Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.  (Przeczytany 66403 razy)

Offline Dietrich

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Luty, 2017, 22:27 »

Ale wiecie co, jest jeszcze coś, czego im brakuje : są ubożsi o miejsca takie, jak to forum. Bo, powiedzmy szczerze, ilu z nich może powiedzieć, że w zborze z każdym może porozmawiać SZCZERZE i wyjawić, co mu leży na sercu, nawet jeśli są to wątpliwości????? Ilu z nich cierpi w ciszy , bo nie mogą otworzyć przed nikim serca, wiedząc, jakie to niesie konsekwencje???? Ilu z nich tkwi w org i w życiu nie ma żadnej pasji ,hobby,sfery prywatnej , w której się realizuje i czuje spełniony??? Bo trzeba pamiętać, że wśród jednostek niereformowalnych są też tam osoby szczere, z różnych przyczyn tkwiące w tych pętach.

Czyż życie nie jest piękne?

Droga Julito, otworzyć serce przed kimś w .org to już hardcore level master. 
Niektórzy ŚJ boją się nawet zakupy w markecie robić, kiedy na horyzoncie zobaczą współbraci. I wcaloe nie chodzi tu o alkohol czy prezerwatywy.




Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Luty, 2017, 22:50 »
   Mnie, takie cielesne podejście w kontaktach między braćmi, to zawsze ostro wkurzało.
   Bo zamiast zainteresować się stroną emocjonalną człowieka, to najpierw ocena, ile masz? Kasy? Domów? Samochodów?
   A i jeszcze celowanie, czy warto z tobą wejść w bliższe kontakty, żeby czerpać korzyści?

   Obrzydzeniem mnie napawały takie układy w zborze i zborach obok.
   Nigdy w żadną klikę tego rodzaju się nie wpisałam.

  moja siostra siedzi w takich układach ,  to obrobią komuś tyłek , doniosą na kogo trzeba , nawet własnego brata nie oszczędza jaki to plugawiec ,zrobił się z tego Startka ,prześladuje tych świętych glosicieli . Biedni są to zestresowani głoszeniem w naszej wiosce . Bo zawsze czają się niebezpieczeństwa spotkania z nami .


Offline Estera

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Luty, 2017, 23:12 »
  moja siostra siedzi w takich układach ,  to obrobią komuś tyłek , doniosą na kogo trzeba , nawet własnego brata nie oszczędza jaki to plugawiec ,zrobił się z tego Startka ,prześladuje tych świętych glosicieli . Biedni są to zestresowani głoszeniem w naszej wiosce . Bo zawsze czają się niebezpieczeństwa spotkania z nami .
    Szybko zorientowałam się, że to właśnie tak wygląda,
    i dlatego ... NIGDY ... nie chciałam należeć do żadnego układu.

    Kiedyś, jeszcze będąc w tym tzw, "świecie", pewien dyrektor zaproponował mi układ.
    Za odpowiednie wynagrodzenie tego.
    Strasznie świński układ, miałabym zostać jego "kundlem donosicielskim".
    I kablować mu, na swoje koleżanki po fachu, z którymi razem pracowałam.

    Powiedziałam, co myślę na temat takich zasranych układów i tylko zobaczył za mną trzaśnięte z furią drzwi.
    Próbował się mścić na mnie z tego powodu i miałam przechlapane przez jakiś czas.
    Ale w końcu wódka i cukrzyca go wykończyły.
    Nadszedł dla mnie czas odwilży, w której między innymi odzyskałam swoją premię, którą mi regularnie zabierał,
    choć nie miał żadnych podstaw, bo byłam bardzo dobrym pracownikiem.
    A nikt z rady pracowniczej nigdy mu się nie miał odwagi postawić, tak jak zrobiłam to ja.
    Cały zakład o tym huczał, a jak ta szuja odeszła, to mi gratulowali tej walki, jak bohaterowi.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Luty, 2017, 23:26 »
Zastanówmy się , w jaki sposób możemy się przyczynić do pogrążenia Strażnicy ? Jak to zrobić ?



Offline Julita

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Luty, 2017, 20:46 »

Lawina już ruszyła. Dotrze do tych, którzy otworzą oczy i uszy i będą tylko chcieli to dostrzec.
Piszą o tym gazety, powstają programy, internet jest pełen informacji. Byle tylko znaleźli się ci, do których powinno to dotrzeć i nimi wstrząsnąć.
Najwięcej tutaj robi sam jw.org  8-) , posuwając się w swoich działaniach do granic obłędu.
Kto szuka, ten znajdzie, bo możliwości jest bez liku.
Tyle, że są jednostki, dla których nie ma ratunku.
Bo widzisz, jak patrzę na moją matkę to wiem jedno : do niej nic nie trafi. A takich, jak ona,jest sporo.
Są 3 rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej : słowa, czas, szanse. Nie rzucaj, nie trwoń, nie marnuj.


Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Luty, 2017, 21:02 »
A ja to co ? Jeśli mnie się oczy otworzyły , to i Twoja mama przejrzy , nie zamartwiaj się  . Wszystko ma swój czas , mój był w zeszłym roku .


Offline alojzy pompka

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Luty, 2017, 21:06 »
W zeszłym roku wielu przejrzało na oczy. Ja tez do nich należę :)


Offline Fantom

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Luty, 2017, 21:08 »
@Julita.WTS sam kopie pod sobą dołki.Być może przyjdzie taki czas,że zmienią jakąś naukę,która nie będzie do zaakceptowania dla Twojej mamy.
 Tak sobie myślę,że niektórzy sie jeszcze nie przebudzili,bo nie czytają publikacji wnikliwie.Niektórzy przychodzą zaliczyć tylko zebranie.Przeczytają tylko raz przed zebraniem artykuł i to wsio.Ci co mają jakieś wątpliwości to zostają z nimi bo po prostu nie mają śmiałości powiedzieć starszym,że coś tu nie gra.
 ŚJ wypominają KK,że tam są wierzący niepraktyjujący i na mszę chodzą,a po wyjściu z kościoła nie pamietają kazania.
U ŚJ jest podobnie.Wierzący niepraktykkujący to coś jak nieczynny.Są też i tacy,żeby zaliczyć zebranie,żeby inni nie gadali.
 Im więcej przebudzonych tym więcej będzie wybudzanych.Cierplowości:)

''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Estera

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Luty, 2017, 21:19 »
Tyle, że są jednostki, dla których nie ma ratunku.
Bo widzisz, jak patrzę na moją matkę to wiem jedno : do niej nic nie trafi. A takich, jak ona,jest sporo.
    Ostanimi czasy mój syn powiedział do mnie tak, jak rozmawialiśmy o moich odkryciach nt. wts.
    "Mamo, to aż jestem zdziwiony, że ty, taka gorliwa, taki "religijny beton świadkowy",
    że Ty, tak radykalnie zmieniłaś w ciągu roku swoje poglądy religijne, aż nie chce mi się wierzyć, że to się stało.
    Ale cieszę się, że tak się stało. Nareszcie mam odbetonowaną religijnie mamę."
    Julito
    Nie trać nadziei.
    Bo może do niej coś tak trafić, że w jednej chwili otworzy swoje oczy.
    Tak jak do mnie przemówiła ta pedofilia z Australii.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Luty, 2017, 21:35 »
Ja dostałem takiego porządnego kopa od życia , dziekuje  Bogu , że dobrze jak do tej pory idzie . Ja miałem swoje osobiste relacje z Panem .. co  nadało mi kierunek na dalszą drogę .


Offline Julita

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Luty, 2017, 21:42 »
Nawet jak jej powiedzieć o pedofilii, to się aż dusi z wściekłości , jak możemy dać wiarę takim głupotom, bo to wszystko jest zmyślone i Biblia ostrzegała, że w czasach ostatecznych organizacja będzie atakowana.
Myślałam, że przynajmniej kwestia pieniędzy dla jw.org nią potrząśnie, bo jest z natury ,dość delikatnie mówiąc, BARDZO oszczędnie gospodarująca kasą. Do tego stopnia, że światło w łazience zapala tylko przy kąpieli, reszta odbywa się po ciemku  :-\  Na jw.org przeznaczy całą forsę, jaka przyjdzie jej do głowy.
Coś jak babcie , które będą oszczędzać na lekach, ale na ojca borowika z piernikowego miasta zawsze znajdą  ;D
Nie ma na takich sposobu.
Jest tak zaślepiona, że jest gotowa na wszystkie najbardziej idiotyczne pomysły , jakie CK wymyśli. Próba zwrócenia uwagi traktuje jako atak na organizację.
Beton, panie, beton.
Jeśli kiedykolwiek cokolwiek ją otrzeźwi, to wpadnę w stan pernamentnego szoku i nie wiem, co będzie dalej.
Są 3 rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej : słowa, czas, szanse. Nie rzucaj, nie trwoń, nie marnuj.


Offline Estera

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Luty, 2017, 21:53 »
    Cierpliwie czekaj.
    WTS, napewno przegnie w którąś stronę, bo jest bardzo zuchwałe.
    Póki co, Julito, okazuj matce miłość i drąż skałę, jak kropla wody, nie lej na nią wiadrami.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Luty, 2017, 22:13 »
Nawet jak jej powiedzieć o pedofilii, to się aż dusi z wściekłości , jak możemy dać wiarę takim głupotom, bo to wszystko jest zmyślone i Biblia ostrzegała, że w czasach ostatecznych organizacja będzie atakowana.
Myślałam, że przynajmniej kwestia pieniędzy dla jw.org nią potrząśnie, bo jest z natury ,dość delikatnie mówiąc, BARDZO oszczędnie gospodarująca kasą. Do tego stopnia, że światło w łazience zapala tylko przy kąpieli, reszta odbywa się po ciemku  :-\  Na jw.org przeznaczy całą forsę, jaka przyjdzie jej do głowy.
Coś jak babcie , które będą oszczędzać na lekach, ale na ojca borowika z piernikowego miasta zawsze znajdą  ;D
Nie ma na takich sposobu.
Jest tak zaślepiona, że jest gotowa na wszystkie najbardziej idiotyczne pomysły , jakie CK wymyśli. Próba zwrócenia uwagi traktuje jako atak na organizację.
Beton, panie, beton.
Jeśli kiedykolwiek cokolwiek ją otrzeźwi, to wpadnę w stan pernamentnego szoku i nie wiem, co będzie dalej.
.  Delikatnie wersetami biblijnymi , temat zmartwychwstania , gdzie i kiedy ma byč  Obj. 20:5 w. Tysiąc letnim królestwie nikt nie zmartwychwstanie  . Zmartwychwstanie po zniszczeniu szatana 20: 7-10  sąd będzie kiedy 20: 11-15  dalej 21rozdz czytaj może to pomoże . Tak po trochu i delikatnie


Offline Salome

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Luty, 2017, 22:53 »

Tak sobie myślę,że niektórzy sie jeszcze nie przebudzili,bo nie czytają publikacji wnikliwie.Niektórzy przychodzą zaliczyć tylko zebranie.Przeczytają tylko raz przed zebraniem artykuł i to wsio.Ci co mają jakieś wątpliwości to zostają z nimi bo po prostu nie mają śmiałości powiedzieć starszym,że coś tu nie gra.
 ŚJ wypominają KK,że tam są wierzący niepraktyjujący i na mszę chodzą,a po wyjściu z kościoła nie pamietają kazania.
U ŚJ jest podobnie.Wierzący niepraktykkujący to coś jak nieczynny.Są też i tacy,żeby zaliczyć zebranie,żeby inni nie gadali.
 Im więcej przebudzonych tym więcej będzie wybudzanych.Cierplowości:)

Dokładnie tak jest. Zauważyłam, że im rzadziej ktoś czyta publikacje i ogląda broadcasting, tym mniejsza szansa, że coś "zatrybi". Filmy propagandowe na jw.org są coraz bardziej dosadne, coraz bardziej wpływają na emocje, przysłowiowa "brazyliada", psychomanipulacja i wyciskanie łez.
Jak rozmawiam z niektórymi aktywnymi SJ i pytam delikatnie: a widziałaś transmisję z tego i tego miesiąca, to często słyszę odpowiedź: "nie, no coś ty, ja tego nie oglądam, bo nie mam czasu".
Młodzi ludzie na zebranie często wpadają na ostatnią chwilę, bez przygotowywania się, szybko, szybko, praca, dom, dzieci, zakupy, gotowanie, sprzątanie, lekcje, i na pysk. A jeszcze trzeba na zbiórkę albo stojak.
Gdzie tu czas na głębszą lekturę?
A wtedy szanse na przebudzenie się spadają... Żeby się przebudzić trzeba mieć trochę chociaż moment na refleksję, na przemyślenia, na poczytanie, na oglądanie, na głębszą rozmowę. A potem ten moment trzeba podtrzymać, bo jeśli nie, to przychodzi wyparcie ze świadomości i krok w tył. Wątpliwości zostają zagłuszone, bo przecież "gdzie pójdziemy?" , "ludzie są niedoskonali",  "prawda jest prawdą", a "odstępcy i szatan nie śpią". 
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Exodus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Luty, 2017, 00:19 »
Dokładnie tak jest. Zauważyłam, że im rzadziej ktoś czyta publikacje i ogląda broadcasting, tym mniejsza szansa, że coś "zatrybi".
A wtedy szanse na przebudzenie się spadają... Żeby się przebudzić trzeba mieć trochę chociaż moment na refleksję, na przemyślenia, na poczytanie, na oglądanie, na głębszą rozmowę. A potem ten moment trzeba podtrzymać, bo jeśli nie, to przychodzi wyparcie ze świadomości i krok w tył. Wątpliwości zostają zagłuszone, bo przecież "gdzie pójdziemy?" , "ludzie są niedoskonali",  "prawda jest prawdą", a "odstępcy i szatan nie śpią".

Żeby jednak coś zatrybiło trzeba być kumaty. Choć w małym stopniu. Lecz jeśli wielu głowa boli na samą myśl, że trzeba nią ruszyć, pomyśleć, to jest tak jak napisałaś Salome. I nic nie poradzisz.