się tam dzieje ? Tam będą dręczeni dniem i nocą- na wieki . Nie wiemy czym jest gehenna , ale wiele razy Pan Jezus ostrzegał przed tym miejscem . Będzie to miejsce straszne .Unia hipostatyczna wyjaśnia naturę Jezusa , jako Bóg a zarazem człowiek .
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2017, 21:40 wysłana przez Startek »


Gorszyciel

  • Gość
Bo katoliki nie wierzą w hybrydę ale w trójtrydę ! Parafianie wierzą nawet w koperty dla księdza po kolędzie ! Nawet w smażalnię frytek w piekle wierzą ! Trzeba być nieźle stukniętym żeby wierzyć w takie bajki ale tu niektórzy widac są nieźle....kliknięci !

Jeśli uważasz, że wierzą w hybrydę, a cytują Ci katechizm, który stwierdza, że w hybrydę nie wierzą w słowach banalnie prostych, a Ty nie umiesz tego przeczytać ze zrozumieniem, to proponuję Ci nie pytać katolików w co wierzą. Myśl sobie co chcesz i nie zarzucaj forum wiadomościami bez treści, które nic nie wnoszą do kwestii natury Chrystusa, a ponadto są w wątku, który w ogóle jest na inny temat. Wybacz mi taki ton - mam nadzieję, że przeczytasz ten post na spokojnie i zrozumiesz, że chodzi mi o coś konstruktywnego.


KaiserSoze

  • Gość
Wierzysz w Biblię czy raczej katechizm jest fundamentem twoich bzdur, które tu piszesz ? Nie ośmieszaj się człowieku !

A ty wierzysz w Biblię czy Strażnicę?
« Ostatnia zmiana: 25 Luty, 2017, 10:46 wysłana przez KaiserSoze »


Offline ufoludek

No i stuknięta Kaschanka pokazała swoje prawdziwe...Od początku było wiadomo, ze ten typ to czubek- wrzeszczał, obrażał, niektórzy niepotrzebnie z nim dyskutują.
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline Startek

Nikt nie jest doskonały , wybaczmy jemu , albowiem nie wie co czyni . To tylko biedny niezrównoważony psychicznie człowiek , poszkodowany przez straznice .


Offline gangas

 A mój ojciec jest na ziemi jeszcze i trochę kiepsko zdrowotnie ale idzie ku dobremu. Ja jestem syn, ale nie rodzę i nikt nie ma zaparć ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.