Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017  (Przeczytany 29272 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Maj, 2017, 13:46 »
Podaję streszczenie sprawozdania z działalności w Polsce (Daniel Kazuś):
1. Mamy więcej pionierów
2. Mamy więcej szkoleń dla pionierów
3. Mamy dziesiątki innych szkoleń
4. Poświęcamy ogrom czas na przygotowanie do kongresów
5. Jehowa kocha szkolić
brakujący w przemówieniu punkt:
7. I tylko efektywność szkoleń jest do bani, bo wzrost jest -2%

Rada dla SJ: zamiast zwiększać liczbę szkoleń i liczbę szkolonych, skupcie się na efektywności. Jehowa nie kocha tępych wędrowniczków po chałupach. Sam mi to powiedział.


Offline M

Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Maj, 2017, 14:07 »
1. Mamy więcej pionierów

W którym miejscu (to pytanie do Kazusia oczywiście)?

Rocznik 2014: 6917 pomocniczych, 8211 stałych
Rocznik 2015: 9894 pomocniczych, 8226 stałych
Rocznik 2016: 6385 pomocniczych, 7958 stałych
Rocznik 2017: 6225 pomocniczych, 7720 stałych

Liczba pionierów jest obecnie najniższa od 4 lat. Owszem, w stosunku np. do 2011 roku jest ona sporo większa, ale wtedy nie było 30-godzinowego wymagania dla pionierów pomocniczych. Dodając taką możliwość kolejny raz sztucznie napompowali cyferki by móc się potem nimi chwalić.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2017, 14:12 wysłana przez M »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #62 dnia: 29 Maj, 2017, 14:16 »
Na początku swojego przemówienia
https://tv.wtsarchive.com/vid/transmisja-201705 (czas 1:40:15) Schafer mówi o naszej galaktyce, że dzięki Jehowie gwiazdy, planety i księżyce się nie zderzają. To oczywiście brednia, bo gwiazdy i planety wpadają na siebie, a zderzają się nawet całe galaktyki.

Oto przykład:


A tu jedna galaktyka rozrywa drugą:


Czy można wierzyć człowiekowi, który na początku swojego przemówienia do 100.000 ludzi używa z gruntu błędnego argumentu? Jest ignorantem czy kłamczuszkiem?


Offline Matylda

Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Maj, 2017, 14:17 »
Podaję streszczenie sprawozdania z działalności w Polsce (Daniel Kazuś):
1. Mamy więcej pionierów
2. Mamy więcej szkoleń dla pionierów
3. Mamy dziesiątki innych szkoleń
4. Poświęcamy ogrom czas na przygotowanie do kongresów
5. Jehowa kocha szkolić
brakujący w przemówieniu punkt:
7. I tylko efektywność szkoleń jest do bani, bo wzrost jest -2%

Rada dla SJ: zamiast zwiększać liczbę szkoleń i liczbę szkolonych, skupcie się na efektywności. Jehowa nie kocha tępych wędrowniczków po chałupach. Sam mi to powiedział.

Dziękuję Ci dobry człowieku za te budujące podsumowanie bo już sie martwiłam że nie umiem słuchć ze zrozumieniem.
Ponieważ nie uczestniczyłam w debacie na czacie w sposób ciągły w obawie że mi kartofle wykipią ;) i mąż awanturę zrobi.To umknął mojej uwadze ważny wniosek że barat Szmejfelt :o na kacu przemawiał i nie przymierzając pierniczył jak potłuczony.
I nie mój brak koncentracji zawinił tylko brat bez potrzeby w sumie jechał taki szmat drogi 8-)bo do powiedzenia nic nie miał.

Aha ja jeszcze zwrociłam uwagę na duże zainteresowanie brata astronomią,pare razy chrznił coś o wszechświecie i po drugie,że wybitny z niego księgowy,tłumaczył szczegółowo ile to jest:oktylion.
Noooo to teraz pieśń
Modlitwa
i Amen :-\


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Maj, 2017, 14:32 »
W którym miejscu (to pytanie do Kazusia oczywiście)?

Rocznik 2014: 6917 pomocniczych, 8211 stałych
Rocznik 2015: 9894 pomocniczych, 8226 stałych
Rocznik 2016: 6385 pomocniczych, 7958 stałych
Rocznik 2017: 6225 pomocniczych, 7720 stałych

Liczba pionierów jest obecnie najniższa od 4 lat. Owszem, w stosunku np. do 2011 roku jest ona sporo większa, ale wtedy nie było 30-godzinowego wymagania dla pionierów pomocniczych. Dodając taką możliwość kolejny raz sztucznie napompowali cyferki by móc się potem nimi chwalić.

https://tv.wtsarchive.com/vid/transmisja-201705 (czas 47:09) Kazuś mówi
Cytuj
Skąd taka duża liczba [kursów dla pionierów]? Otóż w ubiegłym roku, w miesiącach od lipca do września około 1000 osób podjęło stałą służbę pionierską. Dlatego we wrześniu ubiegłego roku mieliśmy bardzo dużą liczbę pionierów stałych: 8223.

No trochę skoczyło. Ciekawe jak to się przełoży na średnią roczną, podawaną w roczniku. Może być, że po kursie 2000 zrezygnowało. Znam takich, którzy byli pionierami tylko do kursu.


Dziękuję Ci dobry człowieku za te budujące podsumowanie bo już sie martwiłam że nie umiem słuchć ze zrozumieniem.

Ma~ spoko ;)


Offline Estera

Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Maj, 2017, 14:39 »
(...) 4.) coś o nas Przyjdą Szydercy i bracia będą odchodzić i gadać źle o organizacji
5.)Armagedon czai się tuż za rogiem 😵
   Taaaak, Armagrdon tuż za "rogiem" ... okrągłego stołu od kilkudziesięciu lat, powinni dodać,
   Wiedziałam, że nie darują sobie tych "szyderców".
   
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Maj, 2017, 14:42 »
Wiedziałam, że nie darują sobie tych "szyderców".

Następnym razem wysyłaj nam proszę streszczenia przemówień zanim będą wygłoszone. Po co mamy tracić czas na oglądanie, skoro wszystko jest jasne przed.


Offline Estera

Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Maj, 2017, 15:08 »
Następnym razem wysyłaj nam proszę streszczenia przemówień zanim będą wygłoszone. Po co mamy tracić czas na oglądanie, skoro wszystko jest jasne przed.
   Są przewidywalni w niektórych tematach.
   Myślę, że brałeś pod uwagę to, że nie pominą tematu odstępców, w kontekście tego, co dzieje się w Polsce.
   I myślę, że absolutnie, Wasz czas na oglądaniu tej transmisji, nie był stracony.
 
   
   
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Krystian

Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Maj, 2017, 15:24 »
dobrze pamiętam jak w zeszłym roku przyjechał podobny funkcjonariusz ze ''świeżym pokarmem na czas słuszny'' to zastosował taka presję, że najbardziej wrażliwi w org. znowu kilka nocy mieli z głowy, podał tam przykład umierającej dziewczynki, miała chyba 10-12 lat, która mimo powolnej śmieci, już niechodząca została pionierką i leżąco głosiła przez telefon wyrabiając kwantum, naprawdę to był podły przykład, wykorzystali kolejny raz tragedię młodej osoby aby zmiażdżyć psychiczne innych, dając do zrozumienia, ona umierająca 50 godzin a ty zdrowa, chodząca ile godzin w służbie?
dość już tej manipulacji i emocjonalnej presji, ciekawie co w tym roku przygotowali, żeby zniszczyć innym psychikę, znowu będą budować własną propagandę na cudzej tragedii? ja nie mam zamiaru posłuchać tych bredni
Kurde, ale psychomanipulacja.
Bóg Jehowa z tymi dziatkami z USA zrobi porządek.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline M

Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Maj, 2017, 15:30 »
No trochę skoczyło. Ciekawe jak to się przełoży na średnią roczną, podawaną w roczniku. Może być, że po kursie 2000 zrezygnowało. Znam takich, którzy byli pionierami tylko do kursu.

Stawiam, że wrzesień to jest najwyższa liczba w roku, więc porównywanie jej do średniej nie ma sensu. Sam osobiście też znam kilka osób, które były pionierami właśnie do kursu na przełomie sierpień/wrzesień, a potem rezygnowały.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Maj, 2017, 15:54 »
Tak w moim streszczeniu zabrakło kolejnych punktów:

Jest wzrost !!!  Pytałem jaki wzrost skoro jest -2%. Więc odpoweidź że 2 razy więcej pionierów  :o

I bracia strasznie orają co by kongresy organizować.


Offline Krystian

Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Maj, 2017, 17:43 »
Esterko , z doświadczenia, nie swojego na szczęście :) wiem, że takie historie często kończą się właśnie szukaniem pracy, stresami i innymi tego typu problemami.

Najważniejsze , że gorliwy brat czy siostra postawili "sprawy królestwa (korporacji z USA) na I miejscu", a że potem muszą pracy szukać , to kogo to w Warwick obchodzi?
Przecież nie kazali nikomu się zwalniać, tylko zbyt gorliwi bracia wysnuli zbyt pochopne wnioski - jak to zwykli zwalać winę za swoje "pomyłki i błędy" na szeregowych ŚJ.

Oni kłamią Lechito z tymi przykładami na kongresach.
Jestem nauczycielem i ręce mi opadły jak mówca powiedział, że kuratorium nie udzieliło nauczycielowi urlopu.
Urlop daje dyrektor danej szkoły. Nie kuratorium oświaty.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Salome

Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Maj, 2017, 19:39 »
Taaaa...... Zaiste ta transmisja to  "fascynujące, budujące i głębokie myśli". Wstyd przed samym sobą, że się tego kiedyś ponad trzy godziny słuchało.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Maj, 2017, 08:32 »
Jeszcze jedna ciekawostka:
Dzięki szybkości reakcji ludków na czacie szybko udało się sprawdzić że utwór wykorzystany w tej prezentacji:
https://tv.wtsarchive.com/vid/transmisja-201705 (czas 54:09)
to utwór Audiomachine "Breath and life".

To już co najmniej drugi utwór Audiomachine wykorzystywany w filmach WTSu.

Taką piękną orkiestrę mają, nie mogliby sami czegoś nagrać?
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2017, 08:34 wysłana przez KaiserSoze »


Offline Dietrich

Odp: Wizyta przedstawiciela biura głównego 2017
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Maj, 2017, 09:34 »
Dietrichowa zapytana przeze mnie, czy wybiera się na specjalną ucztę duchową odpowiedziała bez wahania: "Co tydzień na zebraniach przez dwie godziny gadają to samo. Więc o czym można gadać przez trzy godziny?"

Oni kłamią Lechito z tymi przykładami na kongresach.
Jestem nauczycielem i ręce mi opadły jak mówca powiedział, że kuratorium nie udzieliło nauczycielowi urlopu.
Urlop daje dyrektor danej szkoły. Nie kuratorium oświaty.

Zgadzam się. Znam co najmniej kilkoro ŚJ będących nauczycielami, pracownikami uczelni itp. Z rozmów z nimi jasno mogłem wywnioskować, że nigdy nie miały jakiegokolwiek problemu z otrzymaniem wolnego na kongres, czy w tygodniu obsługi.