Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zła wiadomość w kwestii danych osobowych - kpina z prawomocnego wyroku NSA  (Przeczytany 7118 razy)


Gorszyciel

  • Gość
Żadna broń wykonana przeciw nim nie okaże się skuteczna oraz może się okazać, że walczymy z samym Bogiem :P


KaiserSoze

  • Gość
Miło by było przeczytać argumentację WTSu w tej sprawie.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
 A może  Historia lubi się powtarzać?

Niezwykle ciekawa sytuacja powstała w roku 1939. Celem Masonów było odrzucenie przysięgi ku fladze USA, oraz wszelkich religijnych zwyczajów, stosowanych ówcześnie w szkołach publicznych, jak modlitwa, nauka religii czy inne czysto religijne zwyczaje. Aby rozpocząć właściwy proces sekularyzacji. Mason Delano Roosevelt rozpoczął wyznaczanie Masonów do Najwyższego Sądu USA.

"W tym właśnie czasie Świadkowie Jehowy rozpoczęli serię wygranych spraw sądowych właśnie w Sądzie Najwyższym odnośnie swoich praw odmowy w religijnych zwyczajach, stając po stronie... Boga i będąc neutralnymi wobec świata. Nie trzeba być Sherlockiem Holmsem aby natychmiast zauważyć ciekawe przypadki.

Towarzystwo Strażnica, założone przez 33 stopnia Masona, Russella, oraz przez Masonów sfinansowane, rozpoczęło serię spraw sądowych w sprawach będących na rękę... Masonom, czyli w sytuacji utworzenia tzw. sądowego precedensu, który jest podstawą amerykańskiego prawa. W sprawach sądowych w Sądzie Najwyższym ŚJ wygrali 40 procesów. 14 Czerwca 1943 roku Supreme Court zadecydował w West Virginia Board of Education, że dzieci Świadków nie mogą być usuwani ze szkół publicznych za odmowę salutowania fladze USA. W tym samym czasie TS zalecało ŚJ wstrzymywanie się od wykształcenia oraz od zakładania rodzin. Identyczne założenia były i są nadal aktualne Lucyferiańskiego Nowego Porządku Świata!"

http://nwonews.pl/artykul,2773,swiadkowie-jehowy-a-nwo
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Martin

Coś niewiarygodnego. Czyli polskie sądy to takie automaty do gry - póki masz kasę możesz grać, aż w końcu wygrasz? :P Niech to jakiś prawnik objaśni, bo mi po prostu szczęka opada.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline M

To jest naprawdę jakaś kpina. Naprawdę nie można nic zrobić? Jeśli w gre wchodzą pieniądzę, to jestem gotowy dołożyć się do tego, by ta sprawa mogła iść dalej. Jeśli potrzeba coś zrobić czego jeszcze nie zrobiono - postaram się pomóc. Myślę, że nie tylko ja.


Offline Weteran

A może  Historia lubi się powtarzać?

Nie do końca. W tym wypadku ŚJ przegrali, ale luka prawna pozwala im  na bezkarność.

To jest naprawdę jakaś kpina. Naprawdę nie można nic zrobić? Jeśli w gre wchodzą pieniądze, to jestem gotowy dołożyć się do tego, by ta sprawa mogła iść dalej. Jeśli potrzeba coś zrobić czego jeszcze nie zrobiono - postaram się pomóc. Myślę, że nie tylko ja.

To bardzo szlachetna deklaracja. Oczywiście pieniądze wchodziłyby w grę, ale na początek stosunkowo niewielkie – samo wniesienie sprawy do WSA kosztuje 200 zł, a większe opłaty rzędu nawet 1000 do ok. 2000 groziłyby jedynie w wypadku przegrania sprawy i zasądzenia kosztów zastepstwa procesowego (dla prawnika WTS), co w świetle prawomocnego wyroku NSA jest mało prawdopodobne. Tylko że decyzja GIODO uprawomocniła się w ostatniej dekadzie stycznia, ponieważ R. R. nie widział już sensu tej zabawy w ciuciubabkę.
Teraz każdy były ŚJ, który chciałby wnieść sprawę o dane osobowe, ma tę samą możliwość i nieco ułatwioną drogę z racji owego prawomocnego wyroku. Droga jest taka sama dla każdego: WTS odmówi wydania i usunięcia danych, następnie pójdzie skarga do GIODO na łamanie przez WTS UODO (opłata symboliczna), GIODO umorzy, następnie odwołanie od umorzenia, GIODO rozpatrzy negatywnie, następnie skarga na GIODO do WSA, WSA mając na względzie prawomocny wyrok NSA z 21. 04. 2015 najprawdopodobniej przyzna racje skarżącemu, na ten jeszcze nieprawomocny wyrok WTS wniesie kasację, do NSA pójdzie pismo procesowe z wykazaniem nonsensowności kasacji, po ok. 2 latach NSA potwierdzi słuszność wyroku WSA, GIODO wyda decyzję zgodna z wyrokiem NSA, WTS wniesie odwołanie, GIODO zmieni własną poprzednią decyzję i ... wracamy do punktu wyjścia, z tym że minie kolejne np. 5 lat. Może komuś uda się przerwać ten błędny krąg. Z całego serca życzę powodzenia!

Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Nie do końca. W tym wypadku ŚJ przegrali, ale luka prawna pozwala im  na bezkarność


Czyli tylko teoria , cóż to za wygrana skoro i tak robią co chcą . To tak jak w polityce , na koniec idą na wódkę .


« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 23:54 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline M

Teraz każdy były ŚJ, który chciałby wnieść sprawę o dane osobowe, ma tę samą możliwość i nieco ułatwioną drogę z racji owego prawomocnego wyroku. Droga jest taka sama dla każdego...

Ja wiem, że to wszystko zostało już opisane szczegółowo, ale gdyby zebrać to do kupy i zrobić mini-poradnik dla byłych ŚJ jakie konkretnie kroki podjąć, jak powinny wyglądać pisma (ja np. jestem pod tym względem zupełnym beztalenciem i bez pomocy pewnie nie byłbym w stanie takich pism spłodzić) i gdzie się z nimi zwrócić, to wydaje mi się, że sporo osób zdecydowałoby się na pójście tą drogą i może gdyby GIODO i sądy zostały tym zalane to by się coś ruszyło :)
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 23:56 wysłana przez M »


Offline gerontas

To by było na tyle w kwestii przestrzegania prawa przez organizację Towarzystwa Strażnica.
Czy to Bóg dał im takie prawo, aby lekceważyć prawo jednostki i kraju?


Offline CEGŁA

Rzymian 13
(1): Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. (2): Kto więc przeciwstawia się władzy — przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. (3): Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwalę. (4): Jest ona bowiem narzędziem Boga, które ciebie [ma prowadzić] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzania sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. [Biblia Tysiąclecia II, Rz 13]

Hipokryzja w pełnej krasie!
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Estera

To by było na tyle w kwestii przestrzegania prawa przez organizację Towarzystwa Strażnica.
Czy to Bóg dał im takie prawo, aby lekceważyć prawo jednostki i kraju?
   Sami dla siebie są bogami!!
   HIPOKRYCI!!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Ja wiem, że to wszystko zostało już opisane szczegółowo, ale gdyby zebrać to do kupy i zrobić mini-poradnik dla byłych ŚJ jakie konkretnie kroki podjąć, jak powinny wyglądać pisma (ja np. jestem pod tym względem zupełnym beztalenciem i bez pomocy pewnie nie byłbym w stanie takich pism spłodzić) i gdzie się z nimi zwrócić, to wydaje mi się, że sporo osób zdecydowałoby się na pójście tą drogą i może gdyby GIODO i sądy zostały tym zalane to by się coś ruszyło :)

Tak, to jest bardzo dobry pomysł. Iza wrzuciła już co nieco w kwestii procedur. Można to ubrać w poradnik i upublicznić. Napiszę ci PW.


Offline Weteran

Jeszcze na ten temat komentarz autora witryny komitetsadownicczy.net

http://komitetsadowniczy.blogspot.com/2017/02/co-z-ta-ochrona-danych-osobowych.html
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Weteran

Tu do pobrania pełna treść decyzji GIODO mającej za nic prawomocny wyrok NSA :'( :( :( :(

http://www.giodo.gov.pl/1520159/id_art/9827/j/pl/
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS