BYLI... OBECNI... > BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie

Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił

<< < (129/131) > >>

Sebastian:
dla mnie szczytem szczytów było gdy teokratyczny mówca (przed przedstawieniem amerykańskiej ewangelii o zmartwychwstaniu do życia w materialnym raju na ziemi) przytaczał różne "błędne" wyobrażenia o śmierci, takie jak alternatywa między niebem piekłem i czyśćcem czy jak reinkarnacja i wśród tychże wyobrażeń przytoczył marksistowską definicję życia ("życie jest formą istnienia ciał białkowych") a _tuż_po_niej_ zaczął cytować Koheleta o tym że ludzie umierają tak samo jak zwierzęta...

w uszach niektórych słuchaczy zabrzmiało to tak, jakby powiedział że "Pismo Święte potwierdza tezy Karola Marksa"...

HARNAŚ:
Koheleta 9

5/ ponieważ żyjący wiedzą, że umrą,
a zmarli niczego zgoła nie wiedzą,
zapłaty też więcej już żadnej nie mają,
bo pamięć o nich idzie w zapomnienie.
6/ Tak samo ich miłość,
jak również ich nienawiść, jak też ich zazdrość - już dawno zanikły,
i już nigdy więcej udziału nie mają żadnego
we wszystkim, cokolwiek się dzieje pod słońcem.

Biblia wyraźnie mówi , że wszyscy żyjący muszą umrzeć . Ale świadkowie potrafią rozumieć Biblię inaczej  :). Oni nigdy nie umrą , bo już tuż , tuż Armagedon ;D .
 Biblia mówi , że każdy umrze a oni swoje z uporem maniaka , że nie , bo będzie raj na ziemi  :)
Biblia zapewnia :
Koh 9:5 Bw „Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, a świadkowie dalej swoje, że śmierć ich nie dotyczy  ;D
 Nie myślą samodzielnie tylko klepią to co mają wdrukowane w głowy. Dla nich ważna jest tylko druga część wersetu :   lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie. Jeden werset ale dla nich tylko część jest prawdziwa , ta która pasuje do bzdurnych nauk .
Nawet gdy świadek stoi z racji wieku nad grobem to powtarza , no my co prawda umrzemy ale wy młodzi  to już zywo przejdziecie do Królestwa  ;D

Nemo:
Wg mnie cała ta przepychanka powinna wylądować na cmentarzu, co też zrobiłem. Przepraszam, jak kogoś tym uraziłem, ale nie chcę żeby forum było miejscem wzajemnych animozji. Jeszcze raz proszę o załatwianie spraw konfliktowych na PW.
Bardzo proszę, żeby nie trzeba było restrykcyjnie egzekwować punktu 1.9 reg. To jako admin.
A jako Nemo proszę. Dajcie na luz. 

HARNAŚ:
https://www.youtube.com/watch?v=G7V5TRakcm8

Tyle w temacie gwiazd tego Forum .

Ruben:
Sami widzicie , że to ludzki przepis , bo Jehowa poprzez Biblię zapewnia , że choćby wasze grzechy były jak szkarłat ja je wybielę. Wkradł się do organizacji czynnik , który nie ma poparcia w Biblii. Zasłaniacie się prawem wymyślonym przez człowieka ale ponieważ macie związane ręce prawem , nie mam wyboru jak tylko zaakceptować ten stan rzeczy.
Poinformowali, że na najbliższym zebraniu służbowym zostanie podane ogłoszenie o przyłączeniu.
Oczywiście , że poszedłem na to zebranie. Skoro byłem na zebraniu , na którym ogłosili moje wykluczenie to nie odmówiłem sobie przyjemności gdy będą ogłaszać przyłączenie. Gdy treść komunikatu została wypowiedziana , wyszedłem od razu z sali nie czekając nawet na zakończenie zebrania. Więcej już się tam nigdy nie pojawiłem .
************************************************************************************************
Identyfikuję się z tym Harnaś. Poszedłem na ogłoszenie o wykluczeniu- bylo poruszenie, a starszy który ogłaszał nie mógł spojrzeć na mnie. Gdy ogłaszali przyłączenie NIE BYŁEM OBECNY. Wtedy już wiedziałem że to farsa. W umyśle miałem obrazy dzieci, które przychodząc do mojego domu bawić się z moimi dziećmi nie potrafiły powiedzieć "dzień dobry" w powietrze- nie kierując tego w moim kierunku. Stwierdziłem, że jest to przykład największego chamstwa i dowód braku błogosławieństwa Boga (jakiegokolwiek jego wpływu na sytuację).
P/S: też miałem mądrą Babcię, której już nie ma z nami ponad dwa lata :-(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej