Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sale i centra congresowe pod młotek :) kup Pan sale  (Przeczytany 4856 razy)

Offline zaocznie wywalony

Odp: Sale i centra congresowe pod młotek :) kup Pan sale
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Luty, 2017, 08:39 »
Sprawa wyglada nastepujaco, biuro oddzialu placi za caly kongres bo przeciez zanim sie rozpocznie   musi zaplacic miastu. A SJ na kongresie wrzucaja do kartonow pieniazki na pokrycie kosztow wynajmu.  :)
A potem albo jest ogłoszenie, że zabrakło kaski na pokrycie kosztów, i bracia muszą mocniej i głębiej sięgnąć do kieszeni, albo od razu idzie list do zborów w którym rozliczono/podzielono niedobór na poszczególne zbory, i każdy zbór musi wpłacić określoną dla niego sumę (najczęściej w zależności od ilości głosicieli).
Tak że BO nie płaci z wcześniej pozyskanych (swoich jak już wielu pisało nie ma) tylko niejako pożycza, a bracia i tak mają i muszą oddać.  >:(


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Sale i centra congresowe pod młotek :) kup Pan sale
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Luty, 2017, 09:02 »
A potem albo jest ogłoszenie, że zabrakło kaski na pokrycie kosztów, i bracia muszą mocniej i głębiej sięgnąć do kieszeni, albo od razu idzie list do zborów w którym rozliczono/podzielono niedobór na poszczególne zbory, i każdy zbór musi wpłacić określoną dla niego sumę (najczęściej w zależności od ilości głosicieli).
Tak że BO nie płaci z wcześniej pozyskanych (swoich jak już wielu pisało nie ma) tylko niejako pożycza, a bracia i tak mają i muszą oddać.  >:(

Ten sposób załatwienia sprawy dotyczy tylko zgromadzeń jednodniowych i nie dotyczy kongresów.


Offline HARNAŚ

Odp: Sale i centra congresowe pod młotek :) kup Pan sale
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Luty, 2017, 09:02 »
Przez jakiś czas byłem w gronie osób rozliczających datki ze zgromadzeń na sali w Stęszewie a potem Mostach. Gdy był niedobór zebranych funduszy , nadzorca okręgu lub obwodowy podpisywał protokół rozliczeniowy jaką kwotą należy obciążyć zbory. Do kosztów zgromadzenia należały także wydatki nadzorcy okręgu i obwodu.  ;D .  Podobała mi się postawa Kupczaka bo gdy widział ,że jest cienko, to mówił , że rozliczy  sobie wydatki  ze środków w Nadarzynie .Obwodowy natomiast to aż trząsł się za pieniędzmi.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Sale i centra congresowe pod młotek :) kup Pan sale
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Luty, 2017, 09:21 »
Ten sposób załatwienia sprawy dotyczy tylko zgromadzeń jednodniowych i nie dotyczy kongresów.
Jak jest teraz - nie wiem.
Lata temu, gdy byłem w Warszawskim zborze - brakło właśnie kasy na organizację letniego zgromadzenia (świadomie unikam słowa kongres). I właśnie braki rozliczono w sposób z podziałem na zbory. Nawet nie było ogłoszenia - akurat w kasie "naszego" zboru zawsze był spory nadmiar, więc po prostu wpłacono kasę. Wiem, bo "brat" z którym mieszkałem zajmował się finansami.


Offline Startek

Odp: Sale i centra congresowe pod młotek :) kup Pan sale
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Luty, 2017, 09:36 »
Dziwi mnie to , wlasna sala zgromadzeń budowana za nasze pieniądze , a tu brakuje  pieniędzy . Z tego wynika że wybudowaliśmy sale zgromadzeń ,sale królestwa , za własne pieniądze i jeszcze musimy wywalać grubą kasę za użytkowanie tych obiektów . Ciekawe to , gdy budujemy dom , bierzemy pożyczkę z banku , to po spłacie stajemy się właścicielami domu . Niestety w tym przypadku jest inaczej .


Offline zaocznie wywalony

Odp: Sale i centra congresowe pod młotek :) kup Pan sale
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Luty, 2017, 10:20 »
Dziwi mnie to , wlasna sala zgromadzeń budowana za nasze pieniądze , a tu brakuje  pieniędzy . Z tego wynika że wybudowaliśmy sale zgromadzeń ,sale królestwa , za własne pieniądze i jeszcze musimy wywalać grubą kasę za użytkowanie tych obiektów . Ciekawe to , gdy budujemy dom , bierzemy pożyczkę z banku , to po spłacie stajemy się właścicielami domu . Niestety w tym przypadku jest inaczej .
Przy letnich zgromadzeniach koszty to m.in. wynajem obiektów (główny i poboczne np. na parkingi),  na, zakupy np. środków czystości, zwrot kosztów "gości" (hotele, przejazdy) i mnóstwo innych.
Przy zgromadzeniach na salach-  oprócz rzeczywistych kosztów, dochodzi "abonament" na biuro główne, bodajże "fundusz odtworzeniowy" czy jakoś tak.
Czyli: stawiamy za swoje (składkowe), nakładem swojej pracy, dla siebie salę. A za jej użytkowanie musimy zapłacić kupę kasy jej właścicielowi, którym bez pytania nas o zdanie stała się grupka ludzi za oceanem. Czyli zabrali nam co nasze, i jeszcze każą sobie słono za to płacić. A owieczki powinny być wdzięczne  :o
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2017, 10:23 wysłana przez zaocznie wywalony »


Offline wspaniale

Odp: Sale i centra congresowe pod młotek :) kup Pan sale
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Luty, 2017, 16:07 »
może macie info gdzie ogłaszają sprzedaż w polsce?
wtedy można by powiadomić prase :)
może by coś skrobneli
=========
Wspaniale