Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Bóg ma na imię ?  (Przeczytany 68424 razy)

Offline OswitzMan

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 5
  • Polubień: 32
  • I look forward to the return of the King.
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #120 dnia: 06 Luty, 2017, 00:18 »
A po co ci nazwiska tych co pousuwali imię czy tetragram z oryginałów ? Dla ciebie ważniejsze są nazwiska czy fakt, że imię Jehowy usunięto z Bibli a raczej próbowano usunąć ?
to jest domniemanie tak to się nazywa czyli poszlaka na poszlakach ŚJ zbudowali swoją teorie :)
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 00:20 wysłana przez OswitzMan »


Offline CEGŁA

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #121 dnia: 06 Luty, 2017, 00:24 »
Cytuj
Cytat: kserksess w 04 Luty, 2017, 13:10
A po co ci nazwiska tych co pousuwali imię czy tetragram z oryginałów ? Dla ciebie ważniejsze są nazwiska czy fakt, że imię Jehowy usunięto z Bibli a raczej próbowano usunąć ?

Jak czytam powyższe, to odnoszę wrażenie że ten kolo urządził sobie szkołę manipulacji językiem persfazji w połączeniu z TSSK.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Światus

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #122 dnia: 06 Luty, 2017, 13:39 »
to jest domniemanie tak to się nazywa czyli poszlaka na poszlakach ŚJ zbudowali swoją teorie :)

No wiesz, jak możesz...  :'( To są twarde dowody, które przekonały Bartka, i którym wierzy.  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline kserksess

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #123 dnia: 06 Luty, 2017, 16:25 »
A wyobraź sobie że czasami to i czytam i coś tam od czasu do czasu przeczytam na temat imienia Boga i to w tak uwielbianym przez Ciebie przekładzie Exo 3:13-14 nwt-pl "(13) Lecz Mojżesz powiedział do prawdziwego Boga: "Załóżmy, że teraz pójdę do synów Izraela i powiem im: 'Bóg waszych praojców posłał mnie do was', a oni rzekną do mnie: 'Jakie jest jego imię?' Co mam im powiedzieć?" (14) Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: "OKAŻE SIĘ KIM SIĘ OKAŻĘ". I dodał: "Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: 'OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was'
A to jak mi się wydaje to inaczej nie tylko brzmi i jest zapisane niż Jehowa.


Bene, a zastanawiałeś się co oznacza właśnie imię "Jehowa" ? Bo z tego co wiem to oznacza własnie osobę, która powoduje, ze coś się staje.

To może jeszcze dla tych , którzy nawet Biblię odrzucają ale może Wikipedii nie odrzucają :
"Tetragram – cztery hebrajskie litery będące zapisem imienia własnego Boga w Biblii: jod, he, waw, he (hebr. יהוה). "

Tak więc naukowo jest przyjęte, ze tetragram to zapis imienia Boga. Dlaczego więc usunięto nawet tetragram z Biblii ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #124 dnia: 06 Luty, 2017, 16:30 »
Tak więc naukowo jest przyjęte, ze tetragram to zapis imienia Boga. Dlaczego więc usunięto nawet tetragram z Biblii ?

TAK! I to nawet z Przekładu Nowego Świata. To okropne! Tak bardzo go tam brakuje!
Czy już pisałeś w tej sprawie do CK? Jak oni śmieli usunąć tetragram i zastąpić go jakimś "jehowa"?!

Zgłoszę to jeszcze dziś do prokuratury!

PS. zestaw kolorowych kropek dla każdego: ... ... ... ... ....


Offline kserksess

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #125 dnia: 06 Luty, 2017, 16:40 »
TAK! I to nawet z Przekładu Nowego Świata. To okropne! Tak bardzo go tam brakuje!
Czy już pisałeś w tej sprawie do CK? Jak oni śmieli usunąć tetragram i zastąpić go jakimś "jehowa"?!

Zgłoszę to jeszcze dziś do prokuratury!

PS. zestaw kolorowych kropek dla każdego: ... ... ... ... ....

Znowu nie piszesz na temat. Udowodnij mi , ze nie mam racji ;)
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Tusia

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #126 dnia: 06 Luty, 2017, 17:05 »
Tak więc naukowo jest przyjęte, ze tetragram to zapis imienia Boga. Dlaczego więc usunięto nawet tetragram z Biblii ?







Offline Światus

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #127 dnia: 06 Luty, 2017, 17:28 »

Bene, a zastanawiałeś się co oznacza właśnie imię "Jehowa" ? Bo z tego co wiem to oznacza własnie osobę, która powoduje, ze coś się staje.

To może jeszcze dla tych , którzy nawet Biblię odrzucają ale może Wikipedii nie odrzucają :
"Tetragram – cztery hebrajskie litery będące zapisem imienia własnego Boga w Biblii: jod, he, waw, he (hebr. יהוה). "

Tak więc naukowo jest przyjęte, ze tetragram to zapis imienia Boga. Dlaczego więc usunięto nawet tetragram z Biblii ?

Nadając komuś imię, ten ktoś staje się "własnością" nadającego.
Rodzice nadają imiona dzieciom a nie odwrotnie.
Nikt nie może nadać imienia Bogu, bo On jest Ojcem i jest nad wszystkim.

Tu jest ciekawy artkuł;
http://www.zbawienie.com/imie-Boga.htm
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #128 dnia: 06 Luty, 2017, 18:03 »
Znowu nie piszesz na temat. Udowodnij mi , ze nie mam racji ;)

W Przekładzie Nowego Świata nie ma Tetragramu. Jest tylko jego błędna wokalizacja.


Offline bene

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #129 dnia: 06 Luty, 2017, 19:38 »

Bene, a zastanawiałeś się co oznacza właśnie imię "Jehowa" ? Bo z tego co wiem to oznacza własnie osobę, która powoduje, ze coś się staje.
Jeżeli chodzi znaczenie słowa Jehowa zdania są różne chociażby to że znaczy niszczyciel. A twoja wiedz już niedługo za sprawą korpracji wydawniczej WTS  może okazać sie błędna bowiem już twierdzą że “I Will Become What I Choose* to Become.”*+ And he added: “This is what you are to say to the Israelites, ‘I Will Become has sent me to you https://www.jw.org/en/publications/bible/nwt/books/exodus/3/#v2003014
A nawet wujek googl ci powie że to zupełnie coś innego niż twoja wiedza.
u ich się nie czepiasz
To może jeszcze dla tych , którzy nawet Biblię odrzucają ale może Wikipedii nie odrzucają :
Jesli dla ciebie odrzucenie nauk korporacji wydawniczej jest jednoznaczne z odrzuceniem Biblii to niewiele podyskutujemy a Ty uważaj bo naprawdę nie będziesz wiedział kiedy Biblię do kosza wrzucisz.
Tak więc naukowo jest przyjęte, ze tetragram to zapis imienia Boga. Dlaczego więc usunięto nawet tetragram z Biblii ?
Naukowo udowodniono że bardziej poprawnym odczytaniem יהוה jest Jahwe więc dlaczego trochę upierasz się przy Jehowa. A  już Ci pisałem że nawet korporacja WTS taki haniebny według ciebie proceder uprawia i tam gdzie występuje tetragram inne słowa wkłada. Jak im zwrócisz uwagę to będziesz miał  moralne prawo do wytykania innym. Ale podejrzewam że zaraz czkawką by ci sie odbiło.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 19:42 wysłana przez bene »
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline CEGŁA

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #130 dnia: 06 Luty, 2017, 21:59 »

Bene, a zastanawiałeś się co oznacza właśnie imię "Jehowa" ? Bo z tego co wiem to oznacza własnie osobę, która powoduje, ze coś się staje.

Kserksesiku, tak tłumaczy Strażnica, która jest w rękach masońskich wyznawców.

Kserksesiku, okłamali Ciebie. Jehovah pochodzi od hovah - niszczyć, ruina.
Jahwe od słowa havah - stawać się,

W dodatku wymyślił je człowiek, mnich. To tak jak Ty byś wymyślił imię dla Boga Wszechmocnego, czy to znaczy że inni mają je automatycznie uznawać za święte. Rusz swoją główką.





Cytat z książki „Zmierzch Izraela”:

„Wolnomularstwo także i tutaj za wzorem żydowskim poszukuje „zgubionego słowa”. W symbolice masonerii szkockiej tak to wyglądało w XVIII w. według opisu ks. Barruela:
„Stopień („Wybranego”) ma dwie części; jedna stosuje się do zemsty Adonirama, który zwie się tutaj Hiramem; druga jest szukaniem słowa, albo raczej świętej nauki, którą ono wyraża, a która została zagubiona436. Tak samo i ryt Swedenborga poszukuje „zgubionego słowa”437. W stopniach różokrzyżowcowych masonerii szkockiej usiłowano przy pomocy tajemniczej, magicznej figury tzw. pentaculum również odnaleźć zgubione słowo. Po poszukiwaniach na wyższych stopniach wtajemniczenia okazywało się, że owo słowo zgubione — to Jehowa439. Już zresztą owa „Fama Fratemitatis”, od której wywodzą się różokrzyżowcy, kończyła się okrzykiem: „sub umbra alarum tuarum Jehova!” („pod twymi skrzydłami, Jehowa!”)”.


W książce – Masoneria (jej początki, organizacje, ceremoniał, zasady i działanie) – Józef S. Pelczar (pseud. S. J. Korczyński) pisze:

„Twierdzą nawet, że w niektórych lożach wyższych, palladyjskimi zwanych, rozszerzył się kult szatana, jako przeciwnika Boga chrześcijańskiego, Adonai-Jehowa zwanego. Czy tak się dzieje w istocie, trudno z pewnością powiedzieć. W każdym razie jest to rzeczą uderzającą, że najgłośniejszy dzisiaj poeta włoski, a przy tym mason, Jozue Carducci, napisał w r. 1869 na cześć szatana „zwycięzcy Jehowy księży” bluźnierczy hymn, który w lożach stołowych włoskich nieraz się rozlega”.
Należy zaznaczyć, że imię „Jehowa” świadkowie Jehowy przyjęli około 100 lat temu. Wcześniej używała go cała klika masońska, która czci szatana.


Tu masz źródło: https://zastopujczas.pl/biblia/czy-znamy-imie-boga/


Kserksesik włącz myślenie, bo na razie kombinujesz i to z niewielkim skutkiem.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 22:00 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Tusia

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #131 dnia: 07 Luty, 2017, 00:01 »
Kserksesiku, tak tłumaczy Strażnica, która jest w rękach masońskich wyznawców.

Kserksesiku, okłamali Ciebie. Jehovah pochodzi od hovah - niszczyć, ruina.
Jahwe od słowa havah - stawać się,

W dodatku wymyślił je człowiek, mnich.

Może nie do końca wymyślił, tylko źle odczytał tekst hebrajski wraz z punktacją masorecką.


Offline CEGŁA

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #132 dnia: 07 Luty, 2017, 00:30 »
Może nie do końca wymyślił, tylko źle odczytał tekst hebrajski wraz z punktacją masorecką.




Mówisz o takim złym odczytaniu tekstu hebrajskiego?

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #133 dnia: 07 Luty, 2017, 00:34 »
Jeszcze jest problem tzw. Chateph Patach, który wystepuje pod pierwszą gardłową spółgłośką w wyrazie ADONAY, który, kiedy nie wsytępuje pod gardłową, którą nie jest literka JOD, o której zaczyna się JHWH, staje się półsamogłoską Szewa i przybiera wokalizację E.


Tusia

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #134 dnia: 07 Luty, 2017, 00:52 »



Mówisz o takim złym odczytaniu tekstu hebrajskiego?

Nie Jahovah