Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił  (Przeczytany 150516 razy)

Offline Reskator

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #390 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 05:53 »
A cóż to za płacz Estero? pamiętaj zawsze można wrócić , wtedy i bracia i Jehowa będzie się cieszył ;)
A tak Estera zasmuca oblicze Jehowy i braci w wierze. ;)
Estera pisze że teraz "wie że żyje"-też tego doświadczam. :) :)
Prawda wyzwala-chyba Jezus to miał na myśli- Dorkas?Estero?
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2017, 06:29 wysłana przez Reskator »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #391 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 07:34 »
A tak Estera zasmuca oblicze Jehowy i braci w wierze. ;)
Estera pisze że teraz "wie że żyje"-też tego doświadczam. :) :)
Prawda wyzwala-chyba Jezus to miał na myśli- Dorkas?Estero?



Prawda , jaką prawdę miał na myśli Jezus?
Ale masz rację mnie prawda o "prawdzie" wyzwoliła tylko wg wts nie ma ona nic wspólnego z Jezusem
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #392 dnia: 14 Lipiec, 2017, 17:29 »
Zatem gdy zgromadzili już szeroko rozumiane dowody na odstępstwo odwiedzili nas po raz ostatni. Nawet nie próbowali dwaj panowie w krawatach udawać przyjaznego usposobienia, pełny profesjonalizm z nutką oziębłości , satysfakcja z przeświadczenia dobrze wykonanej pracy na rzecz Jehowy , który jak to określili:
- Widzisz Harnaś Jehowa nie da się z siebie naśmiewać.
- Ale przez dwa lata na to pozwalał, że aż musieliście kontakty w obcych krajach uruchomić aby udowodnić jaki jest Jehowa skuteczny?
- Tacy jak ty, tak kończą , jesteśmy wdzięczni Jehowie , że możemy mu służyć z radością i , że nie jesteśmy w takim tragicznym położeniu jak ty.
- Nie wiem o jakiej radości mówisz , skoro w tym raju duchowym co czwarty nadaje się do leczenia , a o tych z okresową depresją nie wspomnę. Co do mojego położenia , mam się całkiem dobrze.
- Postanowiliśmy was zaprosić na komitet.
-Zaprosić to można na uroczystość, na imprezę a nie na przesłuchanie , nie wysilajcie się nagle na miły ton .
-Jesteśmy pasterzami , dbamy o pomyślność zboru i musimy reagować , gdy ktoś ma takie poglądy jak ty. Reprezentujemy wysokie mierniki moralne Jehowy.
-Pycha chodzi przed upadkiem , panowie - odpowiedziałem najspokojniej jak potrafię .
Harnasiowa , gdy poprosiła jeszcze raz o maile wskazujące na nasze odstępcze postępowanie usłyszała tylko w odpowiedzi:
- To są materiały dla nas a wy będziecie  się mogli  bronić  na komitecie.
- Macie jakiś druk specjalny - pyta Harnasiowa , który mogłabym  wam wypełnić , że od dziś nie chcę być świadkiem, czy ma zwykłej   kartce wystarczy  napisać?
- Zrobisz jak uważasz ale wiesz , że my takich druków nie mamy.
- A ja na żadnym komitecie się pojawiać nie zamierzam ,  za poważna jestem żeby w  takiej farsie brać udział.
- To jest twoja decyzja my za ciebie jej nie podejmiemy.
- Mówiąc to łudziłam się  , że jeszcze o mnie powalczycie prosząc abym tego nie robiła, ale widzę ,że wyrok wydany , więc tym bardziej na żaden komitet nie idę , szkoda mi dla was sobotę marnować.
- Bardzo pobłądziliście i nie chcecie dać sobie pomóc.
- Wobec tego pożegnajmy się, podając sobie dłoń  po raz ostatni , bo dzisiaj jeszcze siostrą wasza  jestem choć się już tego mocno  wstydzę.


Offline Dietrich

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #393 dnia: 14 Lipiec, 2017, 18:13 »
Dwie zupełnie różne fale. Niestety.


Offline Estera

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #394 dnia: 14 Lipiec, 2017, 19:25 »
   Jak z góry ci pasterze zakładają, że odejście z org, to tragiczne położenie.
   Cała ta rozmowa, to jak na dwa różne tematy w jednym czasie.
   Wy o "chlebie", oni o "niebie".
   Ale spisaliście się super, szczególnie Harnasiowa, dobitnie i konkretnie.
   ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec, 2017, 19:31 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline sawaszi

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #395 dnia: 14 Lipiec, 2017, 22:12 »
Harnaś no cóż 'wyrok już zopadł' - bez komitetu ss - musicie to jakoś ? przeżyć. Zdrowia życzę .


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #396 dnia: 15 Lipiec, 2017, 07:02 »
Harnaś no cóż 'wyrok już zopadł' - bez komitetu ss - musicie to jakoś ? przeżyć. Zdrowia życzę .
Ja po takim komitecie na druku podpisu bym swojego nie złożył gdybym starszym był na takim sądzie.
 Dziękuję sawaszi za troskę, ale wbrew ich przewidywaniom czuje się przyzwoicie , w zgodzie wreszcie ze sobą , bez ciągłego lękliwego oglądania się za siebie czy to co mówię jest poprawne organizacyjnie.
Mój peleton już odjechał i wielu rzeczy nie nadrobię ale i tak jestem dumny ze swoich przemian. Co prawda na urodzinach kolegi , pierwszych w życiu w wieku 42 lat , sto lat nie byłem w stanie zaśpiewać, grzęzło w gardle ale przynajmniej wstałem ze wszystkimi czego jeszcze nie dawno bym nie zrobił , bo Jehowę zasmucę.
Odkrywam świat z jego kolorami i nie wszystko jest takie podłe i straszne , nie wszyscy ludzie , z szatanem na czele, tylko czyhają aby wyrządzić zło. Wręcz przeciwnie , wielu z nich to bardzo przyzwoici ludzie .
Aha i na urodzinach nikogo nie zabito , głowy nie ścięto , na tacy to tylko tort podano.


Offline zenobia

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #397 dnia: 15 Lipiec, 2017, 09:03 »
Widzisz Harnasiu , my jestesmy dumni ze swoich decyzji natomiast inni mowią ,no coz'....Powrot do normalnego zycia jest trudny, bo jestesmy trochę , skrzywieni' . Zyczę powodzenia.


Offline Startek

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #398 dnia: 15 Lipiec, 2017, 09:04 »
Harnasiu zapamiętaj sobie z żoną datę kiedy odeszliście  z WTSu  jako dzień waszych urodzin i podaj Harnasiowa tort na tacy że świeczka oznaczającą ilość lat na wolności bez wpływu organizacji .


Offline zenobia

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #399 dnia: 15 Lipiec, 2017, 10:22 »
Od tortu utyje , kup bluzke z duuuzym dekoltem niech juz przestanie byc ,niewiastą' i poczuje się kobietą .


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #400 dnia: 15 Lipiec, 2017, 16:31 »
Od tortu utyje , kup bluzke z duuuzym dekoltem niech juz przestanie byc ,niewiastą' i poczuje się kobietą .
Dzięki bluzce ją poznałem , miała takie duuuże wyeksponowane delikatnym makijażem oczy 8-)


Offline Startek

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #401 dnia: 15 Lipiec, 2017, 18:24 »
Od tortu utyje , kup bluzke z duuuzym dekoltem niech juz przestanie byc ,niewiastą' i poczuje się kobietą .
jak utyje to będzie o wiele smaczniejsza .  Kani  Bal .


Offline Światus

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #402 dnia: 15 Lipiec, 2017, 21:00 »
Aha i na urodzinach nikogo nie zabito , głowy nie ścięto , na tacy to tylko tort podano.

Bo zabijali tych, co nie przyszli na urodziny  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #403 dnia: 06 Sierpień, 2017, 17:38 »
Tak jak zapowiedzieliśmy starszym , na żadnym komitecie , pojawiać się nie zamierzaliśmy. Napisałem list  z prośbą o odłączenie mnie z organizacji , jednocześnie zaznaczając ,że nigdy , ale to nigdy nie napisałem ani słowa w internecie , a tym bardziej zdania , które świadczyłoby źle o organizacji , zborze , starszych czy pojedynczych głosicielach.
 List dostarczyłem starszemu osobiście w zaklejonej kopercie , zaznaczając , że gdyby coś budziło wasze wątpliwości to chętnie odpowiem , ale na komitecie się nie pojawię , bo to obraża moją godność a poza tym mam nieprzyjemne wspomnienia z poprzedniego sądu. Powiedziałem to celowo , bo wiem , że  brat ten , mówił moim rodzicom , że gdyby on był na moim komitecie , to nigdy nie pozwoliłby aby doszło do mojego wykluczenia.
Oczywiście w swojej bezczelności wykorzystałem to wyznanie podczas rozmowy z rodzicami , wykazując im , że to nie Jehowa wyklucza tylko grono , a Boga w tym nie ma , skoro opinia  i protest jednego możnego starszego w naszym mieście może zmienić los pozwanego .
Prawdę mówiąc liczyłem na jakiś telefon z propozycją spotkania ale się do dnia komitetu wyznaczonego na sobotnie popołudnie nie doczekałem. Poczułem kolejny raz jak przejeżdża się po mnie maszyna korporacji pozbawiona tego osławionego ciepła i miłości.


Offline Startek

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #404 dnia: 06 Sierpień, 2017, 18:53 »
Harnasiu ja mam czas , poczekam sobie choćby te tysiąc lat  gdy otrzymam zaproszenie od mojego Pana na ich sąd przed Wielkim Białym Tronem , tylko że ja będę obok tronu . Podczas gdy ci starsi usłyszą słowa JA NIE WEZWAŁEM WAS ABY WAS SŁUCHAĆ ! ! ! . TYLKO MACIE ODPOWIEDZIEĆ DLACZEGO I JAKIM PRAWEM OSĄDZALIŚCIE  INNYCH CHOĆ WAM ZABRONIŁEM  ?