Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"  (Przeczytany 7346 razy)

Offline rychtar

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Luty, 2017, 12:29 »
Czyli dobrze zrozumiałam, są nieczynni,ale wciąż są SJ. To skąd ten ostracyzm wobec takich osób , skoro wciąż są siostrami i braćmi...

A stąd, że im się wydaje, że jeśli wobec takich osób będą oschli, oziębli i omijać będą takie osoby to one jeszcze chętniej przyjdą do organizacji. Może to działa gdy ktoś ma rodzinę w WTS i dobre relacje z tą rodziną, ale gdy ktoś nie ma w WTS rodziny to raczej nie odczuwa braku "raju duchowego".
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline ufoludek

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Luty, 2017, 13:33 »
A stąd, że im się wydaje, że jeśli wobec takich osób będą oschli, oziębli i omijać będą takie osoby to one jeszcze chętniej przyjdą do organizacji. Może to działa gdy ktoś ma rodzinę w WTS i dobre relacje z tą rodziną, ale gdy ktoś nie ma w WTS rodziny to raczej nie odczuwa braku "raju duchowego".
To było pytanie retoryczne
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline Roszada

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Luty, 2017, 20:53 »
Jeśli świadek nie świadczy, to świadczy, że jego nie świadczenie poświadcza, że nie chce być świadkiem, a na pewno świadczy, że nie chce być świadkiem świadczącym. ;D


Offline Startek

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Luty, 2017, 21:39 »
Ja odpowiadałem , czy jest obowiązek składania sprawozdań .  Kiedyś powiedziałem nie lubię być inwiligowany . Trochę mi się oberwało . Ale i tak robiłem swoje , czasem składałem sprawozdania  .


Blizna

  • Gość
Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Luty, 2017, 22:26 »
Kolejny wątek, który powoduje, że myślę ze smutkiem o ludziach tkwiących tam nadal.


Offline donadams

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Luty, 2017, 11:16 »
Czyli dobrze zrozumiałam, są nieczynni,ale wciąż są SJ. To skąd ten ostracyzm wobec takich osób , skoro wciąż są siostrami i braćmi...

Skoro już odpowiadamy na pytania retoryczne, to ja też się dołożę :)

Osobiście uważam, że ten 'ostracyzm', czy po prostu solidna zmiana nastawienia wobec takich osób wynika ze zwykłego poczucia bycia lepszym, lub ma na celu poprawę samopoczucia. Wiadomo, że ŚJ to społeczność, w której trzeba mierzyć swoje oddanie choćby godzinami, porównywanie siebie do innych to także rodzaj mierzenia, a "ileż radości daje takie zbożne postępowanie', gdy "zachodzi wspaniała sposobność" do porównania się z kimś, kto ewidentnie "niedomaga duchowo".
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Startek

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Luty, 2017, 20:18 »
Właśnie można porównywać choćby ze mną : Jehowo !!! Jak to dobrze że nie jestem jak ten Startek , podły odstępca , kłamca pijaczyna , który szlaja się z nierządnicami . Dobrze Jehowo że oczyszasz Świętą Organizację z takiego rozpasanego i odstepczego elementu . Zobacz Jehowo jaki jestem sprawiedliwy,  ile robię dla Organizacji która jest Święta , Jehowo dziękuję Tobie że przyprowadzileś mnie do Organizacji  dajesz mi nieskazitelnie czysty pokarm duchowy ,który serwujesz przez ustanowiony w 1914 r kanał łączności z Tobą święte ciało kierownicze . Dzięki temu pokarmwowi co miesiąc wypracowuję Pioniera już Od wielu lat zobacz Jehowo ile straznic rozposzechniam , studiów biblijnych prowadzę  wyświetliłem 80 filmików co miesiąc  , majątek  przepisałem na Twą świętą organizację i uprościłem swoje życie  , widzisz Jehowo jaki jestem święty  . Dziękuję CIAŁU KIEROWNICZEMU za pokarm który mam daje .








Offline dziewiatka

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Luty, 2017, 21:20 »
Są też tacy świadkowie co zeznają przed  królewską komisją w Australii,ciekawe czy raportowali to w sprawozdaniu.


Offline zenobia

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Luty, 2017, 22:40 »
Kiedys lubilam rozmawiac ,przy okazji/-nigdy to liczenie mi nie pasowalo.Umawialam sie jak chcialam sobie polazic po miescie - tak u nas robi wiekszosc pionierek przyjezdnych .I tak wygladaja te statystyki .


Offline Vanad

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Luty, 2017, 00:30 »
Dla tych, którzy nie mają tej wiedzy: ŚJ od "zawsze" podają liczbę głosicieli,  czyli aktywnych. Jeżeli ktoś nie złoży miesięcznego sprawozdania jest "głosicielem nieregularnym". Jeżeli nie złoży sprawozdania przez 6 kolejnych m-cy ma status "nieczynny głosiciel". Formalnie  jest Świadkiem Jehowy ( chrzest pozostaje ważny) ale uznany jest za wymagającego pomocy (bo przecież naśladowcy Jezusa mają głosić). Stosunek innych w zborze zależy od płaszczyzny kontaktów. Jedni się odsuwają ( bo on/ona nie chce się umówić do służby), innym to zwisa (jeżeli mamy do czynienia z towarzystwem imprezowym), inni próbują pomóc (niekoniecznie starsi). Chociaż nie ogłasza się, że ktoś jest nieczynny, to na liście głosicieli, która zazwyczaj wisi na zborowej tablicy ogłoszeń i pokazuje przydział głosicieli do poszczególnych grup służby polowej (dawniej grup studium książki) nie umieszcza się nieczynnych głosicieli (chociaż faktycznie pozostają przydzieleni do tych grup). Wszelkie sprawozdania tworzy się w oparciu o sprawozdania aktywnych głosicielii tylko raz w roku do Biura Oddziału wysyłany jest bardziej szczegółowe sprawozdanie, w którym oprócz aktywnych, podaje się również liczbę nieczynnych głosicieli (a dokładniej chyba tych, którzy taki status uzyskali od poprzedniego tzw. Raportu Analitycznego zboru -o tych raportach w latach 90-tych były przypomnienia w ogłoszeniach drukowanych w NSK, że należy je sporządzić ok. 1 września). Nie wyczerpuję tu tematu, ale tym, którzy nie byli w zborze chyba nieco wyjaśniłem.


Offline Startek

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Luty, 2017, 06:44 »
Czy ktoś widział członków przenajswiętszego Ciała Kierowniczego w gloszeniu ,  ilu ochroniarzy z nimi chodzi ? , święty człowiek nie może chodzić w parze po ulicach i głosić .


Offline Roszada

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Luty, 2017, 10:43 »
Czy ktoś widział członków przenajswiętszego Ciała Kierowniczego w gloszeniu ,  ilu ochroniarzy z nimi chodzi ? , święty człowiek nie może chodzić w parze po ulicach i głosić .
Pono Sędzia raz był w 1922 r., od święta :):


„Cztery dni później, jeszcze podczas trwania zjazdu, brat Rutherford wraz z innymi delegatami osobiście wziął udział w głoszeniu o Królestwie od domu do domu, zorganizowanym w promieniu 70 kilometrów od miejsca zgromadzenia” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 260).


Offline Startek

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Luty, 2017, 19:57 »
Roszada jedno pytanko  : Czy masz jakieś wiadomości , że był w tym czasie trzeźwy ,czy tylko poszedł bo szukał co by tu wychlać ?


Offline Roszada

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Luty, 2017, 20:00 »
Roszada jedno pytanko  : Czy masz jakieś wiadomości , że był w tym czasie trzeźwy ,czy tylko poszedł bo szukał co by tu wychlać ?
Pisze wyraźnie:
"Rutherford wraz z innymi delegatami osobiście".

Z "innymi delegatami", bo mieli go podtrzymywać. ;D
Ale szedł jeszcze "osobiście". :)


Offline Startek

Odp: "Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy"
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Luty, 2017, 21:08 »
Czy to po tym gloszeniu ,  ( widać znalazlał jakąś księżycówke ) miał wizję że Miliony obecnie żyjących ludzi nigdy nie umrze ,  czy też po tej Kanadyjskiej z przemytu  miał łączność z Jehową i napisał to sławetne dzieło ?