Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy  (Przeczytany 9789 razy)

Offline CEGŁA

Film z kanału "Detektor Prawdy" - "Dobroczynność według Świadków Jehowy"

Świadkowie Jehowy mienią się tym, że miłują bliźniego. Co więcej, w wielu krajach ich związek wyznaniowy jest zarejestrowany jako działalność charytatywna (na przykład w Wielkiej Brytanii) dzięki czemu nie muszą płacić wielu podatków. Co jednak tak naprawdę uznają za najważniejsze? I jak Ciało Kierownicze zapatruje się na prawdziwe działania charytatywne wśród swoich wyznawców?

Link do omawianego listu do starszych:
https://wtsarchive.com/letter/20120829-p_dot-domow-opieki


MOCNE!

BRAWO Iza  :)
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2017, 03:07 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Krystian

Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty, 2017, 03:28 »
Sama prawda Cegła  :D
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline coma

Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty, 2017, 09:47 »
Czytając ten list przyszła mi na myśl wypowiedź z Listu Jakuba 1:27- Forma oddawania czci, która jest czysta i nieskalana z punktu widzenia naszego Boga plega na tym: OPIEKOWAĆ SIĘ WDOWAMI I SIEROTAMI W ICH UCISKU i zachowywać siebie niesplamionyn przez świat.
Dziwnym trafem nie ma tu mowy o głoszeniu albo dawaniu pieniędzy na biura oddziału.
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2017, 10:06 wysłana przez coma »


Offline 0.00

Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty, 2017, 10:12 »
Iza, trafne i mocne spostrzeżenia/argumenty. Że też wcześniej nie dostrzegłem tego, że WTS po prostu chce mieć nad wszystkim/wszystkimi kontrolę . Aż się scyzoryk w kieszeni otwiera  >:(


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty, 2017, 12:48 »
Brawo Ty, Iza  ;D

W swoim czasie interesowałem się mocno mormonami, często wyśmiewanymi przez inne grupy religijne. Słuchałem wykładów ich „ciała kierowniczego”, przeczytałem parę książek. Okazało się oczywiście, że też  też są sektą i to bardzo podobną w swojej organizacji wewnętrznego świata religijnego do Swiadków Jehowy. Nie mniej jednak w jednym różnią się na pewno. Dla porównania chciałbym przytoczyć kilka info z ich strony. Wierzcie mi, że sprawdziłem te informacje i są prawdziwe.
Nawet jeżeli mormoni robią to na pokaz, to jestem przekonany że taki list jak ten WTS-owski u mormonów by nie przeszedł.



"Ewangelia Jezusa Chrystusa naucza ludzi, aby pomagali sobie nawzajem nieść brzemiona (List do Galacjan 6:2). Kiedy na świecie ludzie cierpią z powodu katastrof i zmagają się z problemami ponad ich siły, Kościół jest przygotowany, aby nieść im pomoc poprzez swoich członków.

Pomoc niesiona jest tym, którzy są w potrzebie, bez względu na wyznawaną przez nich religię, pochodzenie etniczne czy narodowość. Pomoc humanitarna dociera do 147 krajów i jest liczona w dziesiątkach milionów dolarów rocznie.

Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich to kościelna organizacją, która zajmuje się:

Dystrybucją żywności.
Zapewnianiem bezpłatnej pomocy w czasie klęsk żywiołowych w postaci ochotników pomagających w sprzątaniu, umożliwianiem korzystania z kaplic w celu schronienia, jak również dostarczaniem żywności, wody i środków medycznych.
Finansowaniem i wspieraniem projektów, które przynoszą korzyści społecznościom zmagającym się z problemami.
Nauczaniem samowystarczalności.
Pomaganiem ludziom w zakładaniu małych firm, które mogą prowadzić we własnych domach.


Większość prac dokonywanych w Kościele ma błogosławić i nieść pomoc tym, którzy nie są mormonami. Od 1985 roku, w którym rozpoczęto prowadzenie statystyk, Kościół mormoński przekazał ponad 1 miliard dolarów w gotówce i pomocy materialnej dla 167 różnych krajów potrzebujących pomocy humanitarnej. Wiele z tych krajów zamieszkuje niewielka liczba członków Kościoła, są to także kraje niechrześcijańskie. Dzisiaj na świecie służy ponad 53 000 mormońskich misjonarzy. Cała ich służba opiera się na niesieniu pomocy tym, którzy nie są mormonami. Józef Smith nauczał, że mamy „karmić głodnego, odziewać nagiego, pomagać wdowie, ocierać łzy sierocie, pocieszać nieszczęśliwych bez względu na to, czy są w tym kościele, czy w innym, czy może w żadnym — gdziekolwiek ich znajdziemy”.


"Mam to szczęście, że zostałem poproszony, aby pomagać w humanitarnych misjach Kościoła i osobiście widziałem, jak udzielano pomocy na całym świecie. Projekty humanitarne absolutnie nie mają nic wspólnego z próbą nauczania ludzi ewangelii, a ich jedynym celem jest pomaganie bliźnim. Ja jestem zaangażowany w szkolenia z zakresu resuscytacji noworodków, lecz Kościół zajmuje się też prowadzonymi na szeroką skalę projektami zapewniania wózków inwalidzkich osobom niepełnosprawnym, czystej wody społecznościom, które nie mają do niej szybkiego dostępu, czy niesieniem pomocy w czasach klęsk żywiołowych. Koszta tych projektów pokrywane są z datków przekazywanych bezpośrednio Kościołowi na cele pomocy humanitarnej."





 I zapomniałem o tym zdjęciu powyżej. Tego Świadkowie Jehowy już na pewno nie zrobią nigdy aby przysłużyć się społeczeństwu !!!!!!  TFU TFU TFU KREEEEEW TFU

No chyba, że to będą frakcje, to co innego.
;)
https://www.mormon.org/pol/faq/mormoni-sluzba
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2017, 13:16 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Iza

Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Luty, 2017, 13:15 »
Wiele trafnych spostrzeżeń poczynił R. Franz w " Poszukiwaniu wolności..."
To, co on zauważył , odnośnie tendencji CK do nadzoru i kontrolowania każdej dziedziny życia SJ , jest coraz bardziej widoczne.
Zastanawiałam się, jaka intencja przyświecała CK, zeby tak stanowczo odnieść się do kwestii, poruszonej z tym liście?
 Sama pamietam sytuacje, ze zbor spontanicznie zbierał fundusze, by pomoc braciom, poszkodowanym przez nagle zdarzenie ( klęske żywiołowa, pożar, chorobę)
Pieniądze przekazano poszkodowanym, radość mieli ofiarodawcy i obdarowani.
Jak to możliwe, ze takie szlachetne porywy serca, wpisujące się przeciez w to, co Pismo nazywa "świętą służba dla Boga" , mogło przeszkadzać Ciału Kierowniczemu, ze aż postanowili z wysokości swego majestatu specjalny list wystosować???
Ktoś mógłby oponowac, ze zdarzały się przypadki nadużyć, i ktoś pod przykrywka niesienia pomocy , wykorzystywał hojność i datki współwyznawców.
Pewnie tak tez mogło się zdarzyć.
Ale śmiem mniemać, ze troska CK o dobre wykorzystywanie środków finansowych głosicieli z zborach ma źródło gdzie indziej, a list jest po prostu próba "uszczelnienia " systemu.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline CEGŁA

Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Luty, 2017, 14:05 »
Czytając ten list przyszła mi na myśl wypowiedź z Listu Jakuba 1:27- Forma oddawania czci, która jest czysta i nieskalana z punktu widzenia naszego Boga plega na tym: OPIEKOWAĆ SIĘ WDOWAMI I SIEROTAMI W ICH UCISKU i zachowywać siebie niesplamionyn przez świat.
Dziwnym trafem nie ma tu mowy o głoszeniu albo dawaniu pieniędzy na biura oddziału.

Dewizą Strażnicy zawsze było to: "Głoszenie WAŻNIEJSZE niż wsparcie materialne: w06 1.5 6-7" (Skorowidz do publikacji Strażnicy)

Z tego listu Do wszystkich gron jasno wynika, że Strażnica nie tylko się NIE opiekuje sierotami i wdowami w ich utrapieniach, ale też PRZESZKADZA w tym innym.

Gdy przeglądamy skorowidz pod hasłem "Charytatywna Działalność" można dostrzec jaką nienawiścią do tych instytucji pała Strażnica. W niektórych artykułach wpierw powiedziano jak ludzie z chęcią wspierają te organizacje, jak bardzo cieszą się z tego że mogą wspierać ubogich, gdy w późniejszym czasie ci sami ludzie są zawiedzeni, gdyż okazało się, że pieniądze zostały zdefraudowane. Faktycznie, Świadkowie Jehowy są zniechęcani na każdym kroku do wspierania tych Organizacji Charytatywnych. A już na sam fakt zasługuje to, że z obrzydzeniem patrzą nawet na "Orkiestrę Świątecznej Pomocy", tylko dlatego że w swojej nazwie ma "Świątecznej". Ciekawe co na to by odpowiedział  Sz. Pan Jurek Owsiak.

Strażnica 06 1.5 - Mowa o Jezusie:
"Choć wyświadczanie dobra potrzebującym uznawał za ważne, jego głównym zadaniem było głoszenie o Królestwie Bożym (Marka 1:14)."

Z tego powodu Świadkowie nie mają czasu na pomoc potrzebującym. OLBRZYMI PARADOKS - brak zaangażowania w pomoc ubogim tłumaczą, że są od tego instytucje charytatywne oraz pomoc społeczna. Na dodatek można by dodać stały tekst Świadków: "Zaufaj Jehowie, on ci pomoże".

(14): Co za pożytek, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, lecz nie ma uczynków? Czy wiara jest w stanie go zbawić? (15): Jeśli brat albo siostra są nadzy i brak im codziennego chleba, (16): a ktoś spośród was powiedziałby im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie, nie dalibyście im jednak tego, czego ciało potrzebuje, jaki z tego pożytek? (17): Tak i wiara, jeśli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie. [Biblia Ewangeliczna NT, Jk 2]

Gdy już zachodzi potrzeba wsparcia finansowego np. potrzebującej wdowy w zborze, Ciało Kierownicze spycha tą odpowiedzialność na starszych oraz zbór. Jednak w pierwszej kolejności podkreśla, że taki obowiązek spoczywa na rodzinie.
I tu jest KOLEJNY PARADOKS. To samo Ciało Kierownicze zaleca, a nawet żąda, aby rodzice nie kontaktowali się z wykluczonymi dziećmi, czyli zerwali z nimi wszelki kontakt - nawet żeby nie odbierali od nich telefonów.

Zadanie dla Świadków Jehowy:
Załóżmy, że taka sytuacja jw. trwa wiele lat, tak że rodzice zdążyli już zniedołężnieć. Co w takim wypadku zaleci Ciało Kierownicze?
Aby wdową pozostającą ŚwJ zaopiekował się a) Zbór, b) Opieka Społeczna, c) Wykluczone dzieci.

Odp: Kolejność prawidłowa - c, b, a.
Z tymże odpowiedź "a" jest wdrażana z olbrzymią niechęcią, ponieważ zbór powinien zajmować się głoszeniem, a nie pomaganiem innym.

Natomiast gdy już dochodzi do wsparcia finansowego przez zbór, odbywa się to bez udziału funduszy Strażnicy. Tylko i wyłącznie taka wdowa jest wspierana z pieniążków głosicieli w zborze. Jednak robi się ile można, aby do takiej sytuacji nie dopuścić.

Jedna tylko odpowiedź wobec Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy:
(41): Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! (42): Bo byłem GŁODNY, a nie daliście Mi jeść; byłem SPRAGNIONY, a nie daliście MI pić; (43): byłem PRZYBYSZEM, a nie przyjęliście Mnie; byłem NAGI, a nie przyodzialiście Mnie; byłem CHORY i W WIĘZIENIU, a nie odwiedziliście Mnie. (44): Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy TOBIE? (45): Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu Z TYCH NAJMNIEJSZYCH, tegoście i MNIE nie uczynili. (46): I pójdą ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 25]

"WĘŻE, POMIOCIE ŻMIJOWY..."
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.



Offline CEGŁA

Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Luty, 2017, 14:53 »
Nigdy tego nie czytałem Dzięki. To jest jakaś masakra. Świadkowie Jehowy BEZ SERCA.

Można by dodać jeszcze to:

Bez napisów niestety. Ktoś obiecał, że przetłumaczy to, ale chyba zapomniał  ;)


Uchodźcy w Grecji "zmuszeni" do nawrócenia - Prawa człowieka - Świadkowie Jehowy


Świadkowie Jehowy wyrządzają szkodę osobie niepełnosprawnej.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Noc_spokojna

Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Luty, 2017, 16:31 »
Już kiedyś czytałam ten list, dzisiaj przeczytałam jeszcze raz, i objawił mi się WTS-owski Jehowa ze swoim przesłaniem...

 
Cytuj
Jezus polecił nam głosić dobrą nowinę o Królestwie i czynić uczniów (Mateusza 24:14; 28:19, 20). Nie zlecił nam budowania szkół, szpitali, domów opieki, schronisk dla bezdomnych, jak to czynią różne religie (...)
Jesteśmy wdzięczni, że Ciało Kierownicze nieustannie zachęca nas do koncentrowania uwagi na dziele zleconym przez Boga

Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Luty, 2017, 16:35 »
Już kiedyś czytałam ten list, dzisiaj przeczytałam jeszcze raz, i objawił mi się WTS-owski Jehowa ze swoim przesłaniem...

Dobry cytat. Wg mnie jeśli nie czynią rzeczy dobrych (szpitale, szkoły, schroniska dla bezdomnych), to żadnej wartości nie ma ich orędzie, nawet, nawet, gdyby było zgodne z nauczaniem NT. Bo mówiąc tak, zaprzeczają nauczaniu Jezusa i apostołów.


Offline Noc_spokojna

Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Luty, 2017, 17:52 »
Dobry cytat. Wg mnie jeśli nie czynią rzeczy dobrych (szpitale, szkoły, schroniska dla bezdomnych), to żadnej wartości nie ma ich orędzie, nawet, nawet, gdyby było zgodne z nauczaniem NT. Bo mówiąc tak, zaprzeczają nauczaniu Jezusa i apostołów.
No właśnie to jest WTS-owski Jehowa...
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline rzeski

Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Luty, 2017, 18:58 »
Wpiszcie w przeglądarkę hasło:Jah Jireh Homes of America a zobaczycie że są równi i równiejsi.Nie nóż ,nie scyzoryk a raczej maczeta się otwiera.Widać rady z listu omówionego w filmie nie wszystkich dotyczą.I niech nikt nie mówi że"domeczek"Jah Jireh
działa bez wiedzy i poparcia CK, bo jeśli by tak było to wszyscy braciszkowie występujący w reklamie tego przybytku mieliby przechlapane (no bo jak można być przykładnym ŚJ i tak olewać rady CK i jeszcze obnosić się z tym publicznie?) :)
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2017, 19:10 wysłana przez rzeski »


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Luty, 2017, 19:51 »
Izo - pouczający dający do myślenia film.
Odświeżam swoje historie zborowo organizacyjne i myślę że to związane z tym filmem więc krótko wspomnę o kilku sytuacjach.
Było kilka podobnych sytuacji ale ta  jedna zapadła mi w pamięć bo ja osobiście przekazywałem środki zebrane przez grono  osobie którą  starsi  postanowili  wesprzeć materialnie.
Znając metody Strażnicy i organizacji to jednak górę  brały nasze ludzkie i chrześcijańskie wrażliwe serca , i to jakby na przekór systemowi który grona starszych znają od środka bez listów.

W skrócie -chodziło o to że jeśli uznajemy jako grono starszych że w zborze w bardzo wyjątkowych sytuacjach ktoś zasługuje aby mieć wsparcie zboru to dla uniknięcia problemów z nadzorcą obwodu lub nastawieniem części głosicieli  w gronie ustaliliśmy że każdy na spotkaniu daje Ile uważa osobiście a jedna osoba  dyskretnie  przekaże tej osobie jako wsparcie od grona starszych .
Czyli jeszcze bez tych listów było  to dla nas oczywiste że możemy wspierać ale jako partyznatka bo nie po to jest zbór. Serca starszych mogły zareagować ale w tajemnicy przed zborem-partyzantka całego grona!!!
Jak myślę o tym i o wielu wielu wielu podobnych sytuacjach to dziwię się że jak ten beton  patrzyłem bezrefleksyjnie i dziś aż mi wstyd myśleć o tym co miałem w głowie lub jak dałem się oszukać i wprowadzić w tak zwany"kanał łączności" ;)
Z drugiej jednak strony to dzięki temu dużo łatwiej i spokojnie przyjmuję dziś przykre ale jednak szczere nieprzemyślane zachowania zindoktrynowanych członków zboru.
Myślę że ten ciekawy film jaki zrobiła Iza, pomoże kolejnym szczerym wrażliwym osobom  rozpocząć proces uwrażliwiania serca i odruchów zwykłego ludzkiego sumienia do czego zachęcam wszystkich czytających to forum Świadków Jehowy.
Naprawdę warto się zastanowić czy Jezus lub uczniowie i pierwsi chrześcijanie jak też nasi sąsiedzi muszą mieć listy aby wiedzieć dlaczego nie pomagać swoim bliźnim?
  Jaką praktyczną wartość, zastosowanie i cel ma przypowieść o miłosiernym Samarytaninie?
 Warto to przemyśleć osobiście nie poprzez list lub organizacyjne instrukcje .
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2017, 20:07 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline CEGŁA

Odp: Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Luty, 2017, 19:55 »
Jah-Jireh Charity Care Homes






KIM & MIKE


JW Infomercial on Jah Jireh Homes


UPDATE






« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2017, 20:03 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.