Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Śmierć kolejnego Świadka Jehowy w Erytrei  (Przeczytany 2054 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Śmierć kolejnego Świadka Jehowy w Erytrei
« dnia: 04 Luty, 2017, 23:05 »
https://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/sytuacja-prawna/regiony/erytrea/smierc-swiadka-jehowy-w-erytrei-20170130/

"W 1958 roku został ochrzczony jako Świadek Jehowy.

Tsehaye Tesfamariam przebywał w obozie karnym Meiter od czasu aresztowania z nieznanych powodów w styczniu 2009 roku."

Coś jednak musiał przeskrobać.



„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Śmierć kolejnego Świadka Jehowy w Erytrei
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty, 2017, 23:19 »
Cytuj
5 października 2011 roku wraz z 24 innymi mężczyznami będącymi Świadkami Jehowy został w ramach specjalnej kary umieszczony do sierpnia 2012 roku we wkopanych w ziemię blaszanych kontenerach. Na skutek ekstremalnego gorąca, niedożywienia i braku wystarczającej ilości wody stan zdrowia kilku tych mężczyzn dramatycznie się pogorszył.

W rezultacie tego okrucieństwa Misghina Gebretinsae i Yohannes Haile zmarli w obozie Meiter, a Kahssay Mekonnen i Goitom Gebrekristos zmarli wkrótce po wypuszczeniu na wolność. Tsehaye Tesfamariam jest kolejną ofiarą tego nieludzkiego traktowania.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że niezależnie od wyznawanej religii czy nawet szerzenia sekciarskiej propagandy takie traktowanie (o ile ta historia jest prawdziwa) nie należy się nikomu, nawet przestępcom, a już tym bardziej szeregowym głosicielom korporacji która czerpie zysk na ich posłuszeństwie.


Offline Technolog

Odp: Śmierć kolejnego Świadka Jehowy w Erytrei
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty, 2017, 08:55 »
Jak wygląda kara umieszczenia w blaszanym kontenerze zwanym 'hotbox', jest pokazane w scenie z Django.
https://www.youtube.com/watch?v=iVsKjv0t_xo


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Śmierć kolejnego Świadka Jehowy w Erytrei
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty, 2017, 10:50 »
Trzeba jednak uczciwie przyznać, że niezależnie od wyznawanej religii czy nawet szerzenia sekciarskiej propagandy takie traktowanie (o ile ta historia jest prawdziwa) nie należy się nikomu, nawet przestępcom, a już tym bardziej szeregowym głosicielom korporacji która czerpie zysk na ich posłuszeństwie.

Dziwi mnie, że piszą tylko o incydentach dot. ŚJ, a o chrześcijanach ani słowa.

Mnóstwo chrześcijan traci życie za wiarę.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline kserksess

Odp: Śmierć kolejnego Świadka Jehowy w Erytrei
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty, 2017, 21:34 »
Dziwi mnie, że piszą tylko o incydentach dot. ŚJ, a o chrześcijanach ani słowa.

Mnóstwo chrześcijan traci życie za wiarę.

Toż to o twoich chrześcijanach nawijają cały czas czy to w tv trwam czy w tzw publicznej tv. Nawet o Ukrainie często mówią i pokazują jak to prawosławni zabijają się nawzajem za Donbas i Mariupol . 
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3